Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Biz galiba 1 yaşına gelene kadar idare edecek pahalı olmayan ufak ve taşınabilir beşiklerden alırız yatak odası dışında kullanmak için. Hamakta öyle bi sorun olabilir evet incelemek lazım. Yatak odası için de park yatağı övmeyeni dövüyorlar gördüğüm kadarıyla 😄
aynen park beşik tam bir kurtarıcı büyüsede kademesini indir düşecek derdi yok bencede çok mantıklı kurulumunda kaldırmasıda basit park beşikte düşünmüyor değilim 🥰nasıl karar vereceğiz bakalım😂

ben instagram'da görmüştüm bir ikiz annesinin paylaşımlarını, anne yanı beşikte ikisini birden yatırıyormuş, gündüzleri de uykularını kendi odalarında iki tane beşiği paralel koymuşlar, orada uyutuyormuş. paralel koymalarının sebebi, uyanınca birbirlerini görüp rahatlamalarıymış... <3 bana çok doğru bi yaklaşım gibi gelmişti.. :)
Anne yanı beşikte çok uzun süre sığıp yatamazlar gibi geliyor ama bilemedim. Valla en son eşim "ben bu çocukları çekyatta bile yatırıp büyütebilirim" diyordu 😂 onu mu almalı bunu mu derken kafalar gidiyor :))

aynen park beşik tam bir kurtarıcı büyüsede kademesini indir düşecek derdi yok bencede çok mantıklı kurulumunda kaldırmasıda basit park beşikte düşünmüyor değilim 🥰nasıl karar vereceğiz bakalım😂
Bi tane park yatak kesin alıcam ona karar verdim. Bu kadar anne yanılıyor olamaz :)) iki tane de alabilirim, veya başka bi yatak alabilirim odalarına koymak için, daha net değilim. Gerçi özel bi çocuk odası yapmayı da düşünmüyorum. Eşimin çalışma odasında bi gardırop, bi de komodin var. Yatakları oraya kurup adamın odasına çökmeyi planlıyorum 😁 4-5 yaşına geldikleri zaman kendi istedikleri gibi bi oda yaparız diye düşünüyorum. O yüzden yatakları çok süslü püslü ahşap vs almak yerine en kullanışlı en iş göreni tercih ederim.

Bazı Park yataklar anne yani yapılabiliyor kenarı indirme ayarli olanlar var. Ben de o şekilde almayı düşünüyorum. Araba hakkında ise hiç bir bilgim yok, o konuya odaklanmadim daha😅 ana dizi, ana kucağı gibi bir şey alıp almamayı arastiriyordum son zamanlarda

Bazı Park yataklar anne yani yapılabiliyor kenarı indirme ayarli olanlar var. Ben de o şekilde almayı düşünüyorum. Araba hakkında ise hiç bir bilgim yok, o konuya odaklanmadim daha😅 ana dizi, ana kucağı gibi bir şey alıp almamayı arastiriyordum son zamanlarda
Anam bir de ana dizi mi var 😃 ana kucağı sonradan dikleştirip oturtulabilen türleri var onlar güzelmiş, kardeşimin eşi doğurdu geçen yıl, o çok memnunmuş baya kullandım diyor. Hem yatabilen hem oturabilen iş görürken faydalı olabilir uzun süre.

Ya ben bide kıyafet konusunda strese giriyorum nedense... yenidoğan çok almamak lazım onu anladım 😂😂 1-3 ay ve 3-6 ay ne kadar ne almak lazım acaba fikri olan var mı? Ya da body setlerden ve altlardan bolca alıp kalan diğer şeyleri gerektikçe mi almak gerek? Doğmadan yenidoğan ve 1-3 ay alsak yeterli olur mu sizce?

Ya ben bide kıyafet konusunda strese giriyorum nedense... yenidoğan çok almamak lazım onu anladım 😂😂 1-3 ay ve 3-6 ay ne kadar ne almak lazım acaba fikri olan var mı? Ya da body setlerden ve altlardan bolca alıp kalan diğer şeyleri gerektikçe mi almak gerek? Doğmadan yenidoğan ve 1-3 ay alsak yeterli olur mu sizce?
0-3 ay dışında bi şey almaya gerek yok bence şimdiden. Nasılsa internetten siparişle bir günde geliyor, markalar ve alınacak yerler belli zaten. İlk üç ayda da çok hızlı büyüdükleri için fazla kıyafet almayın diyorlar. Daha çok ağız bezi stokluyorlar, o çok kullanılıyormuş. Ben bi örnek liste kaydetmiştim ikizler için, onu bulup atayım buraya. Orda yazan sayıların yarısı işinizi görür.
(Ama bebek kıyafetleri incelemek çok eğlenceli 😍 çok tatlılar 😄)

Bir set hastane çıkışı alıp bi iki takımda zıbın bady yeterli olur heralde.

0-3 ay dışında bi şey almaya gerek yok bence şimdiden. Nasılsa internetten siparişle bir günde geliyor, markalar ve alınacak yerler belli zaten. İlk üç ayda da çok hızlı büyüdükleri için fazla kıyafet almayın diyorlar. Daha çok ağız bezi stokluyorlar, o çok kullanılıyormuş. Ben bi örnek liste kaydetmiştim ikizler için, onu bulup atayım buraya. Orda yazan sayıların yarısı işinizi görür.
(Ama bebek kıyafetleri incelemek çok eğlenceli 😍 çok tatlılar 😄)
Ben bi takımı prematüre almayı düşünüyorum küçük doğacaklar büyük ihtimal

Kızlar hepinize merhaba:KK200:
Bende ocak 2016 annesiyim iki oğlum. Oldu çok şükür. Heyecanınızı aynen yaşadım benim etrafında ikiz yoktu hiç alışverişte sıkıntı yaşadım benden birkaç tavsiye sizlere umarım işinize yarar

Öncelikle hastane çıkışına boşuna para vermeyin inanın çooooook gereksiz kenarda kalacak ayrıca set oldugundan çok pahalı ki bizler herseyden iki tane alıyoruz bu da çok masraf:eek:

Onun yerine içine sıfır kollu çıtçıtlı badi
Üstüne alt üst veya 1 tulum
Ekdiven ve çorap yeterli inanın hele ki bazılarınızın yaz bebeği olacak

Sakın prenature kıtafet almayın çünkü hemen buyuyorlar benimkiler premature doğdu 2000 kg civarı 34 haftada ben bile almadım hiç

Genel olarak neler aldım

Bolca sıfır kollu çıtçıtlı badi
Ve alt üst pijama
Sakın ama sakın tulum almayın bebek içinde anne içinde eziyet alt değişme sorun bebek rahat bacaklrı ile gerneme yapamıyo kaldıki gelişimi için o hareket önemli

Bolca salya için mendil ama bıooool ca

Çorap
3 takım eldiven yeter 30 gunden sonra ben çıkarttım

Yelek
Pamuk battaniye en az 6 tane
Benimkiler şapka sevmiyor bebege göre alın yoksa eliniDe kalır bnmkiler takınca cıglık cıglık

Emzik 1 tane alın ben avent aldım

Biberon kolik gaz önleyici cam bineron dr brown aldım ne kadar sabunla yıkayacagım her sefer desenizde bazen vakit olmuyor kaynar sudan geçiriyorum cam oldugu için koku felan olmuyor

İnanın ikizlerden sınra zaman çok hızlı oluyor siZe suan çok önemli ılan seylere vakit kalmıyor bineron yıkamak gibi ben ondan 1 sabın bi sade su olarak temiLiyorum

Biberon strilazator almayın çok gereksiz tencerede 10 gunde bi 5 dk kaynatın yeter:KK49:

Bir termosunız olsun gece mama yaparken çok lazım oluyor hazırda sıcak su olması için

Sağlık ürünlerini mustela aldım şampıan krem vb

Turnak için bebek makası aldım çok pratik tavsiye ederim yoksa tırnak çakısı ile kesilmiyor :bicak:

Bebek arabalarını ayrı aldım çünkü ağlama kriİnde iken biri diğeri uyuyo bazen yanından ayırmak gerekiyor yoksa o da sıçrıp ağlıyor

Casual cadillac aldım:spor:

Bunlar aklıma gelenler Sormak istedikleriniz varsa beni etiketleyin yardımcı olmaya çalışırım

Son tavsiye:uykucu: booolca uyuyuuuuuuun

Kadınlar kulübünün derinlerinde geziyorum, yıl 2016 😂 ihtiyaçları sayıyla liste halinde paylaşanlar vardı şimdi bunu buldum, yine buldukça eklerim buraya.

Bikac zamandır tecrubeli ikiz annelerinin yaptığı cesitli listeleri inceliyorum ve hemen hemen kendim icin hazirladigim listeyi paylasmak istiyorum.

BEBEKLERİN HASTANE ÇANTASI;
●2 adet hastane cikisi
●2 adet 5'li zibin seti
●4 adet Penye battaniye
●4 adet yarim kollu citcitli badi
●2 adet patikli uzun kollu tulum
●1 paket bebek bezi- en küçük paketten
●2adet penye badi, 2adet penye alt
●2 adet yenidogan icin emzik
●2 adet yenidogan icin biberon
●yenidogan icin islak mendil,pamuk
●4 adet yenidogan sapkasi
●2 adet eldiven
●4 adet corap-patik
●10 adet agiz mendili
●4 adet penye yelek
●pisik kremi, bebeyagi
●2 havlu yada bornoz

ANNE HASTANE ÇANTASI;
●Kullan at lohusa alt camasiri
●4 adet penye lohusa külot
●2 emzirme sütyeni
●2 emzirme atleti
●2-3 emzirme yeri olan gecelik
●Sabahlik, şal veya yelek
●Lohusa taci ve terlik
●2-3 cift çorap
●Süt pompasi - manuel
●Silikon meme ucu
●Göğüs pedi, göğüs ucu catlak kremi
●Dis fircasi, macun
●Havlu, kagit havlu, ped
●Tarak, toka

☆☆ Doğumum yaza denk gelecek sekilde ve sezeryan olacağını düşünerek bu listeyi olusturabildim. Mesela pijama ile rahat edecegimi dusunmedigimden sadece gecelik yazdim. Markalarin bir kısmı belli oldu ama tam anlamiyla belirleyemedim hepsini
Bu da bebek ve anne için hastane çantası listesi örneği. Bebek çantası ikizler için, sayı iki katı yani, dikkat :)

Bu da bebek ve anne için hastane çantası listesi örneği. Bebek çantası ikizler için, sayı iki katı yani, dikkat :)
Çok teşekkürler 😍😍😍 çevresinde hiç bebek olmayan , daha önce çoçuğun ç si ile bağlantısı olmamış ve bir türlü iki bilgiyi bir araya getiremeyen bendeniz için altın değerinde oldu bu 😌 bebek arabası mesajlarını ve bu mesajı saklamak istiyorum , KK nün böyle bir fonksiyonu var mı favori mesaj gibi?

Yine cehaletimi maruz görün; hastane çıkışı ne demek?
Merak etme canım hepimiz aynı durumdayız,ben yeğenlerimden dolayı az çok biliyorum, bebişimiz doğduktan sonra hemsirelerin giydirdigi ilk kıyafetleri☺️ablam özel isimli yaptırmıştı çok da güzel olmustu,fotoğraf çekimi için çok tatlı oluyor,bakalım ben de yaptırmayı düşünüyorum inşallah☺️

Merak etme canım hepimiz aynı durumdayız,ben yeğenlerimden dolayı az çok biliyorum, bebişimiz doğduktan sonra hemsirelerin giydirdigi ilk kıyafetleri☺ablam özel isimli yaptırmıştı çok da güzel olmustu,fotoğraf çekimi için çok tatlı oluyor,bakalım ben de yaptırmayı düşünüyorum inşallah☺
Aaaa nerde yapılıyor ???

Çok teşekkürler 😍😍😍 çevresinde hiç bebek olmayan , daha önce çoçuğun ç si ile bağlantısı olmamış ve bir türlü iki bilgiyi bir araya getiremeyen bendeniz için altın değerinde oldu bu 😌 bebek arabası mesajlarını ve bu mesajı saklamak istiyorum , KK nün böyle bir fonksiyonu var mı favori mesaj gibi?
Var. Mesajın hemen üstünde bi satır var, en sağda # ile mesaj nosu yazılı. Onun bir öncesinde ayraç gibi bi işaret var. Ona tıklayınca favorilere ekleniyor.

Teşekkür ederim :) 3lü ile 15li arasındaki fark; 15lide damatlık smokin de mi var :) güzel birsey ama öyle hazır olması bir yandan ...
Evet 15li set alınca evlenene kadar gidiyor 😂 çok gerekli şeyler olduğunu düşünmüyorum ben de 10lu 15li setlerin, smokin olsa yine bi derece yani :)

X