Adetimin gecikmesini biontech e bağladım meğer hamileymisim😔

Gözün aydın canım sana mucize gelmiş böyle düşün hayatında bebeginle birlikte gelecek daha güzel mucizeler olacak lütfen üzülme ve keyfini çıkar hayatta herşey nasip kısmet ve herşeyin bir sebebi var
Yaa çok teşekkür ederim mesajın için 🥰 bugün çok durgundum moralim çok bozuk asla kendimi 3 çocuklu hayal edemezdim eşimde farkedince suratımdan aldiralim istersen daha mutlu olacaksan dedi yapamayacağımı biliyor yani uzulmenin bı faydası yok diyor ama işte engel olamıyorum hamilelik doğum süreci falan düşündükçe 😔😔

Hayırlı olsun öncelikle konu sahibi annemize :21:
Yukarıda arkadaşlar en etkili yöntemi sormuşlar korunma için. Spiraldir, tüp bağlatmadır, bu tip prosedürlü şeyler hakkında bir yorum yapamayacağım ama kalan yöntemler arasında en etkilisi doğum kontrol hapları. Oran olarak da keza %99 hatasız kullanımda koruyor.
Kendi tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim; ben 2018de yasmin kullanmaya başladım. İlk başta ara kanamalarımı düzenlemesi için kontrol sonrası doktor yazmıştı. O güne dek geri çekilme ile korunmuştuk 1 yıl ama cidden çok stresliydi çünkü hiçbir istatistiksel garantisi yoktu. Hazır doktor hapı yazmışken ben de doğum kontrol hapı olarak kullanmaya devam ettim. 2018den beri sevgilimle düzenli cinsel hayatımız var. Hapın saatini kaçırdığım da oldu, mide rahatsızlığım sebebiyle gün içinde kustuğum(haptan hemen sonra değil asla tabii), ishal durumları vs. Her türlü kusurlu kullanımı da istemeden yaşadım bu sürede. Ama firesiz bir şekilde korumaya devam etti. Farmakolojiye inancım tam:KK71:
Yasminin formülünü geliştiren, üreten, piyasaya süren herkesten de allah razı olsun :KK70:
Yan etki olarak da yorumlayayım: bende maalesef migren var genetik geçişli. Zaten kendimi bildim bileli hep yaşardım. İlaçtan sonra bu migrenler sadece ayda bir kere regl öncesi olmaya indirgendi. Açıkçası önceki haline nazaran bunu tercih ederim.
Yine genetik olarak biraz tüylerle başım dertteydi. Ona da iyi geldiğini söyleyebilirim. Hani bir anda hepsi döküldü mucize gibi bir şey demiyorum da ağda normalde 3 hafta gidiyorduysa artık 4 gidiyor.
Tabii kullanımda en esas şey doktor kontrolünden sonra başlamak.
Tavsiyem doktorunuza danışarak hapa geçmeniz. Koruması ve hormonel iyileştirmelerin dışında cinsel hayatınızı da olumlu etkileyecektir :oops:(kondom kullanıyorsanız özellikle farkı çok büyük)
Teşekkür ederim bilgi için. Ben günde 5 bazen 3 tane sigara kullanıyorum ne çoğalttim nede azalttım yani doğum kontrol hapinda bu engel değilse doğurduktan snra hem kendim hemde eşimin korunmasini sağlayacağım asla güvenmiyorum artık eşimin korunmasina

Ben asiri realist bir insanim, korundugu halde hamile kalanlara da “yiyecek ekmegi varmis” vs demem, bir yerde bir yanlislik olmus ve istenmeyen hamilelik olusmus diye dusunurum. Maddi ya da manevi olarak zorlanacaksaniz hic tereddut etmeden aldirin, size de yazik
Dini inancım gereği böyle biseye kalkisamam. Evet biryerlerde bişey olduğu kesin çünkü daha önce 3 yıl bu şekilde korunurken bı sorun yaşamadık korkum bile yoktu ama bu ikinci çocuğundan snra doğduğundan beri zaten başka istemediğim için adetimi heray dört gözle beklerdim ciddi anlamda istemiyordum ama şimdide elim kolum bağlı malesef

Dini inancım gereği böyle biseye kalkisamam. Evet biryerlerde bişey olduğu kesin çünkü daha önce 3 yıl bu şekilde korunurken bı sorun yaşamadık korkum bile yoktu ama bu ikinci çocuğundan snra doğduğundan beri zaten başka istemediğim için adetimi heray dört gözle beklerdim ciddi anlamda istemiyordum ama şimdide elim kolum bağlı malesef
Sizin adiniza uzuldum, umarim sizin icin en iyisi neyse o olur 🙏🏻

Teşekkür ederim bilgi için. Ben günde 5 bazen 3 tane sigara kullanıyorum ne çoğalttim nede azalttım yani doğum kontrol hapinda bu engel değilse doğurduktan snra hem kendim hemde eşimin korunmasini sağlayacağım asla güvenmiyorum artık eşimin korunmasina
Sigara icen icin az da olsa cok da olsa miktar önermiyorlar dogum kontrol hapini.Ayrica yan etkileri kisiden kişiye degisiyor.Regllerinizde de sıkıntı vs yoksa durup dururken sırf korunmak amacli dogum kontrol hapini tercih etmem acikcasi ben.Neden o hormonu alayim ,neden fedakar olan ben olayim gibi düşünün.Zaten 35 yas sonrasina hic tavsiye edilmiyor.Yasmin sadece bir ay kullanmistim,asiri sinir ve sıkıntı yapti bende ki bana regl düzen bozuklugu icin verilmisti.Ben de sizin gibi günde 3 sigara iciyorum yillardir.Onu doktoruma sordugumda icmememi söyledi.1 ay sigara icmedim.Belki de sigara icmedigim icin olmustur bilemiyorum ama tüp baglatmak yüzde 100 ise ondan sonra gelen enn iyi yöntem spiraldir net.Dogumunuzda tüplerinizi de bağlatabilirsiniz sezeryan olursaniz.iki islem ayni anda olur,rahat edersiniz.

Bende hep korunurken hamile kaldim cidden hic bir yöntem beni koruyamadi doktorumda sasti kaldi.

Hap kullandim hergun ayni saatte aldim yine hamile kaldim
Prezervatif kullandik yine bir sekilde delinmismi anlamadik hamile kaldim
Spiral taktirdim spiral icimdeyken yerindeyken yine hamile kaldim

Suan hem hap hem prezervatif kullaniyorum ve korkuyorumda
Yeminle gulesim geldi😐masallah💞 cidden sknti baglatmak iyi fikir olabilir bence

Sigara icen icin az da olsa cok da olsa miktar önermiyorlar dogum kontrol hapini.Ayrica yan etkileri kisiden kişiye degisiyor.Regllerinizde de sıkıntı vs yoksa durup dururken sırf korunmak amacli dogum kontrol hapini tercih etmem acikcasi ben.Neden o hormonu alayim ,neden fedakar olan ben olayim gibi düşünün.Zaten 35 yas sonrasina hic tavsiye edilmiyor.Yasmin sadece bir ay kullanmistim,asiri sinir ve sıkıntı yapti bende ki bana regl düzen bozuklugu icin verilmisti.Ben de sizin gibi günde 3 sigara iciyorum yillardir.Onu doktoruma sordugumda icmememi söyledi.1 ay sigara icmedim.Belki de sigara icmedigim icin olmustur bilemiyorum ama tüp baglatmak yüzde 100 ise ondan sonra gelen enn iyi yöntem spiraldir net.Dogumunuzda tüplerinizi de bağlatabilirsiniz sezeryan olursaniz.iki islem ayni anda olur,rahat edersiniz.
Hangi spiralden bahsediyorsun? Bakir olandan bahsediyorsan maalesef korunurken onla hamile
Kalan cok! Mirena diyorsan ondada hormon var.. bunlari soyluyorum sana cunku hormonu neden alayim
Filan demissin.. en iyisi bence baglatmak..

Hangi spiralden bahsediyorsun? Bakir olandan bahsediyorsan maalesef korunurken onla hamile
Kalan cok! Mirena diyorsan ondada hormon var.. bunlari soyluyorum sana cunku hormonu neden alayim
Filan demissin.. en iyisi bence baglatmak..
Mirenadaki hormon rahimin icine cok az günlük doz ile sıkıldıgindan ,dogum kontrol hapindaki hormonun yüzde besini ihtiva eder ve vucuda karismasi yok denecek kadardır ve bir süre sonra kanamayi cok cok azaltir hanımefendi. Ayrica tedavi amacli kullanilan bir spiraldir .Bakir spiraller ise kanamayi arttirabilir ,her ikisinin de koruma orani cok yüksektir.Buna konu sahibinin doktoru ve kendisi karar verir artik hangisi ona uygunsa.

Ben asiri realist bir insanim, korundugu halde hamile kalanlara da “yiyecek ekmegi varmis” vs demem, bir yerde bir yanlislik olmus ve istenmeyen hamilelik olusmus diye dusunurum. Maddi ya da manevi olarak zorlanacaksaniz hic tereddut etmeden aldirin, size de yazik
Woman’ım aman ‘aldır’ın deme.
Beni zalımlık, vicdansızlıkla suçladılar 🤣
Konu sahibi o kadar üzgün olduğunu yazınca, madem bu kadar üzgünsünüz, zamanında müdahale edin dedim diye.
Vay efendim ben kendim hamileymişim, vicdanımı nerede unutmuşum. Sanki ben karar veriyorum :) o kadar üzgün olup dövününce ne bileyim 😅
Yorum yazmadan keşke izin alsaydın 🤭😬
Bide beni bilen biliyor benim nasıl düşündüğümü (yani çocuk aldırma konusunda , hani genelde olan olmuş derim ki 2-3 yorum aşağıda da yine aynı yorumu yaptım) bu sefer de vay efendim göz dağı veriyormuşum ben :KK76:
Hadi öptüm kolay gelsin WOMAN WOMAN ❤️

Kısmetiyle gelsin bazen diyoruz ya olacağı varsa oluyor işte.
Bizim bir akrabamız 4.çocuğuna spiralle kaldı.
Normalde koruyuculuğu yüksektir lakin oldu şimdi sağlıklı bir kızı daha var.
Sağlıkla doğsun inşallah alacak nefesi varmış.

Doğan büyüyor, oda büyüyecek annesi :KK36:

Ya aslında bende eşimde asla benim hap içerek korunmami istemiyoruz normalde sinirli bir yapım var zaten eşimde hiç bulaşma sen bide yan etki eder ben korunurum demişti öylede oldu ben hayatımda hiç ne hap içtim ne iğne oldum nede spiral taktım. İlk çocuktan sonra böyle bişey yaşamadık ama bunda nasıl olduysa gerçekten anlam veremiyorum yani. Dogumum normal olur aksi bişey olmazsa ama eğer olurda sezeryen olursam doktora soylecegim bağlatma işini. Onun dışında ne yaparım bilmiyorum spiral kullanan cevremdekiler memnun ama buradada çok okudum spiral kaydı hamile kaldım falan diye kafam çok karisik

Kısmetiyle gelsin bazen diyoruz ya olacağı varsa oluyor işte.
Bizim bir akrabamız 4.çocuğuna spiralle kaldı.
Normalde koruyuculuğu yüksektir lakin oldu şimdi sağlıklı bir kızı daha var.
Sağlıkla doğsun inşallah alacak nefesi varmış.

Doğan büyüyor, oda büyüyecek annesi :KK36:
Bukadar önem alırken istemezken olduysa vardır bı hayır diyorum. Çevremde 3 çocuklu olanlarda var üstelik onlar 40, yaşına yakın doğurdu yani onlar yapıyorsa bende yaparım heralde ☺️

Bukadar önem alırken istemezken olduysa vardır bı hayır diyorum. Çevremde 3 çocuklu olanlarda var üstelik onlar 40, yaşına yakın doğurdu yani onlar yapıyorsa bende yaparım heralde ☺️

28 yaşındayım demişsin yaşın çok genç bebeğin 10 yaşına gelince sen 39 yaşında olacaksın.
Benim annem de en küçük kardeşime kazayla kaldı.
35 yaşında doğurdu şuan o bile büyüdü :)
Bence de üzülme artık onun bir canı, kalbi var hem ona da zarar gelmesin.

Sağlıkla doğsun inşallah :anne:

Woman’ım aman ‘aldır’ın deme.
Beni zalımlık, vicdansızlıkla suçladılar 🤣
Konu sahibi o kadar üzgün olduğunu yazınca, madem bu kadar üzgünsünüz, zamanında müdahale edin dedim diye.
Vay efendim ben kendim hamileymişim, vicdanımı nerede unutmuşum. Sanki ben karar veriyorum :) o kadar üzgün olup dövününce ne bileyim 😅
Yorum yazmadan keşke izin alsaydın 🤭😬
Bide beni bilen biliyor benim nasıl düşündüğümü (yani çocuk aldırma konusunda , hani genelde olan olmuş derim ki 2-3 yorum aşağıda da yine aynı yorumu yaptım) bu sefer de vay efendim göz dağı veriyormuşum ben :KK76:
Hadi öptüm kolay gelsin WOMAN WOMAN ❤️
Fazla takıntılı degilmisiniz? Başkasının dediklerini bukadar ciddiye almayın derim. Herkes herkese istediği fikri verir ben usulünce cevap verdiğimi düşünüyorum. Yani bu bir seçenek oneridir. Eşimde beni öyle düşünceli üzgün görünce mutlu olacaksan aldiralim dedi ama yapamayacağımı biliyor sonuçta fikrini verdi sustu. Bence sizde takılmayın. Bu konularda herkesin duauncesi görüşü aynı olmaz. Ben tamamen karşıyım başkasına fikir bile sunmam ama konusanada neden böyle düşünüyorsun denmez diyen olursada benim fikrim bu der cekirilim. Sonuçta bende asla aldırmaya karşıyım diyince banada karşı çıkan olacaktır aksini düşünen.. oda senin fikrin düşüncen derim🤷

28 yaşındayım demişsin yaşın çok genç bebeğin 10 yaşına gelince sen 39 yaşında olacaksın.
Benim annem de en küçük kardeşime kazayla kaldı.
35 yaşında doğurdu şuan o bile büyüdü :)
Bence de üzülme artık onun bir canı, kalbi var hem ona da zarar gelmesin.

Sağlıkla doğsun inşallah :anne:
Evet burda birisi şey dedi. O senin 3. Çocuğun ama sen onun ilk annesisin diye zaten üzüldüğüm zaman bencillik etme diyorum kendi kendime 😔

Evet burda birisi şey dedi. O senin 3. Çocuğun ama sen onun ilk annesisin diye zaten üzüldüğüm zaman bencillik etme diyorum kendi kendime 😔

Korkularını anlıyorum ama hep derler ya kucağına alınca geçiyor diye :)
Kucağımıza alınca geçecek.
Benim de ilk bebeğim kafam da milyon tane soru işareti var ama aldırmıyorum.

Tek istediğim bir an önce sağlıklı bir şekilde doğması :)

X