Gebeliğe Hazırlık Adet sancısı çekip hamile olduğunu öğrenen var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Denizkokusu123

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2021
180
59
24
Arkadaşlar 1 haftadır sancı çekiyorum. Normalde 29-30 günde bir adet oluyorum. Normalde şöyle oldum: 15 mart, 13 nisan, 10 Mayıs adet günlerimdi. 2-3 oynuyor ama geri geri geliyor. Normalde hesaplarima gore 7-8 nisan gibi olmam lazımdı. Çünkü tam 29-30 gün dolmuş oluyor. Çok sancı çektim ha simdi oldum ha simdi olucam dedim ama olmadim. Sadece boş boş akıntı geliyor. Bugunde cok sanci çektim. Ama tık yok. Bugün sadece akıntı ile damar şeklinde gibi kan geldi. Gerisi gelmedi. Adet olurum diye test yapmak istemedim zaten cok erken test için. Belki bugun adet olurum belki yarın bilemem. Bu arada 7 aylık evliyim ve hamile kalmaya çalışıyorum. Böyle bir durum yaşayıp hamile olduğunu öğrenen var mı? Daha önce erken davranıp kan verdim ve kan verdiğim gün adet oldum, o yüzden bekleyeceğim 😔

Arkadaşlar 1 haftadır sancı çekiyorum. Normalde 29-30 günde bir adet oluyorum. Normalde şöyle oldum: 15 mart, 13 nisan, 10 Mayıs adet günlerimdi. 2-3 oynuyor ama geri geri geliyor. Normalde hesaplarima gore 7-8 nisan gibi olmam lazımdı. Çünkü tam 29-30 gün dolmuş oluyor. Çok sancı çektim ha simdi oldum ha simdi olucam dedim ama olmadim. Sadece boş boş akıntı geliyor. Bugunde cok sanci çektim. Ama tık yok. Bugün sadece akıntı ile damar şeklinde gibi kan geldi. Gerisi gelmedi. Adet olurum diye test yapmak istemedim zaten cok erken test için. Belki bugun adet olurum belki yarın bilemem. Bu arada 7 aylık evliyim ve hamile kalmaya çalışıyorum. Böyle bir durum yaşayıp hamile olduğunu öğrenen var mı? Daha önce erken davranıp kan verdim ve kan verdiğim gün adet oldum, o yüzden bekleyeceğim 😔
gebelık testı ıcın erken degıl. kan ıcın bekleyebılırsın ama test yaparsan cıkar varsa zaten

İdrar testi yapsaydın en azından canım kendimde gördüğüm tek belirtisi adet olacakmışım da olamıyormuşum idi

Benimde adetim 3 gün geçmişti test yaptım negatif çıkmıştı baktım kasık ağrılarım devam ediyor nasıl olsa adet olurum diye düşündüm bı hafta sonra terlemeye başlayınca tekrar test yaptım meğer hamileymisim ama benim adetlerim duzunsiz pkoluyum belki yardımcı olur size

Adet sancisi demeyeyim de benim oglumda sanki icime yel girmis gibi yatakta kivrandigimi bilirim..
Ve dusuklerim oldu ucuzlerdi; onlarda da resmen adet olmustum 3 yada 2 gun. Hatirlamiyorum..
Hayirlisi olsun

Benimde adetim 3 gün geçmişti test yaptım negatif çıkmıştı baktım kasık ağrılarım devam ediyor nasıl olsa adet olurum diye düşündüm bı hafta sonra terlemeye başlayınca tekrar test yaptım meğer hamileymisim ama benim adetlerim duzunsiz pkoluyum belki yardımcı olur size
Ne kadar düzensiz peki adetiniz? Benim 2-3 gün oynuyor sadece. Hep normaldi. Normalde 7-8 haziranda olmam lazımdı. Çok sancı çektim, resmen adeti yaşadım ve bitiş günlerindeyim gibi. İnşallah hamileyimdir, sabah ilk idrarla yapacağım testi 😔

Benim adetim son 3 aydır 49 günde bir oluyordu tabi sizin hamile kalma şansınız daha yüksek inşallah hakkınızda hayırlısı olur ben bile hamile kaldiysam herkesin olur sadece stres yapmayın

Bende pkoluyum düzensiz son 7 aydan beri çok düzenli ama şuan 8 gün gecikti adetim 3 gün geçti negatif çıktı ama akintim var bel ağrısı var bas ağrısı hafiften Rabbim en yakın zamanda nasip eder

kasık ağrıları sökülme ağrısı gibi miydi?

X