Aile yüzünden biten evliliğim

oylesinebiriiste

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
18
24
Merhaba arkadaşlar. 6 buçuk ay önce evlendim. Düğün gelinlik takı hiçbişey istemedim tek nikahla gittim. Ailesiyle aynı evde yaşamayı kabul ettim. Ama eşim çok aileci çıktı beni çok ezdirdi korumadı sustu hep ailesine sustu. Beni korumadı. Değerimi hep sorguladım. Çünkü hep ailem dedi. Ailesi yüzğnden evliliğimiz yıprandı 1.5 aydır anne evindeyim. Ve şimdi boşanıyoruz. Ayrı eve çıkıcaktık. Eşim başladı yine ailem demeye. Ben ailesiyle konuşmama kararı almıştım bana yaptıkları yüzünden. Konuş ne kaybedeceksiniz dedi. Okadar şey yaşattılar evliliğimi ne hale getirdler konuşmam dedim. Çünkü ikidir onlar yüzğnden aile evine geldim ve beni kovdular. Kayınvalidem görümceme niye gitmiyomuşum dolmuşa binip hesap soruyor. Odamda dinlenmem bile sorun oluyor. Ben konuşmak istemedim sen ailenle görüş ama beni karıştırma dedim. Tam evimizi tutacağımız gün sen ailemle konuşmuyorsun ayrılalım biz dedi. Ve ne olduysa ailesini savunmaya geçti hep ailem dedi konuşmuyosun dedi . beni resmen peçete gibi attı ve beni başından savdı kurtulmaya çalıştı benden. Her yerden engelledi. Eşyalarımı da almaya gidicem hazırlamış. Ayrı eve çıkıcaz diye eşya almıştık kolisi hep annemin evine geldi burda kaldığım için. Onları gelip alıcam diyor şaka gibi. Bana sahip çıkmadı. Sanırım ailesinden ayrı bi eve çıkacağı için korktu bilmiyorum. Allah aşkına bana söylermisiniz bi insanın karısına sahip çıkması bukadar mı zordu? Beni okadar yıprattılar ki. Daha 24 yaşındayım. Ve ben herşeyi çekerken iyiydim bana tabiki ben öyle kolayken sahip herkes çıkar. O babasıyla alkol alcak istediği gibi yaşıcak eve gelince hem ailesini görcek hem karısını. Ama benim yaşadıklarım? Asıl zamanda sahip çıkmadı. Boşanyoruz. Ailesi yüzünden bitti. Tecrübesi olanlar varmıdır böyle yapanlar ileride pişman oluyor mu? Umarım çok pişman olur ve rabbim yanlarına bırakmaz.

Siz hatayı en başında aile evinde yaşayarak yapmışsınız ve hiçbir şey istemeyerek. Hiçbir şey istemeyince kıymetli olunmuyor bu bir gerçek.
Buna yüzde yüz katılıyorum .bende 24 yaşındayım ,beni istediklerinde bankaya borcumuz var sözümüz söz altinini yapicaz dediler .bı baktım altlarına araba çektiler evi yenilediler daha neler neler .ben altinimi istediğimde ,utanmiyomusun altın istemeye dediler :) kv düştü kalçasını kırdı 6.7 ay yatakta kaldı resmen .kp şuan kanser .sevinmiyorum öyle olmasına gerçekten .ama ilahi adalet hiç şaşmaz bunu biliyorum

Allah aşkına melek olsalar yaşanılmaz.
Ailesiyle birlikte yaşarım diye evlenenlere şaşıyorum.
Ne yürek ama..

Sonuç itibariyle memeden ayrılamamış dursun anasıyla süt oğlanı.
Böyle koca lazım değil diyerek önüne bakmalısın.
Tabiki öyle ama okadar çok yıprandım ki. İnsanın zoruna gidiyor. Bu devirde kim kabul eder böyle. Kıymet bilmedi. Umarım çok pişman olur

Nicin oyle evlendiniz..Hatanin en buyugu sizde..Ben eskiden esimle bir konuda sorun yasadiysam eger "Bana bak bu eve malim mulkumle geldim..Tabii ki oyle olacak "derdim..Erkeginde yapmasi gerekenler var..Siz adami boyle alistirmissiniz..Nicin ezik buzuk duruyorsunuz..Her zaman degerinizi hissettirin

Tabiki öyle ama okadar çok yıprandım ki. İnsanın zoruna gidiyor. Bu devirde kim kabul eder böyle. Kıymet bilmedi. Umarım çok pişman olur

Genelde öyle aşırı iyilerin -enayi- tadında iyilerin kıymeti bilinmez maalesef..

Suçumuz tok gözlü olmak.
Herkesi kendimiz gibi bilmek.

Böyle pis benciller koyun ol ister, güdecekler.
O zaman severler.
Hele iki sesin çıksın hak ara.
Aha böyle kapıda bulursun kendini.

X