Ailem ve bebeğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cok sagolun evet ben de anlamadim. Ailem hergun gelecek cocuga bakacak demedim ki bazi insanlar beni linclemeye calisti. Cogu kez konustuk gecmiste bazi seyler yuzunden de cok hatalari oldu hep ozur dilediler degismeye caliscaz dediler ama olmadi. Ben de bu durumda konusmamayi tercih ediyorum artik cunku gercekten yapim geregi yufka yurekli oldugum icin her seferinde unutup konusmaya devam ediyordum. Ablam bu konuda benden daha sogukkanlidir. Bi kere sogudu mu mesafeyi cizer direk ama ben de artik bu biriken olaylardan oturu cizmeye basladim.
Siz yine de maddi manevi beklentiyi sıfırlayıp anne babanızla ilişkiyi kesmeyin arayın sorun, sonuçta anne babadır sizin üzerinizde iyi kötü emekleri var. Ölümlü dünya. Arkadaşım annesiyle görüşmüyordu annesinin istemediği bir adayla evlendi diye , annesi geçen ay aniden öldü, arkadaşım barışamadan. Şimdi arkadaşım psikolojik destek görüyor. Düşüp öldüğü yerden fotolarını görmüş bi yakınının galerisinde. Toparlanamıyor. Anne bu işte, başka bişeye benzemiyor. Allah başımızdan eksik etmesin tüm anne babalarımızı. Ben tamamen haksız buldum ailenizi, ama yine de size naçizane diyorum ki beklentisiz onların halini hatrını sormaya ve onları kırmamaya gayret edin zor olsa da

Benim oğlum 1 yaşında nerdeyse 1 aylık olduktan sonra ekstra durumlar dışında hep kendim baktım halende öyle.cok çok yorgunum bazen sinirlerim bozuluyor nereye koşacağımi şaşırıyorum. rahat banyo yapmak,keyifle bir kahve içmek nerdeyse hayal eşim işte oluyor gelince de yorgun modunda k.v devre dışı k.pederim rahmetli oldu uzun zamandır kendine gelemedi.babam rahatsız annem onun başında yani herkesin kendince bahanesi çok. isteseler zaman yaratırlar mi?evet bence yapabilirler ama kimse bişey yapmıyor 😁inan sitem bile etmiyorum etsem zar zor gelecekler kimsenin gönülsüz yardımını istemiyorum. tek dinlenme alanım arada bir annemlere gidip 2-3 gün kalmak onda da ne kadar olursa işte... ne yorgunluğumu atacağım bir alan ne elimden tutan bir insan var zayıfladım çöp gibi kaldım hep diyorum bu zamanlar bi şekilde geçecek önemli olan sağlıklı olmamız kendimi bu şekilde motive ve teselli ediyorum.sende kimseden medet umma bence kırgınlık ve öfke yaratıyor bu duygu başka işe yaramıyor ayrıca eve birilerinin yatılı gelip gitmeside hengame yaratıyor kendi dünyanizi yaratın kimseden yardım beklemeyin. daha geçen hafta konu açtım burdaki arkadaşlardan tavsiye almak için .benim çarelerim bu şekilde...hasta olmayim ayakta kalayım kimseye muhtaç olmayim diyorum.sizde öyle yapın kimseye minnet etmeyin

Siz yine de maddi manevi beklentiyi sıfırlayıp anne babanızla ilişkiyi kesmeyin arayın sorun, sonuçta anne babadır sizin üzerinizde iyi kötü emekleri var. Ölümlü dünya. Arkadaşım annesiyle görüşmüyordu annesinin istemediği bir adayla evlendi diye , annesi geçen ay aniden öldü, arkadaşım barışamadan. Şimdi arkadaşım psikolojik destek görüyor. Düşüp öldüğü yerden fotolarını görmüş bi yakınının galerisinde. Toparlanamıyor. Anne bu işte, başka bişeye benzemiyor. Allah başımızdan eksik etmesin tüm anne babalarımızı. Ben tamamen haksız buldum ailenizi, ama yine de size naçizane diyorum ki beklentisiz onların halini hatrını sormaya ve onları kırmamaya gayret edin zor olsa da
Ben de en cok bundan korkuyorum ama nereye kadar zaten surekli gormezden gelip konusmaya devam ediyordum ama hoop yine ayni seyler yasanio. Bunlar artik karsiliksiz kalmamali diyorum gorusmeme karari aliyorum bu sefer de icten ice vicdan azabi duyuyorum. Keske onlar da benm gibi dusunseydi

Benim oğlum 1 yaşında nerdeyse 1 aylık olduktan sonra ekstra durumlar dışında hep kendim baktım halende öyle.cok çok yorgunum bazen sinirlerim bozuluyor nereye koşacağımi şaşırıyorum. rahat banyo yapmak,keyifle bir kahve içmek nerdeyse hayal eşim işte oluyor gelince de yorgun modunda k.v devre dışı k.pederim rahmetli oldu uzun zamandır kendine gelemedi.babam rahatsız annem onun başında yani herkesin kendince bahanesi çok. isteseler zaman yaratırlar mi?evet bence yapabilirler ama kimse bişey yapmıyor 😁inan sitem bile etmiyorum etsem zar zor gelecekler kimsenin gönülsüz yardımını istemiyorum. tek dinlenme alanım arada bir annemlere gidip 2-3 gün kalmak onda da ne kadar olursa işte... ne yorgunluğumu atacağım bir alan ne elimden tutan bir insan var zayıfladım çöp gibi kaldım hep diyorum bu zamanlar bi şekilde geçecek önemli olan sağlıklı olmamız kendimi bu şekilde motive ve teselli ediyorum.sende kimseden medet umma bence kırgınlık ve öfke yaratıyor bu duygu başka işe yaramıyor ayrıca eve birilerinin yatılı gelip gitmeside hengame yaratıyor kendi dünyanizi yaratın kimseden yardım beklemeyin. daha geçen hafta konu açtım burdaki arkadaşlardan tavsiye almak için .benim çarelerim bu şekilde...hasta olmayim ayakta kalayım kimseye muhtaç olmayim diyorum.sizde öyle yapın kimseye minnet etmeyin
Oyle yapmaya calisiyorum. Sizlere de kolayliklar diliyorum. Tesekkur ederim yorumunuz icin.

Evet biz de ablamla onu diyoruz bunca olaya ragmen kendimizi iyi kurtardik diye :) cunku o kadar cok sey var ki cocuklugumda yasadigim ve hala unutamadigim…
Siz yazdıkça ben düğüm düğüm... iki çocuğum var çocuklarım şuan yanımda...ne kendi ailemle ilişkimden nede çocuklarımla olan ilişkimden bahsetmiyecegim sizi daha çok üzecek biliyorum...bence her anne kötü değildir bazıları anne olmalı yetersiz kalıyorlar...çocuk büyütmek sevgi ister bilgi ister çocuk doğurmak kolay ama onu büyütmek asıl zor ve bir o kadarda güzel olan yani bu.bazlari yapamıyor...ne güzel ablanizla gerçekleri kabullenip yolunuza devam etmişsiniz...

Oyle yapmaya calisiyorum. Sizlere de kolayliklar diliyorum. Tesekkur ederim yorumunuz icin.
Sagolun size de kolay gelsin . çok yorucu ve zor dönemler insan ister istemez beklentiye giriyor işte.bir saat fazla uyumaya yada yalnız vakit geçirmeye, işleri düzene sokmaya ihtiyaç oluyor ama kimse anlamıyor sayenizde bende iç döktüm...

Benim annem babam sozum de takilan 2 bilezigimi aldilar vermediler. Bekarliktan evlenene kadar her kazancimi aldilar hic desteklerini gormedim. Evlendim ilk maasimi bile utanmadan istediler verdim.
Erkek kardesimin bir isini yapmadim diye beni dusman gorduler. Erkek kardesim nasil cirkin laflar soyledi ben sadece terbiyesiz dedim ama annem biricik oglum yapti.
14 aylik bir bebegim var esim 5 aydir bir proje geregi yurtdisinda uzadikca uzadi. Bebegime kendim bakiyorum. 3 ay kadar evimde 5 gun tam zamanli yardimci aldim cok yoruldugum icin. Ancak bebegimi emanet edemedim icimden gelmedi. Ben harici 1 kisi ne altini degistirmistir ne yemegini yedirmistir. Evet cok zor ne esimin ne ailemin ne de bir baskasinin hicbir destegini almadan buyutuyorum. Evin alisverisini bebegin alisverisini hepsini bebegimle yapiyorum.
Bebegim 3 gun once ateslendi Bende 39 derece atesle bebegime bakmaya calistim. 2 kez dus aldirdim sabahina arabaya koyup hastaneye goturdum. Hasta halimle 2 saat uyumadan yasadim. Evet cok zor ailenin destek olmadigi zaman ama inanin dunyanin sonu degil. Kimseye minnet etmeyin.
Ben konusmuyorum ailemin bana yaptiklarindan sonra. Hos konusurken de annemin hicbir faydasini gormedim. Dogumda 3 gun kaldi gitti. Minicik bebekle kalinca icim cikana kadar hickira hickira agladim. Benim annem boyle hic sevmez beni acimaz merhamet etmez gonlu bol degildir. 4 cocugu var bir beni sevmez. Cocukken hep ev islerini yaptirir cocuklara baktirirdi. Hatta en kucuk cocugu dogdugunda 14 yasindaydim 1 yil hep ben baktim annesi zannederdi beni. Ben annem icin hep yardimciydim babam icin para getiren biri. Sonra buyudum boyle anne baba olmaz olsun dedim.
Iyi bir esim var guzel bir kariyerim minik bir yuvam… sabirla buyutuyorum yavrumu.
Ogrendigim sey aileden destek gormemek degil de onlarin yaptiklarina sinir olmak daha cok yipratiyor insani. Uzmeyin kendinizi 🙏🏻

Siz yazdıkça ben düğüm düğüm... iki çocuğum var çocuklarım şuan yanımda...ne kendi ailemle ilişkimden nede çocuklarımla olan ilişkimden bahsetmiyecegim sizi daha çok üzecek biliyorum...bence her anne kötü değildir bazıları anne olmalı yetersiz kalıyorlar...çocuk büyütmek sevgi ister bilgi ister çocuk doğurmak kolay ama onu büyütmek asıl zor ve bir o kadarda güzel olan yani bu.bazlari yapamıyor...ne güzel ablanizla gerçekleri kabullenip yolunuza devam etmişsiniz...
Evet pek sevgi goremedik bunu kabul ediyoruz her zaman. Ona gore sekillendirdik ablamla kendimizi ve gercekten iyi yerlere geldik diyebilirim. Ama goz ardi etmedigim seyler de var tabi ki iyi gunlerimiz de oldu. Ama genel olarak bi sefkatsizlik vardi yani hani o anne kiz arasinda olan sicak iliski bizde yoktu malesef. Tesekkur ederim yorumunuz icin.

Sagolun size de kolay gelsin . çok yorucu ve zor dönemler insan ister istemez beklentiye giriyor işte.bir saat fazla uyumaya yada yalnız vakit geçirmeye, işleri düzene sokmaya ihtiyaç oluyor ama kimse anlamıyor sayenizde bende iç döktüm...
Ah ah hem de nasil… cok guzel bisey ama insaniz biz de bazen yoruluyoruz degil mi? O kisa dinlenmeler bile ne kadar iyi geliyor. Malesef yasamayan anlamaz. Bu yorucu gunler de gecer elbet. İyi yaptiniz tabi ben de ilk kez bole uzun bi sekilde yazip icimi dokmek istedim cogu arkadas anlama calisti sagolsunlar.

Yani evet zorunda değiller ama insan bekliyor
En azından haftada bir iki defa sizi dinlendirebilirler evinize gelince ne olacak ki
Ben dünyanın en rahat insaniyim keyfime de çok düşkünüm ama ben bile yardım ederdim yani

Benim annem babam sozum de takilan 2 bilezigimi aldilar vermediler. Bekarliktan evlenene kadar her kazancimi aldilar hic desteklerini gormedim. Evlendim ilk maasimi bile utanmadan istediler verdim.
Erkek kardesimin bir isini yapmadim diye beni dusman gorduler. Erkek kardesim nasil cirkin laflar soyledi ben sadece terbiyesiz dedim ama annem biricik oglum yapti.
14 aylik bir bebegim var esim 5 aydir bir proje geregi yurtdisinda uzadikca uzadi. Bebegime kendim bakiyorum. 3 ay kadar evimde 5 gun tam zamanli yardimci aldim cok yoruldugum icin. Ancak bebegimi emanet edemedim icimden gelmedi. Ben harici 1 kisi ne altini degistirmistir ne yemegini yedirmistir. Evet cok zor ne esimin ne ailemin ne de bir baskasinin hicbir destegini almadan buyutuyorum. Evin alisverisini bebegin alisverisini hepsini bebegimle yapiyorum.
Bebegim 3 gun once ateslendi Bende 39 derece atesle bebegime bakmaya calistim. 2 kez dus aldirdim sabahina arabaya koyup hastaneye goturdum. Hasta halimle 2 saat uyumadan yasadim. Evet cok zor ailenin destek olmadigi zaman ama inanin dunyanin sonu degil. Kimseye minnet etmeyin.
Ben konusmuyorum ailemin bana yaptiklarindan sonra. Hos konusurken de annemin hicbir faydasini gormedim. Dogumda 3 gun kaldi gitti. Minicik bebekle kalinca icim cikana kadar hickira hickira agladim. Benim annem boyle hic sevmez beni acimaz merhamet etmez gonlu bol degildir. 4 cocugu var bir beni sevmez. Cocukken hep ev islerini yaptirir cocuklara baktirirdi. Hatta en kucuk cocugu dogdugunda 14 yasindaydim 1 yil hep ben baktim annesi zannederdi beni. Ben annem icin hep yardimciydim babam icin para getiren biri. Sonra buyudum boyle anne baba olmaz olsun dedim.
Iyi bir esim var guzel bir kariyerim minik bir yuvam… sabirla buyutuyorum yavrumu.
Ogrendigim sey aileden destek gormemek degil de onlarin yaptiklarina sinir olmak daha cok yipratiyor insani. Uzmeyin kendinizi 🙏🏻
Yasadiklariniza gercekten cok uzuldum. Siz de cok zor zamanlar gecrmissiniz ama ustesinden gelmissiniz tebrik ediyorum. Benim de mutlu bi evliligim sicak bi yuvam var. Eger bi sekilde hayatimi kurmasaydim orda yaaamaya mecbur kalsaydim kafayi yerdim diye dusunuyorum. Cunku 1 yil issiz kaldigim bi donem olmustu mezun olduktan sonra. Evli degildim ve haril haril is ariyordum. Ozaman bile hayat burnumdan gelmisti annem sayesinde. Her gun basima kakiyordu issiz oldugumu. Ve yeni mezundum…

Yani evet zorunda değiller ama insan bekliyor
En azından haftada bir iki defa sizi dinlendirebilirler evinize gelince ne olacak ki
Ben dünyanın en rahat insaniyim keyfime de çok düşkünüm ama ben bile yardım ederdim yani
Ben dinlenmesinde bile degildim yani evet tabi isterdim ama ikinci plandaydi. Buna ragmen olmadi iste. Evet insan nolursa olsun yardim ederim diyo sonucta haftanin bi kac gunu sadece icten gelmesi onemli iste

Belli bir yaştan sonra insanlar gerçekten çocuk sesi kaldıramıyorlar.
Bende tek büyütüyorum ve asla bir başkasından yardım talebim yok. Sevmeleri için haftasonu götürüyorum orada bile oğlum çok yorduğunda müdahale ediyorum kıyamıyorum onlara (3 yaşında çok hareketli)
Anne-Babadan böyle bir beklentiye girmek çok yanlış. Bakmak zorunda değiller.. yazık hala sevmenin peşindeler.

Şahsen ileri de o günleri görürsem bende torun bakmak istemem. Çok severim fakat bakımına karışmam.
Herkes 2.çocuğu yapmam için baskı kuruyor ama yapamam çünkü bünyem, kapasitem bu kadar benim. Beni yanlış anlamayın fakat bakım, yardım konusunda hak veremedim size.

Yasadiklariniza gercekten cok uzuldum. Siz de cok zor zamanlar gecrmissiniz ama ustesinden gelmissiniz tebrik ediyorum. Benim de mutlu bi evliligim sicak bi yuvam var. Eger bi sekilde hayatimi kurmasaydim orda yaaamaya mecbur kalsaydim kafayi yerdim diye dusunuyorum. Cunku 1 yil issiz kaldigim bi donem olmustu mezun olduktan sonra. Evli degildim ve haril haril is ariyordum. Ozaman bile hayat burnumdan gelmisti annem sayesinde. Her gun basima kakiyordu issiz oldugumu. Ve yeni mezundum…
Sizi cok iyi anliyorum degersiz hissetiyorlar ama degerlisiniz. En guzeli akliniza yaptiklari geldiginde sinirlenmeyi surekli dusunup umutsuzluga dusmeyi birakmaniz. Silin engelleyin. Alin bebeginizi yuvaniza bakin. Ne dert ne sitem mis gibi hayat 😅 bebekle zor ama siz o anneyle yasayabilmisseniz bu isin ustesinden de gelirsiniz 🌸

Merhaba arkadaslar, 11 aylik bi oglum var ve bebegime yalniz bakiyorum. Konuyu acmamin sebebi, ailemle ayni sehirde yasiyorum ancak bana destek olmuyorlar. Aslinda en basindan beri annem ile aram mesafelidir. Genc kizligimdan beri eve arkadaslarim gelse bile rahatsiz olur, onlarla otururken, sohbet ederken bile seslenir alakasiz isler verirdi acil olmasa bile. Ayni sekilde o donemde üniversite okuyan ablama da katı idi. Kendimizi asla evimizde gibi hissetmezdik. Televizyonun sesi onun istedigi yuksekliktedir asla acamazsin veya onun istedigi programlari izlersin vb. Daha fazla uzatmak istemiyorum. Ablam ve ben evlendik mutlu yuvalar kurduk. Benim bir bebegim oldu. Bu arada hamileligimin son donemlerinde de ailemle cok buyuk sikintilar yasadik. Ve onlarla doguma kadar konusmamistim ancak ablam onlari doguma cagirmis mecbur konusmak zorunda kaldim.

Neyse dogumuma geldiler hic bisey olmamis gibi konustum, evimi actim. İlk 2 hafta kaldilar sonrasinda ise iki haftada bi olmak uzere 1-2 gunlugune ugradilar. Bu arada yardim etmek yerine bana daha cok yuk oldular. Yok yemege cok tuz atmissin, mesela bebek aglar gece yattiklari odanin kapisini kaparlar. Gece alayim da sen biraz nefes al yok. Sonrasinda bu ara gittikce uzadi. Yaz mevsimi gelince ben onlarda kalmaya basladim iki haftada bir. Ancak daha 3 gun dolmadan suratlari dusmeye basladi. Bir gun bebegim sabaha kadar cok agladi, uyumadi. Bu arada sifir destek hani insan gelir bakar noldu neden uyumuyor gibisinden. Ama uykulrindan asla feragat etmezler. Ayni gunun sabahina baktim yuzleri dusuk, neden diye sordum iste biz artik yasliyiz, gurultuden uyuyamadik falan. O kadar kirildim ki. Hemen esyalarimi toplayip evime gittim. Sonrasinda 1 ay konusmadim. Sonra emrivaki yapip gelmisler torunumuzu ozledik diye.

Neyse yeniden evimi actim. Gelmeye basladilar arada bir. Kis mevsimi geldi. 3-4 haftada bir 3 gun kaliyolar. Bu arada geldikleri zaman kesinlikle yemekleri ben yapiyorum 5 yildiz hizmet sunuyorum diyebilirim. Annem zaten bebegi sadece seviyor bakimiyla kesinlikle ilgilenmiyor, zaten oyle bisey isteyen de yok.

Sonrasinda annem ben artik haftada sali ve persembe gunleri olmak uzere İtalyanca kursuna gidecegim dedi. Sana iki haftada bi carsamba gunleri gelip persembe gunu gidecegiz dedi. Ben de hic zahmet etmeyin o zaman dedim. Cunku zaten hayatlari boyunca ilgisiz insanlar olduklari icin hayatlarımda da olsun istemiyordum. Sadece annem ve babam oldugu icin zoraki konusuyordum. Bu zoraki gelip gitmelerinden sonra bir de ablama beni ablama sikayet etmisler. Yok bebek uyandiginda ustune yelek giydirmiyor. (Sadece bi kere giydirmedim ev cok sicak diye onu gorup soylemisler) . Yok onun tek derdi uyumak. Geldigimizde bebegi bize verio kendi uyuyo vs o kadar kirici seyler ki. Arkadaşlar kirk yilda bi geldiklerinde 1 saatligine verip uyumusum cok mu? Zaten bebegime kendim bakiyorum, ayda yilda bi geldiklerinde bi iki sey gorup beni bu sekilde yaftaliyorlar ve bunu yapan da benim oz annem ve babam.

Artik bu son olay herseyi kopardi, onlari kesinlikle gormek istemedigimi soyledim. Bebegime bakmaktan kesinlikle gocunmuyorum. Ama insan ayni sehirde olan anne ve babasindan manevi de olsa bi destek bekliyor. Ben zaten her dk yanimda olun demiyordum. İki haftada bi gelin 2-3 gun kalin, benle olun destek olun nefes alayim birlikte olalim diyordum. İnsan herseyden once pskolojik destek istiyor ancak beni daha cok dibe cekmeye calistilar. Su surecte kayinvalidemlere daha cok gittim.

Bebegimle ilk kez 3 ay once korona olduk ve cok agir gecirdik. O süreçte bile yalnizdim, kayinvalidemlerde kaldik. Sizce bu normal mi, ben mi duygusal oldugum icin cok abartiyorum? Annem ve babam varken ben neden bu hastalikta kayinvalidemde kaldim? Su an ablam ve ben esim de dahil onlarla konusmuyoruz. Ama onlar, sen merhametli bi insansin ablan gibi deilsin ( ablami bu olanlari bana anlattigi icin kotuluyorlar ), torunumuzu gormekten bizi mahrum etme. İstedigin zaman bize gelebilirsin. Ben italyanca kursuna gitmeye devam edicem ama iki haftada bi geliriz diyor lütuf eder gibi vs hicbisey olmamis gibi benle konusmaya devam etmeye calisiyorlar. Bu durumda ne yapmaliyim? Komple konusmayi kestim, gormezden geliyorum hala iletisim kurmaya calisiyorlar. Nasil bir yol izlemeliyim, tavsiyelerinizi bekliyorum. Sabirla okudugunuz icin cok teşekkürler ederim.
Çok üzücü özellikle bir anne için illa ki yanında biri olsun ister insan ben anne olsam kızımı yalnız bırakmayı geç saatlerce uyusun dinlensin diye başında beklerdim umarım hatalarını anlarlar üzülmeyin lütfen

Ben sizi haksız buldum. Ailelerimiz bize destek olmak zorunda değil bence. Hatta şöyle söyleyeyim şuan hamileyim. Kayınvalidem ‘annen destek olur arada gelir bakar vs’ diyor ben ‘ne münasebet bizi büyütmüş kaç yaşında kadın bebekle mi uğraşacak’ diyorum. Hatta eşime sık sık ‘ikimiz bakacağız bu bebeğe her şeyde birbirimize yetmeliyiz’ diyorum. Eve genelde kadın geliyordu temizlik için. Yeni taşındığımız semtte bulamadık birini. Bebek olana dek buluruz bulmayız nasip. Dün eşime banyoyu nasıl detaylı temizleneceğini hangi malzemeleri kullanacağını kireç lekelerini nasıl çıkaracağını anlatıp ona temizlettirdim. Üstüne tüm camları sildirdim. Pratik yolları anlattım. Amacım ben bebekle ilgilenirken arkamızı her anlamda eşimin toplayabilmesi. Şimdiden kimseden yardım görmeyeceğime hazırladım kendimi size de bunu tavsiye ederim. Bu arada 2 kayınvalidem var ikisi de çok becerikli. Ayrıca annem de yapmaya gönüllü. Ama ben beklentimi sıfırlıyorum olması gereken bu çünkü
Henüz bebeginiz dünyaya gelmediği için rahat konusuyorsunuz ben de oyleydim
Yardım edecek varsa geri çevirmeyin
Bu arada sağlıkla kucaginiza alın insallah bebeğinizi

Ah ah hem de nasil… cok guzel bisey ama insaniz biz de bazen yoruluyoruz degil mi? O kisa dinlenmeler bile ne kadar iyi geliyor. Malesef yasamayan anlamaz. Bu yorucu gunler de gecer elbet. İyi yaptiniz tabi ben de ilk kez bole uzun bi sekilde yazip icimi dokmek istedim cogu arkadas anlama calisti sagolsunlar.
Amaç yazıp rahatlatmak bazen zaten ama bazen burda tam tersi oluyor maalesef.arkadaslar kimseye güvenmeyin kendiniz büyütün diyorlar tabi ki önce kendine güvenerek çıkıyorsun yola sorumluluk zaten annede ama bazen insan yarım saat bile dinlense havası değişiyor.o yüzden insanlar sizi anlasın ufacıkta olsun yardım etsin diyorsunuz tüm mesele bu aslında.neyse canınızı sıkmayın ileride kendinizle gurur duyarsınız tek başıma büyüttüm tam zamanlı annelik yaptım diye🥰Allah hepimize güç versin iyi geceler

Ben dinlenmesinde bile degildim yani evet tabi isterdim ama ikinci plandaydi. Buna ragmen olmadi iste. Evet insan nolursa olsun yardim ederim diyo sonucta haftanin bi kac gunu sadece icten gelmesi onemli iste
Anladim ben sizi sizin aradiginiz destegi
Benim ailem bana 1 saat uzaklıkta gecen hafta bir yerden gelirken uğradılar 2 çocuğum var biri daha bebek 56 günlük
Ben de hastaydim bebek de hasta oldu esim ve büyük kızım da hastalardi ama bize göre daha iyilerdi her neyse annemin gözünün içine baktım resmen babama sen git ben kalayım hem kendi hasta hem cocuk hasta der diye demedi ben de demedim eşimle bir şekilde hallettik sag olsun
Ama oturup ağladım yalnız hissettim hem de çok

Belli bir yaştan sonra insanlar gerçekten çocuk sesi kaldıramıyorlar.
Bene tek büyütüyorum asla talebim yok sevmeleri için haftasonu götürüyorum orada bile oğlum çok yorduğunda müdahale ediyorum kıyamıyorum onlara (3 yaşında çok hareketli)
Anne-Babadan böyle bir beklentiye girmek çok yanlış. Bakmak zorunda değiller.. yazık hala sevmenin peşindeler.

Şahsen ileri de o günleri görürsem bende torun bakmak istemem. Çok severim fakat bakımına karışmam.
Herkes 2.çocuğu yapmam için baskı kuruyor ama yapamam çünkü bünyem, kapasitem bu kadar benim. Beni yanlış anlamayın fakat bakım, yardım konusunda hak veremedim size.
Mesele bakım değil?ailesinin ilgisizliginden bahsediyor kırgınlık var yaşadığı bir olaydan bahsediyor bu çocuk olayi olmaya bilirdide sadece örnek vede derin bir örnek...ne bileyim uzgundur cani sıkın annesinin umzuna dayanıp ağlamakta isteyebilir,dertlesmek sıkıntıları anlatmak hersey....özelikle anne kız çocuğu için ihtiyaç...hiç bir koşulda yanlarında yokmuş bu o kadar anlaşılmayacak bir konu olmasa gerek? geçmişte neler yaşamışlar küçücük ruhları incinmiş anne diye bir varlık yok bir anne her koşulda çocuklarını sevmeli "anne yazılmış en güzel şiirdir "sözü boşuna değildir annelik kutsaldır nedeni?bunu bedelinin küçük yasadaki masum çocukları sevgiyi esirgeyerek yapılmamalı diye düşünüyorum

İnsanlar sizi büyütmüş, emekliliklerinde bir kursa yazılayım demişler, ay ne kadar abartmışsınız. Hayır destek görmek istiyorum demişsiniz hadi anneniz gelmiyorum dese diyeceğim haklı bende kırılırım ben kursa yazılıcam artık sadece şu gün gelcem demiş vay o kadar geleceksen hiç gelme. Doğum yapmışsınız 2 hafta kalmışlar 2 haftada bir yatılı geliyorlarmış gününü azaltmışlar yine de böylesiniz. Unutmayın sizde annesiniz kendi evladınız ileride size bunun için küsse ne yaparsanız. Bırakın insanlar kalan ömürlerini rahat geçirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X