Tuvalet Eğitimi acil yardim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

umutmedi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2021
1
0
36
Merhaba hatunlar...sizlerden acil yardim istiyorum...3 yasindaki ogluma bezi biraktirmaya calisiyorum...bezi baglayinca tuvalete yapicam diyor bezi cikartip hatirlatma yapiyorum oglum cisin varmi diye hayir diyor 5-10 dk sonra anne cis yaptim diyor ve evin heryerine cis yapar oldu...anlam veremiyorum...lütfen bana akil verin ne yapmam gerekiyor

Önce banyoya sonra tuvalete alıştırın. Belki tuvaletten korkuyordu çocuk. Bir de altını açın hiç bir şekilde bağlamayın ne gece ne gündüz. Zamanla alışıyor

Birkaç gün sağa sola işedi. İslandıkça rahatsız oldu sabırla anlattım sonra aklıma su içtikten takribi iki saat sonra işediği geldi. Süt içirip bekledim sonra tuvalette suyla oynattım. Malum su sesi 😂 İlk başta korkuyorlar hiç görmedikleri için benimki gidip lavabonun altına işedi. Sonra hep aynı yere işemeye başladı, birkaç gün sonra da ben lazımlığı gösterdim sonra oturmaya başladı. Şimdi kendisi tuvalete işeyeceğim diyor, hoşuna gidiyor sifona basmak falan. Eğer alafranga tuvalet varsa altını soyup bırakın orada vakit geçirsin suyla oynasın ya da banyo da oyuncaklarını su dolu kovaya koysun falan. Zamanla alışıyorlar. Kolay gelsin.

bezi bir kez çıkardıktan sonra bir daha bağlamayın, kafa karışıklığına sebep oluyor çocukta. çiş yapma sıklığını iyi takip etmek lazım, su içtikten takribi yarım saat sonra oğlum çiş yapıyor o yüzden ilk zamanlar yarım saatte bir teklif ettim tuvalete gitmeyi. biz de şu anda 7.gündeyiz halen yolun başındayız. kaka problemini çözmeye çalışıyoruz. çiş konusunu bir anlamda hallettik sayulır ama daha kakayı lazımlığa yapmayı reddediyor oğlum.

Merhaba hatunlar...sizlerden acil yardim istiyorum...3 yasindaki ogluma bezi biraktirmaya calisiyorum...bezi baglayinca tuvalete yapicam diyor bezi cikartip hatirlatma yapiyorum oglum cisin varmi diye hayir diyor 5-10 dk sonra anne cis yaptim diyor ve evin heryerine cis yapar oldu...anlam veremiyorum...lütfen bana akil verin ne yapmam gerekiyor
Benim oğlumda 2bucuk yasinda çisim varla basladi ben hemen cikardim bezi. Altina kacirdigida oldu yılmadım sabirli olmak gerek belli bi süre sonra oturuyo aliskanligi. Siz sık sık sorun arada lazimliga oturtun. Su an 4 yasinda gece hala kaçirdigi oluyor ama bi sure sonra oda bitecektir eminim. Burda önemli olan çocugun hazir olup olmadigi

X