Afyonlu anne adayları burda buluşlalım mı?

Hoş geldin efsane202, sendemi özgür beye gidiyorsun. bak sevindim benim gibi fuara giden varmış demek. Bende 16 haftama giricem ayın 28 inde fuar hastanesinde 3lü teste gircem nasipse. Ben Zübeydeden metin beyede gidiyordum özeline ama zübeydede tahlil yaptırıyor bu hastanede hiç hoşuma gitmedi. hemşireleri filan sevmedim artık nasipse sadece fuara gidicem. Canım doktor tahlillerini yaptımı benimkini atlamıştıta bilgin olsun. Kan ve idrar tahlillerimi yapmamıştı benim.

talya1984 bende özgür beye gidiyorum 1 hafta sonra kontrolüm var kan ve israr tahlili ne dogan bey nede özgür bey istedi söylememmi gerekiyor acaba????ayrıcaa niçin bu tahliller???bilgi veririsen sevinirim canım

canım hamileliğin başında kontroller yapılıyor anne sağlığına bakılıyor. Her hangi bir sağlık sorunu varmı diye bakılıyor. Şuan hatırlamıyorum ama tahlillerde hastalıklara karşı gebenin duyarlılıklarını kızamık, alerji durumunu herhangi bir hastalığı olup olmadığına bakılıyor. Şeker düzeyine, kan miktarına bakılıyor. sende doktora sor istersen önemli ayrıntılar aslında. Bebek sağlığından önce annenin sağlık durumunu kontrol etmiş olunuyor. Özgür bey bendende istememişti ama yinede iyi bir doktor. Hadi kendine iyi bak şağlıklı bir gebelik geçir inşallah.

slm kızlar ben geldim.Kızlar tahllerinizi ihmal etmeyin. ben park hastanesinde yaptırıyorum bayağı memnunum isterseniz orada da yaptırabilirsiniz. yanlız ayrıntılı ultrason doktoru hoşuma gitmedi. rahmi genç miş adı aklınbızda bulunsun ona gitmeyin.

Teşekkür canoluk. Kızlar valla bu paylaşımlar sayesinde epey bilinçlendik. Bende Zübeyde hanımı tavsiye etmem. Hiç hijyenik gelmedi bana tuvaletleri, odaları... tam eski tip hastanelerden. Haliyle insan korkuyor doğum odalarını hayal edemiyorum artık. Bende bu hafta fuarda 3'lü teste gircem size anlatırım artık nasıl olduğunu. Hadi hamişler kendinize iyi bakın..

kızlar afyonlu hemşehrilerim nasılsınız bende afyonluyum fakat iş sebebiyle eşimin şuan ağrıdayız.birde ben 8 ay oluyor doğum yapalı.afyonda yaptım doğumu,dr.halil gülden derim başka bi dr demem kendi adıma.süper.size bir de bişiy diyeyim kulaktan duyma bi söz değil eltimin başına geleni söyliyim.eltim fuar hastanesi ne gidiyordu sonra kontrollerinde 3 tarama testi istediler yaptı ve sonuçlarda bu çoçuk sakat parmakları 4 tane kısaca downsendromu teşhisi koydular ve eltimede belli bi miktar söyleyip acil amiyo sentez yapalım dediler.eltim babası falan üzülerek kabul ettiler fakat annesi bi akıllılık yapıp engel oldu ve dr halil güldene de 3 tarama testi yaptırdılar .sonuç bebeğin hiç bişiyi olmaması gerçektende bişiy yok şükür şuan 1 yaşında ve sapasağlam.fuar hastanesinin laboratuvar tahlillerine güvenmiyorum bu arada muayene zamanlarımda halil güldenin dairesine gittim.çünkü devlet hastanesinde pek ilgi yok ben zübeydede özel oda tuttum hijyenik açısından ve rahatlık bakımından odamda temizdi şükür hiç bi sorun yaşamadım.neyse yazılarımla tekrardan görüşürüz allaha emanet olun

Son düzenleme:
merhaba afyonlu anne adayları ben de afyonluyum ama izmirde oturuyoruz..bende hamile kalmayı çok istiyorum ama bakalım inşaallah hayırlısıyla olur.aranıza yeni katılıyorum bundan sonra paylaşımlarda bende varım hadi kendinize iyi bakın çok öpüyoruummm.bebeklerinize iyi bakın

Hoş geldiniz nisan annesi ve yelizza. Nisan annesi valla epey karışık bu hastane durumları. halil güldeni hiç duymamıştım. Hangi hastane özel muayenesine gitmeyi tavsiye ediyorsun galiba. Zübeydenin özel odaları varsa düşünülebilir ozaman nede olsa doğum hastanesi herşeyi tamdır yani. Anlaşılan tüm afyonlular dışarı transfer olmuş. Hep başka şehirlerdeler maşallah. Yeliz inşallah duaların kabul olur. Allah açılan kucakları boş bırakmasın. K.iyi bakın kızlar. öptümm

talyacım ben çok memnun kaldım.halil gülden zübeydede çalışıyor şuan.dairesi yeşil yol taraflarında(kırtasiyeler var sırasınca o sırada diyeyim).ben ilkten mavi hastane düşünüyodum tavsiye üzere sonra onunda hep stajerler yaptırıyormuş doğumu kısaca deneme tahtası oluyosun .halil gülden biraz maddiyatçı dr ama eğliiii bi doktor anneminde dru , benimde oldu.dairesinde duvarı sertifikalarla dolu.bencede zübeyde özel odanda temizliğini yapılıyor,sonra doğum yaptıktan sonra anneliğe eğitici derste veriliyor.ama zübeydede bi dr olsun dairesine git ozaman nasıl ilgileniliyor.tabi karar sizlerin iyi araştırmak lazım

nisan annesi ve yelizza aramıza hoş geldiniz.Halil beyi bende duydum. Hatta hamile kalmadan önce kan tahlili yaptırmıştım pek ilgilenmemişti hoş gebede çıkmamıştım zaten.onun çok paracı olduğunu ve hastalarla özellikle doğumda pek ilgilenmediğini duydum.9 ay muayeneye git doğumuna gelmesin. bundan koktuğum için gitmedim ben.

canım halil bey zübeydede çalışıyo dairesine gitmeden pek ilgilenmiyor diğer dr gibi.(özel hastaneler hariç). illa dairesine gitmek gerekiyor.evet maddiyata önem veriyor ama adam iyi.mesela benim doğumda sezaryan olurken miyom görmüş hem doğum hemde miyomumu aaldı.almayan almazdı sonra gel amelihat olacan miyomldan dolayı deyipte ayrıca para alabilirdi bunu yapmadı doğumda onuda aradan çıkardım dedi ve doğumdan sonrada 3 kere falan geldi ve durumuzu sordu ilaç yazdı ilgilenmemesi bence zübeydeye gittiysen ondan dır.vedoğumumada halil bey girdi .yinede siz bilirsiniz 2ciyi naisp ederse ALLAH yine halil gülden le olurum memnun kaldım şahsen

Anlaşılan bu hastanelerin kimine iyi kimine kötü gelen yönleri oluyor. Allah yardımcımız olsun en iyisi. Belki ben doğumu afyonda bile yapamıyabilirim. İşyerimiz küçülme kararı almış. İşten çıkarılacak gibiyiz. :KK43:( ama iyi haberim de var. Sivasta bir meslek okuluna öğretim görevliliği başvurusu yapmıştım. Kabul edilmiş haftaya pazartesi mülakata gidicem artık. İnşallah kazanırsam öğretmen olucam. Kaç gündür uyuyamıyordum işten çıkarılıcam diye allahım bir kapıyı kapattımı diğerini açıyormuş. Şükür bu günlerimede belkide bebeğim uğurlu gelmiştir haa?? öptüm güzel anne ve anne adayları k.iyi davranın..

talyacığım önce üzüldüm sonra sevindim senin için. Allah bebeğinin hatrına herşeyi yoluna sokuyor bebeklerimizin nasibini o bizden fazla düşünüyor.umarım mülakatta başarılı olursun

İnşallah kızlar ya. Hafyaya herşey belli olucak. Eşimde mülakatta hamileliğinden bahsetme dedi. Nasıl gizliycem bilmiyorum ayva göbeğimi. Peki 2 ay sonra onlar anlayınca ne yapıcam. Allah yardımcımız olsun hiç istemiyorum ama yalan karıştırıcaz bu seferlik, umarım olurda sadece ilerde onlara yalanımın nedenlerini izah etmesi kalır. öptüm kızlar. k.iyi bakın

yeni gelen hemserilerimiz aramiza hosgeldiniz.talya ve canoluk hamileliginiz nasil gidiyor canlarim benim insallah iyidir allaha emanet olun opuyorum sizleri.

teşekkür ederim canım iyi çok şükür.bebeğimde iyi hafta içi yeniden muayeneye gideceğiz inş sağlıklı devam ederiz

Teşekkür ederim kızlar. Bebişte bizde iyiyiz allaha şükür. Dün mülakata gittim çok zor sorular geldi. Ama 2 kişi çağrılmıştı mülakata ve diğer arkadaş gelmedi. umarım kazanırım yaaa. :KK43:( Bebişimle cuma günü 3lü teste girdik. Bu hafta cuma sonuçları alıcaz. İnşallah sağlıkllıdır bebişim. Dün koşturmacadan yorulmuşum ayakta uyuyacam resmen. Aslında nasılsa işten çıkarılcam diyede pek takmıyorum valla. Dua edin kızlar en geç perşembe öğretmenlik sonuçları alıcaz. İnşallah bu sefer şansım döner. Çünkü bu işe hem bebeğimin hem benim çok ihtiyacım var. öptüm güzel anne adayları. k.iyi bakın

talyacığım Allah yardımcın olsun tek sensen mülakata giren bence kesin gözüyle bakmalısın. bebeğinin hatrına Allah işlerimizi rast getiriyor.ikili tarama testinin sonucu iyi çıktıysa üçlüden hiç korkma.çünkü 2 li :%90 ihtimalle gerçek sonuçu veriyor dedi doktorum.mülakat sonucu açıklanınca bizede haber ver ben çok merak ettim.

kızlar bu gün doktora gittim bebeğim gayet sağlıklı 1100 gr olmuş gelişimi iki hafta öndeydi zaten kilo olarakta standartların 300 gr üzerinde tosun gibi bişey olacak benim oğlum:)

X