AHCC deflagyn kullanıcı deneyimleri HPV CIN1 ASCUS ASC-H ve yaşadıklarım...

duygu_878

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
117
49
34
Yani aşıyı ben de öğrenir öğrenmez hemen oldum. Bu arada hpv negatif olunca kolposkopi de yapmıyorlar sanırım, ben bu sene hem hpv hem kolpsokopi yaptırsam mı diyordum ama doktorlar nedense 3-4 smear temiz ve hpv negatif gelince hiç önermediler bile . Bu arada hpv 31 çok inatçı bir tip olarak biliyorum,bende hpv 16 olmasına rağmen totalde 7 ay sonra negatif oldum. 31 biraz geç atılıyor ama mutlaka atılıyor.
biyopsi sonucunuzu bana da yazın lütfen merak ettim.
merhaba sonucu bugün aldım. Cin 1 çıktı. takibe alındım ama zaten takip ediliyordum :) 6 ay sonra gel dedi.
 

Podcastvness

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
118
30
34
merhaba sonucu bugün aldım. Cin 1 çıktı. takibe alındım ama zaten takip ediliyordum :) 6 ay sonra gel dedi.
Duygu selam
Çok sevindim:) lazer veya kriyoterapiyi sordun mu o bölgenin alınması için? 6 ay sonra kolposkopi mi olacaksın peki? :)
Gelmiş geçmiş olsun şimdiden
 

duygu_878

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
117
49
34
Duygu selam
Çok sevindim:) lazer veya kriyoterapiyi sordun mu o bölgenin alınması için? 6 ay sonra kolposkopi mi olacaksın peki? :)
Gelmiş geçmiş olsun şimdiden
teşekkürler :) 6 ay sonra smear alınacak. kolkoskopiyi yılda 1 den fazla yapmıyorlar.

hiç sormadım onları. çünkü bu büyük oradan gerilemesi bekleniyor. zaten bendeki hpv türleri de 16 veya 18 değil. onlar da etkili. Biz sadece aşı ve deflagyn hakkında konuştuk.
 

Podcastvness

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
118
30
34
teşekkürler :) 6 ay sonra smear alınacak. kolkoskopiyi yılda 1 den fazla yapmıyorlar.

hiç sormadım onları. çünkü bu büyük oradan gerilemesi bekleniyor. zaten bendeki hpv türleri de 16 veya 18 değil. onlar da etkili. Biz sadece aşı ve deflagyn hakkında konuştuk.
Doğru haklısın, şimdi anımsadım:) gelmiş geçmiş olsun çok sevindim.
ünşallah geçip gider kolayca.
 

busraox

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
9
9
22
Kızzllaarr!! Haziran 30’da verdiğim smear sonucum çıktıı. Sonuç negatif geldi. Cin1 i atlatmışım yani. 6 ay sonra hpv testi yaptıracağım şu an kendimi çok güvenmiyorum. İnşallah 1 sene içinde hpv16 ve cin1 i yendim diye buraya tekrar yazacağım. Üstümden büyük bir yükk kalkt gerçekten. Bu süreçte deflagyn in çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum. İnşallah hepimiz bu hastalığı tez zamanda atlatırız :))
 

tiramisu505

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
233
65
41
merhaba, ben şuan CIN1 sahibiyim ve bu noktaya gelene kadar yaşadığım süreci ve şimdi uygulanan tedavimi (AHCC DEFLAGYN) paylaşmak için yazıyorum.. umarım sizlere de yardımı dokunur. ilaçları iki gündür kullanıyorum. tedavinin etkilerini ve ilerde yaşayacaklarımı da burdan paylaşmak için yazıyorum çünkü şu son bir ayda, başından geçen herkesin yaptığı paylaşımlar benim ışığım oldu, yeri geldi içime su serpti, yeri geldi telaşlandırdı olayın ciddiyetini kavrattı. umarım benim tecrübelerim de sizlerin işine yarar. merak edenler için 30 yaşındayım, evliyim, çocuğum yok.

şubat 2020'de rutin muayene için doktora gittim. hiç bir şikayetim yok, adetlerim düzenli, akıntı lekelenme siğil vs gibi herhangi bir lezyonum şikayetim hiç ama hiç yok. rutin kontrol için de bir seneden fazladır gitmemiştim ve önceki muayenemde zaten smearda ascus çıkmıştı, hpv testi yaptırdım, tip 45 ve tip 62 (hpv 45 yüksek riskli, 62 ise düşük risk grubunda) çıkmıştı. smear sonucum ascus çıktığı için herhangi bir müdahale olmadan 6 ayda bir aralıklarla takip etmemi önermişti doktorum o aşamada, fakat ben açıkçası pek önemsemedim şikayetim olmadığı için de takip yapmadım :KK43:

arkadaşlar burda sizi uyarmak istiyorum o sırada hiç önem verip araştıramamıştım ama HPV zaten yapısı gereği sessiz ilerleyen bir virüs. hele ki siğil yapan tip değilse, yıllarca hpv ile yaşayıp CIN2-CIN3 lezyonlarına gelmeden kolay kolay kendini hissettirmesini beklememek lazımmış.

gelelim şubat 2020 yani son kontrolüm. benim hala hiçbir şikayetim yok, adet düzenli, kanama lekelenme vs yok siğil yok. en ufak bir sıkıntı belirtisi yok. kontrolümde, smear testi verdim bu kez ASC-H çıkınca hemen hpv testi de yaptı ve bu kez sadece HPV 45 pozitif çıktı.

bu arada değinmek istediğim başka bir konu var. ben bu işlemleri özelde yaptırdım. smear testini devlet karşılıyor biliyorum. hpv testini galiba karşılamıyor. ücreti 600tl civarında olabilir. ama gerçekten şu işlemler içinde en çok yaptırmanız gereken test HPV tip belirleme testi. çünkü gelecekte nasıl bir işlem görmeniz gerektiği konusunda yol haritanız asıl bu testle ortaya çıkıyor. smeardan sonra gerek varsa yapılıyor.

test sonucumu aynen yazıyorum: yüksek dereceli skuamöz intraepitelyal lezyıb ekarte edilemez ASC-H.
meali: ASC-H varsa hpv pozitifse hemen kolposkopi yap, biyopsi yap gerekirse leep-konizasyoyn vs öner

bu arada ilgilenenler bilirler, HPV 45 yüksek riskli tipler arasındadır. siğil yapmaz, kansere yol açar. ya da kanser öncüsü lezyonlar olarak değerlendirilen CIN lezyonlarına yol açar... doktorum test sonuçlarını görür görmez hemen beni acilen çağırdı, hpv pozitif ile birlikte ASC-H çıkmasını çok ciddiye aldı. kolposkopi yaptı ve işlem sırasında biyopsi aldı.

kolposkopi 60 kat büyüterek gözlem imkanı sağlayan tabiri caiz ise dürbün gibi bir araç . kolposkopide ağrı sızı vs yok. biyopsi işleminde ise, rahim ağzından 3-4 noktadan minicik kesik örnekler alıyor. normal alttan muayene olduğunuz masada herhangi bir anestezi işlemine de gerek olmadan 10 dakika içinde örnek alıp gönderiyorlar. gerçekten smear vermekten sadece bir derece daha zor. onun dışında normal bir muayene sayılır korkulacak bir şey yok. biyopsi sonrası iki gün hafif lekelenme şeklinde kanamam oldu. kolposkopi yaparken de renkli boyadığı için kırmızı bir sıvı sıkıyor tentürdiyot gibi, onun dışarı çıkması bir iki gün lekelenme yaptı sadece bu kadar. zaten akabinde adet gördüm, adet bittiğinde herhangi bir şikayetim de kalmadı.
kolposkopide görünen bir şey gözlemlemediğini söyledi doktorum. yani yara, siğil vs bir durum yokmuş.

bu süreçte de biyopsi sonuçlarım geldi, aynen paylaşıyorum:
kronik servisit, sküamöz metaplazi, fokal düşük dereceli sküamoz intraepitelyal lezyon CIN1, hafif displazi, koilositotik atipi.

yani meali, rahim ağzında servisit(enfeksiyon), cın1 düzeyinde hpv, tümor vs yok.

sonuçlarım gelince, doktor cın1 dedi ve yüz yüze görüşmeye çağırdı, gittim.
öncelikle ASC-H ve HPV pozitif testini görünce çok endişelendiğini ve CIN1 çıkmasına çok ama çok sevindiğini söyledi. tabi ben bu süreçte yemedim içmedim sizler gibi internette herşeyi araştırdım, konizasyon ameliyatına varıncaya kadar izledim. bulabildiğim her türlü makaleyi okudum, test sonuçlarını latinceden türkçeye çevirdim. yani her seferinde olduğu gibi daha doktora gitmeden kendime teşhis koymuş, onun diyeceklerini önceden bilen doktorların en sevmediği hasta tipi olarak yoluma devam etmekteydim :KK70: ben de asc-h çıkınca CIN3 beklentisindeydim ve en hafif ihtimalle leep işlemi yaptırırm diye düşünmekteydim doktorun bana leep veya konizasyon tavsiye edecek zannederek görüşmeye gitmiştim.

ancak beklediğim gibi olmadı. doktorum dedi ki, sonuçların iyi. şuan önümüzde iki ihtimal var leep veya ilaç tedavisi. leep dediğim şey 1cm nin altında çok hafif bir soyma işlemi. ancak şu aşamada ilaç tedavisi uygulamadan cerrahi müdahale uygulamayı uygun bulmuyorum, öncelikle ilaçla bu işi çözmeyi deneyelim, olmazsa leep yaparız dedi ve bana, AHCC ve DEFLAGYN yazdı. 3 ay boyunca her gün bunları kullanmamı, ilaçlar bittikten sonra 3 ay beklememi ve 6 ay sonra tekrar smear testi vermem gerektiğini söyledi. bu süreçte eşime de ürologa gitmesini ve bende HPV 45 tipi olduğunu belirterek tedavisine başlamasını önerdi. süreç boyunca kondom ile korunarak ilişkiye girmemizi de önerdi.

AHCC dediğimiz şey bağışıklık güçlendirici bir ilaç, vücut güçlenip virüsü atsın diye kullanılıyor.
deflagyn bir jel, tek kullanımlık vajinal şırıngalar var içinde her kutuda 28 tane. ve bir şişe de şurup şişesinde jel çıkıyor. her gece yatmadan önce bu uzun şırıngaya jeli çekip vajinaya enjekte ettikten sonra tek kullanımlık şırıngayı atıyoruz. ve üç ay boyunca adet hariç her gece bu işlemi yapıyoruz.işlemde herhangi bir acı kaşıntı yanma hissetmedim ama dediğim gibi bende yara vs yok. yaşayan varsa paylaşabilir. sadece ilaçlı bir bölge olmasından dolayı sabah öğleye kadar günlük ped kullanıyorum çünkü ilaç dışarı akmaya ve vücudu terk etmeye devam ediyor.

AHCC ve deflagyn herhangi bir sigortanın özel sağlık sigortası da dahil karşılamadığını söyledi eczacı. arkadaşlar ilaçlar ne yazık ki pahalı. ben toplu alım yaptım iki ay boyunca kullanacağım AHCC ve üç aylık Deflagyn'i toplu alarak biraz indirimli aldığım halde 2400tl civarı bir ücret ödedim. tabi bu ücretler aldığınız yere göre değişebilir, ben hastanenin yanında büyük bir eczane vardı oradan aldım.

şuana kadar anlatacaklarım bundan ibaret. umarım faydası dokunur.


SONUÇ: kızlar tekrar merhaba. yazıyı 14 mart tarihinde paylaşmışım bugün 20 ağustos 2020. geçen haffta smear testi verdim bugün de sonuçlarım geldi. tertemiz. sonucu aynen yazıyorum:

***intraepitelyal lezyon veya malignite görülmedi***

şeklinde.

3 kutu deflagyn bitirdim ve ahcc kullandım. ahcc her gün 3 tane kulan demişti doktorum ama açıkçası ben aklıma geldikçe aldım çok düzenli kullanmamama rağmen iyileştim. deflagyni çok düzenli kullandım regl dönemi hariç sürekli kullanarak üç kutuyu tamamen bitirdim.

bundan sonra 6 ayda bir smear vereceğim.

bu sıkıntıyı yaşayan herkese geçmiş olsun dilerim...

deflagyn faydasını gerçekten gördüm tavsiye ederim.

sevgiler
Geçmiş olsun deflagyn jeli nereden temin ettiniz açık adres verebilirmisiniz yani needen satın alabiliriz netten
 

tiramisu505

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
233
65
41
Kızzllaarr!! Haziran 30’da verdiğim smear sonucum çıktıı. Sonuç negatif geldi. Cin1 i atlatmışım yani. 6 ay sonra hpv testi yaptıracağım şu an kendimi çok güvenmiyorum. İnşallah 1 sene içinde hpv16 ve cin1 i yendim diye buraya tekrar yazacağım. Üstümden büyük bir yükk kalkt gerçekten. Bu süreçte deflagyn in çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum. İnşallah hepimiz bu hastalığı tez zamanda atlatırız :))
Merhaba geçmiş olsun Deflagyn jeli internetten nedereden alabiliriz.netten olduğu için güvenemiyorum nereden aldığımızı yazabilirmisiniz acaba teşekkürler
 

busraox

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
9
9
22
Merhaba geçmiş olsun Deflagyn jeli internetten nedereden alabiliriz.netten olduğu için güvenemiyorum nereden aldığımızı yazabilirmisiniz acaba teşekkürler
Merhaba internetten güvenilir olabileceğini düşünmüyorum ben. Tüm eczanelere gittiğinizde sipariş üzerine getirtiyolar diye biliyorum. Ben 3lü set almıştım zaten 3 ay kullanılması gerekiyor. Tek tek daha masraflı olduğu için 3 lü avantaj paketi şeklinde sorarsanız daha ucuza gelecektir. Geçmiş olsun
 

tiramisu505

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
233
65
41
Merhaba internetten güvenilir olabileceğini düşünmüyorum ben. Tüm eczanelere gittiğinizde sipariş üzerine getirtiyolar diye biliyorum. Ben 3lü set almıştım zaten 3 ay kullanılması gerekiyor. Tek tek daha masraflı olduğu için 3 lü avantaj paketi şeklinde sorarsanız daha ucuza gelecektir. Geçmiş olsun
Tesekkurederim
 

Srnnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2019
354
188
6 ay ilaç kullanacağıma bir defada 5 dakkalik leep olurum daha iyi.
Defglayn etkili bir ilaç bende kullandım hpv31 negatif hale getirdi 2senedirdw çok şükür negatifim doktorunuza danışarak alıyorsunuz reçeteyle deneme fayda var bıçak altına yatmadan önce deneyin derim geçmiş olsun
 

Yildizgozlum

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2021
140
47
36
Defglayn etkili bir ilaç bende kullandım hpv31 negatif hale getirdi 2senedirdw çok şükür negatifim doktorunuza danışarak alıyorsunuz reçeteyle deneme fayda var bıçak altına yatmadan önce deneyin derim geçmiş olsun
Tşk Ler ama cin ler için yapılan bu leep bıçak altına yatma işlemi deil kürtajdan bile daha basit bir işlem. 5 dakikalık bir işlem ve sonrasında 2 hafta dikkat etmen gerekiyor. Ve tekrar rahim ağzında cin oluşması çok çok düşük bir ihtimal.
Ama bu dediginiz ilaçlar aylarca kullanılıyor. O yüzden bence leep olmak daha mantıklı.
Leep ten sonra da yüksek ihtimal negatif olunuyor ama Ben negatiflige de inanmıyorum zaten. Grip virüsü gibi düşünün vücuda bir kez girdiği zaman yerleşiyor. Bağışıklık düştüğünde siğil ya da rahim ağzı lezyonu yapıyor. Negatif olmasına hiç güvenmeyin yani.
Ayrıca hpv pozitif olması kötü bir şey deil. Kötü olan rahim ağzında cin oluşturması. Bir de görüntü açısından sigiller.
 

womantech

Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2020
16
4
32
merhabalar öncelikle HPV, smear, lezyon, rahim ağzında yara ile uğraşan herkese çok geçmiş olsun. Başkaları da faydalansın diye kendi durumumu yazmak istedim. Uzun süredir doktorun yüksek riskli dediği HPV 16 ile ve son 2 senedir de LSIL, CIN2 ile uğraşıyorum. LEEP oldum sonrasında tekrar CIN1 çıktı, HPV için çörek otu yağı içtim. Doktorum en sonki LEEP ten sonra takip ederken Deflagn diye bir ilaç da önerdi. 3 ay her gün enjektörü ile jel sıkıp yattım ve geçen ay gittiğim kontrol sonrası CIN1 i atlatmışım, HPV de negatif geldi. Allah Deflagyn i bulandan razı olsun diyorum. İnşallah arayan herkes şifasını bulur