Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Yeni doğum yapan arkadaşlar hepinize hayırlı olsun. Doğum yapacak olanlara da hayırlı doğumlar diliyorum. Doğum yapalı 23 gün oldu. Doğumdan bir hafta sonra çok kötü hasta oldum. Rahim içi enfeksiyonum vardı. İshal ateş emzirme, aşırı terleme derken Mafoldum. Halen antibiyotik kullanıyorum. Üstelik safra kesemde taş var hamilelikte öğrenmiştim yaşadığım ciddi gaz sancıları sonrası. Dün üç kere peş peşe bu sancıları çekmek zorunda kaldım. Mafoldum. Bu günüme çok şükür. Bebek büyüdükçe benimde keyfim yerine geliyor.

Doğum yapmayan arkadaşlar çok az kaldı herhalde. Allah onlarıda sağ salim kurtarsın. Diğer arkadaşlarla paylaşıma buradan devam edebiliriz. Biliyorum çok yoğun girmeye vakit yok ama. Bilgi paylaşımı açısından iyi olacak

Yarın 1 haftalık olacağız biz. Yeni yeni kendime geliyorum desem yeridir. Başlarda benim ağrımlarım vardı. Bebekle bile tam ilgilenemedim. Annem ve kardeşim yanımdaydı sağ olsunlar. Ancak 3. gün sütüm gelmeye başladı. Mama verdik o zamana kadar. 3 günlükken şüphelendik sarılık başlangıcı çıktı. Şimdi kontrol altında yavrum kan verip duruyoruz😔

Onun dışında düzen kurmaya çalışıyoruz. Biraz uyandırma kısmı sıkıntılı. Memeyi aldırana kadar epey uğraşıyorum. Bazen gece sağarak veriyorum. Inşallah zamanla düzelecek her şey

Sizde durumlar nasıl?
Biz bu gün 21 günlük olduk ilk 10 gün oldukça sıkıntılıydı. Sarılık oldu bir gece hastanede fototerapi aldı yavrum. Sütümü sağıp biberonla vererek besledim ara ara daha çok geceleri 🙂sonra memeyi almaya başladı şimdi emiyor ama evet uyandırmak sıkıntı yarım saat uğraşıyoruz. Özellikle geceleri daha zor oluyor uyandırmak. Yalnız hiç kilo almıyor gibi sanki 😞 Yüzü falan daha toparlandı gibi görünüyor ama bakalım 1. Ay kontrolünde doktorumuz ne diyecek. Bizde de durumlar böyle yani bütün günüm ve gecem uyandır emzir uyut şeklinde gidiyor. Neyse bakalım canları sağolsun da uğraşalım 🤗🤗

Arkadaşlar merhaba ben dün gece doğum yaptım bi anda rahim ağzı kısalması oldu ve açılma olmaya başladı geceye zor dayandı gece acil sezaryene alındım. Akşam üzeri 1 doz ciğer geliştirici vuruldu ikincisi gece vurulacaktı ama maalesef 3te doğuma alındım.. bebeğim şuan küvezde sarılığı varmış fototerapi alıyormuş.. inş. Kısa sürede atlatırız.. burdada erken doğum yapan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum durumunuz nasıl süt çok az geliyor çoğalır inş. 🥺

Kuzum öncelikle hayırlı olsun, 33. Hafta riskli değil , hiç korkma.. iyiki küvözler var, hemencecik toparlanır yavrun . Sen moralini yüksek tut., unutma süt moralle ve sağmayla çoğalacak ve sende o güç var ❤️ Eğer şimdilik az sa sütün, mama verirler, o da bir nevi ilaç, ihtiyacını alıyor bebeğin.. sen şimd güzel günlerin hayalini kur, de ki ohhh sütüm geldi, çok şükür, bebeğimi bekleyeceğim, büyüteceğim.. moral ve mutluluk en önemli şeyler süt süresince.. dışarıya kulaklarını tıka.. gör bak nasıl güzel olacak..
ayrıca yeni doğum yapmışsın, bi kaç saat olmuş, göğsün nemlense sütün gelmiş demektir.. bi kaç damla olsa, o Allah’ın izniyle şifa olacak bebeğine ❤️ Yani varıpta ilk günden 60 Cc süt beklemiyor kimse, kaşığın ucuyla ağzına sürsen o bile yeter 🥰
Güzel anne.. nasıl güzel besleyeceksin bebeğini bak gör.. şifa olsun güzel yavruna ❤️❤️❤️🧿🧿🧿

Arkadaşlar merhaba ben dün gece doğum yaptım bi anda rahim ağzı kısalması oldu ve açılma olmaya başladı geceye zor dayandı gece acil sezaryene alındım. Akşam üzeri 1 doz ciğer geliştirici vuruldu ikincisi gece vurulacaktı ama maalesef 3te doğuma alındım.. bebeğim şuan küvezde sarılığı varmış fototerapi alıyormuş.. inş. Kısa sürede atlatırız.. burdada erken doğum yapan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum durumunuz nasıl süt çok az geliyor çoğalır inş. 🥺
Gözün aydın. Geçmiş olsun canım. Benim sütüm ancak üçüncü günü gelmişti. Iyi yani hemen gelmesi çoğalacak merak etme sen

Hayırlı olsun gözün aydın çabucak atlatırsınız inş. Hiç sıkma canını, süt benimde 3. Gün gelmişti. Ilık duşun çok faydası oluyor.

Öncelikle geçmiş olsun size. Bebeğiniz de eminim en kısa sürede toparlar onlar çok güçlüler çünkü. Allah sağlıcakla evinize götürmeyi nasip etsin inşallah 🤗

Merhaba,
Evladınız sağlıkla kucağınıza gelecek en riskli dönemi atlatmışsınız öyle doğmuş buna da şükür 🤲🏻
Kaç kg doğdu bebişiniz 🤗
Sarılık da gününde doğan bebekler de bile oluyor hiç sıkma canını süt de eltimde gördüğüm kadarıyla 3'üncü günden sonra artıyor sen süt yapıcı çaylar var ondan iç ☺️

Ömürlü olsun bebeğin. İnşallah çabucak toparlanıp bebeğine süt taşırsın ve en kısa zamanda da birbirine kavusursunuz inş

Merhaba,
Evladınız sağlıkla kucağınıza gelecek en riskli dönemi atlatmışsınız öyle doğmuş buna da şükür 🤲🏻
Kaç kg doğdu bebişiniz 🤗
Sarılık da gününde doğan bebekler de bile oluyor hiç sıkma canını süt de eltimde gördüğüm kadarıyla 3'üncü günden sonra artıyor sen süt yapıcı çaylar var ondan iç ☺
Sağol canım inşAllah 🤲 2 kilo doğdu canım ama vermiş 1850 mi ne olmuş ödemi atmış öyle dedi doktor.. 3.günden sonra geliyormuş canım evet ne bulursam süt yapıcı yiycem ❤️

Bebislerin keyfi yerinde cnm.
Ben sicaklardan dolayi cok keyifsizim ,geceleri uyuyamiyorum surekli bas agrisi yasiyorum.
Dogumu nerede yapacaksin?
Cok sevindim iyi olmalarına. Sıcaklar hepimizin sorunu yaz hamileliği gerçekten zormuş. Birde 26 yılın en sıcak yazına denk getirince daha da bir hoş oldu 😀😀😀.Dogumu burada ozel bir hastanede yapacağım. Herşey tamam temizlik yapılacak herşeyi yikamakla geçiyor vaktim

X