Gebeliğe Hazırlık Ağustos 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben anneme ve kiz kardeslerime dedim birde azcik ucundan kayinvalideme dedim daha kimseye demeyi düşünmüyorum siz nasıl rahat edicekseniz oyle davranın canim ❤

Kızlar güzel haberleri alan herkese hayırlı olsun öncelikle, Allah sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Darısı da bizlerin başına 2.doz biontech aşımı 12 ekimde oldum 14 ekimde adetim geldi. Aşıdan sonra ne kadar süre korundunuz? Cevaplarsanız sevinirim

17 ağustos sat 20 ağustosta ikinci doz biontech aşımı olmuştum yani aşı olduğumda adetmin 3. Günüydü ve o ay hamile kaldm. Korunmadm zaten doktor korun demedi.

Aylardır hamilelik arzusuyla yanıp tutuşuyorum psikolojik açıdan da bitmiş durumdayım doktora gittim hiç bir problem yok olmaması için bir sebep yok gün aşırı birlikte olun dedi doktor onu da denedim biri dedi hemen ayağa kalkma bir süre ayaklarını kaldır onu da yaptım bu ay çok ümitliydim midem yanıyor karnımda kasılmalar hissediyorum göğsümde hassasiyet var falan tehlike 3 gün kala erken gebelik testi yaptım sonuç hüsran sırf benimle aynı durumda olan varsa biraz rahatlarım diye döktüm şimdi böyle içimi

Kuzum böyle düşünme.. Tünelin en karanlık yeri çıkışa en yakın yerdir… Bu kadar kendini yıpratacağın bir durum yok.. Herkes kendinden daha kötüsünü düşünüp teselli oluyor. Bende sana onu tavsiye edebilirim ama etmeyeceğim. Elbetteki beterin beteri var ama iyininde iyisi var.. Biz her ikisinide düşünüp yolumuza bakacağız. Bak ben 7 aydır deniyorum her ay doktora gittiğimde yeni bir sorun olduğunu öğreniyorum.. Eşimde morfoloji 0, ileri hız 0.. Ama umudumu kaybetmedim.. Kaybetsem de ne olacak ki tüp bebek diyw birşey vermiş Allah. İllaki herkes gibi doğal yoldan olacak diye birşey yok ki.. 20-21 yaşında kızlar bile tüp bebek yaptırıyor.. Herşey bir vesile.. Herşey birer miheng taşı.. Belki ilerde hayatındani dönüm noktası ne deseler bugünleri söylersin.. Hiç üzülme yıpratma kendini.. Kafanı rahatlatmaya çalış. En kötü tüp bebek yaptırırım de. İçini rahatlat.. Çaresiz değilsin ki çok şükür… Her ay bi testi yaptır kafandaki engellere tik at ki tüp bebek ya da aşılama gibi bir sürece gidersen herşeyin hazır olur Bak kasım topiğinde 2.5 yıldır gebelşk yaşamamış biri tüp bebeğe başlayacağı gün gebe olduğunu öğrendi.. Zihnini rahatlat Bu arada bende tüp bebeğe başlayacağım testlerin bitmesini bekliyorum

İnşallah en kısa sürede güzel bir sonuç alırsınız. Sizi psikolojik açıdan daha güçlü gördüm kendime göre ve sizin adınıza çok sevindim umarım bende bu düşünce yapısına geçebilirim yoksa her negatif sonuç beni kötü etkiliyor

Her ay ne testi yaptırmalıyım o kısmı eksik yazdınız sanırım anlayamadım

Bende 5.aydan sonra sizin gibiydim. Eşimle de neden böyle diye çok ağlayarak konuştum. Biz bizi bekleyeni bilmiyoruz sadece.. Ben geçen ay psikolojik olarak kist olduğumu bile düşünüp regl günü bunu yaşadım. Psikolojimiz ruh halimiz bize daha çok hakim ve biz aslında bunun ile gebeliği engelliyoruz.. Önümüzdeki durumları görmüyoruz.. Ben eşimin sonuçları görünce oturdum 4-5 saat kk daki bütün bu sorunu yaşayanların yazılarını okudum…. Hepsi gebelik imzalarını atmışlar hepsi hamile kalmış. Ama çabuk ama geç hepsi anne olmuş. Çünkü fıtratda anne olmak için yaratılmışız ve bizde istiyoruz.. O zaman Engel kendimiziz

Her ay ne testi yaptırmalıyım o kısmı eksik yazdınız sanırım anlayamadım
3.gün hormon testleri
Vitamin testleri
Hsg
Sperm testi
Kromozom analizi
Yumurta geliştirici ile takip
Her ay başka birşey öğrendim.. Bedenim anneliğe hazırladım Hala daha hazırlıyorum. Bedenimiz ve biz hazır oldugumuzda Allah ın izni ile o ikrama bizde erişeceğiz..

İnanamıyorum ben de bunu yaşayıp kendimde hastalık aradım durdum. Peki kaç gün sürüyor ben de 3 4 gündür var çünkü bu durum

İnanamıyorum ben de bunu yaşayıp kendimde hastalık aradım durdum. Peki kaç gün sürüyor ben de 3 4 gündür var çünkü bu durum
Bende her yumurtlama dönemi oluyor.. Baş dönmeleri ile anlıyorum bir iki gün sonra kasık ağrısı geliyor.. Bazen midem bulanıyor.. üşüme zamanı yumurta çatlama zamanı zaten.. Kendimi artık tanıyorum Tek sorun yumurta sanah çatladığı için genelde yakalayamıyorum

Hangi ilacı kullandınız yazar mısınız? Eşimde de hareketsizlik problemi var

Ağustos olmadı Mart oldu

Birgebeningunlugu ve minnak kurabiyeler den aldim canim zaten 2 gune bir degerlendiriryoruz kacirma gibi bir şansımız yok ovulasyon testi beni daha cok strese sokuyor zaten ekim gibi tedaviye baslamayi dusunuyorum olmazsa nasip
Merhabalar baya zaman olmuş yazali ama yine de sormak istiyorum. Aldığınız danismanliklardan memnun muydunuz hamile kalabildiniz mi? Bende almayi düşünüyorum ama kararsizim. Sizce faydasi olabilecek bir şey mi

Merhabalar baya zaman olmuş yazali ama yine de sormak istiyorum. Aldığınız danismanliklardan memnun muydunuz hamile kalabildiniz mi? Bende almayi düşünüyorum ama kararsizim. Sizce faydasi olabilecek bir şey mi
Ovulasyon testi ise yaramadi clife macun kullandim ve ekim ayinda hamilr kaldim oglum suan 16 aylik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…