Acil kizlar .. Hamilelikte Kalp carpintisi ve kusma

O an tansiyon ve sekere bakabilirmisiniz en azindan elinizde veri olur
Bir seylere tepki veriyorsunuz besbelli ama ne?
Yok malesef tansiyon aleti evde .. aynen bisey var ama ne cünkü basta bu kadar degildi yani kusma yoktu sadece bulanti vardi simdi hepsi birden geldi uyku uyuyamaz oldum ..

Sağlıkla gelsin bebeğiniz. Aslında hamileliğin en rahat geçmesi gereken aylara girmişsiniz. Bahsettiğiniz tür şikayetler genelde ilk üç ay olur ama... Doktorunuza gidin mutlaka. Belki bir değeriniz yükselmiştir, belki sadece hormonaldır. Belki bir tahlil filan yaparlar. Şu havaların sıcaklığının bile etkisi olabilir.
Aynen öyle cok haklisiniz .. sicaklar cok etkiliyor bugün doktorumu aricam bakalim ne diyecek ..

Geçmişte varsa nüksetme olasılığı daha yüksek. Beni hamilelikte endokrine sık sık yolladılar. En ufak değişiklik bebeğin de tiroit rahatsızlıklarıyla doğmasına sebep olabilir demişti doktorum
Aynen dogru söylüyorsunuz .. bunu doktoruma danisicam Bugün cok tesekkür ederim

Nasıl bakmazlar ya :KK43:
Kesinlikle ihmal etmeyin.
Bakmadilar evet hatta doktor dalga gecer gibi eee Anne olmak kolay degil dedi hamilelere uygun ilac bile katmadi seruma sadece katlisiz serum verdi o kadar .. sordugumuz sorulara bile net bi cevap alamadik caresiz bugünü bekledik doktorumun gelmesini bekliyorum hemen danisicam ..

Acildekilerde ihmal var bence o serumu neye taktıklarını bile bilmiyorlardır Eminim nasıl bir ultrason yapılmaz tansiyon şeker bakılmaz kan alınmaz hayret valla
Kan aldilar damar yoli actiklarinda sonuclarim ciktiginda doktor sonuclara bakmadi bile kagidi verdi gitti o kadar mecburen bugünü bekledik .. doktorumun gelmesini bekliyorum hemen aricam

Ben olsam o hastaneyi şikayet ederim çok net !!!
Bende düsündüm aslinda bunu ama kendi doktorumda o hastanede .. o yüzden bilemedim .. ben bi ilac katar seruma bisey yapar diyordum ama sade serumu takti o kadar oda zaten 40 dakika anca sürdü ..

Ben 7 ay yaşadım bu durumu. Panikatak oldugum için nazım hep çok yüksekti hem de dediginiz gibi çarpıntı olur, nefes nefese kalırdım. Daha yavaş hareket etmeye başladım ben de durum böyle olunca.

Bulantı kusma ve asit 5 6 ay devam ettigi için artık alışmıştım, doktorum da öneriyorum dedi vermedi, yediklerine dikkat et demişti. Sizin de gecer yavas tan artık

Bakmadilar evet hatta doktor dalga gecer gibi eee Anne olmak kolay degil dedi hamilelere uygun ilac bile katmadi seruma sadece katlisiz serum verdi o kadar .. sordugumuz sorulara bile net bi cevap alamadik caresiz bugünü bekledik doktorumun gelmesini bekliyorum hemen danisicam ..
Eee doktor olmak da kolay değil!
İlk baştan bu kadar bulantı kusma yaşasan tamam ama sonradan şiddetle gelişen bir durum. İlgilenmesi gerekirdi. Bebeğin hareketlerini hissesiyor musunuz?

Bende düsündüm aslinda bunu ama kendi doktorumda o hastanede .. o yüzden bilemedim .. ben bi ilac katar seruma bisey yapar diyordum ama sade serumu takti o kadar oda zaten 40 dakika anca sürdü ..
Yapılması gereken şuydu size diyeceklerdi ki kanı şunu bunu aldık tansiyon baktık problem şu yada bi ultrason yapılsın bebeğe bakılsın . Doktorunuzu arayıp çağıralım mesai saatleri dışında olduğu için x tl para lazım sizde kabul ederdiniz doktorunuz gelirdi veya telefonda yardımcı olurdu . 12 haftalıktım doktorla öğleden sonra görüştük herşey şahane eve döndük . 2 saat geçti benim lekelenmem başladı acile geri gittik . Ebeye anlattım oda ultrason lazım ben birşey yapamam doktorunuzu çağırmamız lazım dedi 250 tl ödedik 10 dk sonra doktor geldi ultrason yaptı yatış verdi yatırdılar . Bir sonraki gün kendi izinliydi başka bir doktor yine ultrason yapıp bilgi vermişti olaylar böyle işler yani. Allah korusun hadi anne karnında bebeğe bişey olduysa ve bu kadar gündür müdahale edilmesiyse suç kimin olacak

Eee doktor olmak da kolay değil!
İlk baştan bu kadar bulantı kusma yaşasan tamam ama sonradan şiddetle gelişen bir durum. İlgilenmesi gerekirdi. Bebeğin hareketlerini hissesiyor musunuz?
Aynen öyle malesef ..
Cok az hissediyorum önceden mesela daha coktu hareketi .. cok korkuyorum inanin .. doktorum gelis saati bi gelse aricamda 9:30 da geliyor ..

Yapılması gereken şuydu size diyeceklerdi ki kanı şunu bunu aldık tansiyon baktık problem şu yada bi ultrason yapılsın bebeğe bakılsın . Doktorunuzu arayıp çağıralım mesai saatleri dışında olduğu için x tl para lazım sizde kabul ederdiniz doktorunuz gelirdi veya telefonda yardımcı olurdu . 12 haftalıktım doktorla öğleden sonra görüştük herşey şahane eve döndük . 2 saat geçti benim lekelenmem başladı acile geri gittik . Ebeye anlattım oda ultrason lazım ben birşey yapamam doktorunuzu çağırmamız lazım dedi 250 tl ödedik 10 dk sonra doktor geldi ultrason yaptı yatış verdi yatırdılar . Bir sonraki gün kendi izinliydi başka bir doktor yine ultrason yapıp bilgi vermişti olaylar böyle işler yani. Allah korusun hadi anne karnında bebeğe bişey olduysa ve bu kadar gündür müdahale edilmesiyse suç kimin olacak
Aynen öyle cok dogru .. ben doktorumu kendi telefonundan aradim hafta sonu ama kapaliydi .. bebegimde eskisi kadar kipirdamiyor zaten yani önceden cok hareket ederdi simdi zar zor hissediyorum sanki .. cok korkuyorum doktorum bi gelse artik offf

Ben 7 ay yaşadım bu durumu. Panikatak oldugum için nazım hep çok yüksekti hem de dediginiz gibi çarpıntı olur, nefes nefese kalırdım. Daha yavaş hareket etmeye başladım ben de durum böyle olunca.

Bulantı kusma ve asit 5 6 ay devam ettigi için artık alışmıştım, doktorum da öneriyorum dedi vermedi, yediklerine dikkat et demişti. Sizin de gecer yavas tan artık
Hamile miydiniz o zaman ?

Iste diyorum ya hafta sonu girdi araya ilk gün bu kadar siddetli degildi o yüzden korkmadim ..
Ama bak şimdi hafta sonu değil ki bitti . Doktora telefonda anlatsan birşey değişmeyecek ki gel göreyim diyecek zaten boşuna zaman kaybediyorsun kustuğun için vücut zaten su kaybetti bir sürü bebekte yorulmuştur . Gidip güzel bir ultrason yaptıysanız görseniz doktor baksa rahat etseniz daha iyi olmaz mı

X