Gebeliğe Hazırlık Ağustos 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben bu sene köye gittim bayram için. Gören kim varya yok mu yapmıyor musun başka yok kardeşsin bırakma çocuğu yok bilmem ne. Sanki biz istemiyrz. Artık dua edinde hayırlısıyla olsun bi kardeşi dedim ne yapayım
Herkes aynı desene insanlar haklı okursun atama sorarlar gelirler ne zamn evlencen derler evlenirsin bebek sorarlar bebek olur ikinciyi sorarlar insan oğlu susmuyor illa yorum yapacak birsey buluyor

Insallah canm smdi olmazsa ocak ayına o zamanda bakalm yumurtlama denk gelecek mi nasıl olacak nasıl bitecek şimdiden bunları düşünüyorum 🥺 çok uyku halim var ve krem gibi akintim var psikolojik diye avutuyorum kendimi ama 22-23 unden beri böyle devam şaşırdım kaldm arada kasiklarima agri girdiği var adet belirtisi diyorum ya bakalm
Canım krem ğibi akıntı adetten önce benim mutlaka oluyor..hani 2 kere ğebelik yaşadım..cidden ockasık ağrısı aynı adet ağrısı gibidir

Canım krem ğibi akıntı adetten önce benim mutlaka oluyor..hani 2 kere ğebelik yaşadım..cidden ockasık ağrısı aynı adet ağrısı gibidir
Yumurtlamadan beri geçmedi ama 17 gündür var canm
Gelen giden yok bekliyorum daha adet günüm 10 gün geçti yumurtlamayi bekleyeyim dedim 2 günde o geçti ha geldi gelecek belki yumurtlamayi yanlış hesapladım diye bekliyorum. Canm çok uykulu yorgun halim var bide hafif bulanti o kadar karıştı kafam valla

Gelen giden yok bekliyorum daha adet günüm 10 gün geçti yumurtlamayi bekleyeyim dedim 2 günde o geçti ha geldi gelecek belki yumurtlamayi yanlış hesapladım diye bekliyorum. Canm çok uykulu yorgun halim var bide hafif bulanti o kadar karıştı kafam valla
Ben sana bişey deyim mi benim re son 3 aydın hep yumuntlamayla başlayıp adette kadar revamlı kremsi akıntım var..o neden oluyormuş bayağı sordum..liz hep değerlendirdiğimiz için oluyormuş..testte çıkmadıysa kan verseydin keşke

İnşallah canım umut etmekten vazgeçmek değil de artık umut etmek zorlaşıyor 😔 helede negatifi gördükten bi kaç gün sonrasında. Regl bitince yeni ay yeni umutlar diyip yeniden başlıyoruz yumurta takibine. Ama bu ay izne gidicez ara vericem hem kafamı boşaltmış olurum
İnşallah iyi gelir ara vermek hakkında hayırlısı ve en güzeli olsun💐

Ben sana bişey deyim mi benim re son 3 aydın hep yumuntlamayla başlayıp adette kadar revamlı kremsi akıntım var..o neden oluyormuş bayağı sordum..liz hep değerlendirdiğimiz için oluyormuş..testte çıkmadıysa kan verseydin keşke
Test yapmadım canm bekliyorum biraz daha belki hastalanirim diye.
Biz oyle değerlendirme yok ki 🤣🤣 4 ayda bir izne geliyor iste izinden izne ben gidersem o şekilde oluyor

Bide esim gideli bir hafta olacak zaten canm 1 aylik izne gelmişti

insallah bebis vardir canim onlarin belirtileridir bunlar 🙏

Kız bende ilk doğumumdan sonra 4 yıl korundum.o kadar pişmanım ki ilk kızım hemen olmuştu belki ona ğüvendim..4 yıl ne cesaretsee amann işte diyarbakır da gurbette korktum 2.olunca naparım diye..şimdide 7 aydır oymuyor 😔
Aynen öyle olduysa yine hemen olcak sanman normall. En azından hamile kalabiliyomuşsun bak bir kızın varmış ne güzel, 2. De varsın biraz geç olsun üzülmeee inşallah olucak 😍

Bizimde 2 yılı geçti 2 yıl korundum şuan pişman olmaya başladım. Beklemek çok stres gerçekten. Ama umutsuzluğa düşmek yok, bak burda bi yazı okumuştum yılllarca çocuk sahibi olamayan sonra peş peşe olduktan sonra tüplerini bağlatan 😂 doğru yanlış bilemem ama o yüzden umut asla kesilmez 😍
Kesinlikle, Rabbimin bizim için de planı vardır sadece sabretmek lazım

benımde bat 8 agustos . bugun sabah kaset test yaptım negatif
Ayy bende yaptım Negatif. Bebeğime hamileyken test yapmıştım adete 3 gün kala. Negatif çıktı. Sonra adetim 2 gün geçince yaptım silik ama belirgin pozitif çıktı. Ellerinden öper şimdi 2.5 yaşında. Daha 5 gün var batasıca bata. Bakarsın pozitif görürüz.

Test yapmaya korkuyorum yemin ederim kendimi oyalıyorm smdi hastalandım hastalancam diye
Midem bulanıyor kendime kızıyorum salak salak kaptırdım kendimi diye
canim biz korunmayi birakali bir sure oldu, normalde adet belirtisi olarak sadece goguslerim hassaslasir 10 gun onceden, baska hicbir belirtim olmaz. ama korunmayi birakali, bi ay belim agridi, bi ay kasik agrilarim oldu, bas donmem oldu, istahsizlik oldu, bi ay goguslerim hic hassaslasmadi, adet gecikmelerim oldu 3-4 gunluk, oldu da oldu yani.. psikolojik olarak ya yeni belirtti cikardi vucudum ya da normalde olacak seyleri hep hamilelige yordum. hele bel agrim oldugunda tamam ya kesin hamileyim, hic fiziksel bi is yapmadim, psikolojik olarak da bel mi agrir demistim ama agriyor iste.. her defasinda negatif gormek o kadar yikiyor ki belirtilerle hamile olduguna inaninca. o yuzden simdi asla belirti takip etmemeye calisiyorum, bir sey fark etsem de inanmiyorum.. bence beklemeden testini yap, eger bebek varsa mujdene erkenden kavus, yoksa da yuzlesip kabul et ne kadar cok umutlanirsan o kadar sert hayal kirikligi yasiyorsun cunku.. :)

Ayy bende yaptım Negatif. Bebeğime hamileyken test yapmıştım adete 3 gün kala. Negatif çıktı. Sonra adetim 2 gün geçince yaptım silik ama belirgin pozitif çıktı. Ellerinden öper şimdi 2.5 yaşında. Daha 5 gün var batasıca bata. Bakarsın pozitif görürüz.
Allah sana bağışlasın :) ya bilmiyorum modum cok düştü inanılmaz

canim biz korunmayi birakali bir sure oldu, normalde adet belirtisi olarak sadece goguslerim hassaslasir 10 gun onceden, baska hicbir belirtim olmaz. ama korunmayi birakali, bi ay belim agridi, bi ay kasik agrilarim oldu, bas donmem oldu, istahsizlik oldu, bi ay goguslerim hic hassaslasmadi, adet gecikmelerim oldu 3-4 gunluk, oldu da oldu yani.. psikolojik olarak ya yeni belirtti cikardi vucudum ya da normalde olacak seyleri hep hamilelige yordum. hele bel agrim oldugunda tamam ya kesin hamileyim, hic fiziksel bi is yapmadim, psikolojik olarak da bel mi agrir demistim ama agriyor iste.. her defasinda negatif gormek o kadar yikiyor ki belirtilerle hamile olduguna inaninca. o yuzden simdi asla belirti takip etmemeye calisiyorum, bir sey fark etsem de inanmiyorum.. bence beklemeden testini yap, eger bebek varsa mujdene erkenden kavus, yoksa da yuzlesip kabul et ne kadar cok umutlanirsan o kadar sert hayal kirikligi yasiyorsun cunku.. :)
Görümcem gidecekti çarşıya al test dedim gitmekten vazgeçmiş perşembe annem gelecek ona geçeceğim orası merkeze yakın ordan alir yaparım o vakte hasta olmazsam tabi
Benm eşim gelip gittikten snra adet kafayı yiyor geçen ay 22 günde oldum iste o izne geldikten 4 gün snra bu ay 32. Gün daha bekliyorum 35i geçmeden inanmayacagm galiba testi o zamn yapcam

X