Acill bakar mısınız gelişim geriliği nedeni ile doğum

Kizim son hafta kilo falan almiyordu 38+2 de 2800 dogdu. Hemende toparladi. Herhangi bir nedeni yoktu hersey normaldi ama bebek kilo almiyordu boyu 51 cmdi. Bence doktorlarda tam nedenini bilmiyor o yuzdende cocugu riske atmak istemedikleri icin alma taraftari oluyorlar. Onlarin isi de zor. Neyin ne olacaginu tam olarak bilemezler ki. Her ihtimali soylemek zorundalar. Karar senin sirf normal dogurucam diye israrin anlami yok bence. Birde genel degil de lokal anestezi tercih et eger sezeryana karar verirsen. Toparlanmasi daha kolay oluyor.
Sana ultrasonda kaç diyorlardı doğmadan önce ? Benim 3 hafta önce 2900 demişlerdi, geçen hafta 2800 dediler bugun de 2700 dedi ölçen doktor. Bebek karnımda kilo mu veriyor anlamadım :KK43:

Yatırması gereken bi durum olsa mutlaka yatırırdı . Bebek içerde iyiyse demek ki. Takma kafana 35 iyi bir hafta. Ben erken Doğum için hastanede yatarken 35 olunca çıkardılar doğsa sorun olmaz dediler bidaha yatırmadılar. Hareketlerini kontrol et . Normal Doğum olur inşlh sağlıklıca bian önce sancın gelsin
Diğer gittim hastanedeki doktor yatırmak istemişti dün. Bebek heran strese girebilir demişti. Kime güveniceğimi şaşırdım çok korkuyorum. Pazartesiye kadar bekleyelim dedi bu doktor normal olur belki kendiliğinden dedi. Pazartesiye kadar sancım falan olmazsa sezeryan isticem riske atmıcam daha fazla. 39+2 olucam zaten pazartesi

Sana ultrasonda kaç diyorlardı doğmadan önce ? Benim 3 hafta önce 2900 demişlerdi, geçen hafta 2800 dediler bugun de 2700 dedi ölçen doktor. Bebek karnımda kilo mu veriyor anlamadım :KK43:
Benim 2800 dediler ve bir sonra ki hafta yine kilo almamisti ve bebek dogdugunda 2600 du. 300 gram + ,- olabilir yani. Her ultrasaonda 100 200 oynama olur. Sen kiloya takilma. Bir haftada guzel besleyince acayip toparliyor bebekler. Onemli olan organlarinin gelisiminin tam olmasi bence. Hala karar veremedin mi. Insallah sag salim alirsin bebegini kucagina

manolyammmm manolyammmm evet cok sukur benim 37.haftada ters donen bebegim bu hafta tekrar pozisyona dondu.bende 2doktora gittim,ikisi de donmesi cok zor ben gormedim dediler.Egzersiz yaptim,Bol dua ettim Allahin izniyle dondu.sirf bu sebep ise 38 erken biraz daha bekleyin derim.
7Haziranda sezeryan olcam catim hala dar acilmam yokmus. Spinalle genel arasinda kaldim simdide. Cok korkuyorum ins hepimiz bi nefeste kurtuluruz

7Haziranda sezeryan olcam catim hala dar acilmam yokmus. Spinalle genel arasinda kaldim simdide. Cok korkuyorum ins hepimiz bi nefeste kurtuluruz
Kesinlikle spinal derim . Bebeginizin ilk sesini siz duyun. O mismcennet kokusunu ilk siz duyun.
Ben "ancak cennet boyle kokabilir sanirim" demistim. Dogumhane mis mkokmustu :)
Ben spinal epidural kombine oldum. İkinciyi karar verir de dogurursam spinal isterim.

Benim 2800 dediler ve bir sonra ki hafta yine kilo almamisti ve bebek dogdugunda 2600 du. 300 gram + ,- olabilir yani. Her ultrasaonda 100 200 oynama olur. Sen kiloya takilma. Bir haftada guzel besleyince acayip toparliyor bebekler. Onemli olan organlarinin gelisiminin tam olmasi bence. Hala karar veremedin mi. Insallah sag salim alirsin bebegini kucagina
Ben seZeryana tamam dicektim bugun ama doktor pazartesi tekrar gel bekleyelim dedi

O zaman coj dikkat et ve bebeginin hareketlerini kontrol et eger anormal bir sekilde hareketlerinde azalma falan olursa hemen git doktora. Allah yardimcin olsun insallah.
Gündüz hiç hareket etmiyo ama dün gece aşırı hareket etti hatta korkuttu beni. Çırpınıyo gibi karnımda bi oraya bi buraya çok hızlı ve sert hareket etti 2.5 saat hiç durmadı. Size de oluyomu? Çok hareket etmesi de sıkıntı olur mu ? Edince bi anda ediyo sonra bütün gün uyuyo. O yüzden bugun doktor nst yi beğenmedi 2 kez aldı

Bende soru sorucam size bebegim makat gelsii gozukuyor bu sebepten sezeryan dedi doktorum ama 38.1de doguma alicak sizce erken degilmi ilk dogumum. Bilen bayanlar yardimci olabilirmi?
Size cok gecmis olsun bebisiniz yasam sinirinin baya ustunde 34.haftayi gecmis bence riske atmayin bebeginizi dogunca cabuk toparlar
38. Haftadan sonra her an bebeğin doğumu gerçekleşebileceği için riske atmak istemiyorlar o sebepten 38 de alıyorlar canım korkma zaten son iki haftadan bişey olmaz

Arkadaşım, doktorlar ne diyorsa ona uy çünkü ilerde pişman olabilirsin... Bir doktor demiş olsaydı bekle derdim ama bir kaç doktor aynı fikirde sabit... İyi düşün ve hızlı bir şekilde kararını ver... Allah yardımcın olsun sağlıkla gelsin dünyaya inşallah ...

Anne karnindaki bebegin gece gunduz ayrimi olmadigi icin seninki daha cok geceleri uyaniyor anlasilan. Son zamanlardaki hareketleri daha sert oluyor evet tekme attigini gozle gorebiliyorsun resmen. Sen onun hareket saatlerini biliyorsundur olna gore takip et. Bir de tatli seyler yediginde daha cok hareket ediyorlarmis.
Bu arada kendini sezeryana hazirla cunku ilk bebeklerde 40 41. Haftayi gorenler var. Buyuk ihtimalle senin sancin olmaz ama sunni sanciyla doguma baslatirlarsa onu bilemem. Bol bol dua et. Bu arada ozelde mi devlette mi doktorun.

Bir haftada sağlıklı ve düzenli beslenince bebekler acayip ucuyor kilo konusunda bizzat yasadım gercekten cok haklısınız eğer gelişimi normal giden bir bebekse erken doğum riskim vardı 37. Haftamda 3300 doğum yaptım. Tam da ultrosondaki kiloda doğdu.

:halay::halay::halay::halay:
Gündüz hiç hareket etmiyo ama dün gece aşırı hareket etti hatta korkuttu beni. Çırpınıyo gibi karnımda bi oraya bi buraya çok hızlı ve sert hareket etti 2.5 saat hiç durmadı. Size de oluyomu? Çok hareket etmesi de sıkıntı olur mu ? Edince bi anda ediyo sonra bütün gün uyuyo. O yüzden bugun doktor nst yi beğenmedi 2 kez aldı
Senin en sakin ve en rahat anın gece uyuduğun zaman bebek baska ne ister cosuyor o zamanlar. Gündüz hem hareketlisin hem de stresli birde bu kafa karısıklığı öyle cok hissediyor ki onu da strese sokuyorsun gece sen rahata erince o da baslıyor içerde halaya napsın :halay:

Bir haftada sağlıklı ve düzenli beslenince bebekler acayip ucuyor kilo konusunda bizzat yasadım gercekten cok haklısınız eğer gelişimi normal giden bir bebekse erken doğum riskim vardı 37. Haftamda 3300 doğum yaptım. Tam da ultrosondaki kiloda doğdu.
Masallah kuzucuga guzel dogmus. Inemli olan saglicakla dogmasi. Gerisini bir sekilde takviye edebiliyor insan. Ama anne karnindayken heran bir sey olacakmis korkusu insanin uykularini kaciriyor. O yuzden konu sahibini cesaretli buldum. Sahsen ben simdiye kadar sezeryan olmus cocugumu kucagima almistim. Ben mi fazla anartiyorum bilmiyorum ama yasadim ve 3 gun sanci cekmeme ragmen sezeryan istiyorum diye hastaneyi inlettim en sonunda. Doktora bile bagirdim siz dusunun artik doktor deli bu demistir kesin ama o an bebegime bir sey oluyor diye dusununce kumseyi gormedi gozum. Allah cumlesin evladini bagislasin acilarini gostermesin insallah

Arkadaşım, doktorlar ne diyorsa ona uy çünkü ilerde pişman olabilirsin... Bir doktor demiş olsaydı bekle derdim ama bir kaç doktor aynı fikirde sabit... İyi düşün ve hızlı bir şekilde kararını ver... Allah yardımcın olsun sağlıkla gelsin dünyaya inşallah ...
Ben kararımı verdim bugun hadi ameliyathaneye dese gidicektim ama doktor dedi pazartesiyi beklicez dedi :KK43: bakalım bu gece hareketi az olursa yarın gider beni alın seEryana derim. Nst ikincisi iyi çıktığı için sanırım gönderdi beni

Anne karnindaki bebegin gece gunduz ayrimi olmadigi icin seninki daha cok geceleri uyaniyor anlasilan. Son zamanlardaki hareketleri daha sert oluyor evet tekme attigini gozle gorebiliyorsun resmen. Sen onun hareket saatlerini biliyorsundur olna gore takip et. Bir de tatli seyler yediginde daha cok hareket ediyorlarmis.
Bu arada kendini sezeryana hazirla cunku ilk bebeklerde 40 41. Haftayi gorenler var. Buyuk ihtimalle senin sancin olmaz ama sunni sanciyla doguma baslatirlarsa onu bilemem. Bol bol dua et. Bu arada ozelde mi devlette mi doktorun.
Özelde canım

Masallah kuzucuga guzel dogmus. Inemli olan saglicakla dogmasi. Gerisini bir sekilde takviye edebiliyor insan. Ama anne karnindayken heran bir sey olacakmis korkusu insanin uykularini kaciriyor. O yuzden konu sahibini cesaretli buldum. Sahsen ben simdiye kadar sezeryan olmus cocugumu kucagima almistim. Ben mi fazla anartiyorum bilmiyorum ama yasadim ve 3 gun sanci cekmeme ragmen sezeryan istiyorum diye hastaneyi inlettim en sonunda. Doktora bile bagirdim siz dusunun artik doktor deli bu demistir kesin ama o an bebegime bir sey oluyor diye dusununce kumseyi gormedi gozum. Allah cumlesin evladini bagislasin acilarini gostermesin insallah
Ben sezeryana razıyım artık zaten risk almak istemiyorum ama bukez doktor pazartesiyi bekleyelim dedi :KK43:

Ben kararımı verdim bugun hadi ameliyathaneye dese gidicektim ama doktor dedi pazartesiyi beklicez dedi :KK43: bakalım bu gece hareketi az olursa yarın gider beni alın seEryana derim. Nst ikincisi iyi çıktığı için sanırım gönderdi beni
Hayırlısı olsun hakkınızda... Benimde 1 1.5 hafta kadar gelişim geriliği vardı normal doğum yaptım 32. Haftada gelişim geriliği başladı. Tam ayında Sıkıntısz doğdu, sadece kilosu düşüktü 2590 ama çok kısa sürede kendini toparladı akranlarına yetişti geçiyor bile :)

Evet bende o kadar cesaretli olamazdım ki hamileliğimde hastanedeki acil doktorları beni kovuyorlardı :) tüm bebişler sağlıkla gelsinde gerisi mühim değil gercekten.doğum konusunda israrlı olmadan doktoruna tam güvenerek sonuca gidilmeli. Sağlıklı doğumları olsun insallah

X