Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Arkadaşlar merhaba öncelikle hayırlı olsun Allah evlatlarınızı sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Yanlış anlamıyın ama bişey demek istiyorum.
Tüp bebek başlığı altında Ocak anneleri Şubat anneleri şeklinde konu açmak ne kadar doğru bilemedim 🤷🏼‍♀️
Sonuçta tüp bebek başlığı evlat hasreti çeken insanlarla dolu ve siz bu insanların gözü önünde anne topikleri açıyosunuz bence gebeliğe hazırlık başlığı altında açılsa bu topikler daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Tüp bebek başlığı tüp bebek sürecindekiler için olmalı diye düşünüyorum. Yani gerçekten yanlış anlamayın. Sadece fikrimi belirtmek istedim.

canım benim de 10 güne ancak düzeldiler. Ağlaya ağlaya emzirdim ilk hafta... sen diğer elinle göğsünü tutmaya devam et hiç bırakma. Parmaklarınla c pozisyonunda tut ucunu bebeğe doğru. 3 parmak aşağıda iki parmak yukarıda kalacak. Sütten çokşişkin olabiliyor göğüsler, O zaman da kahverengi kısmı komple alamayabiliyor. azıcık masajla ya da elle sağıp yumuşatırsan o kahverengi kısmı verebilirsin bebeğe. Ağzını tam açması için önce yanağına ya da çenesine falan dokunursan aranmaya başlıyor ağzını kocaman açıp. O sırada bahsettiğim şekilde tutup verebilirsin
bilgi için çok tesekkür ederim canım dediğin gibi sanırım sütten şiş olduğu için alamıyor eme eme baya indirdi sanırım yavas yavas düzene gireceğiz bizde inşallah 🥰
birde göbek bağlarını ne durumda bugun bir damla kan gördüm bu şekilde olmuş korktum bilgisi olan yazabilirim doktora yazacağım şimdi dip kısmı biraz sulu gibi

Eklentiler

• IMG_20200908_093119.jpg
    IMG_20200908_093119.jpg
    77,4 KB · Görüntüleme: 42
bilgi için çok tesekkür ederim canım dediğin gibi sanırım sütte merhaba şiş olduğu için alamıyor eme eme baya indirdi sanırım yavas yavas düzene gireceğiz

evet canım ben de böyle anlatıyorum çözmüş gibi ama yine de benim de Memeyi tutturmak için kriz geçirdiğim oluyor hala... Bir de ben en kolay çözümü çanta pozisyonunda emzirmekte buldum. Hastanede de hrp öyle emzirtiyorlardı eve gelince niye unuttum bilmiyorum, belki bebeğimi kucaklamak istediğimden ama klasikpozisyonda resmen felç geçiriyordum bi anda çanta pozisyonu aklıma geldi bebek içni ee çok rahat oluyor kolay kavrıyor memeyi 👍

kızlar gögüslerimde çok yara oldu doktorumuz kahverengi kısmının tamamını alırsa ne acır ne yara olur dedi ama alamıyor tamamını meleğim hele sonuna doğru iyice ucunu emiyor içim parçalanıyor ama dayanıyorum yeterki beslensinn diye sizde durumr nasıl tamamını kavraayabilen varmı... doğru emzirmeyi öğrenebilen
Bizde ilk hafta göğüs ucu konusunda çok sıkıntılı geçti ama şükür sonrasında yaralar iyileşti, acı kalmadı gibi bişey. Sadece sonlara doğru sanırım göğüs boşalınca sızlama oluyo o kadar. 2.haftada da süt tam ihtiyacı karşılayacak kadar oluşmamıştı büyük ihtimal. Sürekli emmek istedi o yüzden. 2gündür daha iyiyiz sanırım tatmin olmaya başladı.
Yukarıdaki arkadaşa yüzde yüz katılıyorum, 4 senedir aktif olarak emzirme eğitimleri veren bir hemşire olarak ben bu kadar çuvallayacağımı hiç düşünmezdim. Teoriyle pratik çok ama çok farklıymış. Bundan sonra emzirme yönünden kadınları darlamayacağım Allahım söz 🙈

bilgi için çok tesekkür ederim canım dediğin gibi sanırım sütten şiş olduğu için alamıyor eme eme baya indirdi sanırım yavas yavas düzene gireceğiz bizde inşallah 🥰
birde göbek bağlarını ne durumda bugun bir damla kan gördüm bu şekilde olmuş korktum bilgisi olan yazabilirim doktora yazacağım şimdi dip kısmı biraz sulu gibi
Canım hafif kan pıhtısı görmen çok normal düşmek üzere olduğunu gösterir. Sulu kısmı kokla bi kötü kokuyosa enfeksiyon durumu vardır doktora götürmeni öneririm. Kokmuyorsa hiç sıkıntı yok korkma.

Arkadaşlar merhaba öncelikle hayırlı olsun Allah evlatlarınızı sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Yanlış anlamıyın ama bişey demek istiyorum.
Tüp bebek başlığı altında Ocak anneleri Şubat anneleri şeklinde konu açmak ne kadar doğru bilemedim 🤷🏼‍♀️
Sonuçta tüp bebek başlığı evlat hasreti çeken insanlarla dolu ve siz bu insanların gözü önünde anne topikleri açıyosunuz bence gebeliğe hazırlık başlığı altında açılsa bu topikler daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Tüp bebek başlığı tüp bebek sürecindekiler için olmalı diye düşünüyorum. Yani gerçekten yanlış anlamayın. Sadece fikrimi belirtmek istedim.
Haklısınız tabiki ama şöyle söyleyeyim size, bizim de serüvenimiz henüz gebe değilken burada başladı, burada tanıştık hepimiz. İlk konumuz mesela, “kanda bhcg pozitif olup kalp atışını bekleyenler” idi. Kötü bi tevafuk olarak da konuyu kuran arkadaşımız kalp atışını göremedi malesef. Bi ara bende sizin gibi düşündüm ama bu konuya o kadar güzel Mesajlar yazıldı ki, yazdıklarınızı okudukça umut doluyorum motive oluyorum diyen. İlk sayfada göreceksiniz kiminin ilk denemeydi kiminin 6.denemesi.
Bu arada doğum yapmayan birkaç arkadaş kaldı, onlarda doğursun ilk heyecanlar bi atlatılsın zaten eskisi gibi üst kategoriye çıkmaz artık bu topik :))
Rabbim herkese misler gibi bebiş kokusunu nasip etsin inşallah. Bu yazdıklarımız da umut olsun herkese. Tüp bebek bebikleri başlı başına umut dolu mucize ❤️

kızlar gögüslerimde çok yara oldu doktorumuz kahverengi kısmının tamamını alırsa ne acır ne yara olur dedi ama alamıyor tamamını meleğim hele sonuna doğru iyice ucunu emiyor içim parçalanıyor ama dayanıyorum yeterki beslensinn diye sizde durumr nasıl tamamını kavraayabilen varmı... doğru emzirmeyi öğrenebilen
Valla bizim 27 gün oldu ne yaram geçti ne acısı ve o kısmı tam kavrayamıyor imkansız bence, bide benim göğüs ucu biraz büyük zor oluyor. Yarım saatte bi memede oldukları için iyileşmeye vakitte kalmıyor

Benimde ilk hafta gogus uclarim catlamisti aciyordu, dayanamayip gumus kapaklardan aldim, hergun gece gunduz takiyorum faydasini gordum, birkac saat ara verdigimde lansinoh krem suruyorum o da rahatlatiyor, catlaklariniz varsa cok dikkat edin oradan iceriye bakteri girince mastit olusuyor antibiyotik gerekiyor, ben bu durumdan cok korkuyorum.

Teşekkür ederiz öncelikle tedavi sürecindeyseniz Rabbim size ve diğer tüm arkadaşlara nasip etsin. Hassasiyetinizi anlıyoruz elbette aynı yollardan geçtik.Bizler normal gebe kalan anneler değiliz ki. Zaten bu sayfa içerisindeydik her şeyi burada paylaştık. Arkadaşımın dediği gibi zor aşamalardan geçtik ve başka zor bir aşamaya geldik. Hep beraber birbirimize destek vererek ilerledik.
Hamile kalmakla bitmiyor olay çok daha endişeli bir sürece girdik.
Sizin mantığınızla ilerlersek eğer başlığın genel adı tüp bebek. Tüp bebeğe hazırlık değil ki. Tabii olarak bunun sonucuda konuşulacak. Hem olumlu hem olumsuz.
Biraz da nereden baktığınızla ilgili. Başka birine umut olur belki yazdıklarımız. Pes etmezler devam ederler. Mesela kendimden örnek verirsem 4. denemem. Çoktan vazgeçtiğim, üzerine başka tedaviler denediğim tek kalan dondurulmuşum bana evlat oldu. Başka olumsuzluklarla beraber tam bir mucize yani. Mucizelere inanmayı hatırlatıyoruzdur belki kimbilebilir

Benimki bu ara özellikle yapıyor gibi bir sıkıştırıyor damağında yaş gelecek gözümden o denli acıyor😓Krem, zeytinyağ falan sürüyorum ama etki etmeden diğer emme faslı geliyor. Acısında da değilim dediğiniz gibi sonrasından korkuyorum emzirmeye etki edecek diye

Teşekkür ederiz öncelikle tedavi sürecindeyseniz Rabbim size ve diğer tüm arkadaşlara nasip etsin. Hassasiyetinizi anlıyoruz elbette aynı yollardan geçtik.Bizler normal gebe kalan anneler değiliz ki. Zaten bu sayfa içerisindeydik her şeyi burada paylaştık. Arkadaşımın dediği gibi zor aşamalardan geçtik ve başka zor bir aşamaya geldik. Hep beraber birbirimize destek vererek ilerledik.
Sizin mantığınızla ilerlersek eğer başlığın genel adı tüp bebek. Tüp bebeğe hazırlık değil ki. Tabii olarak bunun sonucuda konuşulacak. Hem olumlu hem olumsuz.
Biraz da nereden baktığınızla ilgili. Başka birine umut olur belki yazdıklarımız. Pes etmezler devam ederler. Mesela kendimden örnek verirsem 4. denemem. Çoktan vazgeçtiğim, üzerine başka tedaviler denediğim tek kalan dondurulmuşum bana evlat oldu. Başka olumsuzluklarla beraber tam bir mucize yani. Mucizelere inanmayı hatırlatıyoruzdur belki kimbilebilir
İnşallah umut olur canım. Allah size ve evladınıza sağlık sıhhat versin inşallah. Dediğiniz gibi hamile kalmakla bitmiyor bu süreç. Zorlu ve sıkıntılı bir yol Allah tüm bu yolda olanların yardımcısı olsun 🤲🏻💚

Bizde kolay gelmedik bu yollara, oh hamile kalıp zırt diye paylaşmadık yani.. neticede hepimiz tüp bebekliyiz, hepimizin geçmiş sıkıntıları çok fazla. Emin olun ki bir çok kişiye umut oluyor üzüntüden ziyade..
ayrıca süreç ile ilgili yazan, Bilgi almak isteyen kişilere de yardımcı olduk..
hatta sizin gibi düşünüp, ilk grubu meşgul etmeyip (kanda bhcg görüp kalp atışı bekleyenler) bu başlığa geçtik..
kendini üzgün hisseden de bir zahmet okumasın yani. Biz de ilk defa bu günlere geldik, Allah isteyen herkese nasip etsin., süreci de birlikte devam eden arkadaşlarla birbirimize destek verip geçirdik..
Allah isteyen herkese maddi manevi kolaylaştırsın, sağlıkla kucaklarına aldırsın, hepimizin duası budur..
bu arada bu isteğini editörlere iletirsen belki başlıkları taşırlar, ya da bir düzenleme yaparlar.. ama unutma ki, hiçbirimiz kucağımıza almadan inanamadık ne olduğuna.. yani normal hamilelerin anneliğe hazırlığı ile tüp bebeklerin doğuma hazırlığı aynı olmuyor kesinlikle..
Allah herkesin evladını bağışlasın 💐

hay ağzına sağlık 😘💐💓

Cok guzel yazmissin canim, ozellikle son cumlen 😍 Benimde 3.denememdi ve son 2 dondurulmus embriyomdu, hic umudum yoktu, tutmazsa en basa donecektim, burada yazilanlari okuyarak pes etmeyip umut tazeleyen arkadaslar var elbette. Hem pozitif sonuc alanlarin sureci bu, umutsuz yazilar degil.

Bence çok doğru bir yerde canım çünşğ tüp bebek denemesi yapan yada yapmayı düşünenler için umut artırıcı bir grup olmuş bende bilerek tüp bebek kısmına vurdum hamile kalan arkadaşlar varmı kaçıncı gebelik diye baktım iyi oluyor iyi geliyor insan Allah hepsinin sağlıkla kucağına aldırsın Allah kimseyi evladını beklemekle sınamasın İnşaALLAH beklemek çok zor heleki etraftan hamilelik haberleri duydukça kalp öyle acı çekiyor ki

Benimde ilk hafta gogus uclarim catlamisti aciyordu, dayanamayip gumus kapaklardan aldim, hergun gece gunduz takiyorum faydasini gordum, birkac saat ara verdigimde lansinoh krem suruyorum o da rahatlatiyor, catlaklariniz varsa cok dikkat edin oradan iceriye bakteri girince mastit olusuyor antibiyotik gerekiyor, ben bu durumdan cok korkuyorum.
Lansinoh kullanıyorum geçici rahatlatıyor benim yaranın kapanması lazım. Gümüş kapak içinde geç mi kaldım diye düşünüyorum. Mastit geçen hafta oldum zaten şiddetli titreme ateş.çok kötü bişeymiş.mecburen antibiyotik kullandım.

Lansinoh kullanıyorum geçici rahatlatıyor benim yaranın kapanması lazım. Gümüş kapak içinde geç mi kaldım diye düşünüyorum. Mastit geçen hafta oldum zaten şiddetli titreme ateş.çok kötü bişeymiş.mecburen antibiyotik kullandım.
Geçmiş olsun canım, gümüş kapak için geç değil bende çatlaklar oluştuktan sonra başladım, faydasını gördüm.

X