Acınası biriyim :(((

canım benim üzülme istikrarlı ol 1kaç ay içinde kilon azaldıkça hersey yoluna giricek sen yeterki azimli ol kilon çok fazla ama olmayacak diye bişey yok

bence eşinle bir konuş ve kilo vermede kararlı olduğunu ona belirt ve hızlı hızlı değil de zaman içinde destek alarak kilolarından kurtul her kilo verdiğinde kendine yeni bir tarz yap ayrıca kendine bak hedef de belirle eşine güzel görün.. umarım herşey yolunda gider..

hepimizin sorunu kilolar yerken hiç sıkıntı çekmiyoruz ama kilo vermeye gelince zorlanıyoruz azimli ve kararlı olursan eminim verirsin kiloları sağlıklı bir şekilde vermeye çalış şok diyetler yaparken sağlığımızdan oluyoruz başaracaksın inan kendine eşinede anlat kararlı oldugunu umarım herşey düzelir

Çok konuştum anlattım yemek yemediğimi kg kaybettiğimi görüyor ama çok geç diyor zamana ihtiyacım var diyor. Az önce kaç gündür yemek yemiyorsun diye sordu 3 dedim hiç bir şey demedi umrunda bile değilim sanırım evliliğimiz bitti :KK43: ama gitmiyor da... Kızlar hayatımda hiç bu kadar küçülmemiştim canım yanıyor zaten yemek yemek de istemiyorum o olmayacaksa yaşamanın da anlamı yok zaten

Şu an yaptığın diyet çok tehlikeli. Günde iki elma yiyerek zayıflamak kötü çünkü sonra fazlasıyla alırsın. Bence diyetini kocan için degil kendin için yap. Eşini de cok dikkate alma sanırım seni biraz motive etmek için öyle yapıyor. Gidecekse gider hiç birşey yapamazsın ama kendini düzeltip en azından hayata daha güzel bakabilirsin.

Canım bence sen bu hırsla 60 kg ya kadarda ınersın.. Ama 2 elmayla diyet olmaz kendıne uygun bir program olustur sabah aksam 1 er saat tempolu yuru ve spor yap. Erkekler kıloya takıyor malesef.. Ayrıca sen kocan için degıl kendin için vermeelısın canm saglıgın için..

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
evliliğini kurtarmak için çabalamanı destekliyorumm.
eşin bunu atlatacaktır, sen eşine ilği göstermeye devam et.
ve spor yapmadan diyet olmaz.

Biliyorum kendim için yapmalıyım giderse gitsin umrumda bile değil bunu günde kaç kez tekrarlıyorum bir bilseniz ama gene yüZünü görünce ağlamaya başlıyorum. Anlamadığım 2 hafta önce bu adam beni koynuna alıp sevgi dolu aşk sözcükleriyle severken bir anda bir günde ne değişebilir de benden tiksinir. Birikmiş içinde patlak vermiş öyle diyor. 2 hafta önce öylesine severken bir anda böyle olması beni tuhaf etkiledi yemeden içmeden kesildim resmen elimde değil yiyemiyorum. Spora ve yüzmeye yazıldım her gün araba kullanmadan yürüyerek gidip geliyorum. 1 saatlik yol neredeyse. Biliyorum forumun en ince detayına kadar okudum protein yemem lazım yumurta et balık ama içim almıyor. Az önce ufacık bir tavuk göğsü yedim ve öğürmeye başladım. Sanırım üzüntüden oluyor. Eski türk filmleri gibi oldu verem de olurmuşum bide:) özür dilerim yaaa siZleri de üzüyorum başını ağrıtıyorum detlerimle aslında ufak ta olsa bir başarım var en azından 1,5 hafta da 8 kg verdim

Muhat atlatırmı sence uçurumları kaldırırmı dersin? Soğukluk girmesin aramıza zaman uzadıkça :KK43:

Muhat atlatırmı sence uçurumları kaldırırmı dersin? Soğukluk girmesin aramıza zaman uzadıkça :KK43:

canım bence bu kadar üzülme,senden zayıflamanı istediği için ve o kadar söylemesie rağmen senin başarısız olduğunu gördüğü için bunu yapıyor tabiki doğru bi hareket değil!ama onun yerine de koyarsak ona göre bu seni hırslandıracak ve sen zayıflayacaksın.arkadaşlarında dediği gibi gitmek isteyen çoktaaannn giderddii!!haa giderse de yolu açık olsun,sonuçta sen zayıfladığında,sağlıklı vücuda sahip olduğunda,herşey senin için pozitif olacak!istediğin kıyafete girecek,sağlıklı bi insan olacaksın
ama şunu demeden de edemiycem günde 2 elma ile diyet olmaz.diyet denen şey zaten herşeyden yemek ama 1 kaşık yada 1 kase yemek,bu şekilde 2 elmayla hastalnırsın allah korusun kalp krizine bile neden olur!bence sen herşeyden daha önemlisin!bak bu sitede bi sürü yarış var bi sürü toğpik bi sürü sağlıklı liste var!bi bak oku,insnlar neler yapmış izle,hatta onlarla beraber yarış,negatifleri uzak tut kendinden,sen zayıflamaya başladıkça inan eşin sana eskisi gibi davranacak!
günde 3 öğün ye,avucunun içi kadar ye,ekmek yeme,yağlı yeme ama 1 kaşık zeytinyağı kullan,yumurtanı sütünü eksik etme,yeri geldiğinde 1 avuç kuruyemişde ye,ama bol bol yürü mesela 2 saat yürü yada ne bilim başka bişey
kendini 2 elma ile cezalandırma!verdiğin kadarın x2 sini geri alırsın!

canim buradaki butun arkadaslara katiliyorum. Anliyorum hic kolay degil, ama bu sekilde de saglikli degil.
Ayrica yuruyuse ve yuzmeye baslamis olman cooook iyi:KK34: Ama gel gelelim diyete, kendine diyet yapiyorum hissi verme canim. Cunku bu insanin moralini daha da sarziyor, mesela ben misafirlige gitdigimde (eskiden) fazla almazdim, kilolarim yuzunden, bak bak birde cok yiyor diye. birde israr ederlerdi yesene yesene diye, sonra annem diyet yapiyor dediginde beynimden vurulmusa donuyordum malesef.
Ama bu siteye katildim katilali cok mutluyum, resmen hayatimda birseyler degisti!
Artik her gun 3 ogun ve 3 ara besleniyorum, sabahlari erken kalkmakta sart tabii, ki metabolizmamiz calismaya baslasin. Canim ablacim SIK SIK ve azar azar yiyerek bu sekilde daha da kolay verirsin, ki metabolizman calismaya devam etsin, bunu 2 elmayla kesinlikle basaramaszin canim.
Ve bol bol su ic. Inan bana bende 160 boydayim en son 72dim. Burada 65 ile basladim ve simdi ise 59 kiloyum. Ben diyet yaparak degil sagilikli beslenerek yapiyorum bunu. Sevmedigim seyleri de yemiyorum, sevdigim seyleri yiyerek zayifliyorum (annemin yaptigi yemekler disinda) Bu sekilde kilolar azaldikca kendini daha da mutlu ve saglikli hissedeceksin.
Arkadaslarin da tavsiye ettigi gibi burada topiclere bak oradaki arkadaslarin nasil basardiklarini oku ve konus. Ve ayrica kendine bir kilo cetveli yap, senin icin daha da kolay olur.
Ayrica kendine kucuk bir hedef belirle, en buyuk hedefin 60 olmak, ama mesela simdi 100le basla, sonra 95, sonra 90.
Benimde en buyuk hedefim 51 olmak, ama simdiki hedefim 55, cunku hersey ha diyince olmuyor malesef, ama inan bana hicbirsey imansizda degil.
Rabbimin izniyle saglikli bir sekilde basaririz insallah. sakin umidini bozma canim

Biliyorum kendim için yapmalıyım giderse gitsin umrumda bile değil bunu günde kaç kez tekrarlıyorum bir bilseniz ama gene yüZünü görünce ağlamaya başlıyorum. Anlamadığım 2 hafta önce bu adam beni koynuna alıp sevgi dolu aşk sözcükleriyle severken bir anda bir günde ne değişebilir de benden tiksinir. Birikmiş içinde patlak vermiş öyle diyor. 2 hafta önce öylesine severken bir anda böyle olması beni tuhaf etkiledi yemeden içmeden kesildim resmen elimde değil yiyemiyorum. Spora ve yüzmeye yazıldım her gün araba kullanmadan yürüyerek gidip geliyorum. 1 saatlik yol neredeyse. Biliyorum forumun en ince detayına kadar okudum protein yemem lazım yumurta et balık ama içim almıyor. Az önce ufacık bir tavuk göğsü yedim ve öğürmeye başladım. Sanırım üzüntüden oluyor. Eski türk filmleri gibi oldu verem de olurmuşum bide:) özür dilerim yaaa siZleri de üzüyorum başını ağrıtıyorum detlerimle aslında ufak ta olsa bir başarım var en azından 1,5 hafta da 8 kg verdim

Canın ıstemıyorsa yeme canm zorlama zaten bı sure sonra iştahın acılır.. 8 kg gayet iyi canm

Ablacim Allah sabir ve bol bol irade versin.Esin keske sana bu donemin de yardimci olsa,beraber spora ve diyetisyene gitseniz o zaman hem senin moralin yerine gelir hem iliskiniz kuvvetlenir.Bunu bi esinle konus derim...

Ayrica gunde 2 elma ile kesinlikle olmaz.Seninle ozelden konusalim :)

Çok ama çok teşekkür ederim iyiki üye olup derfimi paylaştım inanın etrafımda paylaşabileceğim kimsem yok. O kadar uzun zamandır şişmanım ki o kadar uzun zamandır rejimdeyim diyorum ki kimse itibar etmez o nedenle kimselere bir şey demiyorum. Eşimle bir çok kereler dietisyene dr a sora gittik oda umutsuz artık sanırım. 1 ay sonra bırakacağımı filan düşünüyor büyük ihtimalle. Ama motivasyonumu arttırmak için yaptığından emin değilim onsuz bir gelecek düşünmem gerekiyor sanırım. Kızımla ve benimle ilgili kararlar almalıyım. Ağlamama bayılmama dayanamazdı hiç 1 sn ayrı kalsak kızardı şimdi ise git başımdan bıktım senden diyebiliyor. Telefonuna şifre koymuş özelime bakmanı istemiyorum artık diyor. İsmimi de burak olarak kayıt etmiş sebep de çok aradığım için ve o açmadığı için iş yerindekiler neden açmıyorsun bir sorun mu var diyormuş da ondanmış. Bende aramıyorum artık. Aldatırmı beni diye korkuyorum çok fazla en büyük korkum bu. Bu arada 114 olmuum dünden bugüne 1 kg vermişşm :))
100 lü takamlardan bir kurtulsam gerisi çorap söküğü gibi gelir diye düşünüyorum sonuçta fazlaca motive olurum ve vücudum azda olsa şekle girebilir ama 100 ler çok fena ne kadar kg versemde mutlu olamıyorum henüz. Dediğiniz gibi gitmek isterse gider ben se sağlıklı ve daha güzel olacağım için özgüvenim artmış olacak belki o zaman özür diler. Gerçi suçlu olarak beni görüyor bu duruma ben sokmuşum evliliğimizi haklıda. Ben kendime özen göstermiş olsaydım bu böyle olmayacaktı. Fakat bir abla tavsiyesi isterseniz en büyük aşk bile bir yerden sonra bitiyormuş sanırım. Ne kadar çok isterdim size buraya beni motive etmek için böyle yapıyormuş dye yazmayı. Allahımda. Tek isteğim bunu söyleyebilmek. Gerçi bu mübarek günde oruç bile tutamıyorum onun yüzünden. Keşke ramazandan sonra böyle yapaydıda orucumu tutabilseydim. Ama spor susuz olmuyor işte :KK43: ama evliliğimi kurtarmak için buna mecburum ve allahıma söz verdim kışın orucumu tutucam :KK43:

Merhaba, ben 160 boyunda 115 kg ağırlığında acınası birisiyim :KK43: bundan 1,5 hafta önce 123 kg dim... 1,5 hafta önce eşimden çok ciddi hakaretler işitip rejime ve spora başladım. 8 senelik evliyiz ve 6,5 yaşında bir kızım var. Evlenirken 80 kg ydim çocukla falan aldıkça aldım. Eşim nasılsa beni böyle seviyor diye hiç kendimi yadırgamadım. Yedim içtim yattım. Eşimde sorun yapmıyor gibi görünüyordu fakat ara ara zayıfla artık hastalanacaksın sana bir şey olursa biz ne yaparız diyordu ben rejime başlıyor bir hafta sonra unutuyordum. Kaç dr kaç spor salonuna gittim anlatamam. Sonunda eşim beni istemediğini benden iğrendiğini söylediğinde dünyam başıma yıkıldı. Yaşımızın 34 olduğunu ve bu yaştan sonra zayıflasan ne olur dedi ben zayıflıycam dediğimde. Ağladım üzüldüm. Geldi sarıldı öptü seni bir daha üzmiycem sen benim her şeyimsin dedi. Ama ertesi günü suratıma bile bakmıyordu. Zayıflıyorum işte daha ne yapayım dedim. Çok geç dedi istemiyorum artık bıktım dedi. Boşanmak mı istiyorsun dedim bilmiyorum ama sen boşanalım dersen hayır demem dedi. Son bir kez şans ver dedim ben versem beynim vermiyor dedi. Sevmiyormusun dedim. Sevgiyle ilgili sorun yok dedi. Daha bir sürü şey işte. 1,5 haftadır yürüyorum koşuyorum bisiklete biniyorum yüzüyorum hiç bir şey yemiyorum günde iki elma o kadar. O da biliyor ama sesini çıkarmıyor. Kilo veriyorum ama daha hızlı gitmesini, kocamı istiyorum. 60 kg olana kadar buna alış benden ilgi alaka göremeyeceksin diyor o kadar kolay mı 60 kg olmak. Önümde 1 sene var belkide. Üstelik her gün ağlamak moral bozukluğu beni bitiriyor zaman çabucak geçsin diye erkenden yatıyorum. Kalbim çok acıyor. 99 olsam belki düzeliriz diyorum. Umutla yaşıyorum işte. Beni sanırım bitirdi. Ben nasıl çabucak kg verebilirim ki. Morale ve desteğe ihtiyacım var ve ne yazıkki bu en yakınım kocamdan gelmiyor. Sizlerdn yardım bekliyorum
:KK14:
ben seni şimdiden tebrik etmek istiyorum hem azmin için hemde şuan 115 im diyosun bir buçuk hafta önce 123 müşsün yani ortalama 10 günde 8 kilo vermişsin bu azim değilde nedir aynen devam et derim süpersin bence :KK19::KK19::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
Merhaba, ben 160 boyunda 115 kg ağırlığında acınası birisiyim :KK43: bundan 1,5 hafta önce 123 kg dim... 1,5 hafta önce eşimden çok ciddi hakaretler işitip rejime ve spora başladım. 8 senelik evliyiz ve 6,5 yaşında bir kızım var. Evlenirken 80 kg ydim çocukla falan aldıkça aldım. Eşim nasılsa beni böyle seviyor diye hiç kendimi yadırgamadım. Yedim içtim yattım. Eşimde sorun yapmıyor gibi görünüyordu fakat ara ara zayıfla artık hastalanacaksın sana bir şey olursa biz ne yaparız diyordu ben rejime başlıyor bir hafta sonra unutuyordum. Kaç dr kaç spor salonuna gittim anlatamam. Sonunda eşim beni istemediğini benden iğrendiğini söylediğinde dünyam başıma yıkıldı. Yaşımızın 34 olduğunu ve bu yaştan sonra zayıflasan ne olur dedi ben zayıflıycam dediğimde. Ağladım üzüldüm. Geldi sarıldı öptü seni bir daha üzmiycem sen benim her şeyimsin dedi. Ama ertesi günü suratıma bile bakmıyordu. Zayıflıyorum işte daha ne yapayım dedim. Çok geç dedi istemiyorum artık bıktım dedi. Boşanmak mı istiyorsun dedim bilmiyorum ama sen boşanalım dersen hayır demem dedi. Son bir kez şans ver dedim ben versem beynim vermiyor dedi. Sevmiyormusun dedim. Sevgiyle ilgili sorun yok dedi. Daha bir sürü şey işte. 1,5 haftadır yürüyorum koşuyorum bisiklete biniyorum yüzüyorum hiç bir şey yemiyorum günde iki elma o kadar. O da biliyor ama sesini çıkarmıyor. Kilo veriyorum ama daha hızlı gitmesini, kocamı istiyorum. 60 kg olana kadar buna alış benden ilgi alaka göremeyeceksin diyor o kadar kolay mı 60 kg olmak. Önümde 1 sene var belkide. Üstelik her gün ağlamak moral bozukluğu beni bitiriyor zaman çabucak geçsin diye erkenden yatıyorum. Kalbim çok acıyor. 99 olsam belki düzeliriz diyorum. Umutla yaşıyorum işte. Beni sanırım bitirdi. Ben nasıl çabucak kg verebilirim ki. Morale ve desteğe ihtiyacım var ve ne yazıkki bu en yakınım kocamdan gelmiyor. Sizlerdn yardım bekliyorum
:KK14:

şaşkınlıklar içerisindeyim :KK53::KK53:

sen boşanalım dersen hayır demem ne demek yaaa, kudurdum okurken

99 olsam belki düzeliriz demişsin, deme öyle :KK19:

ensesinden tuttuğun gibi gönder anasının evine :KK47::KK47:

kiloyu filan geç, sen boşanalım dersen hayır demem nasıl çıkar sevdiğinin ağzından aklından kalbinden :KK50::KK50:

adamın öfkesi kiloya ise bu şekilde demez

karşılıklı konuşur

belki kırar belki kızar kendine getirmek için ama

kilo ile boşanmayı aynı cümlede kuramaz insanın kocası :KK50:

diyelimki karşılaştım mı böyle laflarla

tamam derim kilo verecem

ama bu süreçte yemeklerine kilo aldırıcı şişirici hormonlu şeyler katardım

yesin yesin şişsin, kilo vermek nasıl öyle şıp diye olmuyomuş yaşasın anlasın seni bakalım:KK47::KK47:

sonra daaaaaaa;; -tabi sen o zaman baya bi süzülüp boylanmışsın-
ben seni her halinle seviyorum, kilo dediğin nedir, yiyerek aldığın kiloları gibi yemeyerek de verebilirsin verirsin, seviyorum seni ben derdim :KK56::KK56:

Çok teşekkür ederim. Her 10 günde bu kadar gitse ne güzel olurdu ama biliyorum ki yakın zamanda duracak ve beni krizlere sokacak :KK43: sanırım kg çok olunca ilk başta böyle fazla fazla gidiyor. Birde şu abd de çıkan kilo kaybetme yarışması var ya ona bakıyordum bir ara her hafta inanılmaz kg ler veriyorlardı. Tekrar izlemeye başlasam iyi olucak aslında onların uaptığının aynını yapabilirim böylece. Allahtan eşim beni üzüyor da yeme içme sıkıntım kalmadı diyebiliyorum. Allahım en büyük derdimde bile bir güzellik çıakrdım ya deli oluyorum bu poliyanacılığa ama işin gerçeği bu işte allahtan adam suratıma bakmıyor diyebiliyorum. İştahımı onun sayesinde kesti. Allahım inşallah özellikle yapıyordurrrrrrrrrr:KK43:(

şaşkınlıklar içerisindeyim :KK53::KK53:

sen boşanalım dersen hayır demem ne demek yaaa, kudurdum okurken

99 olsam belki düzeliriz demişsin, deme öyle :KK19:

ensesinden tuttuğun gibi gönder anasının evine :KK47::KK47:

kiloyu filan geç, sen boşanalım dersen hayır demem nasıl çıkar sevdiğinin ağzından aklından kalbinden :KK50::KK50:

adamın öfkesi kiloya ise bu şekilde demez

karşılıklı konuşur

belki kırar belki kızar kendine getirmek için ama

kilo ile boşanmayı aynı cümlede kuramaz insanın kocası :KK50:

diyelimki karşılaştım mı böyle laflarla

tamam derim kilo verecem

ama bu süreçte yemeklerine kilo aldırıcı şişirici hormonlu şeyler katardım

yesin yesin şişsin, kilo vermek nasıl öyle şıp diye olmuyomuş yaşasın anlasın seni bakalım:KK47::KK47:

sonra daaaaaaa;; -tabi sen o zaman baya bi süzülüp boylanmışsın-
ben seni her halinle seviyorum, kilo dediğin nedir, yiyerek aldığın kiloları gibi yemeyerek de verebilirsin verirsin, seviyorum seni ben derdim :KK56::KK56:

Ama haklı canım ya o da çok kiloluydu sırf beni gaza getirmek için üç sene önce tam 3 ayda 30 kg verdi hemde geri de almadı. Kendi başarısını habire yüzüme vurdu bense hiç umursamadım... hata gerçekten bende. Adam bıktı ne yapsın görüyor dışarıdaki incecik kızları karısına bakıyor 80 yaşında gibi yüzüm güzelden öteye gidemiyor. Ona kızamıyorum hiç ama kalbim çok kırıldı hani diyorum ya düzeliriz belki diye aslında düzeleceğinden emin de değilim biz kadınları bilirsin bazı şeyleri asla unutamayız bu yaptıkları söyledikleri lanet gibi peşimi bırakmıycak her fırsatta aklıma gelecek. Ama onu o kadar çok seviyorum ki bağımlı gibiyim özgüven de hiç yok şuan zaten. Ben anaokulu öğretmeniyim yurt dışında bitirdim okulu oradaki tüm imkanlarımı bıraktım ist e yerleştim nun için. Çalıştırmadı hiç beni gelen teklifleri red ettirdi. Ben varım çalışamazsın dedi. O nedenle hiç bir güvencem yok bür kadının çalışması lazım koca falan ne kadar aşığım asla bırakmam çalışma desede hikayeymiş bunu bana söylediklerinde masal gibi dinledim ama şuan herşeyin farkına vardım. Canım şu kilo yapma şişirme hormonları nerede satılır az biraz kilo alsın o da benimle tekrar rejime başlasın :)

X