Ahmet Marankiden Egzama Tedavisi

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
9
45
Doktor Ahmet Maranki, son zamanlarda açılmaları ile dikkat çekiyor arkadaşlarım. Genelde hastalıklara karşı yaptığı bitkisel tedavi yöntemleri ile ön plana çıkmakta. Şimdide Egzama tedavisi için bitkisel bir formül vermiş arkadaşlarım.


** Bir çay bardağı su veya ispirto içinde 10 adet aspirin eritilip, pamuklu egzamanın bulunduğu bölgeye usulca sürülür.

** Taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen sarmısak suyu hastalıklı bölgeye sürülür.

** Karanfil, toz haline getirilmiş nöbet şekeriyle, karıştırılarak bu karışımdan sabah akşam olmak üzere günde 2 kez yenir.

** Funda tohumu kaynatılarak, kaynama sonucu oluşan posa egzamalı bölgeye sürülür.

** Bir bardak suyun içine, 10-15 gram adaçayı konur. 5 dakika kaynatılarak, bu suyla hastalıklı bölge, yıkanarak veya pamuk yardımıyla pansuman yapılır.
** 1 avuç ısırgan yaprağı ispirto içine konulur. 1 hafta boyunca bekletilerek aynı oranda su ile karıştırılıp hastalıklı cilde pansuman yapılır.** Defne yaprağının tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde hastalıklı cilt bu suyun içine sokulur. (Cildinizi yakmamak için dikkatli olunuz)

** Muz ezilir, limon suyu yardımıyla merhem kıvamına getirilip hastalıklı bölgeye sürülür.

** El ve ayak bölgelerinde oluşan egzamalar için taze, dutun kaynatılarak ya da pekmezin sıcak suda ısıtılarak el ve ayaklara gece yatarken sürülmesiyle egzamayı önleyebilirsiniz. (Bu bitkisel kürü hiç önermem düşünsenize yatarken yapış yapış el ve ayaklarla yattığınızı)
 

nutellisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
43
0
o kadar çok yapılması gereken varmış ki.. saraçoğlunun tavsiyesiyle uyan dut kürünü deneyeceğiz annemin ellerinde. dut pekmezi de mantıklı geldi yapış yapış ama üzerini sararız artık bir şekilde. umarım işe yarar.