Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

bende farlutal kullaınyprum suan doktorum 10 11 gün içinde olursunn dedii o yüzden merak etmee bekle olursunn heralde,, bide ilk hamileliğimde benimde negatiff çıktıı tabii bendee rahattımm hamilee diilim diye sonra bi gittiim doktora 6 haftalık gebelikkk yanii sözün özüü çokta güvenme testleree en kesinn yol kan tahlilii,,bidee arkadaşlar dün doktordan geldim birbuçuk aydır regl olmuyorum diye tahlillerim yapıldı herşeyy temizz hormonların vs dedii,HL yada LH ydii tam hatırlayamadım ikisinden biriydii yüksekmiş biraz farlutal verdii yine regl nin2. günü gel yine tahlil yapalım dedii birs araştırdım amaa korktumda nedir bilenn varmıı acabaa,,araştırmalarım bu hormonun eksik yada fazla olması halinde yumurtaı geliştirip çatlamasını yapamıyomuş ve sonuçç regll olunmamasıı mışşş,,bilgilendiriirseniiss çokk sewiniriimm
selam lorna,
evet LH FSH'tan yüksek olursa pcos teşhisi konuyor. ideal olanı FSH=LH..bu da 3'ün altında olursa mükemmel, 6'nın altında olursa oldukça iyi demek oluyormuş.LH FSH'tan büyükse yumurtaların olgunlaşmaması,yani olgunlaşacakken bir noktada takılıp kalması ve çatlayıp regl olarak atılamaması..bu durumda rahim çok fazla östrojenin etkisine maruz kalıyor ve uzun vadede rahim duvarının kalınlaşmasına neden oluyor.pcos kesin tedavisi olan bir rahatsızlık değil..menapoza kadar adet düzensizliği yaşanıyor.bebek isteyenler yumurtlamayı düzenleyici bir tedavi yöntemi izliyorlar,bebek düşünmeyenlere ise doğum kontrol haplarının kullanıldığı bir tedavi öneriliyor.bu da sadece adetleri düzenlemeye yönelik..kesin bir tedavi değil.haplar bırakıldığında eskiye dönülüyor..

bende bir şey sormak istiyorum.ben de pcoluyum...doktorum bana farlutal verdi, 5mg..günde 3 kere iç dedi.bittikten sonra 1 hafta içinde regl olacaksın dedi.günde 3 kez bu ilacı kullanan var mı?

evet arkadaşım ben de pko yum farlutal kullandım hep günde 3kez 4 gün ve ilaç bitince 4.gün hastalandım ama hapımı bbulamadım son zamanlarda dr um duphaston verdi daha etkili geçen ay ilk defa kendim oldum

selam lorna,
evet LH FSH'tan yüksek olursa pcos teşhisi konuyor. ideal olanı FSH=LH..bu da 3'ün altında olursa mükemmel, 6'nın altında olursa oldukça iyi demek oluyormuş.LH FSH'tan büyükse yumurtaların olgunlaşmaması,yani olgunlaşacakken bir noktada takılıp kalması ve çatlayıp regl olarak atılamaması..bu durumda rahim çok fazla östrojenin etkisine maruz kalıyor ve uzun vadede rahim duvarının kalınlaşmasına neden oluyor.pcos kesin tedavisi olan bir rahatsızlık değil..menapoza kadar adet düzensizliği yaşanıyor.bebek isteyenler yumurtlamayı düzenleyici bir tedavi yöntemi izliyorlar,bebek düşünmeyenlere ise doğum kontrol haplarının kullanıldığı bir tedavi öneriliyor.bu da sadece adetleri düzenlemeye yönelik..kesin bir tedavi değil.haplar bırakıldığında eskiye dönülüyor..

20 gündür ben de adet olamıyorum dr. gittim farlutal verdi ve senin yazdıklarını söledi lh ım fsh ın 4katı çıktı yumurtalıkların az çalışıyor dedi ve moralimi bozdu adet olunca 3.günü kanları tekrarla asıl onlar önemli bizim için dedi çok korkuyorum kızlar yaaaaa :KK14:

laramm ben de merak ettim kan tahlillerini neye göre 3.günü ya da 2.günü yaptır diyorlar??bilen var mı

canlarım bişey sorabilirmiyim şimdi bu farlutalle kanama gördüğümde ve bittiğinde kanamam hamile kalma olasılığım varmı o yumurtayla:26:bimiyom bennnn

bende farlutal kullandım 2 gün önce bitti şimdi adet görmeyi bekliyorum.adetin 5. günü klomen e başlamam gerekiyormuş. umarım işe yarar. sancım var ama tık yok. cnm çok sıkılıo bu duruma.

bende farlutal kullandım 2 gün önce bitti şimdi adet görmeyi bekliyorum.adetin 5. günü klomen e başlamam gerekiyormuş. umarım işe yarar. sancım var ama tık yok. cnm çok sıkılıo bu duruma.

canımcım sıkma canını benimde farlutalden 4 gün sonra oldu kanamam o kişiden kişiye değişiyor :)))öporummm

bnmde bugün 4.gün olacak başlayalı bi adet olsam başka bişe istemiorum yaaaaaa

evet arkadaşım ben de pko yum farlutal kullandım hep günde 3kez 4 gün ve ilaç bitince 4.gün hastalandım ama hapımı bbulamadım son zamanlarda dr um duphaston verdi daha etkili geçen ay ilk defa kendim oldum

teşekkür ederim cevap için..ama benim ilaç biteli bugün 8.gün hala adet olmadım.bu normal mi sizce? ya da Farlutalden kaç gün sonra adet oldunuz?
bir de farlutal kullanırken gebe kalma olasılığı olabiliyor mu? sonuçta yumurtayı büyütüp çatlatıyorsa belki de olabilir? ya da kendimi mi kandırıyorum :)

belirsizlik ne büyük vesvese... sanki adet olsam bile hamile olamayacakmışım gibi gelio d bi de doktor diyet ve egzersiz dedi fazla kilolu diilim( 61 kg) ama kilovermek ve motobolizmanın çalışması gebe kalmakta çok önemliymiş. günde bir saat egzersiz ve diyet dedi. :KK43:((((( 3 ay içerisinde hamile kalmalıymışım yani bu ilacın etkisi var sanırım tabi klomenle beraber....

farlutal kullanırken hamile kalma olsaılığı pek yok...ben farlutalı içiodum günde 3kez 4gün bitince 4.gün hastalanıodum ama 10 güne kadar normal eğer hastalanılmassa gebelik durumu söz konusu olabilirmiş...

kızlar dün özel dr.a gittim psoc teşhisi koydu hala adet olamamın sebebi :KK50:
korunmadan inş. hamile kalabilirim tedaviye gerek kalmadan

ben 3 ay öncesine kadar 7 gün normal adet görüyordum ama 3 aydır adetim gelmiyo denecek kadar az sadece kahverengi akıntı yine 7 gün sürüyo ama sadece kahverengi akıntı geliyo... doktora gittim 2 yıldır spiral var muayenede herşey normal çıktı tahlil falanda istemediler.. primolut-N isminde bi ilaç verdi kullanan var mı arkadaşlar?? bitkisel yollarla adeti gelen var mı civan perçemi falan yazılmış burda yardımcı olur musunuz...

ben 3 ay öncesine kadar 7 gün normal adet görüyordum ama 3 aydır adetim gelmiyo denecek kadar az sadece kahverengi akıntı yine 7 gün sürüyo ama sadece kahverengi akıntı geliyo... doktora gittim 2 yıldır spiral var muayenede herşey normal çıktı tahlil falanda istemediler.. primolut-N isminde bi ilaç verdi kullanan var mı arkadaşlar?? bitkisel yollarla adeti gelen var mı civan perçemi falan yazılmış burda yardımcı olur musunuz...

cnm ben o ilacı balayına giderken geciktirici olarak kullanmıştım ama böle adet düzensizliklerinde veriolarmış ben de farlutal söktürmezse ona başlayacğım dr. öle dedi

cnm ben o ilacı balayına giderken geciktirici olarak kullanmıştım ama böle adet düzensizliklerinde veriolarmış ben de farlutal söktürmezse ona başlayacğım dr. öle dedi

teşekkürler canım ben dünden beri civan perçemi içiyorum ama yine aynı.... adetin ilk gününden hesaplayıp 12. gün o ilaca başla dedi doktor 10 gün sonra ona başlayacağım bakalım inşallah düzelir:KK14:

teşekkürler canım ben dünden beri civan perçemi içiyorum ama yine aynı.... adetin ilk gününden hesaplayıp 12. gün o ilaca başla dedi doktor 10 gün sonra ona başlayacağım bakalım inşallah düzelir:KK14:

off ya ne sıkıntılı şeyler ben 11 kasımdan beri adet olmuorum artık patlamaya hazır bir bomba gibiyim çok sıkıntım oluyor farlutal bitince olurum inş. seninde düzelir cnm

Son düzenleme:
merhabala bende farlutalı bitireli 12 gün oldu ama hala adet olamadım. pcos hastasıyım neden böyle oldu acaba. hastalığım iyice arttı galiba. önce bu ilaçla olurdum

X