açılmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen gün kapalı olan yakın arkadaşım dışarıdan bir fotoğrafını attı açıktı. Şok oldum nasıl yani dedim. Sonra anlattı. Arkadaşının evinde kıyafetlerini değiştirip öyle çıkmış sonra yine orda örtünüp evine gitmiş. Rüzgarın ensemden girişi o kadar güzeldi ki diyerek de güzelledi konuyu.
Ona da dedim ne istiyorsun diye. Açılmak istiyormuş ama ailesinden korkuyor ve bu insan 27 yaşında. Herkesin hayatı dilediği gibi yaşama hakkı var. Ben arkadaşıma o an sadece şaşırdım ama asla yargılamam.
Muhafazakar aileler için kabullenmek kolay olmayacaktır ama konuşun elbette.

Kimse bu hayatta tamamen özgür değildir. Sen de Allah'a kul olarak her konuda özgür olmadığını hatırla.
Ölüsü bile üç kat kefene sarılan, başörtüsü ve göğüs örtüsü olan bir dinin mensubu istediği gibi davranmalı. İnancının duruşuna, kıyafetine yansıması gerekmez mi.
Bence niçin kapandığını unutmayıp, kimsenin gazına da gelmemeniz.
Çünkü yalnız ölecek, yalnız kabre girip, yalnız hesap vereceksiniz.
Lütfen Ömer Hayyam ın dediği gibi
Bir elde kadeh, bir elde Kuran; bir helaldir işimiz, bir haram. Şu yarım yamalak dünyada ne tam kafiriz, ne tam müslüman.
duruşundan uzak durunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…