Adana'daki yavrular için dua...

Bu ülkenin fişini çekmenin zamanı geldi.. Benim umudum yok... Açsak beraber toksak da beraber... Öleceksek de beraber..
Ben çocuğumu oralara göndermem...
Ülkenin fişini çekmek isteyen bir fetö vardı,Allah belasını verdi.Lütfen yorumlarımızı düşünüp yazalım.Hergün bu ülke içìn can veren ana kuzularımız var.Gerekirse vatan, millet , bayrak için bizde can veririz.Çocukları ölüme sevk eden ülke degil yurt idaresi, cezasını bulur umarım.Amerika dada okula silahla dalıp çocukları öldüren teröristler var, unutmayalım.

Rabbim ailelerine sabır versin..Ve sorumluların en kısa sürede cezaları verilsin..Gerçi ceza verilir mi ondan da emin değilim ya..
Bu olay beni eskilere götürdü..Kızım yatılı okurken yurdun pencerelerine demir parmaklık yapmışlardı..Çocuklar "Ya yangın falan çıkar da kaçamazsak" dediklerinde ,"Hiç olmazsa namusunuzla ölürsünüz" diye cevap vermişlerdi..Ne iğrenç, ne adice cevap dimi..Ben bu cevaplarının peşine düşüp gazete köşelerine bile taşıdım..sonuç mu ? kocamaannn bir sıfır...Dilerim bu iğrenç en kısa sürede biter..de başka canlar yanmaz..
Benzer olayları ben de çok duydum,hatta özellikle kız yurtlarına uygulanan birşeymiş bu. Bir aile dostumuzun kızı yurtta yaşarken sizin namusunuz bizden sorumlu ailenize laf getirmeyin gibi şeyler söylemişler,tabi güvenlik falan ne ki bu tür kafalar için kaderden öte birşey yok(!).

Ailenin ne suçu var ki
İhmal varsa kurumda var
Yavruların mekanı cennet olsun herkese sabır versin rabbim

Hem de ilk suçlu aile
12-13 yaşındaki süt kuzusu garipleri o yurtta barındırarak suçlular
Elin adamları senin can güvenliğini düşünmediğin evladı düşünürler mi ?
Yatılı okul, yurt vs.. fikrine o yaş çocukları için karşıyım
Bunu yapan aileler sorumsuz, çocuk onlar çocuk, gerekirse o okula göndermem ama dizimin dibinde otursun
Çocuklar yangın merdivenlerinin yanındaki kapılarda ölmüş, o ana baba yaşamasın bence artık, şimdi çıkıp çırpınmak boş, kapılar kilitli namuslar güvende diye çocuğunun hayatını düşünmezsen, bir şey olursa benim evladım buradan çıkamaz diye korkmazsa bir aile zaten ne hayır gelir aileliğinden, sabırlar diliyoruz ama inanılmaz kızgınım, bir çocuğun can güvenliğinden daha öncelikli ne olabilir bir aile için ?

Çok üzgünüm..... Allah rahmet eylesin. Daha birkaç sene önce aynı tarikatin konyada tüp patlamasından 34 kız çocuğu ölmüştü..
Denetimsizlik çok var. Fakat Böyle yurtların erkek yurtları da kilitli oluyor. Namus bekçisi diye hemen yaftalamayın...

Ben isin icinde baska bir sey olduguna inaniyorum. Gene bir istismar vakaasi vardi ve colugu cocugu yakip kurtuldular kendilerince

Maddi yetersizlik mi
Memleketin en zengin çocukları da okudu bu tarz yurtlarda
Zenginlerin çocuklarının nerelerde okuduğunu görüyoruz zaten..
Olan garibana oluyor işte.
Eğitime ulaşmak malesef paraya bakıyor bizim ülkemizde,mecbur kalıyor bu çocuklar yurtlara.

bu olayda bile 12 yaşındaki çocukların ''namus'unu diline dolayanlar beter olursunuz umarım. Yavrular yangın merdiveni etrafında ölmüşler. Yere batsın tarikatınız, yapamadığınız denetlemeleriniz, namusunuz. Aileler de avutur artık kendilerini yanarak ölenler şehit sayılır diye. Vicdan yoksunu yaratıklar.

5 sene yatılı okulda çalıştım yan okulumuz da yatılı İlköğretim okulu idi. Kapıları kilitlerler çünkü bunu yapmazsanız siz başka yerde iken öğrenci kaçabilir. Gece kaçıp gezip gündüz tekrar girebilir. O saate de başına neler gelebileceği yine meçhul. 200 öğrenciyi sadece 3 belletmen öğretmen bekler. Hasta olan vs olursa ikisi onu hastaneye götürür koca yurt tek öğretmene bakar çoğu zaman. Ben bunu asla tasvip etmiyorum. Sistemi beğenmediğim için de tek bir gün nöbet tutmadım. Bence çözüm bu tarz okulların kapatılması. Köy okulları yeniden açılsın, çocuğunu okutmak isteyen de Bir zahmet taşınsın.

içim öyle acıyor ki anlatamam. Bundan acı bdv konusu olur mu, acı hepimizin şuan...

Hele ki kilitli kapıyı duydukça içim parçalanıyor. Ölü sayısına inanmıyorum.

Kim bilir dersleri bittikten sonra kaçı kafa dağıtmak için KK'ya giriyordu. Belki kaçının üyeliği var. Belki konusuna yorum yaptık, birbirimizi alıntıladık.

Ama bitti. Sorumsuz, cahil, eğiterek değil yasaklayarak öğretmeye çalışan beyinsizler yüzünden bitti. Gitti gencecik fidanlar.

Hepimizin başı sağolsun. Hepimiz birer dua okuyalım kardeşlerimize...

Allah rahmet eylesin.Diri diri yanan kızları duyunca çok fena oldum.Kınalı kuzular ailelerinden uzakta oradakilere emanet başına gelenlere bak

5 sene yatılı okulda çalıştım yan okulumuz da yatılı İlköğretim okulu idi. Kapıları kilitlerler çünkü bunu yapmazsanız siz başka yerde iken öğrenci kaçabilir. Gece kaçıp gezip gündüz tekrar girebilir. O saate de başına neler gelebileceği yine meçhul. 200 öğrenciyi sadece 3 belletmen öğretmen bekler. Hasta olan vs olursa ikisi onu hastaneye götürür koca yurt tek öğretmene bakar çoğu zaman. Ben bunu asla tasvip etmiyorum. Sistemi beğenmediğim için de tek bir gün nöbet tutmadım. Bence çözüm bu tarz okulların kapatılması. Köy okulları yeniden açılsın, çocuğunu okutmak isteyen de Bir zahmet taşınsın.
yapmayin Allah askina ne demek bi zahmet tasinsin. ayip cok ayip. hangi ulkede yasiyorsunuz y da cevreniz de hic mi gariban yok. o cocuklar icin tek care yurtlar. ama boyle degil iste. garibani tarikata yonlendirerek degil. lutfen madem ogretmensiniz biraz daha yufka yurekli biraz daha aydin olun hanimefendi. sizinle munakasa etmeyecegim. tek soyleyecegim. ulkemizin gerceklerine bir zahmet tasinsinlar diye cevap veremezsiniz. kimbilir ne zorluklarla okuyorlardi.

Ülkenin fişini çekmek isteyen bir fetö vardı,Allah belasını verdi.Lütfen yorumlarımızı düşünüp yazalım.Hergün bu ülke içìn can veren ana kuzularımız var.Gerekirse vatan, millet , bayrak için bizde can veririz.Çocukları ölüme sevk eden ülke degil yurt idaresi, cezasını bulur umarım.Amerika dada okula silahla dalıp çocukları öldüren teröristler var, unutmayalım.
O yurtları denetlemesi gereken ve insana yakışır / yaşanır hale getirmesi gereken ve görevini yapmayan/ihmal eden fakirin fukaranın çocuğunu o yurtlara muhtaç eden bir de yönetim var Sayın Bayan... İsterseniz hiç bu konulara girmeyelim olur mu ? Kaldı ki bahsettiğiniz cemati ne dün alkışladım ne de bugün... Zamanında yere göğe sığdıramayanlar utansın...

Yıl 2017 kapı kitlemek nedir,medenileşemedik..Bu kurumun nasıl kamerası güvenliği olmaz?Aileler güvenliği olmayan bir kuruma nasıl can emanet eder üstelik yatılı...gerçekten anlayamıyorum :KK43:

istismar vs. bilemem de çoluğu cocuğu toplayıp yakmak iddiası bu kadarı çok fazla,abartmışsınız.
Artik hic bir sey imkansiz degil, hic bir seye yok artik daha neler demiyoruz su zamanda. Ortaya cikmasin diye her seyi de yapar bu orumcek beyinliler. Ayrica yitip giden can sayisini da az soyluyorlar,bilgimiz var o kadar.

benim korku da su xcahil kesimi bak okuyan kizlar yaniyor evlendirin diyip kizlarini canli canli yakanlarin turemesi.
Olacağına bakın siz... kadın hergün biraz daha değersizleşiyor bu coğrafyada... Değersizleştirenlerinde en büyük alkışcısı yine kadın... Tipik bize zaten özgürlük yok o zaman kimseye de olmasın kafası işte...

O yurtları denetlemesi gereken ve insana yakışır / yaşanır hale getirmesi gereken ve görevini yapmayan/ihmal eden fakirin fukaranın çocuğunu o yurtlara muhtaç eden bir de yönetim var Sayın Bayan... İsterseniz hiç bu konulara girmeyelim olur mu ? Kaldı ki bahsettiğiniz cemati ne dün alkışladım ne de bugün... Zamanında yere göğe sığdıramayanlar utansın...
Ülkenin fişini çekmek tabirini kaldırın, zira ülkeyi oluşturan insan toplulugu yüce Türk milleti, denetim günü açar kilidi, bitince tekrar kilitler yurt müdürü, şimdide olmayan vicdanıyla kalsın pislik başbaşa.

Söylediklerinize kısmen katılıyorum ama bu yurtlar denetimsiz kalırsa herşey olur malesef..Örneklerini çok fazla yaşamadık mı ?:KK43:

X