Ağırkanlıymışım

offff ne çirkin şey....
uyuz oluyorum böyle insanlara.....
yapma güzelim bırak hizmetçi tutsun kendine

ben gidicem evini temizlicem o da bana bi yandan laf sokacak heee aslaaa aslaa aslaaa müsade etmem

ne evine giderim ne temizlerim banane kim kirlettiyse o temizlesin

ayy ayyy kaynana deyince cinnet geçiriyorum ben:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

faraza gidip yaptım sayalım o zaman o kelimeyi söylediği anda ''al bu kova,bu bez,komşunun gelinide orda ,size kolay gelsin derim arkama bile bakmadan çıkarım ordan '' bukadar.

Son düzenleme:
o zaman onları çağır onlar yapsın de. :KK36:
yaptığın sürece yaranamazsın zaten. istersen dört dörtlük ol. bir kusur bulmak istedikten sonra bulur mutlaka. :KK4:

Bu konuyu açmadan önce çok düşündüm ama sıkıntımı paylaşmak istedim.arkadaşlar ben kayınvalidemin evinde iş yaptığım anlarda kayınvalidem hep su komsunun gelini çok hamarat şu kız çok hamarat diyor ve bazende bana senin elin ağır diyor çok üzülüyorum ben ne kadar hızlı yapmaya çalışsamda hiç beni övecek birşey söylemiyo.arkadaşlar sizinde kayınvalideleriniz böyle yapıyormu ya da benim nasıl davranmam gerekiyo

nıye bu kadar takıyosunuz kı benım de yapım bu dıyın bosverın kaynanaızın her lafına takarsanz ohooooooo :KK17: sız kendınız gıbı olun ısınızı temız yapın gec olsun guc olmasın herkese begendırmek zorunda degılsınız kı kendınızı bence esınız begensın yeter o komsunun kızı ben benım dıyımherkesın yapısı farklı

benimde kendi annem elimin agir oldugunu soyler,
ALLAH var kaynanamdan duymadim boyle birsey,
ben yavas yaptigimi dusunmuyorum ama annem oyle dusunuyor,
o yuzden annemin yaninda hic is yapasim gelmez :KK14:

Bu konuyu açmadan önce çok düşündüm ama sıkıntımı paylaşmak istedim.arkadaşlar ben kayınvalidemin evinde iş yaptığım anlarda kayınvalidem hep su komsunun gelini çok hamarat şu kız çok hamarat diyor ve bazende bana senin elin ağır diyor çok üzülüyorum ben ne kadar hızlı yapmaya çalışsamda hiç beni övecek birşey söylemiyo.arkadaşlar sizinde kayınvalideleriniz böyle yapıyormu ya da benim nasıl davranmam gerekiyo

ben olsam madem komsunun gelini kızı hamarat gelsin
o temizlesin derim yüzüne bakmam nankörlük bu:KK47:

evet cogu kısının soyledıgıne katılıyorum.bazı kaynanalar ben merkezlı benımkıde oyle.bana elın cok cabuk aaa ne cabuk yaptın falan der.kendımı robot gıbı hıssederım ocakta 4 yemegı bırden yaparım sef ascı gıbıyım kızlar resmen.bıkere allah razı olsun elıne saglık demez.bırara arkadasına gıttık arkadasının kızı pasta yapmıs elıne saglılarmı dersın ove ove bıtırememeler mı dersın yuh dedım.demek bılıyormus bunları demeyı dedım ıcten ıcten.neyse kaynanamın annesı gelmıs bunda kalmıs bana sıkayet edıyor bırkere elıne saglık demez banyo yaptırırım allah razı olsun demez hep sıkayet tatlı dılıde yok falan.bende bastım kahkahayı kıme benzıyor dersın dedım.sende demezsın sıkayet edecek bısey yokkı bunda.esım de guluyo bu arada tabı dogru soyluyo karım dedı.neyse ben yemek ıs yapmayı bırakalı cok oluyor kaynanamda yardımcısı var yapsın temızlıgı banane.yemegıde kendı yapıyor artık.kı bana gelınce kılını kımıldatmaz herkese ben bakarım.sımdı kızım bıyerı kırlettımı temızlerım yada ben kırletırsem yoksa banane yemek yaparsa yerım yapmazsa bakarım.bunun en buyuk nedenıde yanlıs anlamayın kızımın bakılması lazımdı 5 aylıktı gıttım bunlara gece uyku yok gunduz yok.evlerı dubleks cıkıyolar yukarı saat 10 da fosur fosur uyuyolar sabahta 9-10 arası kalkıyolar.kımse kusura bakmasın yanı.zavallı annem oylemı gece uyumaz benle gunduz uyumaz kendını yırtar kızıma bakmak ıcın.artık adamına gore muamele.herkes haddını bılsın kullandırmayın kendınızı

kayınvalidem ameliyatlı hasta olduğu için ben işini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum temizliğinş yapmak görevim diye düşünüyorum çünkü bizde yaşlanıcaz.herneyse ben haftanın 4 5günü eşimin yanında çalışıyorum.evde kaldığım zamanlar işlerini, elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama kayınvalidem böyle söyleyince ben dahada ağırlaşıyorum hiçbir iş yapasım gelmiyo kendimi aşağılanmış gibi hissediyorum ve çoğu zaman ağlıyorum eşime söylemek istemiyorum çünkü sorunlardan korkuyorum birazda alınganım kendimi yiyip bitiriyorum

1-sen kaynananın yanında mı yaşıyorsun?
2-Onun yanında yaşamıyorsan ve ona yardım ettiğin halde kıymetini bilmiyor ve seni üzüyorsa söyle kocana anasına bir temizlikçi tutsun veya kendi anasının temizliğini kendi yapıversin paşa bey bir zahmet.
3-Ha ben enayiyim hem aşağılanıp hem görevim olmadığı halde kaynanaya yardım ederim böyle de ezik bir insanım diyorsan o zaman yapcak birşey yok sana mutluluklar dilerim

bu konuyu açmadan önce çok düşündüm ama sıkıntımı paylaşmak istedim.arkadaşlar ben kayınvalidemin evinde iş yaptığım anlarda kayınvalidem hep su komsunun gelini çok hamarat şu kız çok hamarat diyor ve bazende bana senin elin ağır diyor çok üzülüyorum ben ne kadar hızlı yapmaya çalışsamda hiç beni övecek birşey söylemiyo.arkadaşlar sizinde kayınvalideleriniz böyle yapıyormu ya da benim nasıl davranmam gerekiyo

canım yaa senin gene iyi kayınvaliden demiş benim kayın babam dedim bizim gelinin eli agır demişşş:26::26::26:

Ilk duydum cnm sıkıldı sonra dedim sallllaaaaaaaaa gitsinnnnnnn

çok takmamaya çalış benim elimden bu kadarı geliyo de

aynısını yaşıyorum ferah tut yüreğini yanlız değilsin hatta şükür et haline Rabbim e sun sen emin ol alacak o da karşılığını .....

kaynana seni sevmemiş ne yapsan yaranamıyacaksın,kendini fazla yorma

Niye sen onun işini yapıyorsun anlamadım ama,madem yapıyorsun o sana elalemin gelinlerini mi övüyor sende diyeceksin ki,ay vallaha bizim orda bir kadın var şöyle iyi kayınvalide,böyle gelinine yardımcı oluyor onu hediyelere boğuyor işte ekle ekleyebildiğin kadar.Sende başka kayınvalideleri öv ki ne olduğunu anlasın...

canım yaa senin gene iyi kayınvaliden demiş benim kayın babam dedim bizim gelinin eli agır demişşş:26::26::26:

Ilk duydum cnm sıkıldı sonra dedim sallllaaaaaaaaa gitsinnnnnnn

çok takmamaya çalış benim elimden bu kadarı geliyo de

hadi kadınları anlarımda erkeklere ne oluyor:KK6:

sen kendi evinin hanımısın
sadece kendi evinden mes'ulsun
kaynananın temizliğini yapmak zorunda değilsin
malesef bazı ailelerde var bu yapı
sen onlara hissettir mecbur olmadığını
seni seven insan zaten bu lafı demez
sakın kendini işnle sevdirmeye çalışma
ezildiğinle kalırsın
artık senin yardımına hepten alışırlar ve her zaman beklerler
bence kendini biraz geri çek
ben kendi evimizi zor temizliyorum mesela
bir de başkasının evini mi temzileyeceğim...

tabii eşinin tutumu daöemli

bazı erkekler çok meraklıdır böyle kadın meselelerine

anneme gitmedin,evini süpürmedin bla bla bla....
:KK36:

X