Adım Adım Meme Büyütme Operasyonuna Hazırlanıyorum

Dual planın kas altına göre avantajları daha fazla. Alt kısmın kas üstünde olması doğal bir salınım veriyor, kas altına nispeten daha ağrısız, tüm kasın altındayken hareket ve kas kullanımında oluşan silikon hareket etmesi bu teknikte oluşmuyor. Tercih sebebim bunlar. Ben kol kaslarını yoğun kullanan biriyim. Yoga yapıyorum, çok sık yük kaldırmam gerekiyor vb. Bunlardan dolayı kas gücü kabileyitimi zayiflatmak istemedim. Tabi son karar hocayla konuştuktan sonra netleşecek. Benim isteğim bu yönde.
Bende yoga yapıyorum ve eğitmenim aynı zamanda, kas altı yaptırdım zaten kas üstü olmazmış bende doktorum öyle dedi. Ama şunu söylemem gerek bende hiç ağrı olmadı. Sadece ameliyattan çıkınca meme çevresinde baskı hissettim. Ertesi gün de ısrarlar üzerine ağrı kesici kullandım ve son kullanmam oldu. Hareket kısıtlaması geriyor birazcık :)). Yani demem o ki kas altı illaki sancılı diye bir şey yok, herkesin bünyesi farklı tepkiler veriyor o kadar. Umarım ama sizinki istediğiniz gibi olmuştur ve süreçlerinizi rahat geçirmişsinizdir.

Merhaba gecmis olsun cok guzel anlatmissiniz surecinizi umarim hep memnun kalirsiniz. Sizlere bir sorum olacak breast implant illness durumunu hic arastirdiniz mi?
Ben haftaya cumaya gun aldim yillardir istiyorum bu ameliyati ama hep icim de endiseli bu hastalik bana da vurursa diye. Hic doktoruna soran var mi ya da doktoru bahseden var mi bu hastaliktan?
Merhaba,
Teşekkür ederim umarım siz de memnun kalırsınız :)
Bu konuyu biliyorum. Açıkçası ben bu kararı çook uzun süre araştırıp, üzerine düşündükten sonra aldım. Kendimi dinledim, doğru zamanı değerlendirdim. Vücudumun herhangi bir yabancı malzemeye karşı verdiği tepkileri, alerjim olan şeyleri bol bol düşündüm. Mesela, herhangi bir takı taktığımda vücudum tepki veriyor olsaydı ya da bir yiyeceğe jedi köpekgibi canlılara, herhangi bir maddeye karşı alerjim olsaydı sanırım bu konu üzerine çok çok daha fazla düşünürdüm. Bahsettiğiniz hastalık tamamen bağışıklık sistemi ile ilgili bir rahatsızlık ve bu operasyon, aslında doğru zamanda doğru ortamda (steril), profesyonel kişiler tarafından yapıldıktan sonra böyle bir sorunla sonuçlanırsa bu bence tamamen şanssızlık... psikilojiyi de unutmamak lazım tabi. İyi düşünmek ve vücuduna tam hakim bir kararlılıkla başlamak lazım bu tarz girişimlere aslında. Henüz 40 gün oldu ve şuan her şey yolunda. Geleceği bilemiyorum ama temkinli davranarak her şeyin iyi kalmasına yardımcı oluyorum ☺ siz de iyi düşünün ve kafanızdaki soru işaretlerini giderin ya da sonuçları hakkinda senaryolarınız hazır olsun ki rahat bir süreç yaşayın 😇

Bende yoga yapıyorum ve eğitmenim aynı zamanda, kas altı yaptırdım zaten kas üstü olmazmış bende doktorum öyle dedi. Ama şunu söylemem gerek bende hiç ağrı olmadı. Sadece ameliyattan çıkınca meme çevresinde baskı hissettim. Ertesi gün de ısrarlar üzerine ağrı kesici kullandım ve son kullanmam oldu. Hareket kısıtlaması geriyor birazcık :)). Yani demem o ki kas altı illaki sancılı diye bir şey yok, herkesin bünyesi farklı tepkiler veriyor o kadar. Umarım ama sizinki istediğiniz gibi olmuştur ve süreçlerinizi rahat geçirmişsinizdir.
Evet tamamen katılıyorum bünye ile ilgili bir durum ağrı olayı. Tabi operasyon sürecinin profesyonelliği de etkili bünye kadar bence. Süpermiş, ne kadar sure sonra yogaya baslamaya hazır hissettiniz kendinizi?

Evet tamamen katılıyorum bünye ile ilgili bir durum ağrı olayı. Tabi operasyon sürecinin profesyonelliği de etkili bünye kadar bence. Süpermiş, ne kadar sure sonra yogaya baslamaya hazır hissettiniz kendinizi?
bugün daha 3 hafta oldu ve doktorum 4-5 ay sonra anca kol dengenlerini yapabilirsin dedi 😔. Ama benim bir arkadaşım 3.ayından sonra anca chaturanga yapabildi. Bu da sanırım kişiye göre değişiyor. Ama ben sanırım doktorum izin verirse kalça açıcılara en azından tekrar başlarım. Siz ne durumdasınız? Doktorunuz ne dedi bu konuda veya kendinizi hazır hissediyor musunuz

bugün daha 3 hafta oldu ve doktorum 4-5 ay sonra anca kol dengenlerini yapabilirsin dedi 😔. Ama benim bir arkadaşım 3.ayından sonra anca chaturanga yapabildi. Bu da sanırım kişiye göre değişiyor. Ama ben sanırım doktorum izin verirse kalça açıcılara en azından tekrar başlarım. Siz ne durumdasınız? Doktorunuz ne dedi bu konuda veya kendinizi hazır hissediyor musunuz

Bana doktorum 3 ay bitince baslayabilecegimi söyledi. Bana aslında şuan her şeyi yapabilecekmisim gibi geliyor sadece yapmamam gerektigini düşünüp kendimi frenliyorum :) hala hassas olduğunu hissediyorum bazı hareketlerimde ama çok zorlamadan yapmaya başlamak lazım aslında alıştırmak için bünyeyi. Aslında ilk 6 ayı göze alarak karar verdim o yüzden sabırlı olmaya çalışıyorum...

Bana doktorum 3 ay bitince baslayabilecegimi söyledi. Bana aslında şuan her şeyi yapabilecekmisim gibi geliyor sadece yapmamam gerektigini düşünüp kendimi frenliyorum :) hala hassas olduğunu hissediyorum bazı hareketlerimde ama çok zorlamadan yapmaya başlamak lazım aslında alıştırmak için bünyeyi. Aslında ilk 6 ayı göze alarak karar verdim o yüzden sabırlı olmaya çalışıyorum...
peki sütyen seçimini nasıl yaptın? aldığın, kullandığın var mı

peki sütyen seçimini nasıl yaptın? aldığın, kullandığın var mı
Açıkçası hala günün en az 12 saatini medikal sütyen (operasyon sonrası takılan) ile geçiriyorum. Kalan kısımda spor sütyeni takıyorum. Doktorum birkaç kriter belirledi; alt kısmı kalın lastikli, neredeyse koltuk altına kadar memeyi sarması ve kumaşın çok ince olmaması. Ben de bu standartlara uygun kullanıyorum. Medikal sütyeni gece ve uyurken takıyorum çünkü uyku anında daha rahat hareket ediyorum verdiği toparlayici hissiyatla. Hem de şekillerinin oturması için ne kadar uzun takarsam o kadar iyi olacağını düşünüyorum.

Açıkçası hala günün en az 12 saatini medikal sütyen (operasyon sonrası takılan) ile geçiriyorum. Kalan kısımda spor sütyeni takıyorum. Doktorum birkaç kriter belirledi; alt kısmı kalın lastikli, neredeyse koltuk altına kadar memeyi sarması ve kumaşın çok ince olmaması. Ben de bu standartlara uygun kullanıyorum. Medikal sütyeni gece ve uyurken takıyorum çünkü uyku anında daha rahat hareket ediyorum verdiği toparlayici hissiyatla. Hem de şekillerinin oturması için ne kadar uzun takarsam o kadar iyi olacağını düşünüyorum.
Teşekkür ederim, bende arayışlara girdim ama tam istediğim gibi bulamadım. Öyle belli bir marka var mı peki tavsiye edebileceğin

Merhaba çok geçmiş olsun ameliyatı Ankara’da mı oldunuz acaba ? Öyle ise doktorunuz kimdi bende şu anda doktor araştırmasındayım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba çok geçmiş olsun ameliyatı Ankara’da mı oldunuz acaba ? Öyle ise doktorunuz kimdi bende şu anda doktor araştırmasındayım yardımcı olursanız sevinirim
Teşekkür ederim 🙏🏼, evet Ankara'da oldum. Hacettepe'de dr. Ozan Güven ona ameliyat oldum.

X