Gebeliğe Hazırlık Adetim 6 gün gecikti hamile miyim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

yasyasemin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2019
209
81
29
Kullandığım uygulamaya göre bakarsak aslında 7 gün gecikti adetim ama ben 30 martta adet oldum yine 30 nisanda olurum diye düşünürsem 6 gün gecikti göğüslerim günlerdir şiş ve ağrıyor birde arada kasığıma kramp giriyor hafif bir kaç saniye sonra geçiyor adet olucam sanıyorum lavaboya gidiyorum akıntı bile yok adet gecikmesi tahmini adetin 1. gününden sonraki günler mi sayılıyor yardımcı olursanız sevinirim

Eğer regli döngünüz düzenli ise gecikme normal değil
Bazen regli psikolojik olarak geçilebilir.bazen kullandığımız ilaç veya antibiyotik de geciktiriyor.
Bence test yapmaniz gerekiyor
Hamilelik de olabilir,adetiniz sökülemiyor da olabilir
En garanti çözüm önce idarar testi ardından kan testi.
Evet regli olmazsak 1 gün sonra saymaya basliyoruz.

Kullandığım uygulamaya göre bakarsak aslında 7 gün gecikti adetim ama ben 30 martta adet oldum yine 30 nisanda olurum diye düşünürsem 6 gün gecikti göğüslerim günlerdir şiş ve ağrıyor birde arada kasığıma kramp giriyor hafif bir kaç saniye sonra geçiyor adet olucam sanıyorum lavaboya gidiyorum akıntı bile yok adet gecikmesi tahmini adetin 1. gününden sonraki günler mi sayılıyor yardımcı olursanız sevinirim
Test yapın varsa çıkar gönlünüzce olsun inşallah 🙏🏻🌼

Eğer regli döngünüz düzenli ise gecikme normal değil
Bazen regli psikolojik olarak geçilebilir.bazen kullandığımız ilaç veya antibiyotik de geciktiriyor.
Bence test yapmaniz gerekiyor
Hamilelik de olabilir,adetiniz sökülemiyor da olabilir
En garanti çözüm önce idarar testi ardından kan testi.
Evet regli olmazsak 1 gün sonra saymaya basliyoruz.
O zaman doğru hesapladım 6 gün gecikti umarım hamileyimdir başka bi sıkıntı çıkmasında normalde dediğim gibi düzenli

Sokağa çıkma yasağı var diye gidip alamıyorum eczane çok uzak çünkü acaba bişe derler mi eczaneye gidiyorum desem
En yakın eczaneye gitseniz bir şey demezler heralde millet markete gidiyor 🤷🏼‍♀️ İnternetten alsan o da uzun sürer. Sağlık ocağına kan ver istersen o yakın mı?

En yakın eczaneye gitseniz bir şey demezler heralde millet markete gidiyor 🤷🏼‍♀️ İnternetten alsan o da uzun sürer. Sağlık ocağına kan ver istersen o yakın mı?
Yok malesef sağlık ocağı pazartesine kadar bekleyeceğim o kadar çok hayal kırıklığı yaşıyo ki insan hala konduramıyorum hamileliği mevsim geçişindendir diyorum vs bekleyeceğim bakalım pazartesi olsun giderim eczaneye 😔

Yok malesef sağlık ocağı pazartesine kadar bekleyeceğim o kadar çok hayal kırıklığı yaşıyo ki insan hala konduramıyorum hamileliği mevsim geçişindendir diyorum vs bekleyeceğim bakalım pazartesi olsun giderim eczaneye 😔
Sen bilirsin kuzum hayırlısı olsun 💙

Çok geç yazdım ama evet aldım pozitif çıktı dr a gittim 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim şun 9 haftalık hamileyim darısı tüm isteyenlere olsun inşallah 🙏🏻
Merhaba belirtiniz varmıydı acaba çünkü bende öyleyim düzenli adet görüyorum ve 6 gün gecikti 3 gün geciktiğimde test yaptım ama negatif ara ara kasıklarım ağrıyor göğüslerim aşırı şiş sizin her hangi bir belirtiniz varmıydı

X