AÇILMAK İSTİYORUM AMA NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM!?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Marnin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2018
104
16
26
Kararımı yargılamayın, döverek aşırı baskıyla falan değil yanlış anlaşılmasın ailem üzülmesin diye başımı kapattım. Ama artık içimden gelmiyor yapamıyorum vicdanen içim hiç rahat değil ama bir yandan istiyorum. Açılsam vicdan azabı çekecek gibi hissediyorum. Sürekli düşünüyorum açılsam pişman olur muyum diye ama ben yine de kendimi açılma hevesinden kurtaramıyorum. Kapandığım 6 yıl oldu 15 yaşındayken tesettürün anlamını bilmeden kapandım. Kendimi tanımaya başladıktan sonra çelişmeye başladığımı gördüm. Tam anlamıyla layığıyla görevimi getiremiyorum. İnsanlarla iç içe olmayı, gülmeyi kahkaha atmayı severim ve çok neşeliyim. Örtüm beni bunlardan biraz kısıtlıyor ister istemez. "Bu ne biçim kapalı?" dedirtecek tarzım yok ama uygun giyindiğim söylenemez. Bunu aileme nasıl anlatırım annemle konuşmayı denedim ama pek ciddiye alıp dinlemiyor. Susturuyor lütfen bana bir akıl verin. Nasıl kabul ettirebilirim bu durumu yoruldum? Babama söylemekten de çok korkuyorum.

Son düzenleme:
Bu konuda çok akıl veremeyeceğim ..
Kendime güldüm onu yazmaya geldim :)
Ben konuyu “kapandığım 6 yıl oldu” cümlesine gelene kadar , “birine aşkından bahsetmek” manasında ki açılmak olarak algılamışım :halay:
Evet bende şuan okuyunca öyle anladım hahahah yazım hatası yapmışım :KK70:

Bu konuda çok akıl veremeyeceğim ..
Kendime güldüm onu yazmaya geldim :)
Ben konuyu “kapandığım 6 yıl oldu” cümlesine gelene kadar , “birine aşkından bahsetmek” manasında ki açılmak olarak algılamışım :halay:
Al benden de o kadar ben de öyle sandım:KK48:

Bu konu kapanır çünkü mecburen dini içerikli yorum yapılacaktır.
Konu kapanmadan ben kaçayım.

Kapalı değilim

Birisi istedi diye Nasıl kapatılır onu da bilemem ama çok gençsin

Hadi açılayım deyip açılmak zor ortam gereği

Okuyor musun ya da çalışıyor musun bilmiyorum

Yavaşça açıl yani seni kısıtladığını düşündüğün şeyleri yap yani Gül sohbet et spora git

Saçın kapalı olsun bunları yapmana engel yok

Sonra giyim tarzını yavaşça değiştir hemen başını açma ama kademe kademe geçiş yap o zaman çok şaşırılmaz

Bir de mesela yeni işe vs başlarken de değişmek kolay olabilir

Aileleri değiştiremeyiz ama sen kendi yaşam çizgini ileriye doğru değiştirebilirsin bu sadece açılma ile ilgili değil kendini geliştirip değiştirebilirsin

Kapalı değilim

Birisi istedi diye Nasıl kapatılır onu da bilemem ama çok gençsin

Hadi açılayım deyip açılmak zor ortam gereği

Okuyor musun ya da çalışıyor musun bilmiyorum

Yavaşça açıl yani seni kısıtladığını düşündüğün şeyleri yap yani Gül sohbet et spora git

Saçın kapalı olsun bunları yapmana engel yok

Sonra giyim tarzını yavaşça değiştir hemen başını açma ama kademe kademe geçiş yap o zaman çok şaşırılmaz

Bir de mesela yeni işe vs başlarken de değişmek kolay olabilir

Aileleri değiştiremeyiz ama sen kendi yaşam çizgini ileriye doğru değiştirebilirsin bu sadece açılma ile ilgili değil kendini geliştirip değiştirebilirsin
Yavaş yavaş açılmak istemiyorum aslında çünkü beni görenler kapalılığa laf ederler öteki türlü gerçekten tesettürlü arkadaşlarımın hakkına girmiş olurum

Kararımı yargılamayın, döverek aşırı baskıyla falan değil yanlış anlaşılmasın ailem üzülmesin diye başımı kapattım. Ama artık içimden gelmiyor yapamıyorum vicdanen içim hiç rahat değil ama bir yandan istiyorum. Açılsam vicdan azabı çekecek gibi hissediyorum. Sürekli düşünüyorum açılsam pişman olur muyum diye ama ben yine de kendimi açılma hevesinden kurtaramıyorum. Kapandığım 6 yıl oldu 15 yaşındayken tesettürün anlamını bilmeden kapandım. Kendimi tanımaya başladıktan sonra çelişmeye başladığımı gördüm. Tam anlamıyla layığıyla görevimi getiremiyorum. İnsanlarla iç içe olmayı, gülmeyi kahkaha atmayı severim ve çok neşeliyim. Örtüm beni bunlardan biraz kısıtlıyor ister istemez. "Bu ne biçim kapalı?" dedirtecek tarzım yok ama uygun giyindiğim söylenemez. Bunu aileme nasıl anlatırım annemle konuşmayı denedim ama pek ciddiye alıp dinlemiyor. Susturuyor lütfen bana bir akıl verin. Nasıl kabul ettirebilirim bu durumu yoruldum? Babama söylemekten de çok korkuyorum.

Başlığa cevap;dök içini rahatla:KK66:
İçeriğe cevap;kapalı olmak gülmeye,neşeye,kahkahaya engel mio_O
İyi ki bunu şimdi öğrendim,yoksa hayatımı mahkeme duvarı gibi geçirecekmişim:KK70:

Cok gencsin. Kararını verdiysen açıl kimsenin lafina aldirma.
Ben böyle mutluyum diyeceksin ve direneceksin bu kadar basit.
Kuzenime kız istedik. Kız tesetturluydu.
Evlendiği gun açıldı.
Bambaska bir gelinlikle salona girişini hic unutmam.
Babasi izin vermemis. Adam kriz cikartacakti salonda ama kuzenim ben kocasiyim ve böyle istiyorim dedi sustursu herkesi. Ustune bir de okula yazdirdi kizi :KK66:
Neyse yani yalniz degilsin

Cok gencsin. Kararını verdiysen açıl kimsenin lafina aldirma.
Ben böyle mutluyum diyeceksin ve direneceksin bu kadar basit.
Kuzenime kız istedik. Kız tesetturluydu.
Evlendiği gun açıldı.
Bambaska bir gelinlikle salona girişini hic unutmam.
Babasi izin vermemis. Adam kriz cikartacakti salonda ama kuzenim ben kocasiyim ve böyle istiyorim dedi sustursu herkesi. Ustune bir de okula yazdirdi kizi :KK66:
Neyse yani yalniz degilsin
Aslında ailem baskıcı değil ama elalem ne der kafasındalar

Ben de tesettürlüyüm. 12 yaşımdan beri. Üstelik ailem daha erken vs derken kararı kendim verdim. 26 yaşındayım, hala tesettürlüyüm.

Ama bir gün takmak istemezsem de bu benim kararım. Kapanma kararı aldığım gibi.

Durum sizi mutsuz ediyorsa elbette devam ettirmeyin. Hayat sizin. Kimse sizin yerinize yaşamayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X