Adetimin gecikmesini biontech e bağladım meğer hamileymisim😔

Sanirim en iyisi seks yapmamak, öyle tuhaf yorumlar var ki 😄
Eger aldirmayi dusunmuyorsaniz, ki oyle gorunuyor, kendinizi bir sekilde teselli etmelisiniz.
Ben kolay olacagini dusunmuyorum, bu devirde 3 cocuk cidden zor. Ama artik yapacak bir sey kalmadiysa iyi taraflarina odaklanmak lazim, umarim iyi kardes olurlar birbirlerine, simdiden hayirli olsun.
Bende kolay olacağına hiç inancım yok buyuzden fazlaca tedirginim korkuyorum ☹️ hayırlısı olsun hakkımda inşallah

Screenshot_20210920-180110_Twitter.jpg

Yalnız ilk 3 ay kritik dönem aşı olmanız kötü olmuş. Dua edin rabbim korusun.. İsteyene hayırlı anne babalara versin rabbim.. Ben şu an çok korkuyorum mahfolurdum herhalde benim zor yatarak geçiyor hamileliğim zaten 😶 aman rabbim korusun 2 kızım var miss gibi çalışmam hayatıma bakmam lazım artık

Yalnız ilk 3 ay kritik dönem aşı olmanız kötü olmuş. Dua edin rabbim korusun.. İsteyene hayırlı anne babalara versin rabbim.. Ben şu an çok korkuyorum mahfolurdum herhalde benim zor yatarak geçiyor hamileliğim zaten 😶 aman rabbim korusun 2 kızım var miss gibi çalışmam hayatıma bakmam lazım artık
Benimde iki kızım var çok şükür hiç düşünmüyordum başka ama oldu 🤦🏻‍♀️ asiyida bilmiyordum ki hamile olduğuma ihtimal verseydim olmazdım tabiki

Menopozlu kadının çocuk doğurduğunu duydun tıp dünyası şokta o yüzden nasip diyelim biz çocuklarımız için vesileyiz diye düşünün.

Fazla takıntılı degilmisiniz? Başkasının dediklerini bukadar ciddiye almayın derim. Herkes herkese istediği fikri verir ben usulünce cevap verdiğimi düşünüyorum. Yani bu bir seçenek oneridir. Eşimde beni öyle düşünceli üzgün görünce mutlu olacaksan aldiralim dedi ama yapamayacağımı biliyor sonuçta fikrini verdi sustu. Bence sizde takılmayın. Bu konularda herkesin duauncesi görüşü aynı olmaz. Ben tamamen karşıyım başkasına fikir bile sunmam ama konusanada neden böyle düşünüyorsun denmez diyen olursada benim fikrim bu der cekirilim. Sonuçta bende asla aldırmaya karşıyım diyince banada karşı çıkan olacaktır aksini düşünen.. oda senin fikrin düşüncen derim🤷
Kesinlikle sadece merakımdan soruyorum. Mesela 5.ye yanlışlıkla hamile kalsanız günah diye aldirmayip doğurur muydunuz?

Amanın olacağı varmış sanırım :/
Dünyaya getirmek istiyorsanız nasıl olduğuna değil bundan sonra neler olacağına odaklanın derim.

Ben ikinci yanlışlıkla olmasın diye spiral taktırıp üstüne doğum kontrol hapı içiyorum ayrıca da kocamdan uzak duruyorum :) evet hepsi aynı anda :KK70: ama sonuncusu kesin çözüm :)

Kesinlikle sadece merakımdan soruyorum. Mesela 5.ye yanlışlıkla hamile kalsanız günah diye aldirmayip doğurur muydunuz?
Hanımefendi herkesin görüşü kendinedir sevabida gunahida .. ben o yükün altına girebileceğimi düşünmüyorum aldiranada laf söylemiyorum lütfen biraz empati yapın. Bu forumda kız çocuğu olsun diye 5. Ye hamile kalanida gördüm bakamayacagim diyip aldiranida.. kimseyi yargılamak bana düşmez ben buraya teselli edilmek amacı ile konu açtım şöyle olsaydı böyle olsaydı varsayımlar üzerine çocuk aldırıp aldırmama mevzusunu tartışmak için açmadım lütfen bunu soran kişilere yorum yapin

Amanın olacağı varmış sanırım :/
Dünyaya getirmek istiyorsanız nasıl olduğuna değil bundan sonra neler olacağına odaklanın derim.

Ben ikinci yanlışlıkla olmasın diye spiral taktırıp üstüne doğum kontrol hapı içiyorum ayrıca da kocamdan uzak duruyorum :) evet hepsi aynı anda :KK70: ama sonuncusu kesin çözüm :)
Bende zaten bundan sonrasını düşündüğüm için biraz içim daralıyor 😅 ama eşimle korunma mevzusunu bu akşam konuştuk kendisi benim korunmama karşıydı en başından beri kendisi korunuyordu ama Bundan sonra iki taraflı korunmamiz gerektiğini konuştuk 😁

Hanımefendi herkesin görüşü kendinedir sevabida gunahida .. ben o yükün altına girebileceğimi düşünmüyorum aldiranada laf söylemiyorum lütfen biraz empati yapın. Bu forumda kız çocuğu olsun diye 5. Ye hamile kalanida gördüm bakamayacagim diyip aldiranida.. kimseyi yargılamak bana düşmez ben buraya teselli edilmek amacı ile konu açtım şöyle olsaydı böyle olsaydı varsayımlar üzerine çocuk aldırıp aldırmama mevzusunu tartışmak için açmadım lütfen bunu soran kişilere yorum yapin
Soruyu soran kişinin canını sıkan günah kısmı.Dini inancınız sebebi ile kürtaj istememeniz.Eğer böyle ise ona ne onu anlamadım ama.Kimisi dini inancıma göre günah der karşıdır.Kimisi o da bir can der karşıdır.Kimisine göre de cinayettir karşıdır. Ha kimisi ben önlem alırım ya da almam canım doğurmak istemese gider aldırırım der .O da onun vicdanındadır.Kendi bebeği kendi hesabı.Hastane de yatarken 5.çocuğunu aldıran bir kadın vardı odada.Nasıl ağlıyor.Tam türkçe de bilmiyor doğudan .Ben de istemiyorsan niye aldırıyorsun dedim.geçim zor 4 tane var dedi.Eşi aldırmasını istiyordu. Günahtır diyip ağlaya ağlaya gitti kürtaja.Zannetmiyorum ki o kadın o bebeğini unutur ölene kadar.Bebek aldırmak öyle istemiyorsan aldır ya da 5.çocuk olsa aldırmayacak mısın sanki diye pervasızca konuşacak birşey değil.İnsan kalbi durmuş bebeği aldırınca etkileniyor acışıyor.Değil ki canlı.Herkesin bebeği de kendine kıymetli.Varlığını hisseder etmez o bağ oluşuyor işte.Bu da Allahın bir mucizesi.
Bence konu sahibi isteseydi zaten nasıl aldırabilirim ya da yasal süreç nedir kürtaj için diye sorardı.Bana teselli verin diyor ama.Ne diyelim o kadar olmasın diye uğraşmışsınız vardır bunda da bir hayır.Birdahakine tedbirlerinizi artırırsınız.Biraz zor olur başlarda.Sonra yine ki olmuş dersiniz mutlaka. Bizde de var istenmeden sonradan olan birtane hepimizin işine koşar .Nerdeyse aileyi o yönetir.Çok seviyoruz onu yine ki var.

Soruyu soran kişinin canını sıkan günah kısmı.Dini inancınız sebebi ile kürtaj istememeniz.Eğer böyle ise ona ne onu anlamadım ama.Kimisi dini inancıma göre günah der karşıdır.Kimisi o da bir can der karşıdır.Kimisine göre de cinayettir karşıdır. Ha kimisi ben önlem alırım ya da almam canım doğurmak istemese gider aldırırım der .O da onun vicdanındadır.Kendi bebeği kendi hesabı.Hastane de yatarken 5.çocuğunu aldıran bir kadın vardı odada.Nasıl ağlıyor.Tam türkçe de bilmiyor doğudan .Ben de istemiyorsan niye aldırıyorsun dedim.geçim zor 4 tane var dedi.Eşi aldırmasını istiyordu. Günahtır diyip ağlaya ağlaya gitti kürtaja.Zannetmiyorum ki o kadın o bebeğini unutur ölene kadar.Bebek aldırmak öyle istemiyorsan aldır ya da 5.çocuk olsa aldırmayacak mısın sanki diye pervasızca konuşacak birşey değil.İnsan kalbi durmuş bebeği aldırınca etkileniyor acışıyor.Değil ki canlı.Herkesin bebeği de kendine kıymetli.Varlığını hisseder etmez o bağ oluşuyor işte.Bu da Allahın bir mucizesi.
Bence konu sahibi isteseydi zaten nasıl aldırabilirim ya da yasal süreç nedir kürtaj için diye sorardı.Bana teselli verin diyor ama.Ne diyelim o kadar olmasın diye uğraşmışsınız vardır bunda da bir hayır.Birdahakine tedbirlerinizi artırırsınız.Biraz zor olur başlarda.Sonra yine ki olmuş dersiniz mutlaka. Bizde de var istenmeden sonradan olan birtane hepimizin işine koşar .Nerdeyse aileyi o yönetir.Çok seviyoruz onu yine ki var.
Valla benim cevremde keyfinden 11 tane kurtaj olmus, su an 70 yasinda olan bir kadin var ve hic de bahsettiginiz vicdan azaplarini cekmiyor. Ustelik ben de hamileligimi ogrenir ogrenmez bebekle bag kurmadim, dogana ve hatta konusana kadar. Bence bu bahsettiginiz duygusal seyler dini hassasiyetin bir getirisi

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için 🥰

Valla benim cevremde keyfinden 11 tane kurtaj olmus, su an 70 yasinda olan bir kadin var ve hic de bahsettiginiz vicdan azaplarini cekmiyor. Ustelik ben de hamileligimi ogrenir ogrenmez bebekle bag kurmadim, dogana ve hatta konusana kadar. Bence bu bahsettiginiz duygusal seyler dini hassasiyetin bir getirisi
Dinle alakasi olduğunu düşünmüyorum. Diğer gebeliklerim planlı olduğu için çok mutlu ve heycanliydim. Bu plansız olduğu için sevinemiyorum daha önce düşük yaşadım acaba dusecekmi diye her karın agrimda kan geldimi diye kontrol ediyorum. Dini açıdan aldırmayı asla düşünmüyorum. Ama bu haftalarda düşük yaşarsam da karalar bağlamam haliyle. Ama Allah korusun dahada buyur ben hissetmeye baslarim öyle bir kayıp çok zor olur yine benim için. Kaybettim diye üzülürüm. Herkesin düşüncesi farklı. Kimisi 5 haftalıkken düşük yaşar dünyası başına yikilir kimisi hiç bişey hissetmez.

Hangi yöntem ile korunuyorsunuz?
Nasıl oluyor bu korunurken hamile kalma olayı çok şaşırıyorum.
Hani ben korunurken hamile kalmadım ama burda o kadar sık okuyorum ki. Gerçekten ‘demek ki düzgün korunmamışsınız ’ dan başka seçenek gelmiyor aklıma 😂 büyük konuşmak istemiyorum yine de ..

Ben de nasipse doğumdan sonra başka çocuk düşünmüyorum ama hangi yöntem en iyisi karar veremedim.

Çocuğa gelince de , eğer hiç istemiyorsanız, yol yakından aldırın. Eğer bunu yapamazsanız da kendinizi yıpratmayın. Ha 2 ha 3 ne diyim 😊 hem sonuncular hep sonradan ‘iyi ki!’ Olur :)
pardon ama nasil bu kadar kolay ve rahat aldirin diye biliyorsunuz.

Aslında kürtajı umursamamak her kişinin bebeğe bakış açısı ile alakalı olsada bilimsel olarak bebek rahime yerlestigi an annede hormonal değişiklikler meydana gelir ve bebekle anne arasında bir bağ oluşur bu bağı kuran anneden çok bebektir aslında yani bebeği sevdikçe bebek hormon uretmenize yardımcı olur. Siz istisnai bir durumsunuz öyle ki hamileliği kasıtlı ya da istemsiz son bulan annelerde vücut birden eksilen hormonunun yoksunluğunu çeker. Açılan süt kanalları kendini doldurmaya çalışır vücut o yoksunluğu atlata bilmek için bazen bireyin vücudunda bir bebek varmış gibi bile davranabilir. Yani bir insan nasıl ki kalbinin çalışma şekline müdahale edemiyorsa beynin işleyiş ve hormonların aktivitesine de müdahale edemeyecektir o yüzden annelerin duygusallıkları bebeğe karşı bağları bunlar tamamen anne dışında gelişen olaylardır. Bireyin kendi duygusallığı bu durumu bir nebze artırabilir ya da azaltabilir olsada olay tamamen annenin kontrolü dışında gelişir.

Ben sizi yargilamak için değil gerçekten dini inanclarla çocuk aldirmayanlarin 5. Ve 6. Cocuktaki görüşlerini öğrenmek istediğim için sordum. Çevremde bu şekilde bu görüşte birileri olmadığı için size sordum (hepsi yoğun çalıştığı için çocuğa vakit ayıramıyor genel durum bu).
Ha derseniz ki günah olmasın diye 6.yi da dogururum o zaman saygım sonsuz. Ama öyle bir şey dememissiniz. Demek ki sevap günah olayında cocuk sayısı ve mantık da devreye girmiş.
Herneyse ne diyelim Allah maddi manevi kolaylık versin size de doğacak yavruya da

Ben sizi yargilamak için değil gerçekten dini inanclarla çocuk aldirmayanlarin 5. Ve 6. Cocuktaki görüşlerini öğrenmek istediğim için sordum. Çevremde bu şekilde bu görüşte birileri olmadığı için size sordum (hepsi yoğun çalıştığı için çocuğa vakit ayıramıyor genel durum bu).
Ha derseniz ki günah olmasın diye 6.yi da dogururum o zaman saygım sonsuz. Ama öyle bir şey dememissiniz. Demek ki sevap günah olayında cocuk sayısı ve mantık da devreye girmiş.
Herneyse ne diyelim Allah maddi manevi kolaylık versin size de doğacak yavruya da
Yargılanmak istemiyorum bu konu üzerine dediğim gibi herkesin görüşü kendine. Benimde çevremde çalışan insan var kendisi öğretmen mesela kızı olmadı 4oglu var yine hamileymiş onun durumu başka o istiyor. Bende keyfime duskun biriyim korunurken dikkat ettiğimizi sanıyordum ki içim ikinci kızım dogduktan snra hiç rahat değildi her ay adetimin gelmesini dört gözle beklerdim ama oldu 🤦🏻‍♀️ ben yine daha tedbirli bir şekilde korunmaya devam edeceğim ama 4.ye kalırsam yine korundugum halde yine aldiramam ciddi anlamda araştırdım günahını. Aldiranada neden yapıyorsun çok günah tu kaka demem. Her koyun kendi bacagindan. Dediğim gibi ben asla istemezken oldu ama bu şekilde de gidip 5. 6.ya kalmam heralde 😅 ben genelde mantikciyimdir her konuda oyleyimdir asla duygusal davranmam. Ama günahını bildiğim seyede mantıksız diyip göze alamıyorum umarım kendimi anlatabilmisimdir

X