Adaçayı Kürü

fatasa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
787
22
ADAÇAYI ZAYIFLAMA , ADAÇAYININ SAĞLIĞA FAYDALARI

Adaçayı bitkisi, sadece zayıflama ve kilo verme alanında değiş, bir çok hastalığa ve rahatsızlığa bitkisel şifa sunan bir şifalı bitki olarak bilinir. Akdeniz ülkelerinde ve Avrupa kıtasında yetişen Adaçayı, pembe ve mavi çiçekleri ile bilinir.

Adaçayının yararlı olduğu kullanım alanları ve iyileştirdiği hastalıklar arasında böcek zehirlenmeleri, boğaz ağrısı, tonsilit, menapoz sancıları, kuru öksürük, adet sancıları, diş ağrıları, diş ve ağız iltahabı, akciğer hastalıkları, bebeklerde gaz sancısı kolit, Gastrit, Barsak tembelliği ve ses kısıklığı gibi rahatsızlıkların bitkisel çözümü olarak oldukça etkilidir. Zayıflamak için kullanılan Adaçayı yapraklarından elde edilen bitkisel çay ise tam manasıyla iştah kesen ve kilo verdiren özelliklere sahiptir.

Adaçayı Bal karışımının yapılışı:

2 yemek kaşığı adaçayını 300 ml kaynar suya atarak 30 dakika bekletiriz. Daha sonra içerisinde 1 tatlı kaşığı süzme bal ilave ederek her yarım saatte bir bikaç saat boyunca içeriz. Dilerseniz adaçayı içerisine Limon da atarak elde edilen karışımı gargara yaparak ağzımızda bekletiriz. Daha sonra da yudumlayarak içeriz. Bu karışım, bademcik şişmelerine ve iltihaplarına bire bir çözümdür.

Emziren annelerin ada çayı içmeleri neticesinde adaçayı içerisindeki mikrop kırıcı bitkisel enzimler anne sütüne geçmekte, bebeğin sağlıklı ve hastalıklara dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Anne sütünü arttıran bitkiler arasında Adaçayı özel bir yere sahiptir. Kaşıntılara bitkisel tedavi yöntemi olarak adaçayı içilmesi, Bahama adalarında halk tarafından yaygın bir biçimde kullanılan bir yöntemdir. Özellikle bitkisel ve böcek ısırıkları nedeniyle oluşan egzama ve alerjik reaksiyonlara karşı Adaçayı tedavi edici bir etkiye sahiptir.

Adaçayı özellikle saç beyazlaması şikayeti olan kişilerin de doğal bitkisel yöntemle tedavisi için kullanılabilir. Adaçayı ve portakal kabuğu birlikte kaynatılarak saçlara buhar banyosu yaptırılır. Böylelikle saçlar eskisine göre gözle görülür biçimde siyahlaşır. Diğer bir ifadeyle Adaçayı doğal bir saç siyahlatıcı maddedir. Kellik için de adaçayı ile saç banyosu etkili sonuç vermektedir. Aşırı terleme tedavisi için de bitkisel bir tedavi yöntemi olarak bolca Adaçayı içmenizi öneriyoruz.

Adaçayı yaprakları ve kökünde bulunan uçucu yağ asitleri, hazımı kolaylaştırır ve midede gevşeme sağlar.

Adaçayının bu denli geniş faydaları ve kullanım alanı olmasına rağmen bizleri asıl alakadar eden konu zayıflama sağlamasıdır. Mide ve bağırsakları gevşetici etkiye sahip olan Adaçayı, hazmı kolaylaştırdığı ve tok tuttuğu için özellikle bitkisel yollardan zayıflamak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir çözümdür. Zayıflatan bitkiler arasında Adaçayı, tok tutucu ve yağ yakıcı özellikleri bir arada barındırdığı için özel bir yere ve öneme sahiptir. Adaçayı yapraklarından bitkisel çay elde edebileceğiniz gibi, diyet çorbalarına, diyet yemekleri için ve daha değişik yollarla zayıflatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Adaçayını tek başına yapraklarını demleyerek zayıflamak için kullanabileceğiniz gibi, elma sirkesi ve sinameki, Yeşil çay, Biberiye ve Sinameki ile de harmanlayarak karışım bir çay yapabilirsiniz. Bu tür çaylara örnek olarak Beşibiryerde bitkisel zayıflama çayını örnek gösterebiliriz.

adaçayını içerek zayıflayan varmı hiç aranızda.faydasını gören varmı
bende bugün başladım içmeye. bakalım faydası olacakmı

merhaba arkadaşlar..2 yıldır forumu takip etmeme rağmen yeni üye oldum..adaçayını şu 4 gündür içiyorum hergün..mide ve sindirim sistemi iltihabım vardı benim...hamileyken bile bu kadar kötü olmamıştım.ama inanın bir mucize adaçayı...antibiyotiğin kesmediği bulantı ve iç sıkıntımı kesti 2 günde..bu arada zayıflamak için kesin işe yararmı bilmiyorum..ben bir hafftadır 9 gündür daha doğrusu funda suyu içiyorum.ve bu sabah regl olmama rağmen tartı 2 kilo eksik gösterdi...bu suyu kullanan arkadaşlarımda çözüm buldular..kesinlikle tavsiye ediyorum...

ben adaçayını içmeye devam ediyorum.bağırsaklarım iltihaplıydı.çok rahatlatıyor adaçayı.
içince midem iniyor sanki.dikkat ederek herşeyden yiyiyorum .bu arada 1 kilo vermişim.:teytey:

benden başka içen yok herhalde .:hulya:
yokmu deneyen arkadaşlarfisfisfis
benim hoşuma gidiyor :içelim:
baban adaçaycımı demeyin sakın haa kaydirigubbakcemile3

Ben adet düzensizliğim için içiyordum bi ara her akşam bir fincan, yediklerime de dikkat ediyordum. Bilmiyorum onun da etkisi oldumu ama kilo verdim ve adetim de düzene girdi... Cildimi çok iyi yapmıştı buarada, ve gerçekten etkisini hissediyosunuz vücudunuzda... Adaçayı beni çok rahatlatırdı, sırf bünyemi dinlendirdiği için bile içmesi güzel... :KK68:

adaçayı içen arkadaşlar aktardan açık mı alıyorsunuz yoksa paket çay mı ?
ben öğretmenim okulda sürekli çay içiyoruz, olmadı poşet çayını alırım ondan içerim hem adetim de düzensiz belki işe yarar:KK43:

adaçayı içen arkadaşlar aktardan açık mı alıyorsunuz yoksa paket çay mı ?
ben öğretmenim okulda sürekli çay içiyoruz, olmadı poşet çayını alırım ondan içerim hem adetim de düzensiz belki işe yarar:KK43:

adet içi soğan suyu bence...
adaçayını ben açık kullanıyorum bi kaç dal kaynar suya atıp bi kaç dk beklettikten sona çıkarıyorum istersen limon da olur içine...

soğan suyuna gelince sabah aç karnına 1 soğanı diklemesine 4 e bölüp kaynamış suda 5 dk kaynatıp için 1,5 bardak su yeterli ..15 gün yada 20 günden fazla içmeyin nedeni rahim iç duvarını inceltiyomuş

:KK37: akşamda yemekten önce ayenne ama ben gece yatmadan içiyorum yarım limonda sıkılabilir.o zayıflatmıyo ama ödem attıryo dendim ve gördüm kilo vermiş oluyosunuz tabi :) ve regl filan olayını hallediyo :KK66:

adet içi soğan suyu bence...
adaçayını ben açık kullanıyorum bi kaç dal kaynar suya atıp bi kaç dk beklettikten sona çıkarıyorum istersen limon da olur içine...

soğan suyuna gelince sabah aç karnına 1 soğanı diklemesine 4 e bölüp kaynamış suda 5 dk kaynatıp için 1,5 bardak su yeterli ..15 gün yada 20 günden fazla içmeyin nedeni rahim iç duvarını inceltiyomuş

:KK37: akşamda yemekten önce ayenne ama ben gece yatmadan içiyorum yarım limonda sıkılabilir.o zayıflatmıyo ama ödem attıryo dendim ve gördüm kilo vermiş oluyosunuz tabi :) ve regl filan olayını hallediyo :KK66:

ne kdr düzenlı içmek için çabalasam da 3, 4 . gunden sonra sıkılıyorum ama ugrasıcam ..Soganın kabugunu soyuyrmusun genelde soyulmuo ve butun atılıodu da?

soğan suyu herkeste adeti sökmez beni tamamen kesti aman dikkat edin aktardan civanperçemi ve birçok otun karışımını verdiler adetim düzene girdi
leyla arkadaşım çok düzensizse aktardan böyle bi karışım alabilirsin 1-2 gün iç düzene girer ve söker

soğan suyu herkeste adeti sökmez beni tamamen kesti aman dikkat edin aktardan civanperçemi ve birçok otun karışımını verdiler adetim düzene girdi
leyla arkadaşım çok düzensizse aktardan böyle bi karışım alabilirsin 1-2 gün iç düzene girer ve söker

evet civan perçemi var onu arada demliyor içiyordum ama tadı anlatılmaz yaşanır yaniii:KK37:

benimki sadece civanperçemi değil birkaç ot daha var evet acı oluyor ama soğan suyu beni kestikten sonra bu söktü düzene girdi 2 gün kullandım sadece

bende her aksam adacayı ıcıyorum duzenli olarak yaklasır bır aydırr daha bısey gormedm ama kısmen rahatlatıo gbı mıgdemı:KK68: ama sewındım bu duruma artık bırakmak yok yolaa dewam :KK1:

adaçayını soğuk algınlığı olduğunda falan kullanıyorum ama zayıflatıcı etkisi olduğunu bilmiyordum,iyi oldu bunu öğrendiğim fazla kilolarımı vermeme de yardımcı olur :) :)

ne kdr düzenlı içmek için çabalasam da 3, 4 . gunden sonra sıkılıyorum ama ugrasıcam ..Soganın kabugunu soyuyrmusun genelde soyulmuo ve butun atılıodu da?

ben soyuyorum yaa kabuğunu,sarı yuvarlka soğan olucak oda öenmli

benim arkd.kadın hastalıkları için gazi ye gitti orda ki doktor bile öenrmiş ya hiç faydası olmassa bilmediğiniz yerdeki iltihabı söker yani :KK66:

X