Adak geçerli mi? yardım edin !!!!

Adak kalpten geçirmekle değil dil ile söylemekle geçerli olur. Sadece içinizden geçirdiyseniz dil ile tasdik yoksa üstünüze farz olmuyor

Sizin bahsettiğiniz arap adeti o şekilde değil. Peygamber efendimizden önce cahiliye devrinde akika kurbanı sadece erkek çocukları için kesilirdi. Peygamber efendimiz kız çocukları için de akika kestirdi ve kesilmesini emretti. Elbette bu kurban şart değil kesilmesi sadece müstehap, çocuğun doğduğuna şükretmek için yapılan bir adet. Akika ile ilgili bir ayet yok ama hadisi şeriflerde Efendimiz tavsiye etmiştir.

Merhaba. Adağınız gercekleştiğinde imkanınız da varsa kesmeniz gerekir. Çünkü bunu kendi kendinize siz şart koştunuz.
Yorumların hepsini okumadım şöylenmiştir belki ama akika sünnet onu kesmekte bir zorunluluk yok, adak olanı ilk gercekleştirmeniz daha uygun olur imkanınız oldugunuzda. Adaktan sonra yine isterseniz akikakıyıda yaparsıniz.

Biz eşimle yeni evliyken birbirimizden habersiz adak adamışız. Ben evlilikte sorunlarımız düzelsin diye adamistim,eşimde araba aldik diye. O zaman ilk arabayi aldigimizda bir tane kestik, 4 ay sonrada benim adagim icin kestik

Çok saçma biz danayi 15 bine satıyoruz
Nerede 35 binse soylesin bizde o fiyata götürüp satalım da ekstra kârimiz olur

Ayrıca esinizde sizi incitme hakkını nerden buluyo bı para mevzusu altı üstü

biz akikamizi yurt disinda afrikada kestirdik fiyat olarak daha uygun ve oradaki cocuklar hic et gormuyor boylece et yemis oluyorlar. buyuk bas kesiyorlar mi bilmiyorum ama fikir olarak belirtmek istedim

Dünyaya gelen cocuk icin kesilenin adı akika (şükür) kurbanı

Dünyaya gelen cocuk icin kesilenin adı akika (şükür) kurbanı
İveeet burda öğrendim. Sırada bir şükür kurbanımız daha var ikinci kızımız için Allah izin verirse durumları toparlayıp onu da keseriz tez vakit inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…