Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

asikaradenizli

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
66
83
Kızlar hepinize tek tek teşekkür ederim , iyi ki varsınız, bu sıkıntılı uzun yolda sayenizde hiç yalnız hissetmedim 😍
Söyle ki ben ikinci trimesterin özellikle son kısmını biraz fazla rahat geçirdim ilk 3 ay kendimi o kadar sıktıktan sonra , sanırım bunun etkisi oldu ve biraz saldım kendim de sona doğru , resmî dairede halletmem gereken birkaç iş vardı ve eşim babam yanımda olup erkek olarak yorulup bunalmalarına rağmen ben de onlarla devam ettim ama bir yerde pes ettim ama eve girdiğimde çoktan varım vardı yani ... hayır işin asıl ilginç kısmı benim bebek hareketleri zannettiğim bazı hareketler sancıymış aslında nerdeyse 1 haftadır varmış , gece geç saat olduğu icin takip eden arkadaşıma değil çalıştığım yere gitmiştim onlar da sağolsunlar cok yardımcı oldular ama arkadasım da kızdı niye bana gelmedin diye ....
İkinci hatam da M Mavi-okyanus ; 1-2 haftadır o yek doz progesteronu düzenli kullanmadım :KK43: halbuki önceki kontrollerimden birinde arkadasım rahim ağzı icin koruyucu olduğunu da söylemişti İvf doktorum dısında da :KK43:

Gelelim tedaviye ;
Açıkçası 34. Hafta post-preterme yakın ; yani erken Doğumun sonuna doğru , sınır gibi ... o yüzden Doğumu durdurmak yerine Doğuma hazırlıyorlar bebeği ve bekliyorlar - akciğer geliştirici iğne yapıldı bana.... o da şekeri iyice coşturdu
Sonra bol miktarda NST bağladılar , ilkinde 1 adet kasılma çıktı ... sonrasındakilerde ciddi bir kasılma yok dediler ....
Yine de 2 büyük sorun var - erken Doğum tehditi ve şeker problemi devam ediyor ... ama tedavi namına birşey olmadığı için oradaki doktorumla da konuşup imza verip(bu rutin bir prosedür; yoldan bile dönebiliyorsun sonucta) çıktım .... simdi 3-4 hafta hiç kımıldamayacağım aynı ilk 3 ay olduğu gibi .... kendi doktorum proluton iğne önerdi yine de onu yaptım , simdi bekleyişteyiz .... eğer bu kasılmalar düzenli olursa o zaman Doğum başlamış demek oluyor ... evde de su oyuncak gibi olan doppler cihazlarından var onunla kalbini dinliyorum ; tabi bir NST değil çünkü NSTde kalp atışına eşlik eden kasılmalar ve aralarındaki ilişki bakılıyor ... ama evde yapılacaklar bu kadar .... hastanede ekstradan sancı olursa NST bağlayacaklardı .... açıkçası şikayetim de hafifleyince eve geldim .... bundan sonra her hafta kontrol .... erken gelmek isterse de yapacak birsey yok 🤷🏻‍♀️
Doğum özellikle bu haftalarda cok da kontrol edilebilir bir süreç olmuyor başladığı anda
Ama istirahatin önemli olduğunu düşünüyorum ... bugün çıkmadan önce 2,4 cm idi uzunluk (kasılma olunca kısalıyormuş).... Doğum icin diğer 2 önemli parametre olan açılma ve düzenli aralıklarla gelen kasılma yok şimdilik ... ben de evde mumya gibi oturuyorum ... bakalım zaman ne gösterecek 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun.

Albatros2

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2018
1.220
3.162
Çok güzel 👍 İnşallah en kısa zamanda evinize götürürsünüz bebişlerinizi 🙏🙏
Teşekkür ederim sizde sağlıkla zamanı gelince kucağınıza alın inşallah 🙏🙏
Sizinle konuştuktan sonra emzirmeye çağırdılar çocuklarıma ilk kez dokundum kucağıma aldım zaman geçirdim onlarla bu bayram en güzel bayram oldu benim için şimdiden yarında gideceğim inşallah 🥰🥰

Glueckwunsch

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
333
607
Rainbow66 Rainbow66 çoook geçmiş olsun, ufaklıklar daha doğmadan mum ettiler bizi 🥰 hareketlerine göre hayatımızı düzenliyoruz 🥰
Albatros2 Albatros2 maşallah canımmmm, bizim için de kokla bebeklerini yarın. De ki, teyzeleriniz sizin için dua etti, evinize gideceğiniz günlerin haberini bekliyor de 🥰🥰🧿🧿
Ben de ağırlaştım sanırım, ayaklarım fazla kiloyu taşımıyor gibi.. azıcık dışarı çıksam fenalık çöküyor sanki, hele akşamları, tam sıkıntı 🤣 oğlumun da hareketler büyüdü, acıtıyor artık 🤣🧿 olsun, yine de onun hareketleriyle günüm güzelleşiyor 😁
Yalnız bu ağırlıkla daha 6 hafta nasıl geçer bir fikrim yok açıkçası 😃 biraz sabırsızlık var sanırım bende de, yine de çok küçük tabi, sağlıkla vaktinde gelsin hepsi inşallah 😁
Bu arada ilk günler diğer sayfada hepimizin tutunup tutunmama durumuna bakıyordum heyecanla, şimdi de foruma girip doğurup doğurmadığımıza bakıyorum 🤣🤣🤣 bugünleri yaşatan Allah’ımıza şükürler olsun ☺️
hepinize şimdiden iyi bayramlar dilerim, seneye evlatlarımıza bayramlık alıp giydirmeyi de nasip etsin Rabbim ☺️☺️☺️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 128 gün geçti.

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
Rainbow66 Rainbow66 çoook geçmiş olsun, ufaklıklar daha doğmadan mum ettiler bizi 🥰 hareketlerine göre hayatımızı düzenliyoruz 🥰
Albatros2 Albatros2 maşallah canımmmm, bizim için de kokla bebeklerini yarın. De ki, teyzeleriniz sizin için dua etti, evinize gideceğiniz günlerin haberini bekliyor de 🥰🥰🧿🧿
Ben de ağırlaştım sanırım, ayaklarım fazla kiloyu taşımıyor gibi.. azıcık dışarı çıksam fenalık çöküyor sanki, hele akşamları, tam sıkıntı 🤣 oğlumun da hareketler büyüdü, acıtıyor artık 🤣🧿 olsun, yine de onun hareketleriyle günüm güzelleşiyor 😁
Yalnız bu ağırlıkla daha 6 hafta nasıl geçer bir fikrim yok açıkçası 😃 biraz sabırsızlık var sanırım bende de, yine de çok küçük tabi, sağlıkla vaktinde gelsin hepsi inşallah 😁
Bu arada ilk günler diğer sayfada hepimizin tutunup tutunmama durumuna bakıyordum heyecanla, şimdi de foruma girip doğurup doğurmadığımıza bakıyorum 🤣🤣🤣 bugünleri yaşatan Allah’ımıza şükürler olsun ☺
hepinize şimdiden iyi bayramlar dilerim, seneye evlatlarımıza bayramlık alıp giydirmeyi de nasip etsin Rabbim ☺☺☺
Amin inşallah canım, çok güzel ifade etmişsin 🙏🏼

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 130 gün geçti.

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
Sizinle konuştuktan sonra emzirmeye çağırdılar çocuklarıma ilk kez dokundum kucağıma aldım zaman geçirdim onlarla bu bayram en güzel bayram oldu benim için şimdiden yarında gideceğim inşallah 🥰🥰
Ay ne güzel bir haber bu 💕 inşallah en yakın Zamanda evinize de götürmeniz nasip olur 💕

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
246
328
37
Çok sevindim 🤗🤗

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 139 gün geçti.

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
Kızlar herkes pek bir sessiz, nasıl gidiyor bayram? Mutlu bayramlarınız olsun inşallah 🙏🏼
seneye bebişlerimizle foto çekinip biz de bayramda aile fotosu paylaşıcaz inşallah 💓

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.614
1.667
Kızlar biz kuzucuklarımla kavuştuk 🥰
Dün anne bebek uyum odasındaydık bugün çıkışımız onaylandı evimizdeyiz şimdi 🥰 Darısı sizlerin başına sağlıkla doğurup kavuşun miniklerinize inş 😇
Gözün aydın canım. Bayram şimdi gelmiş size😍 Rabbim sağlık versin sana ve kuzucuklarına

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 141 gün geçti.