Ah Benim tüp bebek hikayem

Evet kesınlıkle katılıyorum size. Bebeği yaşatmak da onun ıcın cabalamak da bir emek. Ama tüp bebek surecınde o kadar fazla ekstra hormon yuklenıyor ki herkese farklı etkı yaptıgını dusunuyorum. Öyle ki ben sonuc olumsuz da olsa tüp bebegi bir daha denememeyi dusunmustum.
Dedıgım gibi herkesi cok farklı etkıleyen bir süreç. Kimisini daha az kimisini daha cok yıpratıyor. Suan bende 6. Haftamdayımöaz bir lekelenmem oldu proluton iğne verdi bana da doktorum. Yani mucadeleye devam. Allah deneyenlerin isteyenlerin herkesin dualarını kabul etsin inşallah

Canim yazini okudum bende bir asilama ve bir tup bebek yaptirdim ama yazina cok katilamadim. Bende isterdim kendiligimden hamile kalmayi ama malesef bazen hayat bize duz yol yerine merdiven sunuyor. Yine sukretmelisin ve sukretmeliyiz ki ilk tup bebekte olumlu sonuc aldik. Yazinda katilmadigim konu da bu aslinda. Ucuncu, besincu tup bebek denemesini yapan arkadaslar var onlar napsin ? Daha ilk tup bebekte olumlu sonuc alindigi halde yorgun dusmek bana biraz farkli geliyor. Ben butun ignelerimi kendim yaptim. Her yaptigim igneyi canim yansa da mutlulukla yaptim cunku hepsi bana umut isigiydi. Ve su an diyorum ki tup bebek asamasi yani o igneler basit zamanlarimmis. Bence en zor olani o hamileligi saglikli ilerletip dogum yapabilmek. Tup bebek ignelerini oluyorsun bitiyor ki Allah kimseye yasatmasin ben 6 haftada kanama yuzunden surekli hastaneye kaldirildim ve 12 haftaya kadar da ekstra dusuk ignesi kullanmak zorunda kaldim. Hergun kanamam vardi. Uzun lafin kisasi demem o ki tedavide bir amacin var o amac ugruna mutlulukla bu yolda yuruyorsun ama sonrasi ? Once hcg artis takibi, kese gorundu mu gorunmedi mi, kese olmasi gereken yerde mi, ici bos mu dolu mu, kalbi atiyor mu, saglikli gelisiyor mu, ikili testi, ayrintilisi derken insani yipratan bu surec. Ben 45 kiloyla dolmuslarda ayakta tek basima doktora gittim geldim, ne benim ailem ne esimin ailesi biliyordu. Esimle ben tek basimiza bu maddi manevi sorumlulugu ustlendik. Tek basima kimseye ses etmeden dusuk riskiyle hastanede yattim herkesin annesi yanindayken annem kalp hastasi diye ina soyleyemedim kendim gozyasimi sildim toparlandim :) Ben bu gucsuz ciliz halimle bu yolda tek basima savasmissam eminim bircok arkadasimiz da savasacaktir. Guclu olmak zorundayiz. Allahim ikinci, ucuncu tup bebek denemesi yapan arkadaslarimiza guc kuvvet versin, versin ki hepimize umut isigi olsun. Eger ilk tup bebek denemesinde tuttugu halde yorgun dusersek ileride anne olma gucunu kendimizde nasil bulacagiz ? Anneleri en cok uzen sey bebeklerinin sagligidir. Eger bebeklerinde risk olursa iste o zaman anne yorgun duser. Bebege ulasilacak yolda cekilen cileler kutsaldir biran once toparlamalisin kendini, igneleri ve o tedavi gunlerini de gulumseyerek hatirlamalisin :KK200:

Kendi kendime söz vermiştim. Başımdan geçenleri detaylariyla tek tek yazıcam diye. Cunku buralari o kadar cok okudum ki okumadıgım topic kalmamıstır dıye dusunuyorum. 2 senelik evli ve hiç korunmamış bir cift olarak hamile kalamadıgım her ay paniklemeye baslamıstım. Yaşların da payı var tabi 33-38...Yumurtlama günlerimi takip etmeye ve o günlerde ilişkiye girmeye basladık. Ama nafile... sonra doktorumun da tavsiyesiyle aşılama denemeye karar verdik ve benım de iğne serüvenim baslamıs oldu. Şimdi ki aklımla keşke hiç aşılamayla vakıt kaybetmeseydım diye dusunuyorum. Tabi ki bu benım yaşadıklarım. Mutlaka aşılamadan da memnun kalmıs kısıler vardır ama tutma oranı neredeyse normal ilişkiyle aynı. Gonal f ignelerıne basladım ve doktor asılamamı yaptı. İzmirde yasıyoruz bu arada baya tanınmıs ve iyi bir doktor yaptı. Ama malesef tutmadi. Ve o ilk yıkım. Hele hele catlatma iğnesinin etkısının gecmesını bekeleyemedwn test yapıp cıft cızgı gören sabırsızlar anlayacaktır durumun acımasızlıgını. Yaza giriyorduk ve kendı kendıne denemeye karar verdık. Ben o sıralarda tüp bebek işlemının bu kdr zorlu bır surec oldugundan bi haberdim ve eylul ayını beklemeye basladm tüp bebek ıcın. Etlül geldi çattı bu sefer doktorumu degıstırmek istedim nedensizce. Aslında memnundum ama olumsuz sonuc alınca içim almadı sanırım. Önce klasık testler eşimin ve benım. Benım hersey normal görunyordu pko baslangıcı var dedı doktorum ama hamılelıge engel degıl dedı. Esımde de hareketsızlık cıktı. Tipik sorunlar anlayacagınız. O biraz vitamin destegıne basladı bende igneleri vurulmaya. Ah o igneler. Baslarken bu kadar olacaklarını tahmın etmedıgım o igneler. Kutu kutu ılaclarla eve döndum. Yumurta toplama gunune kadar sanıyordum ki yumurta toplandıktan sonra hersey bitecek:) meger esas olay ondan sonra baslıyormus. Yumurtalarım toplandı 5 i döllendi. 4 tanesi yasayabıldı ve pgt ye gönderdık. Ve oradan sadece 1 adet aa kalıte embrıyom geldı.
Artık tek embryom vardı ama gucluydu savascıydı. Bir ay bekledık rahmi dinlendırmek adına. Bu esnada igneler ilaclar tam gaz devam. Ve buyuk gun geldi.
Doktorumun güleryuzuyle embryoyu olması gereken yere gönderdıler. Ve yine kutu kutu ilaclar ıgnelerle eve döndum. Ve bitmek bilmeyen o 12 gun basladı. Bu donemde clexan, prolutex, crinone jel ve gunde 5 adet estrofem kullandım.
Ilk gunlerde estrofem midemi inanılmaz bulandırdı ve neredeyse psikolojımı alt ust etti. Sıcaklar mı basmadı, karamsarlıklar mı gelmedi, gelen geldi yani öyle söylıyım.
Bid hafta sonra catlatma ignesi verdi. Ah o catlatma ignesine ne kufur etmıstım. B hcg mi yükseltti asılamada beni kandırdı diye.
Ama yine aynı seyı yaptım. Catlatma ignesınden 6 gün sonra tahlil yaptırdım.
2 gun erken yaptırmıstım ama olsundu en azından bir fikrim olacaktı.
Test sonucunu aldm ama acıp bakamıyorum öyle bir heyecan. Bakmamla 194.3 ü görmem bir oldu. Ama sevınemedım cunku otivielle ignenın beta hcg yi yukselttıgını bılıyordum.
Ama ne kdr yukseltırdı? Onu bulamıyordum internette. Doktoruma soyledım. Sonuc cok iyi ama sen yine de ctesi yaptır gel dedi. Haydaa o 2 gun asla gecmek bılmedi. Ve en sonunda bu sabah gittim kan verdim. 370 di sonuc yani olması gerektıgı gibi 2 ye katlanmıstı. Doktorum elımı sktı tebrıkler dedı o anda ıcımden ılık ılık bıseyler aktıgına yemın ederim.
Bir daha test yapmamamı cuma gunu keseyi görmek ıcın gelmemı söyledi. Yani önumde yine stresli bir 6 gün var:)
Bu dönemi yasayan yasayacak olan arkadaslara seslenıyorum. Bol bol dua edin ve hayırlısını şsteyin derim.
İgneler mi? Hala devam edıyormuusum:) iğneci oldum artık. Eskıden sırıngayı görmeye tahammulum olmazdı.
Ah ah...
herkes dilegıne en kısa zamanda kavussun. Ve ne olursa olsun guclu olsun. Cunku kadınlar kesınlıkle cok guclu. Bu tedavıyı bır erkegın kolayca kaldırabılecegını hıc sanmıyorum.
tebrik ederim canım ayrıca duygularını paylaştığın için tebrik ederim çok güzel anlatmışın benimde ilk tedavimde tuttu . meleğim geldi .hayatımı değiştirdi ama ben bebek olmadan önce araştırıyordum bebek olduktan sonra hiç yazmadım duygularımı şimdi ikinci çocuğumu düşünüyorum tekrar okumaya başladım keşke duygularımı yazsaydım başkalarına umut olsaydı .

Az daha bekle canım 5. Gün ise 9. Güne geldınde kan yaptır 8 de bile cıkar . Normal kosullarda adet donemi geldıgı için normal adet donemi gectı bende o agrılar da gectı. Belirti arama canım.. Hayırlısı inşallah
Az daha bekle canım 5. Gün ise 9. Güne geldınde kan yaptır 8 de bile cıkar . Normal kosullarda adet donemi geldıgı için normal adet donemi gectı bende o agrılar da gectı. Belirti arama canım.. Hayırlısı inşallah
Sağol canımsın, allah razı olsun inşallah bu ağrılar bebegimin bana sımsıkı tutukluğuna işarettir, bu korkularımızın, emeklerimizin, sabrımızın, dua ve umutlarimizin, karşılığını Rabbim bebeklerimizi Sagsaglim kucagimiza alarak versin inşallah ,cevap yazdigin için ayrıca sağol ....

tebrik ederim canım ayrıca duygularını paylaştığın için tebrik ederim çok güzel anlatmışın benimde ilk tedavimde tuttu . meleğim geldi .hayatımı değiştirdi ama ben bebek olmadan önce araştırıyordum bebek olduktan sonra hiç yazmadım duygularımı şimdi ikinci çocuğumu düşünüyorum tekrar okumaya başladım keşke duygularımı yazsaydım başkalarına umut olsaydı .
bende hep bir yorum arıyorum acaba ne diyorlar nasıl yazıyorlar diye o yüzden hepsini okuyorum mutlu olanlar yazsın da bizde ona göre yolumuzu çizelim

bende hep bir yorum arıyorum acaba ne diyorlar nasıl yazıyorlar diye o yüzden hepsini okuyorum mutlu olanlar yazsın da bizde ona göre yolumuzu çizelim
ben yorumları okuyunca şoka girdim ben keşke tedavi aşamasında takipteydim ama tedavi sonrasında çocuğum olunca tamamen bıraktım ikinci çocuk düşününce okumaya başladım okuyunca da üzerimde bi sorumluluk hissettim gerçekten bu bebek isteğinin yeri hiç dolmuyor tedavi aşaması çok yorucu ne yapacağını,hangi doktora güveneceğini bilmiyor insan ,tedavi hakkında kafana takılan birşey olursa dilimin döndüğü kadar anlatırım canım dualarımdasın tüm olmayanlarla birlikte rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun

Sağol canımsın, allah razı olsun inşallah bu ağrılar bebegimin bana sımsıkı tutukluğuna işarettir, bu korkularımızın, emeklerimizin, sabrımızın, dua ve umutlarimizin, karşılığını Rabbim bebeklerimizi Sagsaglim kucagimiza alarak versin inşallah ,cevap yazdigin için ayrıca sağol ....
inşaallah kucağına sağlıkla alırsın canım

Canim yazini okudum bende bir asilama ve bir tup bebek yaptirdim ama yazina cok katilamadim. Bende isterdim kendiligimden hamile kalmayi ama malesef bazen hayat bize duz yol yerine merdiven sunuyor. Yine sukretmelisin ve sukretmeliyiz ki ilk tup bebekte olumlu sonuc aldik. Yazinda katilmadigim konu da bu aslinda. Ucuncu, besincu tup bebek denemesini yapan arkadaslar var onlar napsin ? Daha ilk tup bebekte olumlu sonuc alindigi halde yorgun dusmek bana biraz farkli geliyor. Ben butun ignelerimi kendim yaptim. Her yaptigim igneyi canim yansa da mutlulukla yaptim cunku hepsi bana umut isigiydi. Ve su an diyorum ki tup bebek asamasi yani o igneler basit zamanlarimmis. Bence en zor olani o hamileligi saglikli ilerletip dogum yapabilmek. Tup bebek ignelerini oluyorsun bitiyor ki Allah kimseye yasatmasin ben 6 haftada kanama yuzunden surekli hastaneye kaldirildim ve 12 haftaya kadar da ekstra dusuk ignesi kullanmak zorunda kaldim. Hergun kanamam vardi. Uzun lafin kisasi demem o ki tedavide bir amacin var o amac ugruna mutlulukla bu yolda yuruyorsun ama sonrasi ? Once hcg artis takibi, kese gorundu mu gorunmedi mi, kese olmasi gereken yerde mi, ici bos mu dolu mu, kalbi atiyor mu, saglikli gelisiyor mu, ikili testi, ayrintilisi derken insani yipratan bu surec. Ben 45 kiloyla dolmuslarda ayakta tek basima doktora gittim geldim, ne benim ailem ne esimin ailesi biliyordu. Esimle ben tek basimiza bu maddi manevi sorumlulugu ustlendik. Tek basima kimseye ses etmeden dusuk riskiyle hastanede yattim herkesin annesi yanindayken annem kalp hastasi diye ina soyleyemedim kendim gozyasimi sildim toparlandim :) Ben bu gucsuz ciliz halimle bu yolda tek basima savasmissam eminim bircok arkadasimiz da savasacaktir. Guclu olmak zorundayiz. Allahim ikinci, ucuncu tup bebek denemesi yapan arkadaslarimiza guc kuvvet versin, versin ki hepimize umut isigi olsun. Eger ilk tup bebek denemesinde tuttugu halde yorgun dusersek ileride anne olma gucunu kendimizde nasil bulacagiz ? Anneleri en cok uzen sey bebeklerinin sagligidir. Eger bebeklerinde risk olursa iste o zaman anne yorgun duser. Bebege ulasilacak yolda cekilen cileler kutsaldir biran once toparlamalisin kendini, igneleri ve o tedavi gunlerini de gulumseyerek hatirlamalisin :KK200:
çok duygulandım yazına herşeyi o kadar güzel anlatmışın ki rabbim herşeyi gönlüne göre versin bende ilk tüp bebeğimde şanslıydım kızımı kucağıma aldım inşaallah ikincide de ilk denemede olur şimdiden korkuyorum ama bebeğini kucağına alınca hereşy bitiyor hayatım değişti resmen önceden kendimi düşünürdüm şimdi kızımı düşünüyorum o yüzden ikinci üçüncü denemelerini yapanların allah yardımcımız olsun ama o mis kokulu bebeği kucağınıza aldığınız anı hayal edin yoksa o iğneler tedavi sürecine dayanmak gerçekten zor hiçbir erkek bu tedaviyi kaldıramaz allah kadınlara güç vermiş

aynı işlemler bana da yapıldı 6 yumurta oluştu şükür.. Altısı da kalitesiz çıktı :KK43:(

şimdi adet olmam için ilaç verdi oldum olurken ginera ya başladım..on ocak gideceğim tekrar ...nasip inşaallah hayırlısı ile nasip eder Rabbim hepimize.

aynı işlemler bana da yapıldı 6 yumurta oluştu şükür.. Altısı da kalitesiz çıktı :KK43:(

şimdi adet olmam için ilaç verdi oldum olurken ginera ya başladım..on ocak gideceğim tekrar ...nasip inşaallah hayırlısı ile nasip eder Rabbim hepimize.
allah yardımcımız olsun canım

Estağfurullah canım istedıgın herseyo sorabilirsin bana. 2. Deneme olunca biraz daha tecrube oldu. İnsallah tutunmuştur.. Bizi en iyi biz anlarız. Allahım isteyen herkese versin inşallah. Umudu kesmiyoruz. Ve Rabbım nasıp ettiyse olacak Buna inanıyoruz

çok duygulandım yazına herşeyi o kadar güzel anlatmışın ki rabbim herşeyi gönlüne göre versin bende ilk tüp bebeğimde şanslıydım kızımı kucağıma aldım inşaallah ikincide de ilk denemede olur şimdiden korkuyorum ama bebeğini kucağına alınca hereşy bitiyor hayatım değişti resmen önceden kendimi düşünürdüm şimdi kızımı düşünüyorum o yüzden ikinci üçüncü denemelerini yapanların allah yardımcımız olsun ama o mis kokulu bebeği kucağınıza aldığınız anı hayal edin yoksa o iğneler tedavi sürecine dayanmak gerçekten zor hiçbir erkek bu tedaviyi kaldıramaz allah kadınlara güç vermiş
Kesinlikle Biz aliştık iğnelere hergun 2 ıgne 4 ilaç Gobekten ıgneleri ilk zamanlar 3 4 yerı delip zorla soktuğum olurdu simdi amannn dırek sokuyorum. Ve valla cok rahat ettim Yavas yavas sokmaya calısmak zor. Hemen sokunca cok rahat oluyo

Kesinlikle Biz aliştık iğnelere hergun 2 ıgne 4 ilaç Gobekten ıgneleri ilk zamanlar 3 4 yerı delip zorla soktuğum olurdu simdi amannn dırek sokuyorum. Ve valla cok rahat ettim Yavas yavas sokmaya calısmak zor. Hemen sokunca cok rahat oluyo

hayırlı olsun.. sağlıcakla kavuşun inşaallah bebeğinize..
aynen ben de şaşırmıştım.. ama şimdi 1 dkkmı bile almıyor..

öle ki ölmeden önce babamın kan sulandırıcılarını bile ben yapmaya başlamıştım :KK43:((

Estağfurullah canım istedıgın herseyo sorabilirsin bana. 2. Deneme olunca biraz daha tecrube oldu. İnsallah tutunmuştur.. Bizi en iyi biz anlarız. Allahım isteyen herkese versin inşallah. Umudu kesmiyoruz. Ve Rabbım nasıp ettiyse olacak Buna inanıyoruz
Aynen rabbim dilerse olur,, bugun 8. Günüm idrar testi yaptim negatif çıktı, inşallah kan testi ve sonrası günlerde adet olmamda belkide kan testinde çıkar diye umudumu yitirmek istemiyorum, çok ağladım testin negatif çıkmasına,,, ne yapalimki elden hiçbirşey gelmiyor dua edip seyretmekten başka, ama yine denicem,,yine denicem, yine denicem takiiii olana dek,,, rabbim can sağlığı versin yeterki hayırlısı hepimiz için. Sağol canım iyi dileklerin için...

Aynen rabbim dilerse olur,, bugun 8. Günüm idrar testi yaptim negatif çıktı, inşallah kan testi ve sonrası günlerde adet olmamda belkide kan testinde çıkar diye umudumu yitirmek istemiyorum, çok ağladım testin negatif çıkmasına,,, ne yapalimki elden hiçbirşey gelmiyor dua edip seyretmekten başka, ama yine denicem,,yine denicem, yine denicem takiiii olana dek,,, rabbim can sağlığı versin yeterki hayırlısı hepimiz için. Sağol canım iyi dileklerin için...
ağlama canım allah büyük bi kan testi yaptır inşaallah yükselir

Sağol canım inşallah yükselir, egerki test gününe kadar adet olmasam yinede bi umudum olur, hiç idrarda negatif cikipta ,kan testinde pozitif olan varmı acaba???
canım ben tedavi olurken gebelik testi 2 katına çıkacağına yarıya düşmüş doktorda düşebilir değer düşmüş demiş denilen bi bayan vardı sinirlendim halıları yıkadım evi temizledim sinirimi işten çıkardım 2 ay adet olmadım sonra tekrar gebelik testi yaptırdım 8 haftalık hamileyim dedi.rabbim ol dedikten sonra herşey olur değer önce düşmüş sonra yükselmiş çok şaşırmıştık sen dua et

canım ben tedavi olurken gebelik testi 2 katına çıkacağına yarıya düşmüş doktorda düşebilir değer düşmüş demiş denilen bi bayan vardı sinirlendim halıları yıkadım evi temizledim sinirimi işten çıkardım 2 ay adet olmadım sonra tekrar gebelik testi yaptırdım 8 haftalık hamileyim dedi.rabbim ol dedikten sonra herşey olur değer önce düşmüş sonra yükselmiş çok şaşırmıştık sen dua et
Allahım inşallah inşallah bendede test günü pozitif olur hep dua ediyorum serpil8999 ayrıca ben almanyada yaşıyorum ve burada şuan tüm muanehaneler kapalı hastanelerdense türkiye gibi hizmet alamıyorsun ayın 2 sını beklicem sabırla artıknsallah adetim olmaz ,sen nerden yazıyorsun

Arkadaşlar yarın sabah kan testimin günü ,dua edin nolur hayırlı güzel haberler alayım,,,bugün 12.Günüm, yılbaşından dolayı 2 ocağa verdi dr test günü için, transferin 8 . Günü idrar testi yapmıştım negatif çıktı, ama halen adet olmadım inşallah yarın pozitif sonuçlar alırız,, Rabbim hepimize yardim ettttt,,, amin. ....

X