Gebeliğe Hazırlık Ağustos 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar dün kayınvalidem ve onun kız kardeşi ile aynı ortamdaydık. Kız kardeşinin bir tane bebeği var 1.5 yaşında falan, çocuk koşup zıplıyor falan. Kayınvalidemin yağları eriyor resmen 😃 kucağına alıp sıkı sıkı öpüyor, seviyor bunları yaparken de bana bakıyor. Sonra baktım diyor bak sende yapsaydın onu da severdik. Oğlum da onun peşinden koşardı falan. Oğlum başkalarının bebeğine öylece durup bakıyor.
Çok sinirlendim, ortamda milletin içinde onu bozmak istemedim, eşime de birşey söylemedim. Ama insanların düşüncesizliği yüzünden moralim çok bozuluyor. Ya bunları diyeceğine dön de ki kızım 2 yıldır evlisiniz, çocuk düşünmemenizin yada yapmamanızın bir sebebi var mı? Bende belki ozaman sana durumu açıklardım. 😔
Ah bu düşüncesiz konuşmalar 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ hepimizin çevresinde bu var ama bu soruların konuşmaların hiç sonu gelmiyor. Bebek oldu mu ikinci çocuk üçüncü çocuk soruları baskıları gelir.

Evet ya bende de aynı durum var şuan. Belki çok uzun zaman olmadı benim daha ama bu ay da olmazsa 4. Denemeye giricez. Ben de hemen olur sananlardanım. Bu ay kesin olur diye diye şuan acaba olmayacak mı diye düşünmeye başlıyorum ara ara geliyor. Çok fazla düşünüyoruz buna yoğunlaşıyoruz oysa bi sorunumuz yoksa elbet olucaktır. Sorunumuz varsa da her şeyin bi tedavisi var. İnşallaahh en kısa zamanda hepimiz güzel haberlerle dolarız 💜
Benim evleneli 2 yıl olucak eylülde ve evlendim evleneli hiç korunmadım eşim çok istiyordu bebek bende iki üç yıl düşünmüyordum açıkçası ama eşimi de kırmayıp korunmayalım o zaman rabbim nasip ederse olsun dedik. Zaten pkoluyum korunmamam benim için iyi olur dedim. Fakat evlendim diyarbakıra geldim eşimin görev yeri bir köy jandarmasında evde tüm gün yalnız kalıyorum bebek olsa bana da iyi gelir diye düşünmeye başladım iki üç tane Komşum var benden sonra evlenen kızın bu ay doğumu var. Allah bağışlasın onun için seviniyorum ama kendim için de üzülmeden edemiyorum.
Ben de tıpkı senin gibi düşünüyorum bazen ve çok umutsuzluğa kapılıyorum.
Ya umutsuzluk başlı başına bir insanı bitirebilecek bir duygu bunun yanında da ne yaptım kimin ahını aldım diye düşünüyorum bir bebeğe annelik yapamayacak kadar kötü birisi miyim acaba niye hak edemiyorum anneliği düşünceleri çok kötü. eşimde hiç sorun yok benim de pkodan bakşa sorunum yok 3 aydır klomen ile yumurtlama sağlıyoruz ama olmuyor işte
bu düşünce hepimizi bitiriyor sanırım. insanın içini kemiren bir canavar gibi.
Kesinlikle katılıyorum ama her ay yumurtlamadan sonra yine belki bu sefer olur diyip azıcık da olsa umut oluyor negatifi yiyince yine aynı umutsuzluk 😔
İnşallah hepimizin gönlüne göre olsun❤️
Amin 🤲

Benim evleneli 2 yıl olucak eylülde ve evlendim evleneli hiç korunmadım eşim çok istiyordu bebek bende iki üç yıl düşünmüyordum açıkçası ama eşimi de kırmayıp korunmayalım o zaman rabbim nasip ederse olsun dedik. Zaten pkoluyum korunmamam benim için iyi olur dedim. Fakat evlendim diyarbakıra geldim eşimin görev yeri bir köy jandarmasında evde tüm gün yalnız kalıyorum bebek olsa bana da iyi gelir diye düşünmeye başladım iki üç tane Komşum var benden sonra evlenen kızın bu ay doğumu var. Allah bağışlasın onun için seviniyorum ama kendim için de üzülmeden edemiyorum.

Ya umutsuzluk başlı başına bir insanı bitirebilecek bir duygu bunun yanında da ne yaptım kimin ahını aldım diye düşünüyorum bir bebeğe annelik yapamayacak kadar kötü birisi miyim acaba niye hak edemiyorum anneliği düşünceleri çok kötü. eşimde hiç sorun yok benim de pkodan bakşa sorunum yok 3 aydır klomen ile yumurtlama sağlıyoruz ama olmuyor işte

Kesinlikle katılıyorum ama her ay yumurtlamadan sonra yine belki bu sefer olur diyip azıcık da olsa umut oluyor negatifi yiyince yine aynı umutsuzluk 😔

Amin 🤲
İçimdekileri öyle güzel ifade etmişsin ki, üzerine söyleyecek hiçbir cümlem kalmadı....

ya elbette suphen olmasinda haklisin yani yeteri kadar erkek sperm bankasina sperm vermese kacak gocek baskalarindan almaya calisabilirler ama rusyada evlilik disi cocuk yapmakta sikinti olmadigi icin sperm donorunde sikinti yasiyacaklarini sanmiyorum
Evet ama iyi kalite herkeste olmuyor diye şübheleniyorum

Amin 🤲
Bende de var hafif pcos demişti doktorum. En güzeli sürekli yumurta takibi yapmak gebeliğe engel değil Allah'ın izniyle. Hayal ettiğimiz elbet hayırlısıyla olacak inanıyorum ben umut etmekten vazgecmeyelim.

acaba stres de mi tutunmasını engelliyor bu bebiklerin bilmiyorum. Gündem ağır, sosyal hayatta pek çok problemi var insanların. Özellikle internette araştırıyorum, yumurtlama sonası iki haftalık bekleme süresinde vücudun strese maruz kalmaması gerekiyormuş ki hamileliğin oluşmasını sağlayan hormonlar baskın olabilsin. Böyle bir kısır döngü olduğunu düşünmeye başladım.

Bekleyelim görelim bakalım ne olacak.
Birde şey dicem üstünden olumsuzlukları birazcık yok etmeyi denersen sevinirim. Benim ilk zamanlar tanıdığım arzu yok böyle çok daha neşeliydin cıvıl cıvıl sen ya 🙈 🤷
Valla napayım, ne kadar kötü şeyler oldu ki 😅. Yani o kadar maddi, manevi zarar oldu, hem sağlık bile zayflıyor tüp bebek yaptıktan sonra. Sonuçta vücudumuz normallikten çıkıyor, her ay 1 tane olması gereken yumurtanı ilaçlarla 9-10,hatta daha fazlaya çıkarıyoruz. Düne kadar çok hevesliydim de dünden sonra söndüm

İçimdekileri öyle güzel ifade etmişsin ki, üzerine söyleyecek hiçbir cümlem kalmadı....
Hemen hemen hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz aynı duyguları hissediyoruz çünkü bu yüzden burada herkes birbini çok iyi anlıyor. Komşularıma buradaki gibi anlatamıyorum işte sanki bana üzüleceklermiş gibi geliyor bazen laf arasında çocuklarını severken sana da versin diyorlar sessizce nasip diyorum ama içimde ne fırtınalar ne fırtınalar

Evet ya bende de aynı durum var şuan. Belki çok uzun zaman olmadı benim daha ama bu ay da olmazsa 4. Denemeye giricez. Ben de hemen olur sananlardanım. Bu ay kesin olur diye diye şuan acaba olmayacak mı diye düşünmeye başlıyorum ara ara geliyor. Çok fazla düşünüyoruz buna yoğunlaşıyoruz oysa bi sorunumuz yoksa elbet olucaktır. Sorunumuz varsa da her şeyin bi tedavisi var. İnşallaahh en kısa zamanda hepimiz güzel haberlerle dolarız 💜
Kiz durumlar ne?

Bende de var hafif pcos demişti doktorum. En güzeli sürekli yumurta takibi yapmak gebeliğe engel değil Allah'ın izniyle. Hayal ettiğimiz elbet hayırlısıyla olacak inanıyorum ben umut etmekten vazgecmeyelim.
İnşallah canım umut etmekten vazgeçmek değil de artık umut etmek zorlaşıyor 😔 helede negatifi gördükten bi kaç gün sonrasında. Regl bitince yeni ay yeni umutlar diyip yeniden başlıyoruz yumurta takibine. Ama bu ay izne gidicez ara vericem hem kafamı boşaltmış olurum

X