Acil yardım!!!!!!!!!!!!

zaydek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
112
57
bir konuda acil yardıma ihtiyacım var! ikili testim 1/4307 üçlü test yerine dörtlü test yapıldı 1/9845 . renkli yani ayrıntılı ultrasonda ise sağ böbrekte idrar birikmesi fazla , 12. sağ kaburga karşılığı yok denildi. bu da down sendromuna bağlı olabilir denilip amniyosentez istendi. bir kan testi varmış,alternatif. kolumdan kan alınıp amerikada bir laboratuvara gönderildi. amniyosentezde düşük tehlikesi var diye bu yöntemi kullandık. oldukça pahalı bi yöntem. 1500 tl verdik. ama şu an önemli olan buna benzer belirtileri daha önce yaşayan var mı? sonuçlarınız ne çıktı? geceleri uyuyamıyorum. her gece rüyamda hastanedeyim , testler yaptırıyorum. sürekli ağlıyorum çok korkuyorum. lütfen buna benzer bir şey yaşayan var mı?
üstelik bebek 25. haftada. doktor olumsuz bir şey olursa ve aldırmak istersem nasıl tahliye edileceğini anlattı. karnımdayken kalbine iğne yaparak öldüreceklermiş sonra da suni sancıyla bana doğum yaptıracaklarmış. kafayı yemek üzereyim. lütfen başından benzer bişey gecen varsa anlatsız. sonuc olumsuz olabilir mi? ensede sorun yok,burunda,kalpte,beyinde,gözde. kaburga ve idrar birikimi down sendromuna neden olur mu????

Allah minicik bebişini sağsalim sana bağışlasın canım inşallah hayırlı haber alırsınız

Lütfen baska bir hastaneye git baska doktorlarada görün.tek bir doktorla karar verme.25. Haftan olmus.senin icinde kocaman sana ait bi bebegin var.ve inşallah cok sağlıklıdır. İnşallah bu doktor yaniliyordur.senin icin dua edecegim. Nolur baska yerlerede görün.bikac farkli doktorun yorumunu alnadan ani kararlar verme.nice durumlar biliyoruz down sendromu dendigi halde sapasağlam doğan.

Geçmiş olsun Allah yardımcın olsun.
Başka bi hastahaneye falan gittin mi ????

detaylı ultrasonu ceken kişi için bir numara deniliyor. ben ayrıyetten iki kadın doğum uzmanıyla görüştüm. kendi doktorum beni tatmin etmedi. bir de başka doktora gittim. doktorları en ufacık şeyden bile dava ediyorlarmış bu yüzden onlarda yüzde bir ihtimal olan seyleri bile söylüyorlarmış. açık açık konuşmuyorlar yani. sadece detaylı ultrasonu ceken amniyosentez yaptırıp 200 de bir düşük tehlikesini göze alma kan testini yaptır dedi. bu biraz rahatlatıcı. ama buna benzer şeyleri araştırıyorum bulamıyorum internette. bu belirtilerden dolayı cocugu down sendromlu olan var mı? bunu bulamadım...

Lütfen baska bir hastaneye git baska doktorlarada görün.tek bir doktorla karar verme.25. Haftan olmus.senin icinde kocaman sana ait bi bebegin var.ve inşallah cok sağlıklıdır. İnşallah bu doktor yaniliyordur.senin icin dua edecegim. Nolur baska yerlerede görün.bikac farkli doktorun yorumunu alnadan ani kararlar verme.nice durumlar biliyoruz down sendromu dendigi halde sapasağlam doğan.

toplamda üç doktor görüşü aldım. :KK43: yuzde bir bile olsa risk diyorlar. kimse boşver bişi çıkmaz demiyor diyemiyor. doktorlara acılan davalardanmış o da...

toplamda üç doktor görüşü aldım. :KK43: yuzde bir bile olsa risk diyorlar. kimse boşver bişi çıkmaz demiyor diyemiyor. doktorlara acılan davalardanmış o da...

Rabbim en saglikli şekilde bebegini kucagina almayi nasip etsin inşallah. Insallah hayirli haber alirsin amerikadan gelecek test sonucundan.

Rabbim en saglikli şekilde bebegini kucagina almayi nasip etsin inşallah. Insallah hayirli haber alirsin amerikadan gelecek test sonucundan.

inşallah! daha 12 gün var sonucun gelmesine. nasıl gececek bilmiyorum. sürekli araştırıyorum bir şey bulamadım. çok çok dua edin benim için hatta nerede varsa herkes için. ne kadar zormuş. beklemediğim bi bebekti . şimdi sağlıkla gelişinin yollarını gözlüyorum.

merhaba canım benim de 3 lü testim 1/18 çıktı.çok yüksek ti.fakültede hiç para ödemeden amniyosentez yaptırdım iyi bir uzman bulursan ne risk ne acı var.22 gün oldu cevap bugün yarın çıkacak rabbim inşallah bizlere yardım edecek umudunu kaybetme sadece ateş düştüğü yeri yakıyor benim doktorum kaygısızca olabilirde olamazda dedi allah yar ve yardımcımız olsun

İnşallah sonuç temiz çıkar.VAlla bu işlerde okadar çok yalan yanlış yönlendirmeler yapılıyorki malesef insanların doktorlara pek güveni kalmadı.yani herşey yolunda görünse bile bebek down sendrom veya başka sorunlarla dünyaya gelebiliyor.Yada hamileyken bir sürü seninki gibi sıkıntılar çekenlerin bebekleri sağlıkla dünyaya gelebiliyor.Çok çok zor durum.İnşallah araştırmalarında iyi sonuçlar bulabilirsin.

HAngi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama Prof.Dr.Ateş Karateke çok iyi bir doktordur.İnternetten araştır istersen.Zeynep kamil hastanesindeydi ama artık kendi özel muayenehanesinde.Özel olduğu için biraz pahalı tabi ama benim aklıma o geldi sen bunları yazınca.

merhaba canım benim de 3 lü testim 1/18 çıktı.çok yüksek ti.fakültede hiç para ödemeden amniyosentez yaptırdım iyi bir uzman bulursan ne risk ne acı var.22 gün oldu cevap bugün yarın çıkacak rabbim inşallah bizlere yardım edecek umudunu kaybetme sadece ateş düştüğü yeri yakıyor benim doktorum kaygısızca olabilirde olamazda dedi allah yar ve yardımcımız olsun

amniyosentez gibi bir test yaptırdım bende. yeni çıkmış . aslında bi kaç yıldır varmış pek bilinmiyor. kolumdan ıkı tup kan alındı yurt dışına gönderildi. sonuc 15 gun sonra çıkacak. deney faresi gibi hissediyorum kendimi. madem böyle testler var neden ikili üçlü testleri yaptılar? onlarda zaten hiç bir sorunum yoktu. hepsi yuksekti. detaylı ultrasonda çıkan böbrek ve kaburga eksikliği 25. haftamda bana cehennem azabı yaşatıyor.

sizde sonucu haber verin lütfen. Allah sağlıklı çocuklar dünyaya getirmemizi nasib etsin.

sonuc cıktı mı sizin? İnşallah hayırlı haberler almışsınızdır.

merhaba, harmony (down sendromu kan testi) sonuçlarımı aldım. Çok şükür bebğimin sağlıklı olduğunu öğrendim. Benimle burada endişemi paylaşan herkese teşekkür ederim. Dualarınızı da aldım eminim. Allah bekleyen herkese şifa versin.

çok üzüldüm okuyunca allah sabr versin inşallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın. bendende amniyosentez istemişlerdi bebeğimin bacaklarında ve kollarında milimlik kısalıklar var diye 27.haftamdaydım risk almadım. ama iki tane perinatoloğa gittim ve ayrıntılı ultrasona girdim bebeğin beynine kalbine hatta tüm damarlarına baktılar çok şükür birşeyi yok. beklerken çok büyük sabır gerek biliyorum ama sürekli dua et bende dua edicem inşallah allahım evladını size bağışlar hep iyi şeyler düşün sakın canını sıkma hatta gerekirse çevrendekileri tembih et bir süre bebekten bahsetmeyin seninde dayanmana yardımcı olur. iyi haberlerini beklicem

X