Aile evinden bunaldım

Herkese iyi geceler arkadaşlar bu sıra çok zor bi dönemden geçiyorum ve ailem destek olmak yerine köstek oluyor iyi bir bölümdeyim bölümümü seviyorum dersler yoğun zaten üstüme geliyorlar daha az önce kavga oldu abim olacak şahıs üniversiteden arkadaşımla görüntülü konuşurken arkadaşım lavaboda olduğunu dedi birden delirmiş gibi mikrofonu kapa demeye başladı diyorum ki git gitse duymayacak daha kapa diyor git diyorum daha kapa diyor neyse kapadım birden sen nasıl mutfakta konuşursun sanki cinsellik konuşuyoruz gibi muamele dedim ki abi burda çekirdek yerken aradı sen içeri gitsen zaten duymayacaksın daha diyo ki sen gitsene odan var masan var ya sanane mutfak orası ortak alan geldi bütün keyfimin içine sıçtı birden bağırmaya başladı dedim ki bağırma o bağırınca bende yükseldim kapıyı çarptım girdim odama ya ben sıkıldım bunun egoist dağları ben yarattım havasından yaptığı terbiyesizliğe bak hala boş boş konuşuyor cidden sıkıldım bunlardan ya daha yurda gitmeme de var burda kim haklı kim haksız teşekkür ederim.

Abiniz haklı; odanıza geçebilirdiniz. Arkadaşınızla evinizin ortak alanında görüntülü görüşerek hem ailenize hem de arkadaşınıza saygısızlık ediyorsunuz.

Aileniz arkadaşınızla olan sohbetinizi dinlemek zorunda değil; arkadaşınızın anlattıklarının aileniz tarafından duyulması da hoş değil.

Yanlış bir şey dememiş abiniz. Telefonu çalan sizsiniz, kalkıp odanıza gitmeniz ve orada konuşmanız gerekirdi. Veya kulaklık takın.

Herkese iyi geceler arkadaşlar bu sıra çok zor bi dönemden geçiyorum ve ailem destek olmak yerine köstek oluyor iyi bir bölümdeyim bölümümü seviyorum dersler yoğun zaten üstüme geliyorlar daha az önce kavga oldu abim olacak şahıs üniversiteden arkadaşımla görüntülü konuşurken arkadaşım lavaboda olduğunu dedi birden delirmiş gibi mikrofonu kapa demeye başladı diyorum ki git gitse duymayacak daha kapa diyor git diyorum daha kapa diyor neyse kapadım birden sen nasıl mutfakta konuşursun sanki cinsellik konuşuyoruz gibi muamele dedim ki abi burda çekirdek yerken aradı sen içeri gitsen zaten duymayacaksın daha diyo ki sen gitsene odan var masan var ya sanane mutfak orası ortak alan geldi bütün keyfimin içine sıçtı birden bağırmaya başladı dedim ki bağırma o bağırınca bende yükseldim kapıyı çarptım girdim odama ya ben sıkıldım bunun egoist dağları ben yarattım havasından yaptığı terbiyesizliğe bak hala boş boş konuşuyor cidden sıkıldım bunlardan ya daha yurda gitmeme de var burda kim haklı kim haksız teşekkür ederim.
Peki herkes arkadaşınızın lavabo maceralarını dinlemek zorunda mı? Odanızda konuşabilirdiniz.

O evde yoktu sonradan gelip muhalefet oldu benim konuştuğum zaman oda bomboştu
Fark etmez görüntülü konuşma gibi gürültülü ve kişisel bir şey hem aile bireyleri hem de arkadaşınız için kendi odanızda yapılmalı. Sonuçta orası ortak alan. Kimin ne zaman ne için geleceği belli olmaz. Abiniz haklı

ortak alanda da görüntülü konuşmazsınız olur biter. Ya da illa da konuşacaksanız kulaklıkla konuşun. Sizin evinizse diğerlerininde evi. Bende ailem ortak alanda görüntülü konuşunca rahatsız oluyorum mesela.
Ayrıca arkadaşınız lavaboya girince abinizin kapat demesi normal ama üslubu çok kötü.

Abinin konuşmalarınızı dinlemesi çok terbiyesizce yanlış kız kıza daha özel bir şey konuşuyor olabilirdiniz ve bu onu hiç ilgilendirmez ! Annen olsa yine neyse ama erkek haliyle orda dikilip bile isteye dinlemesi iğrenç olmuş. Bunu eğer bir aile büyüğünüz hayattaysa söylemeni tavsiye ederim.. Abi olmak abilik bu değildir cahil cahil hareketleri bıraktırmak da zor yani imkansız ve dönem çok kötü aile dışında kimseye de güvenemezsin. Aile seni sıkboğaz etsede seni düşünür ama arkadaş çevren düşünmez yeri gelir harcar seni. Annenle konuş babanla konuş artık büyüdüğünü okul hayatının iyi gittiğini ve güzel bir şekilde mezun olmak istediğini ama bunun için rahat kafaya ve huzura ihtiyaç duyduğunu söylemelisin.

Abinin konuşmalarınızı dinlemesi çok terbiyesizce yanlış kız kıza daha özel bir şey konuşuyor olabilirdiniz ve bu onu hiç ilgilendirmez ! Annen olsa yine neyse ama erkek haliyle orda dikilip bile isteye dinlemesi iğrenç olmuş. Bunu eğer bir aile büyüğünüz hayattaysa söylemeni tavsiye ederim.. Abi olmak abilik bu değildir cahil cahil hareketleri bıraktırmak da zor yani imkansız ve dönem çok kötü aile dışında kimseye de güvenemezsin. Aile seni sıkboğaz etsede seni düşünür ama arkadaş çevren düşünmez yeri gelir harcar seni. Annenle konuş babanla konuş artık büyüdüğünü okul hayatının iyi gittiğini ve güzel bir şekilde mezun olmak istediğini ama bunun için rahat kafaya ve huzura ihtiyaç duyduğunu söylemelisin.
kız zaten yurtta kalıyor
öyle demiş yani: "daha yurda gitmeme de var"

bayram tatili ya, okullarda herkes evine gitti, yani takriben 3 gündür evde, sıkıldım bunaldım dediği bu.

valla linç yiyoruz böyle şeyler deyince de bu yeni nesil beni benden alıyor
okul da okudum ,çok da iyi okul okudum
yurtta da kaldım 14 yaşından itibaren hem de, üstelik o yaşı bırakın ortaokulda bile bir harçlık görme lüksm olmadı kendim kazandım kendim okudum tarlada da çalıştım gastronomide de...

neyse, bu kadar afra tafranın %100'e birin filan yapsam ne olurdu tahayyül edemiyorum

maşallah her hak her imkan her dünya standardı kendilerinin olsun ama kendileri hiç bir sorumluluk, ortak yaşam kuralı, teamül bilmesin, böyle bir yeni dünyamız var...

X