Et Yemekleri Airfryer ile Tavuk Kanat - Xiaomi Airfryer Sponsorluğunda

Ayyy amaa en sevdiğimmm🥺🥺🥺🥺
Nasıl güzel olmuş heleeee sen yaparsında olmazmı 🥳🥳☹ Ellerine sağlıkk bol şansss ❤️

Merhabalar bu kategorimizde airyfryer tarifleri denedik umarım beğenirsiniz 😊 biraz kendi düşüncelerimden bahsetmek istiyorum açıkcası ilk aldığımda biraz hayal kırıklığına uğramıştım ama zamanla doğru pişirme yöntemleriyle aslında her evde olması gereken bir teknoloji ürünü olduğuna kanaat getirdim. Ayrıca telefondan bağlantı yaparak ürün piştiğinde bildirim gönderme özelliğide var… Benim tarifim de airyfryer da yapmayı en sevdiğim tarif gerçekten mangalda yapılmış gibi bir tat alıyorum geçelim bir kaç merak edilen sorularımıza;

Airfryer ne işe yarar?

Yağ kullanmadan veya minimum yağ ile yemek yapmayı sağlıyor

Airfryer nasıl kullanılır?

cihazın üzerinde ısı ve süre gibi temel kontrol tuşlarından kolaylıkla ayarlanabilir pişireceğiniz yemeğe uygun programı seçip kısa sürede pişirebilirsiniz.

Airfryer içine yağlı kağıt konur mu?

Evet alt tabana konulabilir

Airfryer içine su konur mu?

Benim kullandığım markada konulmuyor.

Airfryer için hangi kapları kullanıyorsunuz?

Cihaza özel kalıplar kullanılabilir mini borcam mini kek kalıpları kağıt kek kalıpları silikon kek kalıpları kullanılabilir

Airfryerda borcam kullanılır mı?

Evet

Airfryer ile hangi yemekler pişirilir?

Kızartma türleri kek börek ekmek poğaça sebze közleme meyve kurutma aklınıza gelecek bir çok şey

Siz en çok neler yapıyorsunuz?

Ben daha çok sebze közleme tavuk köfte kızartma türleri için kullanıyorum

Airfryerde yemek ısıtılır mı?

Evet cihaza uygun bir kapta ısıtılabilir

Airfryerde yiyeceklerin buzu çözülür mü?

Evet 15 dk gibi süreyle çözülüyor

Airfryer alırken nelere dikkat edilmelidir?

İç hacmine çok dikkat edilmeli bence geniş aileler için daha büyükler alınmalı.

Airfryer kullanmak avantajlı mıdır? Ne tür kolaylıklar sağlıyor?

Kesinlikle avantajlı yağdan ve elektrikten çok tasarruflu olduğunu düşünüyorum

Sizin Airfryer hangi marka? Neden onu tercih ettiniz?

Xiaomi aldığım zamanlar memnuniyetini çok duymuştum.

Airfryer nasıl temizlenir?

Ben sıcak su ile yapıyorum.

Airfryer ile yemeklerinizi hangi derecelerde pişiriyorsunuz?

Genelde 200 derece

Fırın ve Airfryer arasındaki farklar nelerdir?

Airyfryerde ısınması için beklemeye gerek yok soğuk hava dalgasıyla daha çabuk pişiriyor fırına göre ve bence elektrik açısından daha uygun

Airfryer büyüklüğü önemli mi?

Evet önemli

Airfryer gerçekten sağlıklı mı?

Az yağ kullanma açısından sağlıklı

Airfryer çok elektrik harcar mı?
Hayır

Eki Görüntüle 3370054
Malzemeler ;
Yarım kilo tavuk kanat
1 yemek kaşığı yoğurt
1 yemek kaşığı salça
Pul biber
Tatlı biber
Tuz
2 kaşık sıvıyağ
Eki Görüntüle 3370056
öncelikle tavukların tüylerini ocakta yakıyoruz
Sonrasında bir kapta bütün malzemeleri harmanlıyoruz ve 1-2 saat dolapta bekletiyoruz.
Eki Görüntüle 3370057
Manuel program da 200 derece 20 dk süre ile tavuklarımızı pişiriyoruz Eki Görüntüle 3370059 ben yanına iyice yıkadığım patatesleri kabuklu bir şekilde kızarttım yine 200 derecede manuel ayarda 15-20 dk süre ileEki Görüntüle 3370061

Geçelim sunuma ;

Eki Görüntüle 3370065 Eki Görüntüle 3370066 Eki Görüntüle 3370067 Eki Görüntüle 3370068 Eki Görüntüle 3370069 Eki Görüntüle 3370070 Eki Görüntüle 3370071 Eki Görüntüle 3370078 Eki Görüntüle 3370084 Eki Görüntüle 3370085 Eki Görüntüle 3370329
emeğeinize sağlık çok güzel gözüküyor :) xiaomi kullanıcılar sayısı belli oldu :))

X