Adana'daki yavrular için dua...

Benbenmesela

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2016
1.524
1.501
içim öyle acıyor ki anlatamam. Bundan acı bdv konusu olur mu, acı hepimizin şuan...

Hele ki kilitli kapıyı duydukça içim parçalanıyor. Ölü sayısına inanmıyorum.

Kim bilir dersleri bittikten sonra kaçı kafa dağıtmak için KK'ya giriyordu. Belki kaçının üyeliği var. Belki konusuna yorum yaptık, birbirimizi alıntıladık.

Ama bitti. Sorumsuz, cahil, eğiterek değil yasaklayarak öğretmeye çalışan beyinsizler yüzünden bitti. Gitti gencecik fidanlar.

Hepimizin başı sağolsun. Hepimiz birer dua okuyalım kardeşlerimize...

yangın merdivenini kilitleyenlere ne olacak çok merak ediyorum

daha ortaöğretim öğrencileri taşımalı eğitimden ötürü yatılı kalıyorlar

ayrıca ölen öğretmende anahtar olması çok anormal, çünkü erken saatte oldu uykuda olamaz nasıl anahtar ile açmadı hayret birşey
inşallah üstü örtülmez

Yarabbim içim yandı resmen daha çocuk olan kızlarımız diri diri yandı

yangın merdivenini kilitleyenlere ne olacak çok merak ediyorum

daha ortaöğretim öğrencileri taşımalı eğitimden ötürü yatılı kalıyorlar

ayrıca ölen öğretmende anahtar olması çok anormal, çünkü erken saatte oldu uykuda olamaz nasıl anahtar ile açmadı hayret birşey
inşallah üstü örtülmez

Yarabbim içim yandı resmen daha çocuk olan kızlarımız diri diri yandı

Hicbir sey olmaz o hayvanlara ..
Ya kader
Ya kandirildilar
IKisinden biri ....

Allah sabır versin ailelerine. Allah böyle acılar vermesin kimselere. evlatla sınamasın Rabbim.

Bundan 6 sene önce öyle bir yurtta kaldım. Kilitlemelerin sebebi kaçmaları önlemek insanlara zorla dini namus kavramını empoze etmek (sözde)
Beni öz babamdan soğuttular geberesiceler zamanında.
O merdivende , demirleride, direğide onların......... neyse.
Yaktığınız gibi yanın inşallah.

içim öyle acıyor ki anlatamam. Bundan acı bdv konusu olur mu, acı hepimizin şuan...

Hele ki kilitli kapıyı duydukça içim parçalanıyor. Ölü sayısına inanmıyorum.

Kim bilir dersleri bittikten sonra kaçı kafa dağıtmak için KK'ya giriyordu. Belki kaçının üyeliği var. Belki konusuna yorum yaptık, birbirimizi alıntıladık.

Ama bitti. Sorumsuz, cahil, eğiterek değil yasaklayarak öğretmeye çalışan beyinsizler yüzünden bitti. Gitti gencecik fidanlar.

Hepimizin başı sağolsun. Hepimiz birer dua okuyalım kardeşlerimize...

Allah rahmet eylesin , ailelerine sabır versin
Ama kızıyorum işte kızıyorum çok kızıyorum
Haberi duyduğumdan beri deli gibi öfkeliyim
O küçücük canların orada ne işi var ? Bu devirde biz çocuklarımızı gözümüzden sakınırken o çocukların orada ne işi var ?
Neden görevliler yok, neden kapılar kilitli, akşam erken saatte olmasına rağmen neden çıkamadılar ?
İsyan büyüyor içimde aileleri dahil herkes suçlu herkes
Ceza çekerler mi hayır, hesaplar ahirete ...

Rabbim ailelerine sabır versin..Ve sorumluların en kısa sürede cezaları verilsin..Gerçi ceza verilir mi ondan da emin değilim ya..
Bu olay beni eskilere götürdü..Kızım yatılı okurken yurdun pencerelerine demir parmaklık yapmışlardı..Çocuklar "Ya yangın falan çıkar da kaçamazsak" dediklerinde ,"Hiç olmazsa namusunuzla ölürsünüz" diye cevap vermişlerdi..Ne iğrenç, ne adice cevap dimi..Ben bu cevaplarının peşine düşüp gazete köşelerine bile taşıdım..sonuç mu ? kocamaannn bir sıfır...Dilerim bu iğrenç zihniyet en kısa sürede biter..de başka canlar yanmaz..

allah rahmet eylesin...çok acı...

ankaranın göbeğinde devletin en bakımlı yurtlarında kaldım 4 sene, hiç bir tanesinin yangın merdiveni açık değildi. kocaman kilitlerle giriş-çıkış yasaktı.
allah muhafaza kocaya kaçarız, ya da yurda erkek sokarız diye. salağız çünkü biz üniversite okumaya gelmiş mallarız ya.
bir tane güvenlik kamerası takmak çok zor tabi.

ne diyim, gidin bakın bir tane kız yurdunda yangın merdiveni acaba açık mıdır?
umarım vardır açık olan,onlar da zaten bakımlı yurtlardır yangın falan çıkmaz.

aileler kendi evlerinde kilitliyor mu ki ne akıldır
yangın merdivenini kilitlemek ?

kocaya kaçma falan bahane
ne saçma salak bahane

kaçarsa gündüz kaçamaz mı?

kapının dış kapısı yok mu alt katında açık yer yok mu kafaya koyan oradan kaçamaz mı?

o anahtarı olan eğitimcide kesin kaçmak için yangın çıkardılar sanmıştır allahın belaları hepsinin allah belasını versin gebersin hepsi
içim yandı

aileler kendi evlerinde kilitliyor mu ki ne akıldır
yangın merdivenini kilitlemek ?

kocaya kaçma falan bahane
ne saçma salak bahane

kaçarsa gündüz kaçamaz mı?

kapının dış kapısı yok mu alt katında açık yer yok mu kafaya koyan oradan kaçamaz mı?

aynen öyle, gel de anlat işte. gece sorumluluk almak istemiyorlar, uyuyacaklar ya görevliler. işlerini sağlama (!) alıyorlar.
ana giriş kapılarında genelde kamera olur. ama yangın merdivenlerinde asma kilit takılıdır.

X