Aile içi gerginlik istemiyorum

Bebeginizin orda kazanacaklari cok daha onemli disari cikmasi uyaranlarin artmasi kesfetmesi o kdr kiymetliki birakin 1 gun az uyusun siz rahat olun oda mutlu olur. Simdi bebeklerin en buyuk problemi uyaran eksigi degilmi
Arayip durumu anlatin ozur dileyin bence hos olur.
Rutinlerimiz arasında disari cikmak her zaman oldu. Her gun 15.00 18.00 arasi park yada oyun grubuna goturdum ama uyku yemek kisminda hep evdeydik.
Ama evet salmalıyım

Ben aramazdım, çocukla ilk defa deniz gibi bir yere gidiliyorsa gergin rahatsız olmanız gayet normal. Biraz halden anlamaları lazım, arkadan konusulacak birsey yok ama bulmuşlar, akraba işte. Ayrıca rahat ettiremedik falan ne kadar gereksiz saçma düşünceler.

Haklisiniz ama zor zamanlardi. Oglum 10 aylikken evimizi izmir depreminde kaybettik bi orda bi burda kaldik 2 ay boyunca. Sonra hepimiz covid olduk elim ayagim olan canim annem entübe oldu ölümden döndü. Bu dönemlerde asiri zorlandim simdi yeni bir muhit ev duzen derken anca toparladim herhangi bir degisiklik beni geriyor. Istemsiz bisey inanin asmaya calisiyorum.
Ama cok haklisiniz belkide bi terapi almaliyim
Çok gecmiş olsun
Sşze şimdi hak verdim.
8 9 ayda yasadıkları uz sizi epey yüklemiş.
Bu durumda nazikçe arayıp kusura bakmayın o an hızlıca kalktık sizle ilgisi yok iyi niyetimi bilin de. Abartma.
Hepsi için çok gecmiş olsun

Çok gecmiş olsun
Sşze şimdi hak verdim.
8 9 ayda yasadıkları uz sizi epey yüklemiş.
Bu durumda nazikçe arayıp kusura bakmayın o an hızlıca kalktık sizle ilgisi yok iyi niyetimi bilin de. Abartma.
Hepsi için çok gecmiş olsun
Yani aslinda.
Ama iste gerginlik olmasin aman tadimiz kacmasincilik var bende 😀

Merhaba
Herkese hayırlı bayramlar.
Sizlere bir sey danismak istiyorum arefe günü esim kv kaynım esimin kuzeni ve onun eşi olarak 19 aylık oglumu da alip günübirlik bir yerlere gittik. Benim oglumla ilk deniz maceramdı ve zaten cok gergindim ne olacak nasil olacak ne yiyecek öglen uykusu yapacak mı vs. Malum pandemi zar zor bir düzen oturtmustuk ama konfor alaninin disina cikmamistik pek fazla. Ciksak bile uyku saatleri hep evde olduk vs.
Neyse bunlar aklimda oraya gittik ortam bizin icin güzeldi ama bebek icin guzel degildi. Bir kere duş yoktu denizden her cikista bakkaldan su alıp yıkadık cocugumu vs. Deniz buz gibiydi oglum her giriste titredi.
Kabul etmek gerekirse bende biraz panik oldum ve aksam 6da dönelim dedim. Oysa plan orada aksam yemegini de yiyip dönmekti ama ogluma uygun bisey pek bulamadim aslinda gecistirebilirdim ama istemedim nedense.
Kalkarken de tabiri caizse zengin kalkisi yaptik cok cabuk oldu iyi aksamlar dedim ben ortaya ve gittik.
Esimin kuzeni bozulmuş bu duruma aslinda kendisini severim kuzenini daha cok severim hatta abim gibidir hem esimin hem benim. Ama kulagima gelenler arkamdan baya bir saymış iste yüzümüze bakmadi memnun edemedik giderken bi hoscakal demedi vs vs.
Ben bu duruma üzüldüm acikcasi esimi cok seviyorum bu nedenle ailesini de idare ediyorum. Cocuktan sonra bir iki atistik ama onun disinda yillardir aramiz iyi. 2 senelij evliyiz ama oncesinde 10 senelik iliskimiz vardi yani.
Velhasıl kelam fikir almak istedigim konu oncelikle esimin hatri icin , kızı bayramdan sonra arayip bana kirildin sanirim ama senlik bir durun yok yine de kalp kirdiysam kusura bakma demek istiyorum. Bi yandan da ters tepermi diye endise ettim.
Sizce arayayim mi yoksa zamana mi birakmaliyim?
Aile ici huzursuzluk beni geriyor esimde bir sorun olmadi aramizda bu konuda ama sonucta ortak biseyler yapip toplanmalarimiz oluyor.
Fikirlerinizi rica ediyorum, simdiden tesekkurler.
Yoo ters tepmez. Sizin paniğiniz onlara farklı yansımış yanlış anlamışlar. Pekala düzeltebilirsiniz bu yanlış anlaşılmayı. Bayram sonrasını beklemeyin arayın söyleyin bayramını da kutlarsınız.

Arayıp durumu anlatırsanız bence ters tepecek birşey yok. Panik olduğunuzu söylersiniz.

Sizin de kabul ettiğiniz gibi fazla paniksiniz. Tamam çocuklar rutin seviyor ama neredeyse 2 yaşına gelmiş bebekle ilk kez denize gidiyorsunuz, keşke ufak aksaklıklara odaklanmak. Ve keyfinizi kaçırmak yerine tadını çıkarmaya baksaydınız.

Memnuniyetsizliğiniz yüzünüze vurmuş demek ki. Arkanızdan da böyle bir yorum yapılmış. Kendi adıma bu kadar çocuk rutinine bağlı kalmayı uygun bulmuyorum. Dahası ufak bebek değilmiş. Okurken bile yoruldum bu kadar detaycılık hem siz hem etrafınızdakiler için zor. Bu şekilde devam ederseniz çağrılmayan, ortamlarda istenmeyen kişi olursunuz. Arayın bence düzgünce ifade edin kendinizi

8 yaşında oğlum var , bir çocuğun rutine olduğu kadar rutinden çıkmaya da ihtiyacı var. Bu her gün farklı yaşayın demek değil eğer rutine bu kadar takılırsanız çocuğunuz kreşe okula uyum Sağlayamaz. Bir yola etkinliğe gitmeden önce kısa ve net olarak anlatın bol bol ve hazırlığınızı yapın yemek örneğin yanınıza biraz tarhana alsaydınız gittiğiniz bir lokantadan rica edip pişirebilirdiniz. Ya da bir akşamı muz ve meme iile geliştirebilirsiniz . Rutin dışına çıkınca çocuğun algıları daha fazla açılır zaten pandemide evde kalmış çocuk yapmayın lütfen boşuna germeyin kendinizi

X