Ağız yaraları: Aft ve Ucuk

annemde bu konudan cok ceken insanlardan biridir.gitmediği doktaor denemediği tedavi kalmadı.ama net bi çözüm göremedi.bi doktor dişlerindeki dolgudandır dedi bütün dişlerini fln yaptırdı garip garip otlar bile denedi..en son care olarak ozon tedavisi oldu..biraz da olsa etkisini gördüğünü söylüyor. ve bi ilacı var agzında yara cıkacagını anladıgında ondan alıyor hemen daha hafif geciriyor.yada büyümeden geciyor.ilacın ismini veremiyorum sanırım ama küçük ve kırmızı bi ilaç

kızlar kendimi bildim bileli 3-4 ayda bir uçuk çıkar dudağımda. zoviraks, asiviral fln kullanıyorum ben ama artık onları da bol bol süre süre bağışıklık mı kazandı ne bilmem eskisi gibi hemen gidermiyolar tabi yine de başka çare yok çıkıcağını hissettiğim an sürüyorum hemen.
yalnız bugun değişik bi şekilde uçuğumu tedavi ettim.
dün akşama doğru uçuk çıkıcağını hissettim ama dışardaydım ve bu bahsettiğim kremleri süremedim. eve geldim uyurken anca sürdüm yattım. sabah kalktım dersim olmasına rağmen gitmedim okula çnkü inanılmaz bir acı ve şişlik. onca yıldr uçuk çıkarırım böylesini görmemiştim. resme ağzımı oynatamıyorum.
önce bol sabunla yıkadım ben bunu iyce mikrop fln kırılsın diye. sonra evde beyaz şarap vardı alkol namına ondan sürdün iyice temizlensin diye. ondan sonra sen misin çıkan diye daldım. çünkü 2 gün sonra biriyle buluşucam ve bunun gitmsi lazım yani. dedim ya iyice azıp yüzüme sıçrıycak o zaman da derim ben hastaım gelemiycem ya da bunun icabına bakıcam.
sonra sarımsak sürdüm bi yanma oldu falan. ondan sonra hani böyle kabarcık kabarcık olurya uçuğun uç kısmı oraya sürekli ısıtılmış çay kaşığı koydum kaldrıdım o kabarcıklar sıcaktan patlayıp içinden su çıkana kadar her seferinde de yine alkollu pamukla sildim tekrar kaşık koydum bunu böyle 20 kez fln tekrarlamışımdr. neyse sular çıktı patladı. alkolle de temizledim sonra buz koydum ama buzu mesela 3 dk tuttum iyce dondu dudağım 1 dk fln bekledim tekrar koydum bunu da bi 20 kez fln yapmışmdr heralde iyce dondu dudağım. sonra bu bahsettiğim asiviral ya da zoviraks artık ne varsa bolca ondan sürdüm. üzerinden 2 saat fln geçti baktım o kabarcıklar yıne çıkmış aynı işlemi tekrar yaptım ve bu sefer daha çok yaktım dedimki dudak derim hafif yanarsa yansın onu kamufle etmek kolay.
şimdi akşam olmaya başladı işte ben bu işe sabah giriştim şuan uçuğumun şişliği indi dudağım normal boyutuna geldi. hala uçuk kremi sürüyorum ama tekrar tekrar. bakalım inşallah yarın sabaha tamamen gitmiş olur.

sana okadar güldümki anlatamam.ay ucugum var onu bıle unuttum.cok tatlısın :):):) resmen ucuga savaş ilan etmişsin haddini bildirmişsin.ben ucuk olsam sana uğramam birdaha valla :):) zavallı ucuk :)

agız yaram hıc eksık olmuyor cıktıgı zaman 4-5 tane cıkar bogazıma kadr yaralr surerrr yıllardır care bulunamadı stres demır eksıklıgı vs denıldı bıara behcet ılacları bıle kullandım behcet olmadıgım haldeee..
ama eskıdenhıc olmazsa 4-5 tane cıkıp ıyılesrdı ara verırdım 2-3 haftaa sımdııı uzun suredırrr yaralr cıkıyor ıyılesmeye yakn yenılerı cııkıyorr dılımde cıkanlar canımı cok yakıyor ustelık konusmakdada zorluk cekıyorum denemedıgım ılac kalmadıı halada devam edıyorum denemeye:KK43:

erkek kardeşimde de aftlardan çok çıkıyor. aynı anda 2-3 tane birden çıkıyor. daha bunlar geçmeden yenileri çıkıyor. doktora gitti. gerekli taramalar yapıldı. herhangi bir problem çıkmadı çok şükür. etraftan duyduğumuz bitkisel tedavileri de uyguladı ama hala devam ediyor. çıkmaması için çözüm bulan varsa lütfen paylaşsın

Bende de aft çok çıkıyor,doktor nedeni yok diyor,geçirmek için veriyor sadece ilaç.Komşumuzun kızı da aynı dertten muzdaripmiş ve o B12 kullanmış ben de başlıcam inşallah kurtulurum

agız yaram hıc eksık olmuyor cıktıgı zaman 4-5 tane cıkar bogazıma kadr yaralr surerrr yıllardır care bulunamadı stres demır eksıklıgı vs denıldı bıara behcet ılacları bıle kullandım behcet olmadıgım haldeee..
ama eskıdenhıc olmazsa 4-5 tane cıkıp ıyılesrdı ara verırdım 2-3 haftaa sımdııı uzun suredırrr yaralr cıkıyor ıyılesmeye yakn yenılerı cııkıyorr dılımde cıkanlar canımı cok yakıyor ustelık konusmakdada zorluk cekıyorum denemedıgım ılac kalmadıı halada devam edıyorum denemeye:KK43:
Benimde denemediğim ilaç kalmadı 30 yaşındayım ıkı uç aydır bitmiyor dr gittim b12 demir çinko verdi karışım gargara verdi.boğazıma kadar yara biri geçiyor biri çıkıyor çözüm bulamadım.sizinkinin durumu nedir

X