Adana'da yaşam,yaşamak,yaşayanlar

Cestlaviee

Sabırda yorulur
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
1.338
2.103
Hepinize merhaba,

Biliyorum bu konu dert gibi değil ama lütfen bir süre taşınmazsa sevinirim.

Arkadaşlar aranızda Adana'da yaşayanlar var mı? İstanbuldan oraya yerleşenler? Evlendikten sonra yaşamaya başlayanlar? Yaşam koşulları vs bilgi alabilir miyim. Şimdiden hepinize teşekkür ediyor, cevaplarınızı bekliyorum.

Adana da yasiyorum.
Neresine geleceksiniz bu da onemli.yasam pahalilik oturacagibiz semte gore kira ulasim degisir.
Meyve sebze ucuz bir cok yere gore.ziyapasa,barajyolu,gazipasa,resatbey,suleymandemirel,guzelyali oldukca nezih semtler.
Sormak istediginiz bisey varsa yardimci olabilirim

Ben adanaya geçen yaz başı taşındım eşimin işi dolayısıyla çok seviyorum ama gelirken hiç biyerini hiç biseyini bilmiyodum ama çok sevdim güzel şehir insanları sıcak kanlı istanbul dan sonra size nasıl gelir bilmem

Teşekkürler siz merkezde mi yaşıyorsunuz? Alışmak kolay oldu mu?

Ben seyhan gurselpasada oturuyorum yeni gelişen bi yer ama alıştım sadece yazı çok sıcak çekilmez onun dışında herşeyi güzel ya da bana öyle geliyor bilmiyorum çabuk alisirsiniz insanları gerçekten havası gibi sıcaklar otobüste hastanede pazar da bile herkesle sohbet ederken buluyorum kendimi ki çok konuşkan değilimdir

adanalı yim
ciddi bir mecburiyetinuz yoksa tasinmayin
sadece sebze neyve açısından güzel başka da bir özelliği yok
yazın zaten yasanilacak gibi değil
ayrıca son yıllardaki insan profili çok kötü

Güzeldir..Fena depil yani...İstanbul kadar metropol değil tabi.Pazar mryve sebze ucuz.Kiralar ist göre ucuz.İki kısım yerde kiralar farklıdır seyhan daha pahalı yüreğir daha ucuz.Seyhan daha nezih Yüreğirin de nisbeten nezih güzel bir iki yeri var..Uazın çokkk sıcakk.Kışlar ılık .

Cnm ben suleymandemirelde oturuyorum butun memleketler aynıdır şu yönden iyi semtlerde var kötü karışık olanlarda benim oturduğum semt temiz ben şehir merkezine senede 1 yada en fazla 3 defa inerim çünkü alışveriş için avmlere giderim carsi lik çok isim olmaz .umarım iyi bir semte gelirsin insanlarına gelince sana başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim 2005 yıllarında izmirde bir otobüste hastaneye gidiyordum kadının birinin kucağında belden aşağısı alcili bir çocukla bindi ve o otobüste allahın bir kulu kadına yer vermedi oturması için ama bu olay adanada olsa mutlaka yer verirler. Memleket adanali yi cahil psikopat görüyor malesef ama bizim insanlığımizda batıya gittikçe onda biri yoktur.yaz aylarına gelince dışarı çok çıkmasın klima açar oturursun

Bende Adana'da Süleyman Demirel bulv.oturuyorum.cukurova tarafı guzel şakın temiz.seyhan Çukurova bölgesi düşünün.Yazin cok sıcak ;kışın ılık geçer.kisi yaşamıyoruz gibi birşey.insanlari sıcakkanlıdir.

adanalı yim
ciddi bir mecburiyetinuz yoksa tasinmayin
sadece sebze neyve açısından güzel başka da bir özelliği yok
yazın zaten yasanilacak gibi değil
ayrıca son yıllardaki insan profili çok kötü

Yazdan yaza gidiyorsunuz sanırım? İstanbul'da mı yaşıyorsunuz normalde.

Cnm ben suleymandemirelde oturuyorum butun memleketler aynıdır şu yönden iyi semtlerde var kötü karışık olanlarda benim oturduğum semt temiz ben şehir merkezine senede 1 yada en fazla 3 defa inerim çünkü alışveriş için avmlere giderim carsi lik çok isim olmaz .umarım iyi bir semte gelirsin insanlarına gelince sana başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim 2005 yıllarında izmirde bir otobüste hastaneye gidiyordum kadının birinin kucağında belden aşağısı alcili bir çocukla bindi ve o otobüste allahın bir kulu kadına yer vermedi oturması için ama bu olay adanada olsa mutlaka yer verirler. Memleket adanali yi cahil psikopat görüyor malesef ama bizim insanlığımizda batıya gittikçe onda biri yoktur.yaz aylarına gelince dışarı çok çıkmasın klima açar oturursun

Ortalama kira fiyatları nedir peki?

Yazdan yaza gidiyorsunuz sanırım? İstanbul'da mı yaşıyorsunuz normalde.
Adanalı değilim mersinliyim iki il birbirine çok yakın zaten arkadaşlar söylemişler zaten ulaşım-yiyecek-kiralar istanbula göre ucuz istediğin yere gidersin evde canın mı sıkıldı mersine gidersin denize yada yazın çok mu bunaldın yaylaya gidersin buz gibi olur istanbula oranla çok ucuz mesela mersin de evde ki çesmeden kana kana su içiyorsun ama istanbulda çoğunlukla hazır su tüketiliyor insan suyunu bile özlüyor :)

Adanalı değilim mersinliyim iki il birbirine çok yakın zaten arkadaşlar söylemişler zaten ulaşım-yiyecek-kiralar istanbula göre ucuz istediğin yere gidersin evde canın mı sıkıldı mersine gidersin denize yada yazın çok mu bunaldın yaylaya gidersin buz gibi olur istanbula oranla çok ucuz mesela mersin de evde ki çesmeden kana kana su içiyorsun ama istanbulda çoğunlukla hazır su tüketiliyor insan suyunu bile özlüyor :)

İstanbul'da yakında havayı bile parayla alıcaz. Ki alıyoruz zaten temiz hava almak için yapay doğa parklarına parayla giriyoruz :) sanırım orada daha iyi olacak.

İstanbul'da yakında havayı bile parayla alıcaz. Ki alıyoruz zaten temiz hava almak için yapay doğa parklarına parayla giriyoruz :) sanırım orada daha iyi olacak.
Ben de şuan memleketten uzağım ama aklım hep orada en azından çeşmeden içilen suyunu özledim :) yada evde canım sıkılınca çayını demle yanına birşeyler al parka git yada park vs çoktu bulunduğum yerde yeşilliklerin içine otur :) tek kötü yanı sizin için sıcak+nem olur alışık olmadığınız için yazın dışarıya çıktığın anda su gibi olursun 5 dk kalmaz çünkü nemle beraber 50 dereceyi buluyor hatta 60 derece ye kadar çıkmıştı geçtiğimiz senelerde ama yaşayınca insan alışıyor.

Adana' nın en güzel yerlerinden birinde yaşıyorum guzelyalı. Kiralar burada ucuz değil ama yeni yerleşim yeri var gurselpasa, Türkmenbaşı orada evler hem güzel hem de kiralar uygun. Ama orada da trafik var. Akşam iş çıkışı saati orada 1 saatten fazla mahsur kalmıştım. Hiç unutmam.
yazın 40 derecenin üstünde sıcak havayla başa çıkmak durumumdayız.Yatak odası ve salonda klima sürekli çalışmalı.
Yemek sektörü inanılmaz. Adım başı kebapçı bulmak mümkün. Kebap yanına mantar, makarna, cacık, ezme salata, mevsim Salata vb. bir sürü ikramları var. Toplu taşımada sıra falan beklemek yok, inenleri bile beklemeden hurra hep birlikte binersin. Ama kucagında çocuk ,eşya vb yük varsa onu da yedi yabancının yardımıyla taşıyıp hallediverirsin. Üniv ogrencisiyken çok iyi hatırlarım, elimdeki kitaplara kadar oturanlar elimden alıp inerken verirlerdi. Muavin bir keresinde küçük bir çocuk vermişti kucağıma oturtmuştu.
İnanılmaz bir piknik ve mangal kültürü gece yarılarına kadar devam ediyor.

X