Ailem ve bebeğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir insanın zor zamanında öz annesinden destek beklemesi kadar doğal bir durum yoktur kanımca.
Ve konu sahibi de biraz sevgi ve şefkat beklemiş sadece.
Kendisi de anne olmuş ve anne olmanın nasıl hisler getirdiğini görmüş ve annesinden de bu yönde beklentiye girmiş doğal olarak.
Ayrıca hasta olduğunda, yardıma ihtiyacı olduğunda evladına destek olmayacaksa o anne baba nasıl anne babadır bunu bir sormak lazım?
Bu durumu bu kadar gaddarca eleştirmek ne kadar doğru?
Konu sahibi arkadaşım demek ki anne ve babanız ebeveynlik konusunda sevgi şefkati göstermeyi bilmeyen insanlar.
Gelmek istiyorlarsa buyur edersiniz, mesafeli davranırsınız, torunlarını görüp giderler.
Ayrıca ayakta duracak halleri varsa, sağlıkları yerindeyse torun özleyip sevmeyi biliyorlarsa iki haftada bir bir saat bakmanın lafını etmek onların ayıbı, üzülmeyin.
Onları şu saatten sonra değiştirmenin yolu yok ama yine de üzerimde hakları vardır deyip gelmelerine müsaade edin.
Yemeğinize vs laf ederlerse de ben bu kadar yapabiliyorum kusura bakmayın deyin.

Allah yardımcınız olsun.

Anlayisli yorumlariniz icin cok teşekkür ederim. Hala yapmasaydin o zaman, bal gibi de baktirmak istiyorsun gibi acimasiz ve uzucu yorumlar var. Israrla guzel bi dil ile anlatmaya calismama rağmen… insan ne yasadigini kendi biliyor o yuzden kizmiyorum o yorumlara sadece sasiriyorum, tanimadigi biri hakkinda nasil boyle pesin hükümlü olabiliyorlar. Gercekten konunun kapanmasini istiyorum. Bir arkadasimiz yardimci olmaya calisti ama kapanmadi sanirim hala :KK43:

Bir insanın zor zamanında öz annesinden destek beklemesi kadar doğal bir durum yoktur kanımca.
Ve konu sahibi de biraz sevgi ve şefkat beklemiş sadece.
Kendisi de anne olmuş ve anne olmanın nasıl hisler getirdiğini görmüş ve annesinden de bu yönde beklentiye girmiş doğal olarak.
Ayrıca hasta olduğunda, yardıma ihtiyacı olduğunda evladına destek olmayacaksa o anne baba nasıl anne babadır bunu bir sormak lazım?
Bu durumu bu kadar gaddarca eleştirmek ne kadar doğru?
Konu sahibi arkadaşım demek ki anne ve babanız ebeveynlik konusunda sevgi şefkati göstermeyi bilmeyen insanlar.
Gelmek istiyorlarsa buyur edersiniz, mesafeli davranırsınız, torunlarını görüp giderler.
Ayrıca ayakta duracak halleri varsa, sağlıkları yerindeyse torun özleyip sevmeyi biliyorlarsa iki haftada bir bir saat bakmanın lafını etmek onların ayıbı, üzülmeyin.
Onları şu saatten sonra değiştirmenin yolu yok ama yine de üzerimde hakları vardır deyip gelmelerine müsaade edin.
Yemeğinize vs laf ederlerse de ben bu kadar yapabiliyorum kusura bakmayın deyin.

Allah yardımcınız olsun.
Ben de anlamadim ki illa aci mi cekeyim ailem beni yerden yere vursa bazi uyeler sevinecek ee annen baban diyecek. Dediginiz gibi tek beklentim sevgi ve sefkat. Onun yaninda geldiklerinde (ki kendi istekleri ile geliyorlar) biraz olsun fiziksel destek olmak. Bu cok bisey mi, acimasiz yorumlara gercekten cok sasiriyorum. Neyse ki sizin gibi ve yukaridaki arkadaslarim gibi durumdan anlayan insanlar var teşekkür ediyorum.

Anlayisli yorumlariniz icin cok teşekkür ederim. Hala yapmasaydin o zaman, bal gibi de baktirmak istiyorsun gibi acimasiz ve uzucu yorumlar var. Israrla guzel bi dil ile anlatmaya calismama rağmen… insan ne yasadigini kendi biliyor o yuzden kizmiyorum o yorumlara sadece sasiriyorum, tanimadigi biri hakkinda nasil boyle pesin hükümlü olabiliyorlar. Gercekten konunun kapanmasini istiyorum. Bir arkadasimiz yardimci olmaya calisti ama kapanmadi sanirim hala :KK43:
Mune görünce kapatacaktır, her an burada olamıyorlar maalesef

Benim ailemle aram iyi, aynı sehirdeyiz. Buna ragmen sizinkiler kadar bile bakmıyorlar, ben de beklemiyorum. Hele ki 2 haftada bir gelip 3-4 gun kalsinlar mumkun degil.
Bu durumu kabullenin. Kendinizi idare edin.
İyi de bakmıyorlarmış ki.Kalmaları konu sahibinin istediği birşey değil onlar değişiklik olsun diye gelip bi de kızım yüküne yük katıyorlarmış. Sizin nezdinizde diğer yorumcular için yazıyorum anne baba bebeğe bakmıyor bebeğin bakımı annede.Konu sahibinin amacı bebeğe baktırmak değil kendisine ilgi ve şefkat gösterilmesi. Gerçekten konu sahibi siz çok sabırlısınız hala bakmak zorunda değil vs gibi ithamlar alıyorsunuz yazık valla.

Arkadaslar yorumlariniz icin cok tesekkur ederim, guzel destekleriniz bana bi nebze yalniz olmadigimi hissettirdi. Konunun tikandigini düşünüyorum cunku bazi arkadaslar ayni seyleri sormaya basladi ondan tam olarak kullanmayi bilmediğim icin ayri ayri yazmak beni biraz yordu. Konunun mesajlara kapatilmasini rica ederim nasil oluyo bilmiyorum ama yardimci olursaniz sevinirim :)
Talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X