Evliliğim bitmeli mi ?

Eşyalarımı toplamak için eve gittim onun evde olmadığı bir saatte. Arabasını uzakta gördük annemle elbiselerimi toplamaya gittim bı baktik asansorden çıktı ve bizimle yukarıya geldi. Altınlarımı almış. Annemde ona utanmiyomsn diye kızınca annemi itekledi dışarıya atmaya çalıştı annemin boğazını tuttu yere attı ben araya girmeye çalışıyodm. Sonra babamlar geldi babam onu dışarıya kovdu. Şuan ifade veriyoz
Cirkin cok çirkin kalitesiz bir adamla evlenmişsin ay geçmişim geldi gözüme altınlar senin hakkin sakın yedirme

Bence yeni olan birsey degil bu adam hep böyleydi ama siz ya degistiririmm dediginiz ya da pembe gözlükler taktiniz evliliginiz duzelmeyecek malesef bende cok cabalamistim akrabam olmadığı halde teyzelerine kadar aşağılamislardi hakarete maruz kalmıştım lütfen kendinize bunu yapmayın boşandığım da uzun süre psikolojik tedavi gördüm bir erkek ailesine sinir cekip karım o benim diyip savunmuyor sa o evliliktende o erkektende bir b** olmuyor aileniz sship cikiyorken bebeginiz yokken yasiniz gencken bosayin bu adami yaramiz benzer oldugu icin biliyorum bosandiktan sonra hayata yeni gelmis gibi oldum

Ben sizin yorumlarınızı çok beğeniyorum.
Benim eski eş kişisi de annesine ve anne tarafı akrabalarına aşırı düşkündü. Baba tarafıyla bayramlarda dahi görüşmezdi. Annesi görüştürmezdi kendi dile getirirdi.

Eski eşim, kira gelirleriyle geçimini sağlardı öylesine gittiği göstermelik ofisi vardı hergün de gitmezdi.

Annesi ve teyzesinden asla ayrılmazdı onlarla altın gününe gidiyordu dersem abarttığımı düşünürsünüz büyük ihtimal. Zaten boşanma sebebim annesiyle aşk yaşaması.

Evlenmeden önce pek anlaşılmıyor. İçlerine girmeden aile dinamiklerini çözemiyorsunuz.

Konu sahibi niçin boşanmıyor anlayamıyorum ailesi mi arkasında durmuyor acaba ??

Erkeklerden gerçekten tiksiniyorum artık.
Aldatmayan, anacı olmayan, çalışmayı seven normal bir erkek yok ya

Hep mi böylelerdi yeni mi farkına vardım yoksa benim çevrem mi böyle

Hepsi aynı tornadan çıkmış gibi

Ben sizin yorumlarınızı çok beğeniyorum.
Benim eski eş kişisi de annesine ve anne tarafı akrabalarına aşırı düşkündü. Baba tarafıyla bayramlarda dahi görüşmezdi. Annesi görüştürmezdi kendi dile getirirdi.

Eski eşim, kira gelirleriyle geçimini sağlardı öylesine gittiği göstermelik ofisi vardı hergün de gitmezdi.

Annesi ve teyzesinden asla ayrılmazdı onlarla altın gününe gidiyordu dersem abarttığımı düşünürsünüz büyük ihtimal. Zaten boşanma sebebim annesiyle aşk yaşaması.

Evlenmeden önce pek anlaşılmıyor. İçlerine girmeden aile dinamiklerini çözemiyorsunuz.

Konu sahibi niçin boşanmıyor anlayamıyorum ailesi mi arkasında durmuyor acaba ??

Erkeklerden gerçekten tiksiniyorum artık.
Aldatmayan, anacı olmayan, çalışmayı seven normal bir erkek yok ya

Hep mi böylelerdi yeni mi farkına vardım yoksa benim çevrem mi böyle

Hepsi aynı tornadan çıkmış gibi
Inanirim çünkü benim eski de annesiyle el ele gezerdi 8 ay katlandim 19 yaşındaydım boşadım ayy dusundukce gençliğime gem vurmuşum bos yere 8 ayim kölelik le gecmis diyorum konu sahibi babasinin evine gitmis altinlari da kocasi almis

Yok artık !! Annesini boğazlıyor itekliyor ve konu sahibi boşanmıyor
yanlış mı okuyorum ben ?? gözlüklerimi değiştireyim bari
Bosanmak için babasinin evine dönmüş umarim salak salak inanip geri dönmez kocaya çünkü cocuguda yok yasi da genc copsuz uzum evlenir tekrardan mutlu olma ihtimali var geri donerse salaklık eder

30 senedir yaşıyorum seninle çektiğimi çekmedim halbuki Bizim ailemiz yuvamız mutlu bir yuva
Ki ben yuvamın bozulmasından korkuyorum çünkü bizim normalde güzel bir yuvamız mutlu bir yuvamız var
Ama eşim ailesinin sözünü o kadar çok önemsiyor ki evinin huzurunu bırakmıyor
bir anda canavarlaştı beni döveceğini zannettim çok korktum
gidiyorsan git tarzında konuşmalar yaptı. S+ktrgt tarzında konuştu.
bir ay mutluysan bir ayınız berbat geçiyor
Mutlu güzel yuvaya bak 😂

Inanirim çünkü benim eski de annesiyle el ele gezerdi 8 ay katlandim 19 yaşındaydım boşadım ayy dusundukce gençliğime gem vurmuşum bos yere 8 ayim kölelik le gecmis diyorum konu sahibi babasinin evine gitmis altinlari da kocasi almis

Eski eşiniz yeniden evlenmiş mi ?

Biliyor musunuz yaş, etnik köken, eğitim, gelir düzeyinden bağımsız olarak hep aynı erkekler karşıma çıkıyor. Anneci erkeklerden son sürat kaçtıkça beni buluyorlar ısrarla görüşmek istiyorlar.

Toplumumuz böyle mi yoksa ben mi çekiyorum ?

Ya çok fena tiksiniyorum anneci / aileci erkekten hani öyle böyle değil

Eski eşiniz yeniden evlenmiş mi ?

Biliyor musunuz yaş, etnik köken, eğitim, gelir düzeyinden bağımsız olarak hep aynı erkekler karşıma çıkıyor. Anneci erkeklerden son sürat kaçtıkça beni buluyorlar ısrarla görüşmek istiyorlar.

Toplumumuz böyle mi yoksa ben mi çekiyorum ?

Ya çok fena tiksiniyorum anneci / aileci erkekten hani öyle böyle değil
O evlenmedi ama ben evlendim hamileyim eşim dunya iyisi bir insan evliligim cok iyi çok iyi tanıman lazim esinin en önemlisi kimseninin etkisinde kalmayan birey olabilmesi sorumluluk sahibi olmasi cok onemli evlilikte saygi da cok onemli ve olabildiğince ailelerden uzak yasanmali evinin derdi sıkıntısı da evinden dışarı cikamamali

O evlenmedi ama ben evlendim hamileyim eşim dunya iyisi bir insan evliligim cok iyi çok iyi tanıman lazim esinin en önemlisi kimseninin etkisinde kalmayan birey olabilmesi sorumluluk sahibi olmasi cok onemli evlilikte saygi da cok onemli ve olabildiğince ailelerden uzak yasanmali evinin derdi sıkıntısı da evinden dışarı cikamamali

Özel değilse soruyorum cevaplamak zorunda değilsiniz

2.eşiniz eski evliliğinizi başınıza kakıyor mu ?

Ailelerden uzak yaşayacak annesiyle el ele tutuşmayan annesiyle aynı koltukta yaşayan erkekler nereden bulunur ? :))

Eşinizin de ilk evliliği mi ?

Bayramdan bayrama görüşmek isterim evli olsam

Ailelerden uzak yaşayacak annesiyle el ele tutuşmayan annesiyle aynı koltukta yaşayan erkekler nereden bulunur ? :))

Kendi ailenizle de mi bayramdan bayrama görüşeceksiniz? Eğer öyle değilse bu şartlara uyum sağlayan erkek bulma olasiliğiniz yok

Kendi ailenizle de mi bayramdan bayrama görüşeceksiniz? Eğer öyle değilse bu şartlara uyum sağlayan erkek bulma olasiliğiniz yok

Evet kendi ailemle de bayramdan bayrama görüşmek isterim.

Kendi ailemle de aynı apartmanda aynı mahallede oturmak istemem

Kendi annemle de hergün görüşmüyorum. Çok bunalıyorum yaşlı insanların laf sokmalarından

Yani ya kabile hayatı yaşayacağım aile olabilmek adına ya da bulamayacak mıyım ?

Benim annem, babaannemle hergün konuşmazdı. Anneannem de yengemlerle. Kendi ailemde sülalemde böyle tuhaflıklar görmedim hic

Esimin ilk evliligi hayir kalkmiyor kalksa boşanma nedeni olur baştan konuştuk cevresinden de kimse agzini acamaz açarsa agizlarinin payını alirlar valla ben bulmadim o beni buldu esin zaten yuvasina sahip cikan biri olursa oturmasi kalkmasi dusuncelerinden belli oluyor ben tanimak icin uzun zaman verdim cokta sinadim önerim iste calisiyor olman evlilik yaparken kimseyi maddi konulara müdahale etmemen herseyi esinle yapman maddi boyuta aileler girince olmuyor o evlilikten herkese herseyi anlatmayıp mesafeli durman geçmişin hakkinda da kimseye birsey aciklamak zorunda degilsin samimi de soran olursa anlatma dedikodu malzemesi olursun

Evet kendi ailemle de bayramdan bayrama görüşmek isterim.

Kendi ailemle de aynı apartmanda aynı mahallede oturmak istemem

Kendi annemle de hergün görüşmüyorum. Çok bunalıyorum yaşlı insanların laf sokmalarından

Yani ya kabile hayatı yaşayacağım aile olabilmek adına ya da bulamayacak mıyım ?

Benim annem, babaannemle hergün konuşmazdı. Anneannem de yengemlerle. Kendi ailemde sülalemde böyle tuhaflıklar görmedim hic
Kabile hayatı olmak zorundasınız demedim.
Kendi ailenizle haftada-ayda 1 görüşürken, eşinizin ailesiyle bayramdan bayrama görüşmeyi eşinize nasıl kabul ettireceksiniz diye sordum.
Ama siz kendi ailenizle de bayramdan bayrama, senede 2 kez görüşmek istiyormuşsunuz.
İnşallah karşiniza dilediğiniz gibi biri çıkar.

Kabile hayatı olmak zorundasınız demedim.
Kendi ailenizle haftada-ayda 1 görüşürken, eşinizin ailesiyle bayramdan bayrama görüşmeyi eşinize nasıl kabul ettireceksiniz diye sordum.
Ama siz kendi ailenizle de bayramdan bayrama, senede 2 kez görüşmek istiyormuşsunuz.
İnşallah karşiniza dilediğiniz gibi biri çıkar.

Çalışan bir annenin kızıydım. Annemin bir tek pazar günü vardı. Bazen pazar günü de mesaiye kalırdı. Ben de çalışıyorum. Tek günümü niçin kayınvalideme veya anneme ayırayım ?

Babaannem hafta sonları veya sık sık onunla görüşmediğimiz için bir gün bile sitem etmedi gücenmedi. Babaannem de terzi idi. Sabaha kadar dikiş diktiğini provalardan başını kaldıramadığını hatırlıyorum.

Anneannem 62 yaşına kadar tuğla fabrikasında çalışmış bir kadındı. Yengelerime bir gün şikayette bulunmadı.

Anneannem de babaannem de annemi, beni, gelinlerini, diğer torunlarını çok severdi. Bayramdan bayrama görüşürdük. Ninelerim de sevmezdi mıc mıc vıcık vıcık ilişkileri.

Herkesin kendi evi var derlerdi. Bayramda kahvaltı sofrası hazırlarlar 2 saat oturur kalkardık. Babaannem bizzat anneme dikte ederdi " bir haftalık bayram tatili var erdek e kaçın v.s " diye..

İki ninemde gezmemizi güzel giyinmemizi, kendi yaşıtlarımızla vakit geçirmemizi öğütlerdi.

Pazar günü tek günde çocuklarınızla oturun herkesin evi düzeni ayrı derdi babaannem babam ile amcama.

Çalışan bir annenin kızıydım. Annemin bir tek pazar günü vardı. Bazen pazar günü de mesaiye kalırdı. Ben de çalışıyorum. Tek günümü niçin kayınvalideme veya anneme ayırayım ?

Babaannem hafta sonları veya sık sık onunla görüşmediğimiz için bir gün bile sitem etmedi gücenmedi. Babaannem de terzi idi. Sabaha kadar dikiş diktiğini provalardan başını kaldıramadığını hatırlıyorum.

Anneannem 62 yaşına kadar tuğla fabrikasında çalışmış bir kadındı. Yengelerime bir gün şikayette bulunmadı.

Anneannem de babaannem de annemi, beni, gelinlerini, diğer torunlarını çok severdi. Bayramdan bayrama görüşürdük. Ninelerim de sevmezdi mıc mıc vıcık vıcık ilişkileri.

Herkesin kendi evi var derlerdi. Bayramda kahvaltı sofrası hazırlarlar 2 saat oturur kalkardık. Babaannem bizzat anneme dikte ederdi " bir haftalık bayram tatili var erdek e kaçın v.s " diye..

İki ninemde gezmemizi güzel giyinmemizi, kendi yaşıtlarımızla vakit geçirmemizi öğütlerdi.

Pazar günü tek günde çocuklarınızla oturun herkesin evi düzeni ayrı derdi babaannem babam ile amcama.
Tek gününüzü kayinvalideye,annenize ayırın demiyorum zaten ki bu bana göre de doğru bir şey değil. Ama bayramdan bayrama ailesiyle görüşmeyi kabul edecek birini bulmanız da Türkiye sınırları içerisinde zor.
Ya annesi-babasi ölmüş olacak ya da küçüklüğünden beri ailesiyle kopuk ya da ailesine küs birisi olacak.

Tek gününüzü kayinvalideye,annenize ayırın demiyorum zaten ki bu bana göre de doğru bir şey değil. Ama bayramdan bayrama ailesiyle görüşmeyi kabul edecek birini bulmanız da Türkiye sınırları içerisinde zor.
Ya annesi-babasi ölmüş olacak ya da küçüklüğünden beri ailesiyle kopuk ya da ailesine küs birisi olacak.

Elbette kendi ailesiyle istediği zaman görüşebilir. Yanında beni sürüklemesin yeter.

Nerden basliyacagimi hiç bilmiyorum. Dayımın eşi (yengemin ) bizi tanistirmasiyla başlamıştı her şey. Konuşa konusa sevdik birbirimizi. 2-3 yıl nişanlı kaldık. İlk iki yıl onun sınırını hiç fark etmemiştim fakat son yıl değişmeye başlamıştı. Sinirlendiginde çok bağırıp çağırıyordu. Ben herkeste oluyor diye normal karşılardım. Sonra evlendik eşimin aşırı aileci olduğunu öğrendim. Sürekli teyzesine, ablasına, dayılarına ve amcalarına sohbet etmeye gitmek istemesi ve benide pesiden götürmek istemesi. Halbuki benim ailemde hiç böyle bir zorunluluk yoktu. Babası annesi ne derse takılan bir insan kendisi. Aşırı aileci. Evlendigimde 20 yaşındaydım. 3,5 yıllık evliyim. Sürekli annemlere niye sık gitmiyoruz niye orda kalmıyoruz vs diye kavga ediyorduk. Sırf kavga etmemek için bicok kere gidip kaldım. Evlerimiz yakın. Ama araba gerekli sonra araba aldıktan sonra hep gidip döndük. Birgün anneannemin rahatsızlığı üzerine kocası da öldüğü için anneannemi çocukları evinde ağırlamaya calisiyorlardi 3-5 gün her çocuğunda kaliyordu. Sıra dayimlara geldiginde bu bizi tanıştıran yengem aşırı surat astı vs vs derken kocasi ona bağırdı annem buraya hergun gelmiyor hastadır niye sürat asiyorsun diye bunlar bikac gün küs kaldilar. Annemde o sıra wp den durumlar paylaşıyor hadisler vs anne hakkı ile alakalı yengemde kocasıyla baristiktan sonra bunları kocasına gösteriyor benim dayimda aşırı asabi ve manyak bir insan. Bayram günü annemin üzerine yürüyüp vurmaya çalıştı anneannem barışın dediği için aralarına girdiler yengem sinsi sinsi izledi hosuna gitti tabi. Orda annem de bı tokat yapistirdi yengeme yengem dediğim de eşimin ablası oluyor biz o sıra kaynanamlardaydik duyunca fırladım evden anneme bişey oldu sandm o zaman onlar gitmistiler. bu sefer eşim aşırı ablacı oldu anneme taraf aldı. Bayağı kavga ettik sonra işler düzene girmeyince keyfin bilir tarzında konuşmalar yaptı ben de eve gelip eşyalarımı toplamak istedim ailem benim her zaman yanımda boşansam da boşanmasam da. O eşyalarımı toplamaya geldiğim gün kayınbabam geldi ve bana bu böyle olmaz her gün böyle kavga edecekseniz boşanın dedi anneannem için hakaretler yağdırmaya başladı sonra ben ve eşim sinirimiz geçince biraz kendimize gelince birbirimizi sevdiğimizi anlayıp durduk. Kayınbabam ortalığı daha da kızıştırdı ben de ona dedim ki sen buraya bizi barıştırmaya değil boşamaya gelmişsin dedim. Neyse ben bu konuyu tekrar hoplayacağını bildiğim için eşimi sürekli uyarıyordum diyordum ki yarın öbür gün ablan yemeğe kardeşlerini çağırır veya tekrar böyle bir kavga çıkarmak biz tarafsız olacağız sen istiyorsan git Damla'nın evine ama beni zorlama çünkü ben annemle kavga etmişler dayım benim arkamdan işte onların evini yıkayacağım onların evi bozulacak benimle işim için bunları söylüyor ben o adamın evine gelip de oturup da sofrasına yemeğini yemem dedi isterse dayım olsun. Dayım bile benim hakkımda bunları konuşuyorsa onları boşayacağım diye konuşuyorsa kimse kusura bakmasın. Ki ben yuvamın bozulmasından korkuyorum çünkü bizim normalde güzel bir yuvamız mutlu bir yuvamız var fakat bu konular açıldığı zaman ailesine gitme konusu veya bu kavga konusu açıldığı zaman ciddi anlamda değişik bir insan oluyor duvarlar yumrukluyor canavarlaşıyor tabiri caizse. İki gün önce beklediğim şey oldu ve ablası iftara davet etti. Ben gelmek istemediğimi söyledim ama istersen onun gidebileceğini söyledim arada ablasına dedi ki gelmeyeceğiz falan filan neyse o günden beridir morali bozuk gibiydi ama bir şey de demedi sonra bugün sabah annesi aradı. İşte benim dedikodumu yaptılar bayağı bir istesen niye onu getirmiyorsun niye onunla konuşmuyorsun bu da gelmiş diyor ki keyfi bilir ben de artık onunla gitmeyeceğim böyle şöyle zaten az kaldı falan tarzında konuşmalar yaptı ama ne söylediğini anlamadım. Konuşmayı bitirdikleri zaman ben de dedim ki niye benim dedikodumu yapıyorsunuz çıldırdı ormal gözüken insan bir anda canavarlaştı beni döveceğini zannettim çok korktum bana diyor ki 30 senedir yaşıyorum seninle çektiğimi çekmedim halbuki Bizim ailemiz yuvamız mutlu bir yuva o ne zaman ailesiyle konuşsa laf söylese bana huzurumuz bozuluyor ve geliyor bana çatıyor ben de ona dedim ki sen erkek olsaydın annenin ablanın sözüyle hareket etmezdin. Yemin ediyorum ablası beni gördüğünde yüz çeviriyordu ben gidip onu sırf eşim için selam veriyordum konuşuyordum ama sırf eşim için yoksa onun ve kocasının benim için ve eşim için boşanma planları kurduklarını ve buna sevindiklerini bildiğim için onların evine gitmek istemiyordum. En basitinden geçen kaynanamlar tekrar gelmişti eşimin amcası ile oturmaya gideceklerdi ve ben çok yorgundum gelmek istemedim geldiklerinden sonra kaynananın 2 saat bana diyor sen niye gelmiyorsun da böylesin sen kendin bizden uzak tutuyorsun daha iki saat laf söyledi. Ben mecbur muyum siz nereye gidiyorsanız sizin peşinizden gezmeye sabahtan geldiler saat sekizden akşam gece 12.00'ye kadar onun bunun evine git Derya ben mecbur muyum ve eşim de huzursuzluk çıkardı bunun için 3-4 gün küs kaldık ve kendisi asla barışmaya yeltenmeyen biri. İşte bugün annesi aradıktan sonra da insanlıktan çıktı kötü söz söylememeye çok dikkat ettim ama sabrım kalmadı ben onu bıktırmışım gidiyorsan git tarzında konuşmalar yaptı. S+ktrgt tarzında konuştu. Eşimin işi yok fakat maddi olarak durumu iyi ailesinden kalma evleri var bikac tane onlara mı güveniyor anlamadım gerçekten ben çok yoruldum eşimi seviyor muyum seviyorum ama ailesi için hep beni edip kalkmasından çok yoruldum. Çocuğumuz yok istiyorduk çünkü biz mutluyduk iki kere düşük yaptım bu ayda çocuk düşünüyorduk. Ama eşim ailesinin sözünü o kadar çok önemsiyor ki evinin huzurunu bırakmıyor çok yoruldum bakın ben boşanmaktan korkmuyorum benim ailem yanımda ki benim ailem bana boşanmak istesem destek bile verirler. Kaynanama gelince diğer gelinlerine diğer çocuklarına hiçbir şey söyleyemiyor çünkü kimse karısını ezdirmediği için ama benim eşimi arayıp benim hakkımda saatlerce konuşabilir çünkü biliyor ki benim eşim onun lafını dinleyecek ve evini huzurunu bozacak aynı şekilde ablası da öyle annem her bir şey paylaştığı zaman gidiyordu eşimi arıyordu diyorduk senin kaynanan böyle paylaşmış gidiyordu kendi kocasına dönüşte bak senin kardeşin böyle paylaştı bütün aileyi birbirine düşürdü. Ama benim de takatim kalmadı çok yoruldum eşimi seviyorum ama bu konuların asla burada son bulmayacağını biliyorum bir ay mutluysan bir ayınız berbat geçiyor sırf annesine ailesine bu kadar önem verdiği için çok yoruldum çok...
Çok sıkıldım sizin gibilerden, gerçekten çok sıkıldım.Kocan iyi biri değil; öfkeli, ana kuzusu, istemediğiniz şeylere zorlayan bencil,size saygısı olmayan birisi...... Siz susar alttan alırsanız,çevrenizde olanlara 3 maymunu oynar, ailesinin gönlünü ederseniz o da iyi olur en ufak dik duruşta böyle burnunuzdan getirir .Şimdi kendinizi kurtardınız kurtardınız bebek olunca o prangayi ayağa takınca bakın bakalım size daha neler yapacaklar . Aklınız şaşar.......

X