Acill bakar mısınız gelişim geriliği nedeni ile doğum

Canım bende ilk hamileliğimde 32 haftalıktım 27 ile uyumlu olduğu için erkenden sezaryene alındım. Kızım ilk kontrollerimden itibaren hep geriden geliyordu zaten zor bir süreç geçirdim ve o sürecinde etkisiyle sezaryen i hemen kabullendim ama şimdi diyorum acaba kontrolleri sıklaştırıp biraz daha beklesemiydim diye. Yine de herşey nasip. Bence sende bebeğin hareketlerini filan takip et huzursuzluk duyarsan ya Allah de yatışını yaptır.

Şimdi öncelikle kendi yazdığınızı unuttunuz herhalde, onu hatırlatayım.
Konunuzda özel bir hastanede 2 ayrı doktorun (biri perinatolog hemde) muayene edip sezeryan önerdiğini, ardından devlete gidip oradaki doktorun da gelişimin durduğunu şuan iyi olduğunu ama heran riske girebileceğini söylediğini yazmışsınız.
Sonra bir tanıdığınız ve kendi doktorunuz bekle dedi diye sizin de düşünceniz bu yönde olduğundan, onlara güvenip sözünü dinliyorsunuz.
Hamileliğiniz bende bir ayrıcalık teşvik etmiyor, ben de hamileyim arkadaşım, geçen yaz ilk bebeğimi doğurdum, 4 ay sonra da ikincisini inşallah.
Yani senin hissiyatından en iyi ben anlarım ama sen inatla bekleme diyenleri tersliyorsun.
Hala beklemenizdeki faydaları söylemedin ya da sana bekle diyen doktorunun ne sebeple bekle dediğini açıklamadın.
Elbette anne karnında bebeğin 1 gün bile durması kardır ama gelişimi durmuş bir bebek için değil herhalde!
Sizin kararınız, yapacak bir şey yok.
Ama ben kendi çocuğum için milyonda 1 riski bile göze almazdım.
Bekliyorum çünkü bu doktor diğer hastanenin para için sezeryana almaya çalıştığını söylüyor ve diğer doktorları tanımıyorken bu doktoru tanıyor ve güveniyoruz. Kendisi ortada bebeğin kilo almaması dışında ( ki alamadığını kendim ölçüp görmem lazım dedi) bebekte hiçbir problem olmadığını söylüyor. Size göre ortada risk varken bi doktor bunu bile bile risk mi alıyor yani diplomasını yakma ihtimalini göze alarak ? Zaten son haftalarda herkesin bebeği için risk yokmu heran herşey olabilir. Ben de ilk gün şokla korktum ama sonra hemen doğmasını istedim bana kalsa bugun sezeryan olurdum ama doktor beklemek istedi

Canım bende ilk hamileliğimde 32 haftalıktım 27 ile uyumlu olduğu için erkenden sezaryene alındım. Kızım ilk kontrollerimden itibaren hep geriden geliyordu zaten zor bir süreç geçirdim ve o sürecinde etkisiyle sezaryen i hemen kabullendim ama şimdi diyorum acaba kontrolleri sıklaştırıp biraz daha beklesemiydim diye. Yine de herşey nasip. Bence sende bebeğin hareketlerini filan takip et huzursuzluk duyarsan ya Allah de yatışını yaptır.
Bugun tekrar arayacağım doktorı beklemek istemiyorum sezeryan olucam dicem bakalm ne dicek

Peki sizin sadece kilosu mu düşüktü diğer baş ve bacak boyu da geri miydi ? Size neden geri olduğunun sebebini söylemişler miydi ?
Karın çevresi geriden geliyor dedi bana, ne demek bu dedim, düşük kilolu olacak dedi başka bişey demedi bana.. benimkinin kilo alamama sebebi tamamen benden kaynaklı çünkü ben 9 ay boyunca ilaç da kullanmış olsam ne yediysem çıkardım, hatta doğuma giderken bile hesap edin... evet sadece kilosu düşüktü boyu da aman aman uzun değildi 47 cm... Çok üzülmüştüm zayıflığına, prematüre giysilerinin bile içine düştü ama 5 günde 300gr aldı öyle bakım yaptım ve herkes bana üzülme küçük bebek kendini daha hızlı toparlar dediler oyle de oldu gerçekten... Hızla uzadı ve kilo aldi

Diğer gittim hastanedeki doktor yatırmak istemişti dün. Bebek heran strese girebilir demişti. Kime güveniceğimi şaşırdım çok korkuyorum. Pazartesiye kadar bekleyelim dedi bu doktor normal olur belki kendiliğinden dedi. Pazartesiye kadar sancım falan olmazsa sezeryan isticem riske atmıcam daha fazla. 39+2 olucam zaten pazartesi
Canım sende strese girme. Seni çok iyi anlıyorum ben deli gibi korkuyorum sezeryandan ama mecbursak olacak bu iş. İnilh bebişin sağlıkla doğar . Zaten zamanın gelmiş kilosu boyu posu doğunca hızla gelişir . Küçük doğan bebekler çok daha çabuk büyüyor

Valla çok erken . Buradaki arkadaşlar 40 da açılması olan var olmayan var. Bişey demek için çok erken başka Dr görüşü al bence
Benim de açılmam yok hatta bebek kanala bile inmemiş 40 a giricem cumartesi. Doktorum bugun bebeğin gününü doldurmasını bekleyelim kilo almasa bile organları gelişiyodur çünkü kan akımı iyi suyu da iyi dedi. Ama ben beklemek istemiyorum dedim. Pazartesi karar verelim duruma göre dedi

Benim de açılmam yok hatta bebek kanala bile inmemiş 40 a giricem cumartesi. Doktorum bugun bebeğin gününü doldurmasını bekleyelim kilo almasa bile organları gelişiyodur çünkü kan akımı iyi suyu da iyi dedi. Ama ben beklemek istemiyorum dedim. Pazartesi karar verelim duruma göre dedi
Dr a güven canım. Organ gelişimi iyiyse küveze falan girmez zaten. Minik doğar sadece

Umarım öyle olur. Sadece kiloysa problem sorun değil doğduktan sonra alır ama sağlığıyla ilgili bi sorun olmasın tek duam bu
Ben iki gebeliğimde de erken Doğum belasıyla uğraşıyorum ikisinde de 35 e kadar dayan yeter dediler. Ciğerleri o haftada tamamlanıyormuş. İnilh sağlıkla gelir korkma

Arkadaşlar ben doğum yaptım. Sezeryan olmak zorunda kaldım , aslında normali bekledik 1 gece kendi sancım geldi sancı çektim. Ama sabaha hala açılma yoktu ve kızımın kalp atışları düşmeye başlamıştı. Küçük bi bebek olduğu için normal doğumu kaldıramaz dedi doktor. Acil sezeryana alındım. Ultrasonda 2700 gözüküypdu 2890 doğdu miniğim. Çok küçük doğdu ama sağlık sıkıntısı yoktu hemen eve getirebildik

Arkadaşlar ben doğum yaptım. Sezeryan olmak zorunda kaldım , aslında normali bekledik 1 gece kendi sancım geldi sancı çektim. Ama sabaha hala açılma yoktu ve kızımın kalp atışları düşmeye başlamıştı. Küçük bi bebek olduğu için normal doğumu kaldıramaz dedi doktor. Acil sezeryana alındım. Ultrasonda 2700 gözüküypdu 2890 doğdu miniğim. Çok küçük doğdu ama sağlık sıkıntısı yoktu hemen eve getirebildik
Canım bende gelişim sıkıntısı falan olmadığı halde 2820 doğdu içini ferah tut rabbim bi ömür sağlıklı mutlu hayat yaşatsın kızına gözün aydın

X