Adet olamıyorum

esra4556

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2024
9
0
24
Merhaba kızlar ben üç aydır adet olamıyorum prolaktin hormonum yüksek çıkıyo hipofiz bezimde kitle var bundan iki ay önce kan testi yapmıştım beta 0.142 çıktı ve üç aydır adet olamıyorum neden olıyor bilen var mı?

Merhaba kızlar ben üç aydır adet olamıyorum prolaktin hormonum yüksek çıkıyo hipofiz bezimde kitle var bundan iki ay önce kan testi yapmıştım beta 0.142 çıktı ve üç aydır adet olamıyorum neden olıyor bilen var mı?
Yani prolaktin yüksekliği zaten adet görememe sebebi. Doktorunuz tedavi için ne önerdi

Hiç bir şey yarın kadın doğumcuya gidicem ama korkuyorum :KK43:
korkmayın neden korkuyorsunuz buna çözüm bulacaksınız. Ben de adet göremiyorum adet söktürücü ile oldum geçen ay. Bu ay yine olamadım şuan kullanıyorum inşallah olurum artık. Olamayınca da yoğun halsizlik sinirlilik oluyor bende çok kötü gerçekten. Siz hipofiz kitlesi ve yüksek prolaktin olduğunu nasıl öğrendiniz yani doktor bu teşhisi size dedikten sonra adetle ilgili bir şey dememiş miydi

Hiperprolaktinemi. Adet olmaya da gebeliğe de engel olur.
Tedavi görmeniz gerekiyor, endişe etmeyin dermansız bir dert değil, geçmiş olsun.

korkmayın neden korkuyorsunuz buna çözüm bulacaksınız. Ben de adet göremiyorum adet söktürücü ile oldum geçen ay. Bu ay yine olamadım şuan kullanıyorum inşallah olurum artık. Olamayınca da yoğun halsizlik sinirlilik oluyor bende çok kötü gerçekten. Siz hipofiz kitlesi ve yüksek prolaktin olduğunu nasıl öğrendiniz yani doktor bu teşhisi size dedikten sonra adetle ilgili bir şey dememiş miydi
Adet gecikmesiyle gittim kadın doğum kontrol hapı verdi mr falan girdim kitle çıktı ama küçük olduğu için endokrim ilaç vermedi kadın doğumcuda kadın doğum hapı vermişti bekar olduğum için kullanmak istemedim

Adet gecikmesiyle gittim kadın doğum kontrol hapı verdi mr falan girdim kitle çıktı ama küçük olduğu için endokrim ilaç vermedi kadın doğumcuda kadın doğum hapı vermişti bekar olduğum için kullanmak istemedim

Doğum kontrol hapı kullanmanın medeni durumla alakası yok yalnız, tıbbi amaçla da kullanılabiliyor.

Çok duydum kısırlık yapıyo diye O yğzden

Duymakla olmuyor işte. Aksine, kullanmadığınız için şu an gebe kalamayacak durumdasınız malesef. Gerektiği noktada doğum kontrol hapları hormonları düzene sokuyor, kist oluşumu, endometrium kalınlaşması, pcos vs önlüyor. Doktora gidin bence ve doktorunuzu dinleyin.

Beta niye baktirdiniz maddm dogum kontrol hapi kullanmayi istemeyecek kadar besbekarsiniz?

Duymakla olmuyor işte. Aksine, kullanmadığınız için şu an gebe kalamayacak durumdasınız malesef. Gerektiği noktada doğum kontrol hapları hormonları düzene sokuyor, kist oluşumu, endometrium kalınlaşması, pcos vs önlüyor. Doktora gidin bence ve doktorunuzu dinleyin.
Tamam Teşekkür ederim :)

Merhaba prolaktin degeriniz kac çıktı acaba . Ben de de aynı sorun var mr gidicem bende bakacaklar

Hiperprolaktinemi. Adet olmaya da gebeliğe de engel olur.
Tedavi görmeniz gerekiyor, endişe etmeyin dermansız bir dert değil, geçmiş olsun.
Bende kürtaj oldum 9 ocakta fakat hala adet olmadım.adet söktürücü yazdi doktor hala olmadim başka bı adet söktürücü yazdi onu kullaniyorum ama gene olmazsam kürtajdan dolayı yapışıklık çıkarsa rahim de onun tedavisi varmı ve ben geç kalmismiyimdir tedavi için bilginiz varmı

doğum kontrol hapını kullanın bu arada. evli olup olmamanızla alakası yok ki bunun. regl olamadığınız her ay kansere yakalanma riskiniz var. düzenli regl olup akıntıyla rahmin temizlenmesi lazım her ay. yani yarın bir gün regl olamamadan daha büyük sorunlara açık hale gelirsiniz Allah korusun. prolaltin için de ilaç verirler

X