Çene Estetiği Ağzım her yıl daha çok yamuluyor :(

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Ben de merak ediyorum. Benim de çenemin ucu bir tarafa doğru kaymış durumda. Kimse farketmiyor henüz ama daha da ilerlemesinden korkuyorum çünkü önceki fotoğraflarıma baktığımda yamukluk vs göremiyorum, büyük ihtimal daha sonradan olmuş. Ve bu yamukluk çenemi daha uzun yapıyor gibi geliyor bana.
Kapanma konusunda ağzımı normal bir şekilde kapatabiliyorum bariz bir kapanmama durumu yok ama yamuk olan tarafta sanki dişlerim üstüste biniyor gibi hissediyorum. Bu sorundan muzdarip olanlar çene asimetrisini nasıl farkettiklerini söylerlerse çooook iyi olur.
Son diş muayenemde doktoruma da sordum çok kısa bir şekilde. İnceledi biraz, kararsız kaldı gibi, sonra önemli bir sorun yok dedi. Bu evet biraz kayma var ama önemli değil demek herhalde:/ Tamam şimdi böyle olabilir ama ileride daha da kayacak mı Allah bilir. Ciddi ciddi düşünmeye başladım ben de bu çene olayını. :KK12:
20lik disler diz düzenini bozar belkide cenene bile etkisi oabilir kardes. Film cektirdin mi?doğustan altta fazla disin bile olab,iliyor o öbür dislerini ve cene yapını bozabilr

Arkadaşlar benimde yüzümün sağ tarafı sol tarafına göre farklı duruyo fakat çenemde bi yamukluk göremiyorum resimlerde de yok aynada da fakat yanaklarım birbirinden farklı duruyor. Dişlerim de düZgün kapanıyor. Bahsettiğiniz bu yamukluk bakınca çenede görülebilen yamukluk mu ? Çenede sorun olduğunu nasıl anlayacağız ?
Belkide benim gibi çirkin bir burnun vatrdır :KK43: yüz simetrisini acayip etkiliyor :KK43:

20lik disler diz düzenini bozar belkide cenene bile etkisi oabilir kardes. Film cektirdin mi?doğustan altta fazla disin bile olab,iliyor o öbür dislerini ve cene yapını bozabilr
Aaa bu hiç aklıma gelmemişti:oha:
Yalnız doğru olabilirsin. Gerçekten yirmilik dişlerim iki tarafımda da var ve alt çenem küçüklüğümden beri dar alt dişlerim hep çaprașık. Peki benim nereye gitmem lazım, ortodonti cerrahına mı yoksa herhangi bir diş hekimi de anlar mı?

Aaa bu hiç aklıma gelmemişti:oha:
Yalnız doğru olabilirsin. Gerçekten yirmilik dişlerim iki tarafımda da var ve alt çenem küçüklüğümden beri dar alt dişlerim hep çaprașık. Peki benim nereye gitmem lazım, ortodonti cerrahına mı yoksa herhangi bir diş hekimi de anlar mı?
Basta gelmez tabi ^^ benimde ön d,islerim inc gibiydi masallah ama 20likler ittirince biri ötekinin üstüne bindi. Benimki pek çirkin gözükmüyor ama direk kendini cok inceleyen biri olarak bana batıyo benimkisi . Sen Önce devlet hastanesinde bi disciye git bence özele falan ugrasma masraf etme en basta. Film milm ne cekilecekse ordakine yaptırırsın o sana bir tehis koyar koyamazsada ortodontilik birsey varsa onlar yönlendiriyor bence

Basta gelmez tabi ^^ benimde ön d,islerim inc gibiydi masallah ama 20likler ittirince biri ötekinin üstüne bindi. Benimki pek çirkin gözükmüyor ama direk kendini cok inceleyen biri olarak bana batıyo benimkisi . Sen Önce devlet hastanesinde bi disciye git bence özele falan ugrasma masraf etme en basta. Film milm ne cekilecekse ordakine yaptırırsın o sana bir tehis koyar koyamazsada ortodontilik birsey varsa onlar yönlendiriyor bence
Çok sağol ya. Mesajını gördükten sonra aldım hemen randevuyu. Devlet hastanesi genel diş hekimliğinden. Aylar sonra alabilirim diye düşünüyordum ama birkaç gün sonrasına bulabildim şaşırttı beni:) Sen bana daha sık böyle önerilerde bulun bundan sonra:KK200:

Çok sağol ya. Mesajını gördükten sonra aldım hemen randevuyu. Devlet hastanesi genel diş hekimliğinden. Aylar sonra alabilirim diye düşünüyordum ama birkaç gün sonrasına bulabildim şaşırttı beni:) Sen bana daha sık böyle önerilerde bulun bundan sonra:KK200:
Faydalı olabildiysem arkadaşım, ne mutlu bana ^^ Gelismelerden haberdar et tamam mı? Eğer doktorlar hakkında güven veren güzel bilgiler edinirsen cimrilik yapma hemen bizle paylas

Hahaha tamam kız söz cimrilik yapmam, sıcağı sıcağına sıcağına paylaşırım günlük gibi:KK66: Fiyatlardan falan da haberdar ederim elimden geldiği kadarıyla. Ben de öğrenciyim, umarım çok tuzlu değildir şu diş meseleleri..

Merhaba kızlar, nihayet bugün diş hekimine gidebildim.
Çenemde kaymadan şüphelendiğimi, alt çenemin dar olduğunu yazmıştım. Öncelikle genel diş kliniğine gittim. Ortognatik cerrahi bölümüne değil. Şikayetlerimi doktora aktardım. Birkaç dakika dişlerimi, çenemi muayene ettikten sonra bir sorunum olmadığını, yalnızca diş sıkma durumunda rahatsız olabileceğimden bahsetti. Tel konusuna hiç değinmeyince de ben sordum, alt dişlerim çok sıkışık, tel taktırmalı mıyım sizce diye. Bunu da tel biraz daha estetik amaçlı olur takılacaksa, aşırı bir problemin yok diye cevapladı. Ve çenem de kaymaya devam etmezmiş, öyle bir durum anatomik olarak mümkün değilmiş.
Kısaca, bu görüşme hiç içime sinmedi. Çenemde gözümle görebildiğim - fotoğraflarda daha bariz hatta- bir asimetri var. Hatta kapanma konusunda da biraz sıkıntı yaşıyorum gibi, sağ tarafımda dişler üstüste biniyor gibi hissediyorum ağzımı kapatınca. Ama doktora göre de hiçbir problem yok.Kafam karıştı. Böyle peşini bırakmak istemiyorum yine de. Bir de ortodondiste görüneyim, mümkünse özel bir yerde diyorum.Bildiginiz iyi bir çene cerrahı/orthodontist varsa isimlerini beklerim kızlar.Karışık olduysa kusura bakmayın,ne yapacağımı bilmiyorum şu an.

Alt cenem ust ceneme gore ondeydi ve asimetri mevcuttu. Bu yuzden alt cene ucu kirilip torpulendi.
Kizlar bu konuda dertliyseniz korkmayin ağrıdan sizidan. Inanin cok kafama takmistim bu cene mevzusunu. Her gun internette arastirma yapmak ya da aynaya bakamamak fotograf cektirmemek izdirap olmustu artik bana. Ustune bir de asimetri varolunca tek kacis ameliyatti. Benim gibi bu sıkıntıyı cekenler iyi anlar beni. Suan sargida oldugum için sonucu ben de bilmiyorum.

Alt cenem ust ceneme gore ondeydi ve asimetri mevcuttu. Bu yuzden alt cene ucu kirilip torpulendi.
Kizlar bu konuda dertliyseniz korkmayin ağrıdan sizidan. Inanin cok kafama takmistim bu cene mevzusunu. Her gun internette arastirma yapmak ya da aynaya bakamamak fotograf cektirmemek izdirap olmustu artik bana. Ustune bir de asimetri varolunca tek kacis ameliyatti. Benim gibi bu sıkıntıyı cekenler iyi anlar beni. Suan sargida oldugum için sonucu ben de bilmiyorum.
Geçmiş olsun. Hangi doktor yaptı ameliyatı? Çene konusunda pek paylaşım yok, gelişmeleri paylaşın bizimle.

Ben de doktoru merak ettim. Kafama takıyorum bu konuyu aynı senin gibi, gerçekten bunaltıyor bazen. Doğru doktoru bulabilirsem ameliyat olmak isterim açıkçası.

Dış durumun tel mı vardı

Bende cift cene ameliyatı oldum muzaffer çelik doktorum ve cok memnun kaldim muayene olmanızı tavsiye ediyorum. Ozelden paylasabilirim sizinle tecrübelerimi falan.
duygu hanım mrh. özelden benimle paylaşabilir misiniz acaba? bende çift çene düşünüyorum ve doktor araştırıyorum da.

Ben de doktoru merak ettim. Kafama takıyorum bu konuyu aynı senin gibi, gerçekten bunaltıyor bazen. Doğru doktoru bulabilirsem ameliyat olmak isterim açıkçası.
Merhaba, sonuçları paylaşır mısın özelden kardeşimde ameliyat olmak istiyor

Konuyla ilgili bilgim yok ama bir tanıdığım bahsetmişti ağzı sadece sağa ya da sadece sola açarak konuşma problemi olan ve konuşmadığı zaman da yine yüzünde asimetri belli olan birinde asıl nedenin omurgadaki eğrilik yani skolyoz olduğu tespit edilmiş ve tedavi sonrası çene düzelmiş. Bu konuyu görünce direkt aklıma geldi. Sebebi bulunamayan kişiler bi fizik tedaviye görünebilir en azından omurgada sorun olup olmadığından emin olunmuş olur. Geçmiş olsun herkese.

Arkadaşlar bende aynı konudan muzdaribim alt cenemin geride olduğunu söylemişti doktor ama bariz asimetri var yüzümün bir tarafı diğer tarafına göre daha çirkin 12 yasimda dış çektirdim babam sağolsun ilkel bir dişçiye götürmustu beni çürük disim yerine sağlam dişimi çekti üstüne birde çürük olanı çekince kocaman boşluk oluştu sol alt tarafta sol üstte de yine 15 yaşımyaşımda çürüten dolayı 2 eksik var sağ altta da yine 2 boşluk var cenem bundan dolayı kaymış diye düşünüyorum bugüne kadar maddi imkanım hiç olmadı ama kafama o kadar takıyorum ki ne foto çekinmek nede aynaya bakmak istemiyorum gerçekten bu durumu yaşayanlar anlar

X