Ağzımda diş kalmadı implant mı tek çarem??

Gonca0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
904
553
34
Kizlar mrb.. hamileliğimde 7-8 dişimi kaybettim dış kalmadı ağzımdan nerdeyse..ağzımda olanların yarısi dolgu yarışsi da kanal tedavisi.. sağlam ve işlem hiç yapilmamis 7-8 dişim kaldı .. çocukluğumdan beri çekiyorum ama hamile kalınca iyice gitti o kadar dikkat etmeme rağmen.. ömrüm discilerde gecti....gttigim bir iki tane farklı doktor var hepsi farklı bir şey öneriyor.. genelde implant öneriyorlar ama.. çevremde implant yaptırıp memnun kalan olmadı açıkçası hiç düşünmüyorum yaptıranlar ya enfeksiyon kaptı ya kullanamadı o dışı .. köprü yaptırmayı düşünüyorum açıkçası ama şuana kadar hiç dış yaptirmadigim için de araştırma evresindeyim.... köprü veya implant yaptırıp memnun kalan ,kalmayan var mı..on dişlerim duruyor.. sadece arkada olanların çoğu gitti .. dış rengim yapım da fena değil görünüş olarak.. komple hepsini yaptırıp takma diş gibi olsun da istemiyorum ..yaptırıp da gerçekten doğal olan çok az ksiiyi gördüm.. kalan dişler on yirmi sene daha dayanır dedi doktorum .. implant istemiyorum .. köprü yaptırsam pişman olur muyum?????

Sonradan yapılan bütün dişlerde sıkıntı oluyor malesef benimde 15 e takıp dışım yapılı her şeyi tam otursa yemek artığı sorunu oluyor özellikle köprüde agiz dusuna kadar aldım bu seferde agiz dusu yapışkan özelliğini kaybettirir düşürüyor yine en iyisi implant 2 adette implant dışım var diğerlerine göre daha kullanışlı

Sonradan yapılan bütün dişlerde sıkıntı oluyor malesef benimde 15 e takıp dışım yapılı her şeyi tam otursa yemek artığı sorunu oluyor özellikle köprüde agiz dusuna kadar aldım bu seferde agiz dusu yapışkan özelliğini kaybettirir düşürüyor yine en iyisi implant 2 adette implant dışım var diğerlerine göre daha kullanışlı
Annem yıllar önce porselen yaptırmıştı .. sanırım o da köprü gibi yapılıyor implant değildi .. uzun süre kullandı ...bilemiyorum kararsızım :KK43:

Canim porselen de aynı aslında bazısı tekli oluyor ki benim önerim tekli ama bazı dişler in koku bile kalmıyor tekli çok zor ihtimal o yüzden en iyisi sen implanta yogunlas en uzun ömürlü ve kullanışlıdır o bende çoğunu hamilelikte kaybettim . Diş çok zor gerçekten sizi çok iyi anlıyorum acele karar vermeyin iyice araştırın

Kaplama yapılan implanttan daha iyi olmaz az bir sağlam dişiniz var onlarda kesilip küçültülüp yapılması lazım. İmplant yaptıran çevreniz demek ki iyi bir bakım yapmamışlar sonuçta kendi dişleri de olsa düzgün bakım yapılması lazım.

İmplant olmayan dişlerinizin yerine yapılacak. Köprü sağlam disinizde kesip onun üstüne kaplanacak. İyi discilerin hiçbiri köprüye yönlendirmez
Benim bir disim implant. İstanbul Bahcesehir'de yaptırdım. Senelerdir hiç şikayetim yok.

Kizlar mrb.. hamileliğimde 7-8 dişimi kaybettim dış kalmadı ağzımdan nerdeyse..ağzımda olanların yarısi dolgu yarışsi da kanal tedavisi.. sağlam ve işlem hiç yapilmamis 7-8 dişim kaldı .. çocukluğumdan beri çekiyorum ama hamile kalınca iyice gitti o kadar dikkat etmeme rağmen.. ömrüm discilerde gecti....gttigim bir iki tane farklı doktor var hepsi farklı bir şey öneriyor.. genelde implant öneriyorlar ama.. çevremde implant yaptırıp memnun kalan olmadı açıkçası hiç düşünmüyorum yaptıranlar ya enfeksiyon kaptı ya kullanamadı o dışı .. köprü yaptırmayı düşünüyorum açıkçası ama şuana kadar hiç dış yaptirmadigim için de araştırma evresindeyim.... köprü veya implant yaptırıp memnun kalan ,kalmayan var mı..on dişlerim duruyor.. sadece arkada olanların çoğu gitti .. dış rengim yapım da fena değil görünüş olarak.. komple hepsini yaptırıp takma diş gibi olsun da istemiyorum ..yaptırıp da gerçekten doğal olan çok az ksiiyi gördüm.. kalan dişler on yirmi sene daha dayanır dedi doktorum .. implant istemiyorum .. köprü yaptırsam pişman olur muyum?????
En iyisi implant. Enfeksiyon kapanlar temiz bakmamış olabilirler. Benim bildiğim herkes implanttan çok memnun.

Benimde sadece öndişlerim kalmıştı hemen hemen geçen yıl alt dişlerim implant yapıldı 4 adet . kalan dişlerim ise inceltilip zirkonyum kaplama oldu. köprü olan da var üstte. hem yapım aşaması olarak hem de sonrasında en rahat ettiğim dişlerim implant olanlar. kaplamalar da sızlama vs oluyor ara ara . o yüzden iyi bir klinikte implant yaptırmanızı öneririm.

Merhaba İstanbul’da yaşıyorsanız hangi klinikte yaptırdınız dişlerinizi öğrenebilir miyim?

X