affedememek

penceremden

Guru
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2012
5.928
9.180
Çok yakınım olan iki kişiyi affedemiyorum.Öyle ağır hasarlar aldı ki ruhum bana yaşattıklarını unutamıyorum.Onları keskin bir bıçak gibi hayatımdan söküp çıkarmak istiyorum .Ama mümkün değil şimdi.

Zaman zaman sustum zaman zaman öfke patlamalarım oldu zaman zaman duyarsızlaştım.En son onu yakının gibi değilde yabancı gibi gör o zaman öfkelenmezsin içinden dedim.Ne yapmalıyım?Psikayatriye gidip ilaçmı almalıyım?Psikoloğamı gitmeliyim.Kendimi nasıl telkin edebilirim onlar yanımdayken

aileden biri anne baban sa atamazsın satamazsın ki

dışardan biriyse görüşmezsin o kolay

dediğim gibi anne babaysa hiç konuşmayı demedin mi içindekileri döktün mü onlara ??

Çok yakınım olan iki kişiyi affedemiyorum.Öyle ağır hasarlar aldı ki ruhum bana yaşattıklarını unutamıyorum.Onları keskin bir bıçak gibi hayatımdan söküp çıkarmak istiyorum .Ama mümkün değil şimdi.

Zaman zaman sustum zaman zaman öfke patlamalarım oldu zaman zaman duyarsızlaştım.En son onu yakının gibi değilde yabancı gibi gör o zaman öfkelenmezsin içinden dedim.Ne yapmalıyım?Psikayatriye gidip ilaçmı almalıyım?Psikoloğamı gitmeliyim.Kendimi nasıl telkin edebilirim onlar yanımdayken

Hiç bir ilaç ya da hiç bir doktor veremez bunun dermanını.
Affetmek bazı insanlar için çok zordur ama kendilerine yüktür en fazla.
Zamanla olur kasma kendini affetmeliyim diye süre tanı.
Mecbur kalmadığın müddetçe görüşme o kişilerle bir müddet. Hele o konuları kimseyle konuşma.
Hayatın gelip geçici olduğunu, hiç bir şey için, hiç kimse için yüreğini karartmaya değmediğini hatırla.

Daha aciklayici olsaydınız keşke. Psikiyatriye gidecek kadar ne yaşattılar o iki kişi? Ve o iki kişinin yakınlık dereceleri nedir? Bu kadar ağır hasarlar almanıza sebep olmuşlar . Ama siz ne yaptınız? Detaylica anlatirsaniz hem içinizi bosaltmis dertlesmis olursunuz. Olayları bilmeden nasıl yorum yapılsın.

Öncelikle kim bu insanlar ve neler yaşadın onlarla?
Bunları bilmemiz lazım sağlıklı yorumlar için.

Hiç birşey anlamadım kim kime ne yapmıso_O
Hiç bir ilaç ya da hiç bir doktor veremez bunun dermanını.
Affetmek bazı insanlar için çok zordur ama kendilerine yüktür en fazla.
Zamanla olur kasma kendini affetmeliyim diye süre tanı.
Mecbur kalmadığın müddetçe görüşme o kişilerle bir müddet. Hele o konuları kimseyle konuşma.
Hayatın gelip geçici olduğunu, hiç bir şey için, hiç kimse için yüreğini karartmaya değmediğini hatırla.

İlaç içmek kendini kandırmak gibi geliyor.Halının altına çöpleri saklamak gibi...Ama sürekli düşünüp kuruntu etmektense ya da sözlerimle onlara acı çektirmektense bu daha iyi olabilir.. bilmiyorum..
gerçektende affedememek büyük yük yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı görüşmeme gibi bir durum yok ah olsa.Zorunlu nedenlerden dolayı görüyorum.Allahım bana ferahlık ver diye hergün dua ediyorum

affetmek büyük bir erdemdir tabi anlayana...karşındaki kim bilmiyorum ama illaki görüşmek zorunda olduğun biriyse görmezden gelmek en güzeli..psikolağa giderek rahatlarsın sadece bunun ilacı olduğunu sanmıyorum..ama takıntı haldeyse muhakkak ilacı vardır..

aileden biri anne baban sa atamazsın satamazsın ki

dışardan biriyse görüşmezsin o kolay

dediğim gibi anne babaysa hiç konuşmayı demedin mi içindekileri döktün mü onlara ??
aileden.Birbirimizi anlayamıyoruz.Yeni bir durum değil..
birisi baskıcı ,her dediğinin yapılması isteyen ,kontrolcü bir insan diğeri de o kadar yordu ki beni yaptıklarını saymak bile istemiyorum

İlaç içmek kendini kandırmak gibi geliyor.Halının altına çöpleri saklamak gibi...Ama sürekli düşünüp kuruntu etmektense ya da sözlerimle onlara acı çektirmektense bu daha iyi olabilir.. bilmiyorum..
gerçektende affedememek büyük yük yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı görüşmeme gibi bir durum yok ah olsa.Zorunlu nedenlerden dolayı görüyorum.Allahım bana ferahlık ver diye hergün dua ediyorum

Ne yaşattılar sana ne yaptılar bilmiyorum.
Ama artık geçti yaşadın ve bitti. Sen zaten üzülmüşsün, kırılmışsın sana söylediklerinden , yaptıklarından.
orda bırak bırak geçmişte kalsın her gün düşünmenin, aklına getirmenin yeniden yaşatmanın bir anlamı yok. Kendine bu haksızlığı neden yapıyorsun ki? geçmişten ders al ve geleceğe bak.

kişileri affetmiyor oluşunuzun psikiyatristlik veya ilaçlık bir durumu yok bence.
psikolog iyi gelebilir ama.

ooo ben acaba ergen yasdamısınız dıyecektım o yaslar da aileler arası gergin daha çok olur ya

37 yas sanırım bekar ve evdesınız.tam açıklama yazmayınca nette yazamıyorum

evdeysen uzaklaş evden klasik kurslara git yada oyalanacak seyler bul

ailemle konuştum olmadı diyorsunuz daha da olmazsa yardım alın psikologtan

Ne yaşattılar sana ne yaptılar bilmiyorum.
Ama artık geçti yaşadın ve bitti. Sen zaten üzülmüşsün, kırılmışsın sana söylediklerinden , yaptıklarından.
orda bırak bırak geçmişte kalsın her gün düşünmenin, aklına getirmenin yeniden yaşatmanın bir anlamı yok. Kendine bu haksızlığı neden yapıyorsun ki? geçmişten ders al ve geleceğe bak.[/QUOTE
ooo ben acaba ergen yasdamısınız dıyecektım o yaslar da aileler arası gergin daha çok olur ya

37 yas sanırım bekar ve evdesınız.tam açıklama yazmayınca nette yazamıyorum

evdeysen uzaklaş evden klasik kurslara git yada oyalanacak seyler bul

ailemle konuştum olmadı diyorsunuz daha da olmazsa yardım alın psikologtan

Evliyim çocuklarım var.En iyisi psikoloğa gitmek

Psikoloğa git bencede belkide farklı bir bakış açısı kazanmanı sağlayabilir.

37 yaşındasın hala ailedekilerin baskısını üzerinde hissediyorsun- çalış, kursa yazıl.
Bu yaşta böyle olmamalısın.
Kendini geliştirmek için çaba sarfetmelisin.
Öfke sadece yorar insanı oysa geçmişe noktayı koyup bugününe odaklanman gerek.
Yaş gelip geçiyor geriye öfke dolu bir ömür boşa harcanmış bir zaman bırakma.
Herkesin farklı imtihanları var, inanıyorsan Allah'a havale et. Affet.

bende aynıyım canım affedemiyorum... o yüzden onlarla arama mesafe koydum ve orda kaldılar şuan mutluyum ama affetmek te istiyorum değişik bir ruh hali

X