Ağda sonrası sivilce lekeleri

cns_dnz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
35
0
kızlar kollarımın üstüne sir ağda yapmıştım ağdadan 1 hafta sonra küçük küçük birsürü sivilce çıktı 2 hafta içinde söndüler ancak şuan kahverengi lekeler kaldı ne yapmam gerekir daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlarda izlerin ne kadar zamanda geçtiğini yada geçip geçmediğini söylerse çok sevinirim çok kafama taktım bilmiyorum nasıl olacak:18::18:

kızlar kollarımın üstüne sir ağda yapmıştım ağdadan 1 hafta sonra küçük küçük birsürü sivilce çıktı 2 hafta içinde söndüler ancak şuan kahverengi lekeler kaldı ne yapmam gerekir daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlarda izlerin ne kadar zamanda geçtiğini yada geçip geçmediğini söylerse çok sevinirim çok kafama taktım bilmiyorum nasıl olacak:18::18:

canm nezaman kollarını aldın ayrıca bepanten sürseydin kızrıklık olmazdı muhtmelen cildin çok hassasmış

4 hafta oldu aldıralı ilk bir hafta kırmızı ve içi beyazdı aralıksız olarak bütün üst kolumdaydılar sürekli sirke falan sürerek onları kuruttum ama şuanda kahverengi lekeleri kaldı 3 haftadır onlarda çok az geçiyorlar ama çok çok az şuan yaz geldi ve ben uzun kollu birşeyler giymek zorundayım hep :KK43:

bnde alalı 4 hafta kadar oldu aynı dediğin gbi sivilcelendi ama daha onlardan kurtulamadım ben :KK43: sen nasıl kuruttun ki cok kafama takıyorum bunu durup durup dürtükleyesm geliyor iz kalıcak diye korkuyorum :KK43:

aynı soun benm bacaklarımda var doktora gıttım kıl kökünden kaynaklanıyormus epilasyona git dedi . bide geçici olarak krem verdi . aynı sorunu bı kuzenım yasadı o krem onda etkılı oldu ama bende bı etkı olmadı ıstersn adını verebılırm

Sir ağdadan önce kollarını sabunla iyice yıka ve kurut. Bölgenin temiz ve kuru olması gerekiyor. Ağdayı yaptıktan sonra yağla temizle. Sir ağda için temizleyici yağlar var. Sakın suyla temizleme. Ve ağdadan sonra 6 saat falan oraya su değdirme. Yoksa aynen böyle sivilcelenme yapar. Bunlara uymazsan her ağdadan sonra aynı şeyler devam edecektir.

İzleri geçirmek için de sert kese yap sık sık. Ama ponza taşı daha iyi oluyor. Ben ponza taşı kullanıyorum. Nemlendirici krem kullan.

sir ağda sonrası siilcelenmelerin %90 ı bölgenin temizlenmemesinden kaynaklanıyor.diğer%10 da alerjik bünyelerde oluyor..arkadaşlar eğer salonda ağda yaptıracaksanız mutlaka ağdadan önce ağda yapacak kişinin sizi antiseptik yada antibakteriyel jelle temizlemesini söyleyin.bu vücudunuzdaki kalıntıları temizleyip(ter,makyaj,toz vs) cildi ağdaya hazırlar.alerjik bünyelerdede işlem çok küçük çalışılamlı aksi halde küçük çocuklardaki isilikler gibi olur.ağdadan sonrada mutlaka yağla temizleyip ağda sonrası losyon sürülmesi gerekir.buda cildi nemlendirip ferahlatır.bunu yapmamızın sebebi ağda yaptığımızda vücudun nem tabakasını almış oluruz tekrar nemlendirmek içinde herhangi nemlendir,ci losyon sürebiliriz.bunuda yapmazsanız nadirdir ama buda sivilcelenme yapabilir.

ayrıca salonlda kullanılan ürünler herkes kullanıldığı için size kullanılan ağdada önceden bir başkasına kullanılıp ağdayada mikrop geçmiş olabilir.evde yapıyorsanızda mutlaka aynı işlemleri yapıp kendinize özel ağda kullanın.

iyi ağdalar kızlar

teşekkür ederm ponza tasını deniycem :) doktora gittim alkollü bi karısımla pudra verdi çoğunlukla gecti güneş koruyucusuz dısarı cıkmıyorum :)

canım no bump solüsyona bir bak araştır istersen içerisinde aspirin hammaddesi bulunduğundan batık ve sivilce sorunlarında etkili ürün.ayrıca ponza taşı biraz fazla tahriş edebilir.peelingte yapabilirsin.

yine almak istiyorum ama cok korkuyorum yahu :KK43: epilatörle alsam sirdeki gibi sivilce cıkar mı acaba

bazen epilatörler kırabiliyor canım ve bu sefer batığa dönüşüyor.en iyisi sen ağdayı sürmeden önce talk pudra yap acısı hafifler ayrıca ince pudralı ağda kullan

X