Affedemiyorum kafam cok karisik

sibelli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2016
31
2
32
Merhaba hanimlar.

Sizinle bir derdimi paylasmak istiyorum.

Yaklasik 4 ay once nisanliydim daha.
Nisanin 3uncu ayinda kavga ettik. Nisanlim benden hep ayrilmak istiyordu. Ailelerde araya girince yuzugu birakti gitti evden.
O gunden sonra iki ay hic konusmadi surekli ben tekrar deniyelim dedi.
O 2 ay bana cok kirici konustu. Surekli benim istedigim gibi degilsin, sen evi cekip ceviremessin, benim gibi konuskan degilsin, kafami dinleyecem sonra karar verecem dedi.

Bende bekledim ve karari tekrar barismak eskisi gibi olmakti. Ben biraz zaman istiyorum tabi dedim. Bir iki hafta eskisinden daha neseli olmaya calistim onun yaninda ama sadece kendimi maffetmisim. Hic kendimi dusunmemisim. Sonra hep ustune gittim sen bunu dedin bunu yaptin bana filan fisman.

Simdi bir aydir konusmuyoruz izine geldigim icin zaman verdi. Bende ondan tum isteklerimi yazdim bir kağıda verdim eline. Hepsi olumlu dedi yaparim dedi. İcine cok sey yazdim: bana hakaret etme, yuzugu cikarip durma parmagindan (bu olay bir kac kez daha oldu), aileni karistirma her problemde filan filan.

Bende bu bir ay nefretler basladi. Goruruma yediremiyorum ama seviyorumda. Ailesinin karsisina birdaha cikmak istemiyorum cunku ezilmektem korkuyorum. Ve onun beni ezmesinden de korkuyorum. Ne yapmam lazim bu durumda. Ailemle paylasamiyorum cunku artik istemiyorlar.

Kendisinin iyi biri oldugunu biliyorum ama öfke problemi var. Ofkelendigi zaman ne dedigini bilmiyor. Ertesi gun anliyor kirdigini. Ama hakeret kufur etme dedigimden sonra demedi birdaha. Ama surekli iliskimizde kavga ettigimizde ben senden ayrilacam derdi. Bunu cok kizgin dile getirmedigim icin galiba surekli yapti.
En sonunda dedigini yapti ve ayrildi benim bir huyumdan oturu. Ben onun her huyunu goze almistim ve evlenecektim.
Artik Bende ona bu huylarinla evlenmem dediyorum. Kabullenmek zorunda degilim diyorum bu huylarini. Haklisin diyor benim bir anlik sinirim diyor. Ee bende yapma o zaman diyorum. Tamam diyor ve yakin zamanda evlenelim diyor. Onun hep aklinda iliski uzun surdugu zaman kavgalar artiyor var. Kendisi 30 yasinda ve ben 23.

Evlensem daha da buyur diye korkuyorum bu huylari ve benden o zamanda bosanmak istiyorum derse?

Bana yardimci olurmusunuz kafam cok karisik.

Sanki benim sevgililik hal imi anlatmışsın emin ol evlenince seni bosayacam diye tehdit edecek en ufak tartışmada ailesine anlatacak ailesi seni kotu bilecek gün gelecek ailesi bile seni ezecek ve esin sürekli hakaret edecek konularıma bakarsan ne durumda olduğumu görürsün çok sevdim bende belki hala nefretle karışık sevgi var icimde... mutsuzluğum seninle olsun dedim olmuyormuş öyle yol yakınken kaç kurtul senin hangi özelliğini sevmiyor yoksa hamarat mi degilsin benimki öyleydi de ondan sordum

Sonu baştan belli denir ya işte öyle sizinki de. Çevremde çok gördüm başlangıcı sorunlu olan evlilikler ne yazık ki uzun ömürlü olmuyor. Kaybedeceğiniz çok bir şey yok şu an, yol yakınken dönmek en iyisi. Yine bizzat kendim yaşadım ayrılalım lafını diline sürekli dolayan bir adamdan hayır gelmez.

Merhaba hanimlar.

Sizinle bir derdimi paylasmak istiyorum.

Yaklasik 4 ay once nisanliydim daha.
Nisanin 3uncu ayinda kavga ettik. Nisanlim benden hep ayrilmak istiyordu. Ailelerde araya girince yuzugu birakti gitti evden.
O gunden sonra iki ay hic konusmadi surekli ben tekrar deniyelim dedi.
O 2 ay bana cok kirici konustu. Surekli benim istedigim gibi degilsin, sen evi cekip ceviremessin, benim gibi konuskan degilsin, kafami dinleyecem sonra karar verecem dedi.

Bende bekledim ve karari tekrar barismak eskisi gibi olmakti. Ben biraz zaman istiyorum tabi dedim. Bir iki hafta eskisinden daha neseli olmaya calistim onun yaninda ama sadece kendimi maffetmisim. Hic kendimi dusunmemisim. Sonra hep ustune gittim sen bunu dedin bunu yaptin bana filan fisman.

Simdi bir aydir konusmuyoruz izine geldigim icin zaman verdi. Bende ondan tum isteklerimi yazdim bir kağıda verdim eline. Hepsi olumlu dedi yaparim dedi. İcine cok sey yazdim: bana hakaret etme, yuzugu cikarip durma parmagindan (bu olay bir kac kez daha oldu), aileni karistirma her problemde filan filan.

Bende bu bir ay nefretler basladi. Goruruma yediremiyorum ama seviyorumda. Ailesinin karsisina birdaha cikmak istemiyorum cunku ezilmektem korkuyorum. Ve onun beni ezmesinden de korkuyorum. Ne yapmam lazim bu durumda. Ailemle paylasamiyorum cunku artik istemiyorlar.

Kendisinin iyi biri oldugunu biliyorum ama öfke problemi var. Ofkelendigi zaman ne dedigini bilmiyor. Ertesi gun anliyor kirdigini. Ama hakeret kufur etme dedigimden sonra demedi birdaha. Ama surekli iliskimizde kavga ettigimizde ben senden ayrilacam derdi. Bunu cok kizgin dile getirmedigim icin galiba surekli yapti.
En sonunda dedigini yapti ve ayrildi benim bir huyumdan oturu. Ben onun her huyunu goze almistim ve evlenecektim.
Artik Bende ona bu huylarinla evlenmem dediyorum. Kabullenmek zorunda degilim diyorum bu huylarini. Haklisin diyor benim bir anlik sinirim diyor. Ee bende yapma o zaman diyorum. Tamam diyor ve yakin zamanda evlenelim diyor. Onun hep aklinda iliski uzun surdugu zaman kavgalar artiyor var. Kendisi 30 yasinda ve ben 23.

Evlensem daha da buyur diye korkuyorum bu huylari ve benden o zamanda bosanmak istiyorum derse?

Bana yardimci olurmusunuz kafam cok karisik.

bence adam açık bi şekilde seni sevmiyor, zorlamanın bi anlamı yok, daha çok gençsin bu adamı boş verip hayatına devam et

Allahaşkına sana yazık değil mi daha 23 yaşındasın ve yaşadığın olaylara bakar mısın? Kaç kurtar kendini lütfen ya evlenmek zorundamısın Allah aşkına? Yazık edersin sen kendine bununla evlenirsen aklını başına al canım sen değerlisin ilk önce kendi değerini bil sen bilmezsen kimse bilmez.

Bu ısrarın neden sana hakaret eden adam şiddet te uygular. Ben bazen kadınları gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Aşk sa bende aşıktım tek bir hakarette tekmeyi bastım. Gözünün yaşına bakmadım. Sende kendini kurtar

Hanımefendi siz fazlaca fedakarlık yapmışsınız.Adam sizle mutlu değil.Konuşkan değilsin evi çekip çeviremezsin vs gibi düşünceleri var.Siz neden daha neşeli olmaya çalışıyorsunuz.Sizin yapınız bu.Değişmez ki.Siz onu kabullenmişsiniz o sizi kabullenmemiş.Uymuyor kafası sizinle.Sizi çok fazla eleştiriyor ayrıca.Evlenirseniz ileri boyutuna katlanabilecek misiniz?Daha evlenmemişsiniz bence yolunuza bakın.Üzülürsünüz ama geçer alışırsınız zamanla.Sonra sizin özelliklerinizden mutlu olan sizi öyle seven biri çıkar karşınıza.İyi ki dersiniz

Bu ilişkiden adam olmaz. Kaç yıllık evlilerin bile yaşamadığı sorunları şimdiden yaşamışsınız.
Bu kısır döngü devam edip duracak. Kavga, barış, sen bunu söyledin, sen şunu dedin.
Bu iş yaş:duduk:

Sanki benim sevgililik hal imi anlatmışsın emin ol evlenince seni bosayacam diye tehdit edecek en ufak tartışmada ailesine anlatacak ailesi seni kotu bilecek gün gelecek ailesi bile seni ezecek ve esin sürekli hakaret edecek konularıma bakarsan ne durumda olduğumu görürsün çok sevdim bende belki hala nefretle karışık sevgi var icimde... mutsuzluğum seninle olsun dedim olmuyormuş öyle yol yakınken kaç kurtul senin hangi özelliğini sevmiyor yoksa hamarat mi degilsin benimki öyleydi de ondan sordum

Oyle hamarat degilim ama yaparsam guzel yaparim. Yapabilecegimi oda diyor artik eski dediklerinden pisman.

Benim biraz bir sey istedigim gibi gitmedimi kiziyorum suratim asiliyor. Yanlis oldugunu biliyorum onun icin yapmiyacagim.

Ama dediklerin beni cok korkuttu.
Dedigin gibi oldu ailesi beni kotu bildi. Cunku o sadece benim huyumu soyledi. Kendi yaptiklarini hic demedi. Bende patladim herseyi anneme anlattim. Olay ondan buyudu

Seni istemeyen sürekli ayrılmak isteyen biriyle neden evlenmek istiyorsunki. Bırak gitsin sonra çok pişman olursun. Seni seven ve sana değer verenle evlen.

Seni istemeyen sürekli ayrılmak isteyen biriyle neden evlenmek istiyorsunki. Bırak gitsin sonra çok pişman olursun. Seni seven ve sana değer verenle evlen.

Allah bebegine kavustursun:)
Haklisin. Icim rahatladi yazilanlari okuyunca.
Benim ilk iliskim oldugu icin her iliski oyle saniyordum. Her erkek oyle diyor saniyordum. Ama demekki oyle degilmis.

Şimdi sana bunları yaşatan adamla evlenince hiç baş edemezsin.

Balık baştan kokar :bicak:

Sağlıklı bi birliktelik değil, düzeleceğini de hiç sanmıyorum.

Bence bu yaşta bu sorumluluğu hiç alma başta odun olan sonra da odun olur şimdiden yüzüğü Atan iki gün sonra çocukla seni kapıya bile koyar

Çok gencsin, karsindaki insan seni çok yıpratır, üzer, ailesiyle çok ugrasirsin. Yazık değil mi? Sevgi biter boşanma stresiyle ugrasirsin. Değer mi? Bence değmez. Bile bile lades dememelisin. Hepimiz sevdik şimdi hiçbiri yok, ölmedik yaşıyoruz. Seveni bul, sadece seveni değil sana olan sevgisini davranışlarında da gör. Böyle hor davranmasın sana.

Onun hep aklinda iliski uzun surdugu zaman kavgalar artiyor var.

Bu çok saçma geliyor bana. E evlilik de bir ömür boyu sürecek. Simdiden bu kadar sacma davranan, sürekli ayrılalım diyen kişi evlenince mi düzelecek sanki. Bu adamla olmaz gibi görünüyor.

• Beğen
Reactions: anu
Bu ilişki yürümez
Kendine farklı bir yol belirle
Bu izlenimi veriyor yazdıkların

X