Aile problemi

Is sadece eve bakmak çalışmakla olmuyorki biraz siz deseniz belki baska türlü bi davranış bekliyordur esim derdi bana ne dediğin değil nasil dedigin onemli diye bence eşiniz kendini şanslı görmeli genç bir eşi var nebilim
Denemedik yol kalmadı bende yoruldum artık daha ne yapayım sizin için diyorum ona bile bunlar senin yapman gereken şeyler diyor bunları yapmayacaksan niye seni eş diye aldım diyor

Çocuğunuza kaynana baksa sinsilik yapacağı yerde ?
Sizde geçici de olsa iş baksanız ?
Asla bakmaz. Aklı fikri yalan uydurmada. Denediğim lafları desi der yapmadığım şeyleri gözümle gördüm yaptı der iftira atar tek yapığı bu işine gelmezse boşamak için elinden gelene yapar. Daha ne istiyorsunuz diyorum genç yaşımda evlendim çocuk verdim neyinizi eksik ettim anne dedim baba dedim dediklerini yaptım. Ama kafaları geribizim sözümüzden çıkmasın evde otursun

Defalarca denedim ben konuşmaya çalıştıkça o dalgaya aldı oturup sorunlarımızı bile çözemedik. Her şeyi dalgaya alıyor . Yeter artık dayanamıyorum dediğimde kapı orda dşyor bana gidersen geri gelemezsin diyor bana , ailesinden çektikleriimi kenara bıraktım evdehuzurlu değilim aramızda yaş farkı problem çıkardı diyor
Size alenen değer vermiyor. Kesin kendi donunu bile temizleyemeyen bi tiptir. Siz olmasanız bi halt başarabileceği yok ama kucumsemeye gelince başı çekiyo. Aileniz hayatta değil mi

Ah canım kadınlar bugün bu konuda okudugum kacıncı konu.. E be güzelim bak öğretmenim diyosun ailenden kaçıp elin adamlarına sığınacagına niye mesleğine sığınmıyosun 19 yaş nedir

Evet ailem ayrı ama boşansam ikisine de gidemem onlar kensi hayatlarında, sınıf öğretmeniyim bu seme hazırlanıyorum
Sınıf öğrenmenlerinin alımı iyi diye biliyorum sen çalış mutlaka atanırsın canim Allah yardımcın olsun kaderim baştan bozuk diye düşünme insan kendi şansını kendini belirler İnsallah eşin düzelirde yuvan dağılmaz

Genç arkadaşım sınıf öğretmenleri diğer branşlara göre daha kolay atanıyor.
Atanamazsam diye de üzülmeyin özel okullarda en çok alım yapılan branş sınıf ve İngilizce öğretmenidir.
Eşinizden ilgi ve sevgi beklentinizi azaltın hatta sıfırlayın.
Tüm vaktinizi ve enerjinizi kızınıza ve atanmaya-iş bulmaya ayırın.
Eşinizi babama benzettim üzgünüm ama bu tipler karısını üzüp, aşağılamaktan vazgeçmiyor.
Çünkü memnuniyetsizlik ve muhatabını aşağılamak onların yapısında var.
Yaşadığınız sorunları yaş farkına bağlamayın benim eşim de benden 8 yaş büyük 20 yaşındaydım evlendiğimizde 27 yıldır birlikte mutluyuz.
Yani her yaş farkı olan çift mutsuz olmuyor.
Anlaşmanın-mutluluğun temelinde çiftlerin ruhsal olarak sağlıklı olması, birbirlerine saygı ve sevgi duyması bir de karşıllıklı geçinmeye gönüllü olmak yatıyor.
Allah yardımcınız olsun.

Benim eşim de böyleydi çok üzdü zamaninda beni.Onun beni sevmesi icin neler yaptim neler.Sürekli suratı asıktı , hep bir memnuniyetsizlik , kibir , ezmeye calisma vs..Cocugumda olmuştu ve her ne kadar meslegimde olsa arkamda ana yok baba yok cok ciddi bir özguvensizlik yasiyordum.Gitsem basaramayacakmisim gibi , cocuguma yetemeyecekmisim onu koruyamacakmisim gibi hisler iste.Gidemedim.Zamanla artik ne kadar cok üzüldüysem üzülmemeyi öğrendim.Onun beni sevmesi icin uğraşmaktan nasil yorulduysam artik ilgi duzeyimi sifirlara düşürmeyi başardım .Yokla var arası degersiz biri oluverdi gözümde.Biraktim yani.kendisini kendisine.Zamanla kendimle ilgilenmeye de başladım ve eşim ortamda bir eksiklik hissettiki benle ilgilenmeye felan basladi,seni seviyorum demeler,iltifatlar,tatile goturmeler ve dahasi...Hala da ilgilidir ama benim icin çok da önemli değil.Bir gün gekecek ve ben gidecekmisim gibiyim.Neyse.Yani diyecegim ilgiyi azaltin hatta ilgiyi kendinize cevirin yok dayanamiyorum bu ortama diyorsaniz bosanin.Bu tarz iliskilerden inanin hayir gelmiyor.Ben bosanmadim kendine cekiduzen versigi icin ama bosansaydim da olurdu yani.Biyuk bir kazanc olmadi kendi adima.Ama oglum mutlu zaten bizim oglana pek yansitmamiz olmadi o zor sureci ,olsaydi kayip buyuk olurdu ve buyuk pismanlik duyardım sanirim.
Hissizlik dimi o duyguyu çok iyi biliyorum. Bişeyler öldükten sonra yapılanlar TV izlermiş gibi geliyor insana.

X