Ailemin bana dünyanın en kötü olayı başıma gelmiş gibi davranması

'Karılıgını siz mi yapıyorsunuz herkes kendi işine baksın'

Aynen boyle soyleyin
'Karılıgını siz mi yapıyorsunuz herkes kendi işine baksın'

Aynen boyle soyleyın
yani uyku bile uyumyorlarmış ikiside sanki beş çocukla ortada kaldım gibi davranmaları benim psikolojimi etkliyor çok pişman olacaksın çok diyorlar ben 2 ayda boşanmsam hiç kabullenmeyeceklerdi demekki 6 yıl sabrettim

evet çocuk 5 yaşında sadece okul çıkışlarında alınmaya ihtiyaç var ya da hasta olduğu zaman kreşe gitmedğinde bakılması gerekir o yüzden

Bu evli olsanız da destek olabilecekleri bir konu. Zihinlerde çok kötü bir yere koymuşlar boşanmayı ama öyle değil. İnsanın akıl, ruh, beden sağlığını koruması esas görevi ki öyle bir ortamda çocuk büyütmesi de çok yanlış bir karar olurdu. En kısa zamanda hiç kimseye ihtiyacınız dahi olmadan yaşamınızı kurarsınız.

merhabalar eşimle boşanma aşamasındayım ayrı evlerdeyiz.ailemden sadece babam destek ayrılmama.babamda zaten elimden geleni yaptım diye biliyor bu evlilik için adım atan sen oldun hep diyor babam.ama annem ablam sanki boşanıyorum diye dünya başıma yıkılmış gibi davranıyor tek başına çocuk nasıl büyüteceksin biz bakmayız çocuğa.git kocana yalvar eve dön de barışın.yani zaten 6 yıl boyunca akıl hastası bir adamla yaşayarak akıl sağlımı korumaya çalıştım şimdi koca bitti beni anlamayn bir aile mücadele ediyorum gerçekten.defalarca evlilikde adım ben attım eşim hep ayrılma meraklısı evden giden o yalvaran yakaran benim barışmak için.gururm incindi yeter artık dedim.ama ailem anlamıyor.kesin sen hatalısındır o iyi bir insan diyor çok pişman olacaksın diyor aldatma şiddet yok sabretmedin diyor ama ekonomik şiddet psikolojik şiddet vardı

Ya boşandığımı kabul eder susarsınız ya da beni ve çocuğumu bir daha göremezsiniz bu düşünceniz değişene kadar deyin ve kararlı olun bu konuda.

evet ablam ben neler çektim yine de evliliğimi devam ettirdim sana rahat battı huzr battı böyle laflar hep dul olacaksın çocuk birinci sınıfa gidecek sen ders yaptıracaksın çocuğuna biz bakmayız götür babaannesine ver :KK43:
Kendisi yapamadığı gösteremediği cesareti siz gösterdiniz diye kıskanıyo bence. Sakın mutsuzluğa dönmeyin geri her şeyi halledersiniz Allahın izniyle. Bizim yaşlılara kadınlara kalsa hiçbir şey şiddet değil ağzın burnun kırılmadıkça. Onları dinleme sahip çıkarsın çocuğuna işin de varmış. Kocaman çocuk zaten bakıcıya ihtiyacı yok okuldan çıkışını da bir şekilde halledersiniz.

evet yalvar ne demek ya 6 yıldır hep ben yalvardım zaten çekişmeli düşünüyorum böyle basit olmalı yalvaracaksa o yalvarsın anlaşmalı olsun diye kendim yaşıyorum ama sadece çocuk bakımı için onlara ihtiyacım var
Hatayı en basinida yapmissiniz hatalar yapıp yalvaran taraf kusurlu hep kendinizi görmüş sunuz tabi o da a zeytinyağı gibi kendini hep üste bulmuş bende öyleydim bundan bir ay önce boşanma asamasindaydik arkadaslarimiz sayesinde tekrar bir araya geldik ama şimdi tartışmak bile istemiyorum hataliysa yalvarana kadar hatasını anlayana kadar konuşmuyorum normal evime gelen biriymiş gibi davranıyorum şimdi benle konuşmaya tartışıp haletmeye çalışan o bence süründürun tabi ortada sevgi varsa kalbinizde ona dair bir şey kaldıysa yoksa yalvarsada hep mutsuz olursunuz

merhabalar eşimle boşanma aşamasındayım ayrı evlerdeyiz.ailemden sadece babam destek ayrılmama.babamda zaten elimden geleni yaptım diye biliyor bu evlilik için adım atan sen oldun hep diyor babam.ama annem ablam sanki boşanıyorum diye dünya başıma yıkılmış gibi davranıyor tek başına çocuk nasıl büyüteceksin biz bakmayız çocuğa.git kocana yalvar eve dön de barışın.yani zaten 6 yıl boyunca akıl hastası bir adamla yaşayarak akıl sağlımı korumaya çalıştım şimdi koca bitti beni anlamayn bir aile mücadele ediyorum gerçekten.defalarca evlilikde adım ben attım eşim hep ayrılma meraklısı evden giden o yalvaran yakaran benim barışmak için.gururm incindi yeter artık dedim.ama ailem anlamıyor.kesin sen hatalısındır o iyi bir insan diyor çok pişman olacaksın diyor aldatma şiddet yok sabretmedin diyor ama ekonomik şiddet psikolojik şiddet vardı
En önemlisi baban arkanda annenle ablanı dînleme.Neden hayatını insanlar boşandi diyicek diye mahv edesinki?Ablan merakliysa gitsin öyle bir evlilige sabr etsin bakalim ede bilicekmi?🙄

Anneniz annesinden öyle görmüş ablanıza öyle öğretmiş çünkü kadın çekecek,çekmeli. Bu dünyaya çile çekmeye gelmiş bir varlık. Mutlu olmak töbe hakkı değil. Sonra ELALEM ne der 🤦
Ne mutlu ki babanız bilinçli çıkmış. Kulaklarınızı tıkayın. Yolunuza bakın. Mutlu olmak sizinde hakkınız. Çekmeyin kimseyi.
şükür babam arkdamda kızım sen hep adım attın bırak artık bunu hakkımı helal etmem dedi dönme dedi ama ablam annem her gün eşine mesaj at barış diye telkin verip duruyor dik duruşum o kadar zorlarına gidiyorki

evet ablam ben neler çektim yine de evliliğimi devam ettirdim sana rahat battı huzr battı böyle laflar hep dul olacaksın çocuk birinci sınıfa gidecek sen ders yaptıracaksın çocuğuna biz bakmayız götür babaannesine ver :KK43:
Ne biçim ablan varmış.Kendisi mutsuz ya senin ayrılıp özgur yaşama fikrin hoşuna gitmiyor çocuk falan bahane.Ablana çocuk vermezsin olur biter kararından sakın dönme.

şükür babam arkdamda kızım sen hep adım attın bırak artık bunu hakkımı helal etmem dedi dönme dedi ama ablam annem her gün eşine mesaj at barış diye telkin verip duruyor dik duruşum o kadar zorlarına gidiyorki
onun evliliğinde şiddet bile var sabrediyor ama benim kararlı duruşum zoruna gidiyor ben sabredemiyorum

Çocuğun alınmasi konusunda hiç endişeniz olmasın birçok kişi var sınıftan bir veli ile ücreti mukabili anlaşıyor ve o alıyor çocuğu. Bu kişi komsunuz da olabilir. Canınızı maddiyat için sıkmayın. Bakmazsanjz bakmayın size muhtaç degilim de. Varsayki onlar ölmüştü? O zaman ne yapacaktin ?

Evet işte nedeninide bulmuşsunuz. Genelde babalar karşı çıkar ve işler daha zor olur. Siz asıl kişiyi almışsınız arkanıza 👍 Kadınlar bir iki söylenir susarlar duymayın.

Git yalvar da ne demek oluyor...Siz yalvarmayin ama bence bu ayrılık aşamasını uzatın o pes etsin o yalvarma noktasına gelsin belki o zaman bir şeyler biraz değişebilir anlaşılan ailenizde zor bir aile onlarla yaşayacaksaniz sıkıntı olabilir o yüzden bence boşanmak için acele etmeyin
evet ya gurrsuzmuyum eş kişisi boşanmaya o kadar kararlı ki yıllardır böyle idi beni istemeyen adama pul mu olcağım

Tam Gün eğitim veren okulla gönderebilirsiniz. İş çıkışı da alırsınız. Çocuk hasta olunca izin rapor halledebilir yada bakıcı ile anlalaşabilirsiniz. Muhtemelen sizin kararlı olduğunuzu görünce destek olacaklar. 6 yıl nasıl geri döndüyseniz öyle olacağını düşünüyorlardır. İstemiyorsanız he he deyip geçin yada anne ve ablanızdanda boşanın...

Çocuğun alınmasi konusunda hiç endişeniz olmasın birçok kişi var sınıftan bir veli ile ücreti mukabili anlaşıyor ve o alıyor çocuğu. Bu kişi komsunuz da olabilir. Canınızı maddiyat için sıkmayın. Bakmazsanjz bakmayın size muhtaç degilim de. Varsayki onlar ölmüştü? O zaman ne yapacaktin ?
komsuya eşe dosta cocuk mu emanet edılır

mahkeme karar verecek galiba ben altınlarımı vermiştim anlaşmalı olursa da yarsını isterim.ev alamasam bile kiraya çıkarım kızımın bir düzeni odası olsun istiyorumm
Altınlarını ayrı işte evin yarısını ayrı iste. Süründür. Avukatla çalış

Kendisi o cesareti gösteremediği için sizden çıkartıyor demek ki annenizide fişeklediğine kalıbımı basarım. Çocuk sana kalacak o hayatını yaşayacak vs. gibi . Çocuğunuzu kreşe verin onlara minnet etmeyin gül gibi yaşayıp gidersiniz siz memurmuşsunuz zaten evde varmış babanızda destek e tüm şartlar güzelken sizinde hayatınız güzelleşsin.

Kendisi yapamadığı gösteremediği cesareti siz gösterdiniz diye kıskanıyo bence. Sakın mutsuzluğa dönmeyin geri her şeyi halledersiniz Allahın izniyle. Bizim yaşlılara kadınlara kalsa hiçbir şey şiddet değil ağzın burnun kırılmadıkça. Onları dinleme sahip çıkarsın çocuğuna işin de varmış. Kocaman çocuk zaten bakıcıya ihtiyacı yok okuldan çıkışını da bir şekilde halledersiniz.
evet sanki keyfi sebeplerden yuva yıktım yani sürekli öfke nöbetleri olan eş

Ne alaka ya bakıcı diye bişey var kim bunlar ? Komşu eş dost değil mi ? Bal gibi de edilir tabi
Bakıcıya edersin sizin evinizde kamera eslıgınde bakıyor
Komsu kendı evinde bakacak nasıl neye guvenicez?
Bırakın bol bol taciz etsın, zorbalık yapsın, surat assın filan cocuga okey, beni ne ilgilendirir sizin cocugunuz🤷

X