Aileme yalan söyledim

Blondie96_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2017
56
15
27
2 sene önce üniversiteyi kazandığımda hayatımın en büyük hatasını yaptım. İstanbul'da bir okul kazandım fakat aileme bunu söylerken kazandığımın bölümün ingilizcesini kazandığımı söyledim. Arada yaklaşık 50 puan fark vardı ve ailemin benle gurur duymasını istemiştim, bir anda ağzımdan çıkıverdi. Sonrasında çok pişman oldum, hala da pişmanım ama söylersem bu onları daha da üzer biliyorum. Sizce aileme bunu söylemeli miyim? Gerçekten içim içimi yiyor, çok da pişmanım ama bir yandan korkuyorum. Ya bundan sonra bana hiç güvenmezlerse? Hayatımda onlara söylediğim ilk ve son yalandı. Lütfen kırıcı olmadan görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

Yalan içinde yalan :KK43:
Zaten bir kez yalan söylemişsin ikinci bir yalana gerek yok bence, bu yalanı söyleyince ilk yalan ortadan kaybolmayacak anlamı yok yani.
Ya doğruyu söyle ailen sonuçta anlayacaklardır seni, belki başta kızacaklar ama bir süre sonra unuturlar.
Ya da hiç söyleme bırak öyle bilsinler. Ama yeni bir yalana gerek yok bence.

2 sene önce üniversiteyi kazandığımda hayatımın en büyük hatasını yaptım. İstanbul'da bir okul kazandım fakat aileme bunu söylerken kazandığımın bölümün ingilizcesini kazandığımı söyledim. Arada yaklaşık 50 puan fark vardı ve ailemin benle gurur duymasını istemiştim, bir anda ağzımdan çıkıverdi. Sonrasında çok pişman oldum, hala da pişmanım ama söylersem bu onları daha da üzer biliyorum. Sizce aileme bunu söylemeli miyim? Gerçekten içim içimi yiyor, çok da pişmanım ama bir yandan korkuyorum. Ya bundan sonra bana hiç güvenmezlerse? Hayatımda onlara söylediğim ilk ve son yalandı. Lütfen kırıcı olmadan görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?
2 sene nasıl sakladın sen bunu.
bence kayıt yaptırırken filan söylemeliydin.
elbette üzülürler ama olan olmuş.
biranönce söyle artık.
başka yalan karıştırma

bence söyle.

2 sene nasıl sakladın sen bunu.
bence kayıt yaptırırken filan söylemeliydin.
elbette üzülürler ama olan olmuş.
biranönce söyle artık.
başka yalan karıştırma
Kayıt için kendim gitmiştim, sorun olmadı. Okula düzenli gidip geliyorum saklamak zor bir şey değil ki. Konular aynı zaten sadece ingilizce değil :KK43:

Kayıt için kendim gitmiştim, sorun olmadı. Okula düzenli gidip geliyorum saklamak zor bir şey değil ki. Konular aynı zaten sadece ingilizce değil :KK43:
zor değilmiş evet 2 yıl saklamışssın:))
olacak şey değil bence.
konuş ailenle
biraz kızıp küserler filan ama tatlıya bağlarsınız bir şekilde

zor değilmiş evet 2 yıl saklamışssın:))
olacak şey değil bence.
konuş ailenle
biraz kızıp küserler filan ama tatlıya bağlarsınız bir şekilde
Ya bundan sonra hiç güvenmezlerse :KK43: gerçekten kötü bir amacım yoktu ki, normalde hiç huyum değil her şeyimi bilirler ama gurur duysunlar istemiştim işte :kızgın:

Şimdiye kadar nasıl sakladın anlamadım.
Hiç mi ailenden birisi hazırlık okudun mu, ingilizce seviyen nasıl ya da ingilizce bir metin çevirtmediler?

İngilizceyi zaten bildiğini varsayarsam da hiç mi yeterlilik sınavına girdim geçtim vs muhabbetler olmadı? Bu tek yalan nasıl olmuş?

Bir an önce söyle aynı okuldan bi tanıdık çıkıp ortaya çıkmadan

Şimdiye kadar nasıl sakladın anlamadım.
Hiç mi ailenden birisi hazırlık okudun mu, ingilizce seviyen nasıl ya da ingilizce bir metin çevirtmediler?

İngilizceyi zaten bildiğini varsayarsam da hiç mi yeterlilik sınavına girdim geçtim vs muhabbetler olmadı? Bu tek yalan nasıl olmuş?

Bir an önce söyle aynı okuldan bi tanıdık çıkıp ortaya çıkmadan
İstersek hazırlık okuma şansımız vardı ben de hazırlık okudum

İstersek hazırlık okuma şansımız vardı ben de hazırlık okudum
Yazık sırf yalan söyledin diye türkçe işletme bölümüne bir de hazırlık mı okudun?

Ah ahh. Nasıl getirdin bu duruma kendini keşke bastan söylesen belki hiç kızmazlardı

Yazık sırf yalan söyledin diye türkçe işletme bölümüne bir de hazırlık mı okudun?

Ah ahh. Nasıl getirdin bu duruma kendini keşke bastan söylesen belki hiç kızmazlardı
Ama hazırlık okumam ingilizcemi geliştirdi sonuçta kötü bir şey değil ki o_O kızacaklarından değildi sadece benden çok umutlulardı, hayal kırıklığına uğramalarını istemedim:KK61:

Şimdi bir ben mi anlamadım

İngilizce kazandım demişsin ama Türkçe aynı bölümü okuyorsun

Annene ben kızın nerede okuyor deyince İstanbul da x üniversitesinde İngilizce işletme okuyor diyor

Mezun oldun işe başladın vs vs komşular ayy sen İngilizce demiştin de duyduk Türkçeymiş mi diyecekler

İşletme işletmedir işte

İş hayatında ne mezunusunuz deyince işletme der kişi İngilizce işletme değil ki

Sadece bazı işe geçişlerde vs konu olur onlara neden gitmedin diye mi soracaklar

Yalanı yalanla kapatma. Direk söyle, bir şey diyeceklerini sanmam. Ha yalan söylediğin için güvenleri gider ama buraya yazdığın gibi açıklayabilirsin. Ailen onlar senin.

X