Airfryer Önerisi

ben xioami aldım çok memnunum.. iki arkadaşta philips aldı hem duan olayı fazla onlarda hem de bir tık daha geç pişiriyor.
evde iki kişiyiz bize gani gani yetiyor fakat iki kişi misafirim geldiğinde de gayet yeterli oluyor. xioami almasaydım tefal alırdım

GOURMETmaxx Dijital XXL sıcak hava fritözü 12 litre​

Amazon da 7.000 civarında.
Çok olumlu yorumlar var.
Aramızda bu ürünü kullanan varmı acaba ?

Eklentiler

• öçöçöçöçöççöçö.PNG
    öçöçöçöçöççöçö.PNG
    170,6 KB · Görüntüleme: 64
ben xioami aldım çok memnunum.. iki arkadaşta philips aldı hem duan olayı fazla onlarda hem de bir tık daha geç pişiriyor.
evde iki kişiyiz bize gani gani yetiyor fakat iki kişi misafirim geldiğinde de gayet yeterli oluyor. xioami almasaydım tefal alırdım
neden Tefal acaba ?
bu markayı seçmenizdeki + özellikler nelerdir.
bu markaya çok yabancı olduğum için soruyorum

neden Tefal acaba ?
bu markayı seçmenizdeki + özellikler nelerdir.
bu markaya çok yabancı olduğum için soruyorum
xioami aldım çünkü telefondan yönetilebiliyor. mesela gecen yumurta koyuyorum şu saatte hazır oldun dıyorum sabah işe giderken hazır sıcak yumurtalarımı alıyorum. tefal markasına da güveniyorum marka olarak işte ızgara ve döküm özelliğinden dolayı tercih ederdim

xioami aldım çünkü telefondan yönetilebiliyor. mesela gecen yumurta koyuyorum şu saatte hazır oldun dıyorum sabah işe giderken hazır sıcak yumurtalarımı alıyorum. tefal markasına da güveniyorum marka olarak işte ızgara ve döküm özelliğinden dolayı tercih ederdim
bilgi için teşekkür ederim.

hangi modelini aldınız acaba ?
incelemek isterim.
tşk.ler.

temizliği önemli bir ayrıntı
eğer zor ve sıkıntılı ise tekrar düşünmem gerekiyor
sadece pişirmek yetmiyor , sonrası da çok öenmli benim için.
cevabınız için çok tşk.ler.
Yaklaşık 1,5 yıldır Philips’in HD 9650/90 XXL modelini kullanıyorum, ne duman ne geç pişirme vs sorunu yaşamadım çok da memnunum, közleme, kızartma, kek börek ekmek gibi hamur işi, ızgara, bir fırınla yapılabilecek birçok pişirmeyi yaptım, hızlı pişirmesi pratik olması cezbetti, ki performans olarak da memnunum zira airfryer kullanan diğer arkadaşlarımın kullanım sıklığı nedir bilmiyorum ama 1,5 yıldır hiç abartısız her gün en az 2 defa pişirme yapıyorum, sabah hamur işi yaptıysam akşam kızartma, ekmek kek vs pişirme şeklinde daimi bir kullanım söz konusu, bu kadar kullanıma elektrik sarfiyatına ovv çok elektrik harcıyor gibi bir yansıması olmadı, performansı da ilk günkü gibi lakin airfryerlar hangi marka alırsanız alın içlerindeki aparatları bulaşık makinesinde yıkanabilir olmalarına rağmen temizliği zor cihazlar ve kalabalık misafir ağırlayanlar, 3-4 kişilikten fazla ailesi olanlar için çok da tercih edilmemeli, örnek veriyorum bir kek yapmak isteseniz kullanacağınız kalıp cihazın içine sığacak boyutlarda olmalı bu da en fazla 4-6 kişilik kek yapmak demek, hazır yufkadan gül böreği yapsanız xxl modellerine bile sığdıracağınız börek miktarı 6-7 taneyi geçmez, köfte kızartsanız köftenin büyüklüğüne göre 12-15 arası değişir.

Kullanım amacınıza göre hareket etmenizi tavsiye ederim, günlük kendimize kadar pişirmeler için kullanacağım, misafirim vs geldiğinde ızgara, kek börek pişirme vb cihazlarım var onlardan destek alırım diyorsanız olur ama misafir geldiğinde kullanacağım bizim evden de hiç misafir eksik olmaz kalabalık sofralar kurulur diyorsanız ve airfryer’ın aparatları bulaşık makinesinde yıkanıyor lakin ana cihazın evir çevir alt üst et temizlemesi beni sıkar diyorsanız o zaman airfryer özelliği olan fırınlara bakmanızı tavsiye ederim, Arçelik Ferre Teka gibi markalar airfryer özellikli fırınlar çıkardı, fiyat olarak da airfryer‘lardan 2-3 bin lira fazla veya aynı fiyattalar hem geniş hazneli hem temizlikleri daha kolay.

modeli hangisiydi acaba ?
hatırlıyormusunuz ?
Pardon ben markasında yanılmışım, Korkmaz marka internetten buldum şimdi, yalnız fiyatı dükkanda 6,200 TL idi. Bu ürünü incelerseniz içinde bir hazne daha var, o yüzden içi daha az kirlenir gibi görünüyor. Onu da ekledim. Diğer markalarda böyle değil.

Eklentiler

• IMG_1854.png
    IMG_1854.png
    171 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_1855.png
    IMG_1855.png
    201,5 KB · Görüntüleme: 64
Bir de biz normal fırında herşeyi yan yatırıp pişiriyoruz ya bu fırında dik yerleştirmek yerden tasarruf sağlıyor, mesela butları dik vaziyette koymak gerek hava ile pişirdiği için her yeri aynı pişiyor.

Ben de karacanın XXL köz olanı var. 3 kişililik ailemize yetiyor. Geçen haftalarda annemler bizimleydi 5 kişi olarak da rahat kullanıdık. Sadece adında XXL olunca daha büyük bekliyordum ama değil.
Neyse Ben bir dolabın içindeki rafa elektrik çektirtip fişe takılı şekilde bıraktım. Böyle birşeyi daha önce almamış olduğum için kızıyorum kendime. Tüm öğünlerde illa ki birşeyler için kullanıyoruz. Temizlik için direk makinaya atıyorum haznesini tertemiz oluyor. Başka bir marka daha önce kullanmadığım için kıyaslayamıyorum ama karaca yı çok beğendim. Sadece hazne konusunda çok geniş değil, normal.

Ben de karacanın XXL köz olanı var. 3 kişililik ailemize yetiyor. Geçen haftalarda annemler bizimleydi 5 kişi olarak da rahat kullanıdık. Sadece adında XXL olunca daha büyük bekliyordum ama değil.
Neyse Ben bir dolabın içindeki rafa elektrik çektirtip fişe takılı şekilde bıraktım. Böyle birşeyi daha önce almamış olduğum için kızıyorum kendime. Tüm öğünlerde illa ki birşeyler için kullanıyoruz. Temizlik için direk makinaya atıyorum haznesini tertemiz oluyor. Başka bir marka daha önce kullanmadığım için kıyaslayamıyorum ama karaca yı çok beğendim. Sadece hazne konusunda çok geniş değil, normal.
Karacayı ben 2 kişiye zor yettiriyorum ya 5 kişilik ne yaptınız içinde :KK43:

Karacayı ben 2 kişiye zor yettiriyorum ya 5 kişilik ne yaptınız içinde :KK43:
:)) Belki bendeki biraz daha büyük olanıdır. Sitesinde boy boy. Bana hediye geldiği için açıkçası boyutunu seçmemiştim ama yetti gerçekten.Patates köfte attım ama sulu olanlarından, sebze kızartması yaptım, kuru fasülye yaptım. Hepsi de 4 kişi + küçük kızıma yetti.

:)) Belki bendeki biraz daha büyük olanıdır. Sitesinde boy boy. Bana hediye geldiği için açıkçası boyutunu seçmemiştim ama yetti gerçekten.Patates köfte attım ama sulu olanlarından, sebze kızartması yaptım, kuru fasülye yaptım. Hepsi de 4 kişi + küçük kızıma yetti.
Bendeki de xxl köz modeli de ondan sordum :) sulu yemek olduğu için herhalde ben denemedim henüz sulu yemek, köfte falan sığmıyor öyle birkaç kişiye yetecek. Sulu yapayım bari ni köşede duruyor üzülüyorum :KK70:

Sulu yemek yapılır ya. Tencere kıvamında zaten içi. Ama kızartma için küçük baya.
Bilemiyorum.
Benim ilk tercihim sulu yemek olmadığı ve hiç denemediğim için yeterlilik konusunda fikir yürütemeyeceğim.
Benim bu makina tercihim de ilk öncelik , et , tavuk , patates ağırlıklı çünkü.

X