Ağırkanlıymışım

AYSE035

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2012
5.811
57
Bu konuyu açmadan önce çok düşündüm ama sıkıntımı paylaşmak istedim.arkadaşlar ben kayınvalidemin evinde iş yaptığım anlarda kayınvalidem hep su komsunun gelini çok hamarat şu kız çok hamarat diyor ve bazende bana senin elin ağır diyor çok üzülüyorum ben ne kadar hızlı yapmaya çalışsamda hiç beni övecek birşey söylemiyo.arkadaşlar sizinde kayınvalideleriniz böyle yapıyormu ya da benim nasıl davranmam gerekiyo

Niye evini temizliyorsun ki kendi eli kolu bacağı yokmu.. Hem iş yapın hem mana bulsun ohh ne güzel.. Öyle dediği anda çok biliyorsan buyur kendin yap de..:KK34:

kayınvalide gelinden memnun olmaz.
gelin kayınvalideden..

siz elinizden geleni yapıyorsanız üzmeyin kendinizi..
hele üzüldüğünüzü hiç belli etmeyin.

ben normalde çok hızlı bir insan olmama rağmen, ilk zamanlar kayınvalidemin süzmesi kayınpederimin de hiçbir şeyden memnun olmaması yüzünden bir ağırlaşıyodrum bir ağırlaşıyordum..
bildiğimi bilmez oluyordum..
sanki ne yapsam bir kusur bulacaklar gibi geliyordu.

artık umursamıyorum.
hep başkalarını mutlu etmek için yaşadığınızda bir gün patlarsınız.
mutsuz olduğunuzu anlayınca..

1. si yapma temizlik dicem ama yapıyorsun. e madem ozaman kadın sana örnek verince
aaa anne ay valla hiç hoşuma gitmiyor sürekli örnek veriyosun o gelini bana, bak bu kadar yapıyorum ediyorum sen hala bişey buluyorsun, sen git o kaynanayla konuş oda gelininden sana dert yanar, ben başkalarından duydum,vallahi bu kaynanalara ne yapsan yaranamazsın de...
ama yapma arkadasım yapma, sen niye yapıyorsunki neden bu muhabbetlere giresinn

canım o takmaya bahane arıyorsa ne yaparsan yap takar... benzern konu vardı oraya da yazdım... benim elim çabuktur, hamaratım da kayınvalidemden de becerikliyim ama gene de örnek gösterecek birini bulur.... ben yüksek lisans mezunuyum o ezecek ya beni bir arkadaşım doktora yapıyor onu gösterir:) yani imkan yok yaranmana. doktora yapsam gider profosör örnek gösterir... bitmez o falancının gelini:) kendilerine bakmazlar hiç ama...

boşvereceksin... herşeyin 4 4 lük olsun yaşına der, boyuna posuna der... der de der... sen kendinden emin dur. boşver.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu açmadan önce çok düşündüm ama sıkıntımı paylaşmak istedim.arkadaşlar ben kayınvalidemin evinde iş yaptığım anlarda kayınvalidem hep su komsunun gelini çok hamarat şu kız çok hamarat diyor ve bazende bana senin elin ağır diyor çok üzülüyorum ben ne kadar hızlı yapmaya çalışsamda hiç beni övecek birşey söylemiyo.arkadaşlar sizinde kayınvalideleriniz böyle yapıyormu ya da benim nasıl davranmam gerekiyo

çok mu önemli seni övmesi, sen onun işini yaptığın müddetçe zerre kadar değerin olmıcak nokta.

Teşekkür edip minnettar olacağı yerde böyle yapıyorsa canım senin vay haline.İşini gücünü yap yine yaranama.
Ya açık açık soracaksın,benim yaptığım işi beğenmiyor musun,hep başkalarını örnek veriyorsun diye ya da aynen devam..
İyilik yap at denize...

canım benim sen kimseden övgü almak için yapma zaten
kendin için....ALLAH cc rızası için yap
bu dünyada hiç bir insana yaranamazsın
çünkü

ben böyleyim yavaş yaparım temiz yaparım de

ki ben öyleyim
hiç bi işi öyle yalap şalap acele macedle yapamam
yavaş temiz olsun

hem sen benim eli ağırlığıma su bilem dökemezsin:KK1:

K.validenizin evinde niye iş yapıyorsunuz ki hemde yaranamıyorsunuz,tutsun 1 tane yardımcı birini yaptırsın işini gücünü :KK14:

kusura bakmayın ama içimden geleni yazacam KENDİ İŞİMİ YAPTIMDA ONUN İŞİ KALDI KENDİ İŞİNİ KENDİ YAPSIN SANADA BULAŞMASIN:KK9:

Sözlerim yanlış anlaşılabilir ama eğer yardıma muhtaç değilse gelinlerin kayınvalidesinin evine devamlı gidip iş yapmasına karşıyım.

Bazen gerçekten kıymet bilen k.valideler var;
onlara gidip toplu bir şekilde yardım edilebilir ama tek başınıza bunu yapmayın.

Hele ki başkasını övüp size ağırsın diyorsa, bir teşekkürü eksik görüyorsa, gitmeyin.

sinirlerim tavan yaptı sabah sabah.. sana öyle dediği anda yaptığın işi bırak gülerek anneciğim hatırlattığın iyi oldu şunun kayınvalideside temizlikçi tutuyormuş gelinine hiiç bir iş yaptırmıyormuş nede olsa gelini hizmetçi olarak almıyor ee bilinçli kadın de.. sonrada aamaan bu dünyanın işi bitmez sende en iyisi kendine bi temizlikçi tutuverirsin bundan sonra boş yere hem çeneni hemde beni yormamış olursun dersin.. gülüp geçiverirsin.. şu kaynanalar yok mu ooy ooy ooyy..

sinirlerim tavan yaptı sabah sabah.. sana öyle dediği anda yaptığın işi bırak gülerek anneciğim hatırlattığın iyi oldu şunun kayınvalideside temizlikçi tutuyormuş gelinine hiiç bir iş yaptırmıyormuş nede olsa gelini hizmetçi olarak almıyor ee bilinçli kadın de.. sonrada aamaan bu dünyanın işi bitmez sende en iyisi kendine bi temizlikçi tutuverirsin bundan sonra boş yere hem çeneni hemde beni yormamış olursun dersin.. gülüp geçiverirsin.. şu kaynanalar yok mu ooy ooy ooyy..

:KK52: bu cevap süpermiş :KK52::KK52: kesinlikle katılıyorum.kaynana evi temizlenmesine kesinlikle karşıyım,durumu yoksa parasını verir yaptırırım ama gene de elimi sürmem.kendi annemin evini temizlemiyorum onunkini niye temizleyeyim.eskidemiş onlar arkadaşlar,yapmayn artık bunları!

kıymet bilmeyene yapmayacaksın.zaten buna mecbur da değilsin:KK50: beraber oturmuyorsan misafir gibi git gel
insanlara yaranamazsın boşuna yorma kendini:KK19:

:KK52: bu cevap süpermiş :KK52::KK52: kesinlikle katılıyorum.kaynana evi temizlenmesine kesinlikle karşıyım,durumu yoksa parasını verir yaptırırım ama gene de elimi sürmem.kendi annemin evini temizlemiyorum onunkini niye temizleyeyim.eskidemiş onlar arkadaşlar,yapmayn artık bunları!

:KK9::KK9::KK9: evet kesinlikle katılıyorum bu yoruma:KK9::KK9::KK9:

Olabilir kimi insan hızlı olur kimi insan ağırkanlı olur bunun hamaratlıkla ne ilgisi var yahu.. Annem 1 saat içinde 10 çeşit yemek çıkartıyor (abartısız söylüyorum) ama ben 1 saatte en fazla 3 yemek yaparım. O bir işi 1 saatte yaparsa ben 3 saatte yaparım. O hızlıdır ben daha ağırkanlıyımdır, nasıl yaparsan yap ister hızlı şster yavaş yeterki temiz ol gerisi faso fiso şekerim ya, takma milleti boşver.

Canım sen elinden geleni yap,ağır olsun ama temiz olsun.
Bazı insanlar ağır yapar ama dörtdörtlük yapar.
Kimisi benim gibi çabuk yapmaya çalışıp,yarım yamalak yapar,:KK14:tekrar üstenden geçmek zorunda kalır,aynı kapıya varır

ben bu kadar yapabiliyorum anne, gel birlikte yapalım hemde senden nasıl temizlik yapıldığını öğrenmiş olurum de.

ne yaparsan yap yaranamazsın kaynanalara en iyisi kötü gelin olmak hoş iyi olsanda kötü gelinsin zaten ne evini temizle ne bir işini gör hizmetci diye mi aldılar seni

X